Przebudzenie 2
kontynuacja forum projektu Przebudzenie.pl

ustalenia forum Przebudzenie2 - Forum

agewa79 - 2009-10-02, 13:58
Temat postu: Forum
Tak z ciekawości... robi się coś by wypromować to forum na necie? Czy tak specjalnie jest ono dostępne tylko dla wtajemniczonych? Świeża krew by się przydała...
gogosik - 2009-10-02, 14:02

Jestem przy tym by forum zostało lekko ukryte. Pomyśl co by było jakby się jakieś reklamy czy bannery pojawiły. Jak byś to zareklamował? Zaraz ktoś by się rzucał co to jest, sekty itp itd. Sorki za pesymizm ale jest jak jest, forum działa już tyle lat i istnieje pomimo problemów więc i nowi ludzie także będą przychodzić. Powolutku. A wiem z doświadczenia, że im więcej ludzi tym poziom spada. Tyle.
agewa79 - 2009-10-02, 14:46

Forum działa jak są ludzie. A jak na razie na forum są tylko starzy wyjadacze i nikt nowy. Jak coś się nie rozwija, to umiera. Tłumów to tu nie ma i pewnie długo nie będzie.
Kwiatek - 2009-10-02, 15:17

Pierwsze "Przebudzenie" było bardzo znanym forum i jakoś sekty ni dały rady, spoko. A merytorycznie przewyższało obecne o lata świetlne.
Fakty takie som :568:

gogosik - 2009-10-02, 15:45

ale czasy się zmieniają :P
to myślcie ale reklamowanie się? mnie się nie podoba...

Trina - 2009-10-02, 16:29

Kwiat Paproci napisać/a:
Pierwsze "Przebudzenie" było bardzo znanym forum i jakoś sekty ni dały rady, spoko. A merytorycznie przewyższało obecne o lata świetlne.
Fakty takie som :568:


Prawda Ci to :)

agewa79 - 2009-10-02, 16:33

Faktem jest, że istnieją nadal fajne fora w sieci, więc czemu i to by nie miało takie być?
Trina - 2009-10-02, 16:34

Mogłoby być...ale trzeba by popracować nad tym ;)
Rutlawski - 2009-10-02, 19:07

gogosik napisać/a:
Jestem przy tym by forum zostało lekko ukryte. Pomyśl co by było jakby się jakieś reklamy czy bannery pojawiły. Jak byś to zareklamował? Zaraz ktoś by się rzucał co to jest, sekty itp itd. Sorki za pesymizm ale jest jak jest, forum działa już tyle lat i istnieje pomimo problemów więc i nowi ludzie także będą przychodzić. Powolutku. A wiem z doświadczenia, że im więcej ludzi tym poziom spada. Tyle.


Co Ty godosz, co Ty godosz.

Spójrz na pierwsze przebudzenie, ono byłe żywe, był ciągły ruch, ludzie przychodzili i odchodzili. To było jak miejsce spotkań dla wszystkich, jak hm... schronisko w jakichś górach, do którego każdy mógł przyjść, wypocząć, nauczyć się czegoś, napić się trunków :D

Teraz jesteśmy grupą przyjaciół [ mam nadzieję ], ktrórdzy po prostru lubią swoje towarzystwo i raczej rozprawiają o tym samym. Trudno iść do przodu, tkwiąc w jednym, forum może jest teraz całkiem miłe, ale już nie rozwojowe, nie jest TYM Przebudzeniem.

Ilekroć pytałem jakiegoś użytkownika, jego bliscy martwili się o sektę - wniosek, tego się nie da uniknąć. A jednak czy plotki mają powstrzymać nas od czegoś tak wspaniałego?

Cytat:
Mogłoby być...ale trzeba by popracować nad tym


I to są święte słowa.

gogosik - 2009-10-02, 19:11

Cytat:
nie jest TYM Przebudzeniem

i nigdy nie będzie. Jestem za tym by było coś nowego takiego czego jeszcze nie było. Nakłoniliście mnie do zmiany zdania i chwała wam ;)
i nie wkurzajcie się na mnie na to co piszę... ;) a widzę, że trochę wchodzimy w sens istnienia forum i to ciekawie się może rozwinąć. Tyle, że od gadania nic nie przyjdzie a trzeba myśleć i działać.
Chciałbym zatem usłyszeć jakieś konkrety....bannery na stronach niektórych by się zdały :)

Rutlawski - 2009-10-02, 19:35

Nikogo chyba nie wkurzasz :D

Nie chodzi tu o to, żeby było jednym, nie zmieniało się, ale właśnie o to by się zmieniało:) Mówiąc "tym", miałem na myśli właśnie zmiany, coraz to nowe wiatry :)

Arkadiusz.p - 2009-10-05, 17:31

Zmiana jest zawsze z każdym kolejnym krokiem na drodze... ;)

Nie było mnie, choć ciągle Jestem ;)

Sztormcia - 2009-10-05, 21:13

Poruszyliście tu istotny temat :)
Może nawet nie tyle reklamy co przynajmniej otworzenie forum. Dla niezarejestrowanych ludzi naprawdę niewiele widać i to odstrasza "świeżą krew". Ludzie którzy byli na Przebudzeniu 1 powoli się rejestrują i nas przybywa, ale myślę, że całkowicie nowym użytkownikom forum mogłoby się na wiele przydać, a nowe spojrzenia zawsze ożywiłyby dyskusje.

Jestem więc wszystkimi łapkami za otwarciem forum dla szerokiego widoku (oczywiście poza dziennikami, ale tylko nimi, w ogóle najlepiej gdyby były widoczne, że są ale nie dało się do nich wejść bez logowania, w sumie na przebudzeniu 1 tak było). Przydałaby się też jakaś wzmianka na stronie przebudzenia 1, że forum zostało przeniesione. Powinno się dać to uzgodnić z Halleyem.

Co nie zmieni faktu, że tym co forum jest potrzebne teraz najbardziej jest wizja. Nadal nikt nie dołączył do Humana jako opiekun strony merytorycznej. Może ma to swój urok, ale forum mogłoby nadal wywierać większy wpływ na internetową społeczność. Myślę jednak, ze tym razem nie powinna być to wizja jednej osoby, a raczej kilku. To da się pogodzić :)

Ściskam was gorąco i zapraszam do wypowiadania się. Co o tym sądzicie?

gogosik - 2009-10-06, 22:47

na wykopie by to się sprawdziło tylko trzeba jakoś fajnie zrobić by wykop znalazł się na głównej ;)
mógłby ktoś stworzyć banner i bym popytał kumpli co robią strony by powrzucali gdzie mogą....
co wy na to?

Arkadiusz.p - 2009-10-07, 18:06

Ja proponuje dodać dzienniczkom trochę więcej przestrzenni, nie tylko na tekst, ale na tło, galerie na zdjęcia czy obrazy i przede wszystkim muzykę, naszej własnej pięknej listy...

Czemu zaraz zamknąć dostępu do siebie, czy mam się siebie wstydzić, coś mnie krępuje, brak mi szacunku do siebie samego?

Powinny być tym bardziej pootwierane!

Wiecie co chce stworzyć? Takiego duchowego jednego myspaca :)

Widzicie to? Bo ja widzę... ;-)

Proponuje też by udostępnić kod źródłowy dla wszystkich, kto będzie coś chciał dodać do wspólnego piękna to doda

Wtedy to zacznie żyć...:D

Trina - 2010-01-08, 15:12

A mnie zastanawia jedna rzecz:na chwilę obecną mamy zarejestrowanych ponad 150 użytkowników co na warunki obecnego forum wcale tak mało nie jest.I mimo że jest tyle osób to na forum udziela się garstka.A reszta ludków wstydzi się pisać czy co? :p ;)
A pomysł z bannerami całkiem fajny :)

Manuela - 2010-01-08, 16:14

Arkadiusz.p napisać/a:
ale na tło, galerie na zdjęcia czy obrazy
no przecież można wklejać zdjęcia, linki. od darmowej licencji trudno oczekiwac szału extra-opcji. trzeba by zakupić dającą takie mozliwości a ktoś koszty musiałby ponieść.
Sztormcia - 2010-01-08, 19:40

Trina napisać/a:
A mnie zastanawia jedna rzecz:na chwilę obecną mamy zarejestrowanych ponad 150 użytkowników co na warunki obecnego forum wcale tak mało nie jest.I mimo że jest tyle osób to na forum udziela się garstka.A reszta ludków wstydzi się pisać czy co? :p ;)


Reszta czeka, patrzy obserwuje i nic nie robi, bo ich zdaniem na forum nic się nie dzieje. Brak merytorycznych tematów, a jeśli nawet są to te osoby ich nie zauważają, bo zakładają, że ich nie ma, brak ruchu w zlotach, brak inicjatyw, takie samo pitu pitu o niczym - tak twierdza osoby które są zarejestrowane, a nie piszą. Wiem, bo pytałam.

Tryt - 2010-01-08, 19:42

Sztormcia poszła na przeszpiegi...
Sztormcia - 2010-01-08, 19:55

A jak, badanie rynku podstawą sukcesu :P
agewa79 - 2010-01-09, 10:24

A może też popytać, co kto chciałby tu widzieć, czego mu brakuje?
Sztormcia - 2010-01-09, 11:18

To nie jest tak, że te osoby wiedzą czego chcą. Albo wyrosły z pisania, albo mają taki okres, że nie potrzebują i narzekają, albo brak im motywacji, albo czegoś tam jeszcze.
Puki forum będzie się kręcić to może niektórzy z nich będą zaczynać się odzywać o ile zauważą na forum coś ciekawego, a to sprowadza się do ułatwienia znajdywania ciekawych tematów.

Nie wiem jak forum powinno być podzielone, bo sama z tych podziałów nie korzystam, czytam po prostu wszystkie nowe posty i nawet nie wiem jak obecnie to forum jest podzielone, ale ktoś kiedyś narzekał, że niefajnie to wygląda :P

Rutlawski - 2010-01-09, 13:14

Nie chodzi tu raczej o podziały ani o narzekania tych, którzy nie piszą.

Chodzi raczej o to co ciągnęło do forum, sama jego atmosfera.

Sztormcia - 2010-01-09, 18:54

Rutlawski napisać/a:
Chodzi raczej o to co ciągnęło do forum, sama jego atmosfera.


No to atmosferujmy, atmosferujmy :)

agewa79 - 2010-01-09, 19:01

A skąd się atmosfera brała?
Sztormcia - 2010-01-09, 19:31

moim zdaniem?

Z zaangażowania poszczególnych jednostek. Teraz przed sesją przywiało na forum większość studentów (trzeba coś robić coby o sesji nie myśleć) i od razu zrobiło się tak jakoś żwawiej na forum XD

Rutlawski - 2010-01-09, 20:06

A zaangażowanie znów wzięło się z atmosfery :P Kółko :P

No, według mnie dawniej było to miejsce odpoczynku ludzi, którzy chceili coś wiedzieć, chcieli się wypowiedzieć, pomądrzyć, powypowiadać normalnie lub po prostu odpocząć.

Na razie widzę tu tylko dyskusje takie bardziej suche i udowadnianie kto ma racje. Może to też dlatego?

Arkadiusz.p - 2010-01-10, 10:20

Cytat:
kto ma racje


Cytat:
od razu


Cytat:
zaangażowania poszczególnych jednostek


Cytat:
sama jego


Cytat:
A może też popytać


Cytat:
czego mu brakuje


;-)

Rutlawski - 2010-01-11, 14:04

Arek, przyjacielu.
Mówisz zagadkami.

Arkadiusz.p - 2010-01-11, 14:22

Nic nie mowie...

To wy mowicie ;-)

Odp.: Niczego ;-)

Namarin - 2010-03-06, 01:02

Moje zdanie jest następujące:

(uprzedzam że nie czytałem wszystkich stron tego wątku i wszystkich odpowiedzi zgromadzonych)

Uważam że otwarcie forum nie jest złym pomysłem, Pomyślcie ileż ciekawych ludzi mogłoby dołączyć do forum, ileż ciekawych ludzi można by spotkać na przyszłych zlotach.
Aczkolwiek boję się jednego, mianowicie inwazji trollów, niedojrzałych ludzi którzy zasypią to forum spamem i nikomu nie potrzebnymi tematami. Dlatego jeśli forum zostało by otwarte wymagało by ono większej uwagi administratorów, większego dozoru.

Pytanie czy obecny administrator podejmie się tego?

Tunkashila - 2010-03-06, 01:13

Namarin napisać/a:
Pomyślcie ileż ciekawych ludzi mogłoby dołączyć do forum

... i mnie zastapic w gadaniu z Arkiem! :-D

Namarin napisać/a:
Aczkolwiek boję się jednego, mianowicie inwazji trollów, niedojrzałych ludzi którzy zasypią to forum spamem i nikomu nie potrzebnymi tematami.

Tez mam takie obawy. Wystarczaja nam trolle obecne! :-D

Namarin napisać/a:
Dlatego jeśli forum zostało by otwarte wymagało by ono większej uwagi administratorów, większego dozoru.

Ale z kolei wtedy zrobi sie haley'ejowo i szlag trafi calosc znowu... :/

Osobiscie uwazam, ze jest ok tak jak jest ino ja se muszem wciskac opcje ignoruj czasem! :D

wutang - 2010-03-06, 11:16

Cytat:
Aczkolwiek boję się jednego, mianowicie inwazji trollów, niedojrzałych ludzi którzy zasypią to forum spamem i nikomu nie potrzebnymi tematami.

Jestem pewien, że nikt nie zdoła przebić w trollowaniu arka i babaszki.

Tunkashila - 2010-03-06, 16:18

wutang napisać/a:
nikt nie zdoła przebić w trollowaniu arka i babaszki.

No i zapomniales o Sobie! :-D

wutang - 2010-03-06, 19:16

bapaszka napisać/a:
wutang napisać/a:
nikt nie zdoła przebić w trollowaniu arka i babaszki.

No i zapomniales o Sobie! :-D

A kto to jest ten Sobi ? :564:

Tunkashila - 2010-03-07, 18:49

A czy znacie jakies polskie forum, gdzie mozna sobie na luzie o tym i o owym pogadac bez przynaleznosci do jakiegos konkretnego kierunku wiary? Takie gdzie owszem podyskutowac mozna o tzw. zyciu/ rozwoju duchowyn (bez koniecznosci oswicania siem a la niu ejdz) jak i o psychologii wspolczesnej oraz o zdrowym stylu zycia, ekologii itp. ?
Animka - 2010-03-07, 19:05

A znacie.
Chmurka - 2010-03-14, 19:45

to podajcie Animko, a nie się chwalcie ;-)
Animka - 2010-03-14, 22:01

kto ma trafić to trafi ;)

poza tym zaraz po podaniu stałoby się takie samo jak reszta tego typu for...

Chmurka - 2010-03-14, 22:14

też ten aspekt wzięłam pod uwagę, aczkolwiek tajemniczość nie zawsze jest słodka jak już zostanie nadszarpana ;)
Kwiatek - 2010-03-14, 22:30

bapaszka napisać/a:
A czy znacie jakies polskie forum, gdzie mozna sobie na luzie o tym i o owym pogadac bez przynaleznosci do jakiegos konkretnego kierunku wiary? Takie gdzie owszem podyskutowac mozna o tzw. zyciu/ rozwoju duchowyn (bez koniecznosci oswicania siem a la niu ejdz) jak i o psychologii wspolczesnej oraz o zdrowym stylu zycia, ekologii itp. ?

Wbijcie w gugla "przebudzenie.com.pl" :-)

Tunkashila - 2010-03-14, 23:22

Animka napisać/a:
kto ma trafić to trafi

poza tym zaraz po podaniu stałoby się takie samo jak reszta tego typu for...

Nie ma jak to fora uduchawiajace elity potajemnie - przynajmniej glowny osiwcony banowac nie musi! :P

Kwiat Paproci napisać/a:
Wbijcie w gugla "przebudzenie.com.pl"

Ja wbilam "XYZ" i siem zalamalam! :D

Animka - 2010-03-14, 23:49

Bapaszka to nawet nie musi być forum uduchawiajace, wręcz przeciwnie wogóle z duchowością nie mają takie fora nic wspólnego, za to z życiem od groma ;) i jest ich naprawde sporo na necie.
Tunkashila - 2010-03-14, 23:55

OK, wierze na Twe slowo tylko nie weznij Ty se Animka mnie na powaznie, ok? ;-)

[ Dodano: 2010-03-16, 19:11 ]
Gdzies bylo o archiwum starego forum i o tym, ze niektorzy nie chca aby pewne watki, (np. "dzienniczki", intymne zwierzenia, rozliczania finansowe sposorow czy, czesto zenujce ploty, klotnie i inne sprawy nic nie wnoszace do rozwoju postronnnego internauty), byly dostepne publicznie i ktos mial cos tam zmienic? Chyba ktos zapomnial lub ma malo czasu, bo szukajac czegos w necie dzisiaj odnosnie "duszy" itp, trafil mi sie ten link bez zadnego logowania => http://forum-YXZ/?/p/4059/wywalanki-XYZ-:) * Edit zrobiony.

Mi to w zasadzie lata, ale mysle, ze jak jakies forum znika, to zawartosc z niego staje sie "wlasnoscia" poszczegolnych autorow a nie calego Universum? :-)

agewa79 - 2010-03-18, 09:10

No cóż udzielając się w necie to chyba oczywiste, że staje się to publiczne.
Arkadiusz.p - 2010-03-18, 11:53

:-)
Tunkashila - 2010-03-18, 15:27

agewa79 napisać/a:
No cóż udzielając się w necie to chyba oczywiste, że staje się to publiczne.

No niby tak, ale kiedy sie pisze o sprawach prywatnych na forum z czescia "zamknieta" liczac, ze nie bedzie to w wyszukiwarce, to potem moze to komus przeszkadzac, kiedy takie forum znika a informacje wyskakuja w Googlach? :roll: To tak jak po rozwodzie "gwaizd" - wszystko intymne idzie do gazet! :-) Chociaz tu moze XYZ sie ucieszy z reklamy? Fajnie sie niektore jazdy czyta.... a moze niefajnie? :mrgreen:

Zrobilam "edit", bo pokazywanie calego linku byloby wlasnie dalszym upublicznianiem, a XYZ moze tego by nie chcial? :lol:

agewa79 - 2010-03-18, 17:28

Prywatne czy nie, to jest internet. A to zamknięcie to raptem trzeba było się zalogować by poczytać.
tree - 2010-03-20, 00:40

otwarta czescia dla niezarejestrowanej gawiedzi jest dzial z artykulami.
dodatkowo zastanawiams ie nad uruchomieniem frontu "portalowego" forum tam moderujace osoby moglyby wydzielac najbardziej reprezentatywne artykuly i tresi aby juz zupelnie kazdy z zewnatrz mogl sobie czytac do woli.

poza tym jesli chcemy forum otworzyc na nowe osoby z zewnatrz, trzeba bedzie zrobic czasc zamknieta dla starych wyjadaczy ktorzy biadolic sobie beda po staremu i po znajomosci - wtedy tez powstac by musialby dzialy w ktorych wiedza bedzie czysto praktyczna bez rozwodzenia sie juz towarzystkiego...

Tunkashila - 2010-03-20, 17:54

tree napisać/a:
poza tym jesli chcemy forum otworzyc na nowe osoby z zewnatrz, trzeba bedzie zrobic czasc zamknieta dla starych wyjadaczy

Zgadzam sie i szkoda, ze wczesniej nie bylo takiej czesci, bo obecnie, np. w dziale "Artykuly" sa moje dyskusje, ktorych ja bym nie chciala "otworzyc na wszechswiat"!

Czyli, imho, zanim sie pootwiera to i owo, nalezaloby pomoderowac troche i poprzesuwac (lub rozdzielic) pewne dyskusje tam gdzie slonce... znaczy sie gdzie niezalogowany gosc nie wgladnie, ale....

Z druguej strony, moze to trud daremny, jako ze poniektorzy, to nawet z prywatnej czesci for kopiuja i przeklejaja osobiste informacje, dyskusje jak i filmiki, ktore potem kraza po calym Internecie. Lub jak jakies ongis "zamkniete" forum znika - informacje tam zawarte, kopiujacym archiwum wydaja sie juz nie-prywatna wlasnoscia. Troche nieuczciwe i nie etyczne to wszystko jest.

W takiej sytuacji, to czlowiek ma ochote sie calkowicie z polskich for wycofac. A szkoda, bo czasem fajnie jest se pogadac o tym i o owym, tu i tam.

A teraz, to ja przelece kilka watkow i przeedytuje wszelkie moje prywatne info proszac o to samo tych, ktorzy np. informacji w profilu "skad" nie respektuja jako ze np. "z bapaszkowa" sie jest - ktos chyba wie o co mi idzie i z gory temu ktosiowi dziekuje! :-)

Arkadiusz.p - 2010-03-21, 06:02

to tak jest, masie swoje zdanie a bać sie Siebie...

Straszne ;-)

Ja jestem za zasadą co raz stworzone nie cofniesz i się nie oszukuj że to nie istnieje :-)

Tunkashila - 2010-03-21, 18:26

Cytat:
Użytkownik został dodany do twojej listy ignorowanych.

Super opcja! :-D

tree - 2010-03-21, 20:39

ok, w takim razie robie takze dzial "artykuly na swiat" w tej chwili obecne artykuly ida do czesci po zarejestrowanium do nowego przenosic (za pomoca moderatorow) lub tworzyc nowe, ale juz z zamierzeniem zewnetrznej publikacji.
Animka - 2010-04-15, 11:17

tree byłby to duży problem by zmienić czasowe zabezpieczenie antyspamowe na SB?
teraz ciagle mnie wywala po napisaniu drugiej linijki tekstu, z komunikatem, ze za szybko chcę wysłac kolejną wiadomośc, a jak się rozmawia to to przeszkadza...w każdym razie mnie, nie wiem jak tam inni...
:)

Tryt - 2010-04-15, 12:09

Gdyby zostało zniesione te ograniczenie to mogło by to doprowadzic do zdominowania sb przez jedną osobę...
Tak po za tym zgadzam się, że to przeszkadza.

Animka - 2010-04-15, 12:24

na poprzednim forum nie było ograniczenia i nikt nie zdominował Sb, a nawet jeśłiby komuś już naprawde odbiło i siedziałby 24h/dobę lub wlazlby jakis bot, to zawsze można go od SB odłączyć :P
no bez przesady nie mnózmy lęków :-D

Poza tym to powiem Wam, ze fajnie tak na forum sobie wpadać bez funkcji zadnej :D
Jaki luuuuz i nikt nic nie chce od człowieka :mrgreen:

Kwiatek - 2010-04-15, 21:02

Jeżeli chcesz być Modem to sądzę, że da sie zrobić hehe... :mrgreen:
Animka - 2010-04-15, 21:10

Nie, nie. Ja bardzo dziękuję :D
Kwiatek - 2010-04-15, 21:44

<<DEVIL>>

;-)

tree - 2010-04-15, 22:40

byly dzisiaj 2 podejscia maciciela spokoju, ale zazagnane w zarodku mam nadzieje :)
1.CoZaKomedia:) - 2010-04-16, 10:25

na jednym podałem złego maila więc byłem tylko raz :D hheheheh

A po za tym teks był całkiem sensowny, a że się fobi nabawiliście to już inna sprawa :)

Za duzo TV

tree - 2010-04-16, 10:34

1.CoZaKomedia:) napisać/a:
na jednym podałem złego maila więc byłem tylko raz :D hheheheh

A po za tym teks był całkiem sensowny, a że się fobi nabawiliście to już inna sprawa :)

Za duzo TV


zacznij sie zachowywac w porzadku to i moze ktos zacznie Cie brac znowu powaznie pod uwage.

agewa79 - 2010-04-23, 20:26

Wiecie co, przypadkiem weszłam tutaj http://www.przebudzenie.com.pl/forum/portal.php i tak jakoś pustawo to wygląda. Może coś wpisać w tę wielką białą dziurę na środku?
Manuela - 2010-04-26, 10:54

racja :)
też tą dziurę widziałam ;)
myślę, że wstępnie mozna wrzucic info skąd się wzielismy, dlaczego przebudzenie2 i cos o tematyce
a z czasem
-jakieś aktualnosci, np. o spotkaniach,
-przegląd artykułów
- inne?

Trina - 2010-04-26, 14:06

Manuela napisać/a:
myślę, że wstępnie mozna wrzucic info skąd się wzielismy, dlaczego przebudzenie2 i cos o tematyce

Dobra myśl :)

Tunkashila - 2010-04-26, 15:44

Moze tez cos tam "zareklamowac"? Jakie ilustracje powklejac? Jak np. fotki amberowskie? :-)
Manuela - 2010-04-27, 09:02

nie mam nic naprzeciw :D
wg mnie może być taki kącik :)

Kwiatek - 2010-07-13, 17:34

Wygląda mi na to, że równo rok temu humantree zarejestrował się jako pierwszy użytkownik, rocznicę mamy. Wcześniej 9 lipca tree zarejestrował Forum no ale w sumie to liczy się od pierwszego Użytka.

Sto lat nam!! :564: :-) :-) :-)

Trina - 2010-07-13, 17:58

No to świętujmy! :564: :gitara: :sylwester: :500:

P.S. A regulaminu nadal nie ma :D

Kwiatek - 2010-07-13, 18:04

Trina napisać/a:
P.S. A regulaminu nadal nie ma

A co, pławienie sie w anarchii jest złe? :mrgreen:

carrey - 2010-07-13, 18:35

Happy anniversary :)
Trina - 2010-07-13, 18:47

Zasady muszą być! :evil:
:lol:

Kwiatek - 2010-07-13, 20:06

Zasady duchowego Forum:
1. Jesteśmy tutaj razem, doceńmy to
2. Jesteśmy tutaj razem, pracujemy nad wspólnym wzrostem ducha
3. Albo nie, ważne jest to wspólne bycie
4. Nasze drogowskazy to miłość, dobro, życzliwość, prawda i nieumiarkowane
umiarkowanie w szczerości (nie krzywdzimy się zbyt mocno ;-) )
5. Pomidor


Zasady karności na Forum:
1. Admin jest Bogiem, wszechmocny jest
2. Moderator jest jego Aniołem
3. Jeżeli trzeba Mod jest Aniołem Śmierci
4. Wszystkim Użytkownikom wolno w zasadzie prawie wszystko. O tym, co jest tym "w
zasadzie prawie" decyduje Bóg, Jego Anioły i zasady kulturalnego posługiwania się
słowem
5. Pomidor


Pkt. 5 będzie egzekwowany z cała surowością, do ketchupu włącznie!

Trina - 2010-07-13, 22:21

O i to mi się podoba :)
Brawo Kwiatku jestem z Ciebie dumna! :D

Kwiatek - 2010-07-13, 22:29

Trina napisać/a:
O i to mi się podoba :)
Brawo Kwiatku jestem z Ciebie dumna! :D

Twojaż to zasługa, starczy chłopa do roboty zagonić i zaraz jakieś kamienne tablice przytarga ;-)

Constantine, dzięki za przypomnienie o istnieniu aksjomatu "pomidor" :564:

Wszystkim zaś za natchnienie którem czuł znosząc te raczej ciężkie kamyki z NetGóry :-)

Manuela - 2010-07-13, 22:35

taaa.. przytarga pomidory a bedzie gadał że kamienne tablice :P i tak oto rodzą się legendy :572: ;-)

fajnie - dla mnie to o tyle sukces, że tyle czasu jest spokój na forum :) no. poza nieznacznymi wyjatkami ;)

regulamin też fajny, wpasowuje się w zastane okoliczności i pewnie dobrz mu tu będzie ;)


ps. przedawkowałam pomidory, więc chwilowo mam szlaban :roll: :-P

Kwiatek - 2010-07-13, 22:42

Manuela napisać/a:
regulamin też fajny, wpasowuje się w zastane okoliczności i pewnie dobrz mu tu będzie

No właśnie, czas musiał upłynąć jak widać coby cokolwiek na regulamin znaleźć. A tak to spontanicznie siem tu znalazł.

I... dzięki! :-)


PS. A jakie są objawy przedawkowania pomidorów? I przy okazji - objawy odstawienia pomidorów pls... :mrgreen:

Manuela - 2010-07-13, 22:51

i chyba też czas pokazał, że (przynajmniej w moim odczuciu) lekki dystans daje dobre rezultaty - na forum jest ciszej, spokojniej, przytulniej. moderacja tak się nudzi że nawet jest w stanie z desperacji regulamin wymyślić.... :D i oby dalej nie miala co robić! :) :) :)

ps. objawy są takie że nadwyżka przemawia do mnie przez skórę ;) juz sie naumiałam że to albo pomidores albo truskawek przedawkowany a że pomidory jem codziennie a truskawek wcale no to ciutkę łatwiej było zgadnąć ;) odstawienne - nie mają szans bo nadal żre.. :D

Constantine - 2010-07-14, 00:35

Cytat:
fajnie - dla mnie to o tyle sukces, że tyle czasu jest spokój na forum no. poza nieznacznymi wyjatkami


dla mnie to dowód porażki, czy raczej..dowód na nic, jedynie tego że pozostali tu nieliczni spokojni w poszukiwaniu spokojnej wymiany myśli lub jedynie na przeczekaniu majac w pamieci poprzednie forum. Obecne jest pozamykane na 4 spusty(z perspektywy serwera to dobrze), na zewnatrz niewiele widać, niewielu sie rejestruje, jesli już rejestruje niewiele pisze, bo niewiele jest do poczytania, wiec niewiele sie pisze, bo niewiele czyta..no i niewielu ma czas na dyskusje o niczym. Platforma do spotkań..ta, kto znajduje na nie czas?

Regulamin - skoro nie ma problemów to nie można ocenić że jest dobry, bo: brakuje obiektywnego kryterium oceny(każdy regulamin ma jakiś cel) i nie bylo okazji go zweryfikować. Jesli celem forum jest spokój i uporzadkowanie, to najlepszym regulaminem nie jest anarchia, jesli celem jest sprawiedliwość to najlepszym regulaminem nie jest monarchia absolutna itd. Regulamin, podobnie jak biurokracja w firmach nie jest konieczna gdy firemka jest nieduża, na przebudzeniu w obecnej postaci istotnie nie jest potrzebna. Podkreślam, w obecnej postaci.

Zasady, zasady karności...a gdzie cel forum?
Skoro chaotyczny, to tym bardziej regulamin nie jest potrzebny.
Ale niech bedzie regulaminem! jestem za, można by napisać NARESZCIE, niech zostanie opublikowany w odpowiedzim dziale. Wciaż blablanie, ktos coś puści, rzuci i to umiera.
Kwiatek - nie pozwól umierać swoim dzieciom!

[ Dodano: 2010-07-14, 02:54 ]
Ponieważ jest tu nieoficjalnie monarchia absolutna, a oficjalnie anarchia
(jesli jest demokracja niepotrzebne skreślić, decyzje jednoosobowe niech zastapi
demokratyczny wybór)

APELUJE władze tego forum o:
- Przeanalizowanie i poinformowanie o technicznych możliwościach serwera i bazy danych.
- Przedstawienie informacji o sposobie przechowywania bazy, o możliwosciach późniejszego odzyskania wybranych informacji, tym samym zapewnieniu ciągłości na przyszłość by to o co dalej będe apelować, by uczestnictwo miało jakikolwiek sens i perspektywe na przyszłość.
- Desygnowanie osób odpowiedzialnych za ew. realizowanie podpunktów apelu i pozostalych jego części lub poddanie go pod glosowanie.
- Ustalenie harmonogramu *ew. zmian.

*słowo ewentualnie w kolejnych zdaniach stosuje w domyśle ponieważ jest to zależne od decyzji forum.

Cel jaki mi przyświeca, jaki moim zdaniem powinien przyświecać forum - Learn For More. Otwarcie forum, uatrakcyjnienie postrzegania i umożliwienie indeksowania treści(a zatem wyszukiwania przez google itp.) tak by przyciągało ono ludzi. Ciekawych ludzi ciekawe opinie, by istnienie tego miejsca zyskiwało sens a nie systematycznie go traciło. Jesli są osoby którym zależy na spokojnych dyskusjach, to niech forum głośno przyciaga spokojem, w obecnej postaci ani nie przyciąga ani nie spokojem, w zasadzie nie wiadomo czym. W moim odczuciu coraz bardziej przypomina zamknięte cztery ściany w których czasem ktoś mruknie...sory ale coraz mniej mam ochote tracić czas na dyskusje samemu z sobą, lub 3 osobami na krzyż.(chociaż jest fajnie..tylko nudno). Sam duch święty(Kwiat) dość trafnie spostrzegł w temacie geopolityka że ma wrażenie rozmowy samemu ze sobą. To wrazenie systematycznie będzie się pogłębiać jeśli to będzie tak trwać. Ostatecznie zmieni się w blog jednej osoby(tak jak pisała bapaszka)

Kontynuując apel:
- Apeluje o utworzenie konstytucji forum, ustatnowienie władz i zasad ich wybierania ich obowiązki i prawa by nie było niszczącej anarchii i braku odpowiedzialności
- Ustanowienie regulaminu, lub zarysu regulaminu oraz zasad jego aktualizacji.
- Apeluje o zdecydowanie podjęciu decyzji o otworzeniu forum na świat. Tym samym pozostawiając jedynie dwa działy dostępne - dzienniczki i wewnątrzforumowe kompozycje.
- W miare możliwości technicznych utworzeniu portalu na wzór poprzedniego starego forum z treści znajdujących się w dziale artykuły lub w miare możliwości wyszczególnienie tych treści tak by osoba je tworząca miała narzędzia do wzbogacania również ich formy, zamieszczania materiałów na forumowym(przez forum używanym) serwisie hostingowym danych, zdjęć itd. tak by były one dostępne do ściagnięcia i dalszego przetworzenia. Ale to już wybieganie w przyszłość i szczegóły techniczne.

Mam jeszcze sporo apeli, część z nich jestem skłonny wykonać sam, problem polega na odpowiedzialności i podjęciu decyzji a nie niekończącej sie debacie, na wyznaczaniu kierunku..wladz tego forum prawie nie ma. tree ma inne zajęcia jest jedynie założycielem, udostępniającym swoje zasoby hostingowe. Kwiatek, Domcia(która tu przestała wchodzić od dawna) Manuela która już nie jest moderatorem..brakuje jakiejkolwiek osoby która nadałaby temu miejscu rozpędu, ale trudno oczekiwać od kogoś poświęcenia swojego czasu i zrzucenia na jej barki wszystkiego.
Dlatego apeluje o otwarcie, o kroki zmierzające przerwaniu tego ujemnego sprzężenia zwrotnego, gdzie coraz mniej osób, coraz mniej sensu, coraz mniej możliwości zgrania sie kilku osób na krzyż. A będzie ich coraz mniej, naiwne jest życzenie 100 lat, no chyba że kilka osób chce się kręcić w kółko przez te 100 lat.

Jesli to ma tak dalej trwać, to nie widze sensu tracenia swojego życia na jałowe dyskusje z nikim poza 4 ścianami i 2 użytkownikami szczególnie jesli swoje wzajemne opinie znamy a np. między mną, a Manuelą fourum niepotrzebnie zastępuje rozmowe osobistą, nie wnosząc wartości dodanej poprzez uczestnictwo innych.
Coraz trudniej sie zorganizować, bo coraz mniej osób tu zagląda i trudno by jedna osoba wzięła się za odpowiedzialność, jesli na apele o spotaknia nikt nie odpowiada..a nie odpowiada bo czego niby ma się spodziewać? Fajerwerków jak kiedyś, fajnej rozmowy, zabawy, okoliczności przyrody w zorganizowanym gronie..no nie. Bo kto ma odpowiadać jak jest 10 osób w dodatku z różnych krańców Polski. Fajerwerki w Wawie. miałem, nie wiem po co, zostały po sylwestrze, alkohol był, można było się spiknąć, szczególnie że okazji bylo wiele naraz - moje urodziny 3 lipca, Manueli nowa praca, wakacje, koniec sesji ale apel oczywiście bez odzewu..się później dziwić że siedzą ludziska wśród 4 ścian. Ja talent organizacyjny mam kiepski, a i wartość człowieka niewielka...więc wcale mnie to nie zdziwiło. Ale wychodze z założenia że kupie raźniej i zawsze się coś wymyśli jesli ta kupa chce.

Szkoda bo grupa ludzi miała perspektywe To Learn More każdy od każdego, przyjemnie spędzać czas, pomagać sobie, coś tworzyć, ot tak może nawet bez kosmicznego celu, Just For Fun.

PS Tak ogólnie..to ten apel pewnie jest pusty w środku i taki niewiadomo po co na co dlaczego i komu..skoro jest jak jest, skoro są ktosie ktorym dobrze, skoro nie ma osoby z jajami która by zdecydowała i wzięła na siebie odpowiedzialność za los tego miejsca, skoro można szukać innych zajęć niż tracenie czasu można to potraktować inaczej mój apel. Znudziło mi się tu być.
Tak sobie jeszcze wczoraj myslałem że założe temat w działce którą znam; albo napisze jakieś ciekawe sopostrzeżenia, opisze ciekawe nieznane powszechnie rozwiązania, napisze jakiś programik, dział pomocy itd itp...do czegoś zainspiruje, ale to bez sensu dla wykruszającej się grupki osob, żeby później jak hagen zachęcać do oceny opowiadania..trudno o ocene jesli jest mała grupa osób i nie każdego musi to interesować.. Już lepiej zająć się egoistycznie swoim własnym dupskiem.

Szkoda czasu na reainmacje trupa skoro on nie wie czy chce wogóle żyć.
Forum stuknął roczek, najwyższy czas coś z tym zrobić, ja od forum w obecnej postaci się wypisuje. Kto chce pomocnej dłoni zawsze ją u mnie znajdzie(na szczęście nikt nie potrzebuje) i to wystarczy.

Jest pewien problem organizacji grupki osób - brak lidera któremu sie chce.
Grzech pierworodny :D

Kwiatek - 2010-07-14, 07:53

Cel Forum odczytasz w pierwszych Zasadach.

Najpierw apelujesz o coś a potem wypisujesz się z Forum, marudzenie.

Nadmiar przepisów, zasad, wzrost administracji to droga rozwoju Forum?!? Ejże...

Forum JEST otwarte, każdy może zarejestrować się, nie ma przeszkód.

Nie jesteśmy już tak dynamiczni jak na pierwszym Forum, Halleyowskim. Nie mogę mówić za innych ale ja mam obecnie czas przyglądania się sobie, innym, światu. Penetracja własnej duszy, kursy, techniki duchowe itp. na razie mnie nie pociągają. Pewnie to kiedyś zmieni się, nie wiem. Teraz jest jak jest i odpowiada mi to chociaż z racji funkcji rzeczywiście mógłbym być aktywniejszy. Ale skoro to ma być na siłę to może lepiej mniej a od serca?


Co do spraw technicznych to poczekajmy na odpowiedź Admina, tylko on jest w tym władny.
Przypominam jak równo roczek temu Admin przedstawił swoją wizję Forum: http://www.przebudzenie.c...wtopic.php?t=11
Jest tam też kilka technicznych wyjaśnień.


Życie jest piękne chociaż to nie ciągły orgazm, którego wszystkim z samego rana życzę! :mrgreen:

Constantine - 2010-07-14, 09:29

Widze Kwiecie ze poraz kolejny masz problem ze zrozumieniem mojego słowa pisanego, albo ja z pisaniem tak by bylo to przez Ciebie zrozumiałe, możliwe ze to samo jest z dostrzeganiem pewnych zależności. Jesli naprawde nie dostrzegasz ze Twoje obecne problemy, wyciszenie to nie globalny problem ludzkości, a forum jakimś innym magicznym sposobem jest jakie jest to nie ma o czym rozmawiac, miejsc jak poprzednie forum jest masa, niech zatem to bedzie takie jak chcesz Ty, chce Manuela i inni którzy jeszcze czasem znajdują czas i przede wszystkim motywacje do bycia tutaj. Poszukam sobie nowego miejsca i nowych znajomosci bo forum gdzie pisze na inne tematy jest od dawna... Forum gdzie zaistnieje wymiana pozytywnej energi, nie globalnego zblazowania, a szkoda, mialem podczas rejestracji inne nadzieje i inne energie. Mission accomplished. Stanley.
Kwiatek - 2010-07-14, 13:05

Constantine napisać/a:
niech zatem to bedzie takie jak chcesz Ty, chce Manuela i inni którzy jeszcze czasem znajdują czas i przede wszystkim motywacje do bycia tutaj

Ależ nasze Forum jest takie jakie aktywni użytkownicy chcą, aby było. Przecież to my je tworzymy. Ja, Ty też!

Constantine napisać/a:
Jesli naprawde nie dostrzegasz ze Twoje obecne problemy, wyciszenie to nie globalny problem ludzkości, a forum jakimś innym magicznym sposobem jest jakie jest to nie ma o czym rozmawiac,

To nie powinienem pisać o tym, co teraz czuję bo automatycznie Forum zacznie swój rozpad??!!??

A sam coś napisz co porwie Ciebie, mnie, innych. Otwórz duszę na świat, dopnij jej skrzydła i tak uskrzydlona niech śpiewa nam z górnych stron pieśń miłości. Niech podniesiemy głowy smętnie w trotuar wpatrzone i pieśń usłyszawszy ze zjadaczy chleba w anioły zmienimy się, wzlecimy. Krew anielska w żyłach zawrze wyżerając smętne sadło smutku i bezwolności, oko światłem najjaśniejszym zabłyśnie, z gardeł krzyk wolności wyrwie się wreszcie. Tętent tętna w skroniach radość życia nam da, uczucie że żyje się bezkompromisową pełnią, tak! Tak! Ooooo TAK!! TAK po milionkroć!!

Cokolwiek...

Samba - 2010-07-14, 13:06

A ja się cieszę ze tu czas płynie wolniej. Przecież można tu zaglądac i jednoczesnie na inne fora jesli jest taka potrzeba.
Trzymajmy się. Nie tracę nadziei, ze jakiś zlot jeszcze w tym roku wypali. Może rzeczywiście uda się we wrześniu dołączyc do Animki.

Manuela - 2010-07-14, 21:24

A w ogóle o co chodzi? Kurde nie moge otworzyć na kom poprzedniej strony. W kazdym razie bliżej mi do elfich niźli angelskich klimatów ;-) a Stanley i tak bedzie mnie tu śledził-ściemnia znów pewnie:-P ostatnio malo je..
Trina - 2010-07-14, 21:31

Manuela napisać/a:
ostatnio malo je..

to pewnie przez te upały.Ja straciłam apetyt.

Manuela - 2010-07-15, 19:27

To nie jest ten powód chociaz u mnie te upały poniekąd tez ograniczyły apetyt:)

[ Dodano: 2010-07-15, 21:20 ]
Constantine napisać/a:
Szkoda bo grupa ludzi miała perspektywe To Learn More każdy od każdego, przyjemnie spędzać czas, pomagać sobie, coś tworzyć, ot tak może nawet bez kosmicznego celu, Just For Fun.
a czy tak nie jest? przynajmniej ja się uczę, jesli mam czym to sama się dzielę jakimiś informacjami, podejmowałam jakieś pomysły inicjatyw ale trzeba było wybrac wazniejsze sprawy- to nie znaczy że one przestały istnieć, tylko że czekają na swoją kolej. dalej - jest for fun, jest bez kosmicznego celu - nie wiem o co Ci chodzi... dlaczego nazywasz trupem forum ktore funkcjonuje, codziennie są nowe posty, pojawiają się nowe tematy. co Ty bys chciał zeby się działo?? zacznij może to dziać..
na jakiej podstawie piszesz ze jest coraz mniej ludzi? ja statystyk nei znam ani nie sprawdzałam tego - a Ty? jakies konkrety przedstawisz?

co do otwarcia - sądząc po poprzednim forum i po znanych duzych portalach odbędzie się i tu to samo wówczas... przyznam ze ja nie chcę tu stylu forum onetu, o2.. laba... a żeby zachować jakość przy otwarciu trzeba wlasnie miec jasny regulamin i grupe modów ktorzy będą go egzekwować a to się wiąże z tym że klimat siądzie - juz nie będzie tak milo jak sie zaczną pyskówki, bany.. chyba tylko cud sie broni sam przez siebie - przez swoje merytoryczne zamknięcie i zafiksowanie. a Ty jak to widzisz? nie wystarczy otworzyć.. trzeba miec koncepcję jak reagować w sytuacji kiedy zacznie robic się sajgon.

Constantine - 2010-07-15, 23:04

Manuela napisać/a:

dlaczego nazywasz trupem forum ktore funkcjonuje, codziennie są nowe posty, pojawiają się nowe tematy. co Ty bys chciał zeby się działo?? zacznij może to dziać..


Bo podobnie do trupa, zaczyna gnić, rozpadać się, aż w końcu zostaje sam szkielet.
Są robaczki - no niby jest jakieś życie :)
"zacznij działać", nosz kur... działam działałem po rejestracji(sama mówiłaś że forum zaczęło żyć), działałem do tej pory, ale jak widze ku niezadowoleniu większości obecnych[którzy jakoś to moje bazgrolenie przetrzymywali] działam swoim ostatnim apelem, drugi Kwiatek się znalazł..
Nic absolutnie nic z mojego postrzegania nie przedziera się, wręcz przeciwnie, dobrze jest jak jest..no to siedźcie sobie. Żyjcie nadziejami.
Żyjcie nadziejami, że na kolejnym zlocie bedzie więcej niż 5 osób..no może 10.
(cichcem zapowiadane spotkanie w Łodzi w ten weekend wypali?)
Samba, Kwiatek, Gil, Animka, Manuela, Tryt, Trina, Jaras..kogoś nobilitowanego nie wymieniłem?
Reszta otaczającego morza ludzi to buszujący uciekinierzy z onetu, o2, i pclabu(do którego należe), którzy przedzierają się przez zapore rejestracji tylko po to by popsuć ten uroczy klimacik zblazowania żyjącej wspomnieniami.
Ponieważ ostatecznie nie chce się narzucać, z posta na post rozumiem, że to nie przypadek jest tak jak jest bo to świadomy wybór, nie zamierzam tracić czasu na bezowocne rozmowy, ani psuć Tobie spokoju Manuelo.

A tak wogóle..po co mnie zachęcasz do działania skoro dobrze Ci tak jak jest?

Manuela napisać/a:

co do otwarcia - sądząc po poprzednim forum i po znanych duzych portalach odbędzie się i tu to samo wówczas... przyznam ze ja nie chcę tu stylu forum onetu, o2.. laba... a żeby zachować jakość przy otwarciu trzeba wlasnie miec jasny regulamin i grupe modów ktorzy będą go egzekwować a to się wiąże z tym że klimat siądzie - juz nie będzie tak milo jak sie zaczną pyskówki, bany.. chyba tylko cud sie broni sam przez siebie - przez swoje merytoryczne zamknięcie i zafiksowanie. a Ty jak to widzisz? nie wystarczy otworzyć.. trzeba miec koncepcję jak reagować w sytuacji kiedy zacznie robic się sajgon.


Znaczy sie to min. to Twoje intencje i koncepcje rowaliły poprzednie wcielenia forum?
Tam były bany i pyskówki tu jest cisza :)
Gratulacje, bukiet wręcze przy najbliższej okazji.

Zupełnie jak socjalizm, trzeba bronić przed wolnością bo się syjonizm rozpanoszy i zasieje spustoszenie, a wszystkiemu winni jak zwykle cykliści z pclaba, bo w końcu prawo przyciągania w przeciwieństwie do rzeczywistości realnej, w wypadku ludzi na forach internetowych i forów wogóle nie istnieje :) Obecnie przyciąga ludzi BlackSun, przebudzenie(np. tytuł filmu), kilka starych tematów w googlach spadły daleko na tył wyników przez małą liczbe odwiedzin oraz dyskusje - "otwarte, czy zamknięte". Zamknięte, zapuszkowane, kółko wzajemnej adoracji.

-----------------------------------------------------------------------

Jeszcze raz w skrócie na pożegnanie - forum, które dla gości na zewnątrz wygląda tak:



Przyciąga do siebie treściami sprzed roku bo forumowicze uważają, że tak musi być i koniec żeby się nie rozpanoszyła zaraza. Czy pisanie postów to ma być nieustanny celowy marketing w zabieganiu o ciekawych ludzi i zdarzenia, który przejawia się w pisaniu artykułów tak by były one widoczne dla nieznajomych? Lepiej gdyby to co piszemy na codzień automatycznie inspirowało do rejestracji, dlatego postulowałem o otwarcie naszych dyskusji, bo są ciekawe i ciekawość przyciągną. A wybrane artykuły/dyskusje na pierwszej stronie niech przyciągają jeszcze bardziej jakość przyciąga jakość.

Burka na maxa(z czasem artykułów nie będzie miał kto pisać - oczu malować, jedyne co warto wiedzieć to nazwa forum):



Dział rozrywka forum przebudzenie(na zewnątrz go nie widać):



Że niby można się zarejestrować..no jasne, wpierw trzeba znaleźć i musi być impuls.. tym impulsem jest to co widać bez rejestracji. Zamknijcie wogóle dostępność treści forum pozostawiając tekst: "Osłabia Cie chaos internetu, lubisz ciekawe rozmowy.. zapraszamy!"
A może lepiej nic, bo przecież to zaproszenie dla troli.

Manuela - 2010-07-16, 00:23

wiesz co... nieźle się nakręciłeś i wiem, że musi minąć troche czasu żeby można z Tobą pogadać na ten temat rzeczowo, bo teraz rozmawiasz sam ze sobą (z tym co sobie nawkręcałes).
mam wrazenie że ten temat to tylko pretekst do rozładowania się... robisz wszystko, żeby się nie porozumieć, przekręcasz, brniesz w jakieś absurdalne domniemywania az do tego stopnia ze wrzucasz tu jakies obrazki, wkładasz w usta forumowiczow cos czego nie mówią... po co to? i jeszcze masz pretensje jak Ci się zwróci uwagę...

nie odpowiada Ci to miejsce to nikt Cię tu nie trzyma, nie potrafisz odejsc z klasą? musisz robić cyrk?
żenujace to jest - tyle powiem.


dla mnie jest oczywiste że nie ma znaczenia ilość sztuk na forum, na zlocie. dla mnie wazne jest coś innego.
skladasz jakies postulaty - normalnie kazdy wie, ze ktos sie do tego musi odniesc, zweryfikowac, ale to wymaga czasu, skupienia, moze wlasnie spotkania się na zywo. dla mnie jest oczywiste ze trzeba troche cierpliwosci zanim będą wsprowadzone jakies zmiany. moze napisanie jakichs postulatow bez robienia halo i sprowadzania ludzi do kukielek przyniosło by odzew innych, poparcie. ale jak widzisz mnie (rozmówcę) jak na rysunku wyżej, kpisz sobie, to ja w to nie wchodzę.

carrey - 2010-07-16, 10:08

Niestety muszę zgodzic się z Constantinem, że to obecne forum to miejsce niedobitków z poprzedniego Przebudzenia. Kilka osób zaszyło się w katakumbach i tam przy świetle pochodni grają sobie w dupe biskupa.

Jednak moim zdaniem otwarcie forum na świat na chwilę obecną niewiele da, gdyż zainteresowanie RD i ezoteryką jest w tej chwili w necie prawie żadne. Spójrzcie tylko na inne niegdyś prężne fora, które już dawno poupadały. Jak ktoś chce do wróżki czy zrobic sobie portrecik numerologiczny to idzie na ezoforum. Kto jednak będzie dyskutował teraz o czakrach i mistrzach duchowych? Może są i tacy nowicjusze spragnieni wiedzy, ale dla nas byłyby to tylko odgrzewane po raz któryś kotlety. My przez to wszystko przechodziliśmy, więc nie lepiej zaszyc się w klitce i pograc w karty?

Jeszcze rok temu inaczej widziałem to forum. Jako miejsce zorganizowane przez ludzi dla ludzi. Przez tych co już mają dośc wiedzy i doświadczenia dla tych nowych, spragnionych duchowej wiedzy. Jednak co z tego wyszło? Kiszone ogórki :D
Siedzimy tu jak te kiszone ogórki zamiast zrobic coś pożytecznego i coś dla innych.

Sam nawet kiedyś chciałem stworzyc takie miejsce, gdzie grupka ludzi dzieliłaby się swoją wiedzą z resztą świata. Forum? Portal? Blog? Tyle jest pomysłów i jak się tylko chce oraz ma pewne umiejętności to wszystko można stworzyc. Mi jednak brakuje umiejętności aby coś takiego na większą skalę zorganizowac. Podziwiałem kiedyś twórcę opartego na blogu portalu Zenforest za genialny pomysł jaki udało mu się z sukcesem zorganizowac.
Jednak żeby coś zrobic trzeba najpierw chciec. Miałem chęci, ale sam nie dałbym rady, dlatego kiedyś wyskoczyłem tu z pomysłem stworzenia pewnego projektu i poprosiłęm o pomoc, co jednak spotkało się z żadnym odzewem.

Constantine, jeśli kiszonym ogórkom pasuje siedzenie w ciasnej piwniczce i gra po kątach w karty przy świetle dogasających świec, to czemu ich zaczepiac i przeszkadzac im? Niech sobie dalej siedzą, skoro im tak wygodnie.
Jeśli chcesz coś zdziałac i masz do tego umiejętności, to stwórz swój własny projekt, a byc może i znajdziesz we mnie wspólnika...

Namaste

Manuela - 2010-07-16, 10:41

Sam tu jestes a piszesz o forum 'tam' ;) powiem tak: nie mozna miec profesjonalnego produktu bez zadnych nakładów. Ja sie tym nie zajmę bo 10h dziennie gdzie na pracę, pozniej zakupy, gotowanie, pranie a odpoczac tez należy-forum jest dla mnie wiec odskocznia od prozy życia, inspiracją, platforma spotkań,rozmów,wymiany wiedzy. I jako takie sie sprawdza. Nie czuje sie niedobitkiem bo nie bylo żadnego dobijania. Ani kiszonym ogorkiem, czemu tak o mnie myślisz?
Nawet nie miałabym wiecej czasu na forum.

Animka - 2010-07-16, 11:14

carrey napisać/a:

Siedzimy tu jak te kiszone ogórki zamiast zrobic coś pożytecznego i coś dla innych.

Ci co się za to wzięłi, rzadko mają czas tu zaglądać i bawic się w rozwój forum. Żeby forum było prężne i działala tak jak to Stare, trzeba było naprawdę mnóstwo czasu, energii i zaangażowania, ktore halley w nie włozył. To byla naprawdę spora robota po kilka godzin na dobę, jak nie po kilkanaście, zeby tak forum robujać. Mnie na to juz szkoda życia, tym bardziej, że czlowiek wpierdzili cały swój wolny czas i pozarywane nocki, a ktoś przyjdzie i zmiesza to z błotem.

Pozdrawiam.

:)

Constantine - 2010-07-16, 12:18

Tyle pisania, zapierania nogami, 'potrzeba czasu', ezoteryka juz niemodona, my z carreyem nic nie robimy. A chodzi tylko o proste otwarcie forum...ręce mi opadają, kto nie chce szuka powodu, kto chce szuka sposobu. :)
Piszesz Mańka o nowej pracy, fajnie, ile to juz lat przekonuje ze mozna znaleźć lepszą i lepiej płatną prace w Łodzi, ale wiesz co, ostatecznie żałuje straconego przez klutnie na ten i inne tematy czasu, nie raz nawet na temat blachych spraw, musiałem przedzierać sie przez takie bagno. Po co tracić na to czas? Teraz jeszcze Animka dopisuje sie do listy zadowolonych ogórków.
Owocnego kiszenia.
To moje ostatnie wejście tutaj.

Manuela - 2010-07-16, 14:07

Nie wiem o czym mówisz-jak 'ile lat' -znamy sie raptem 3lata w tym 2osobiscie. W jakim celu wyciągasz nasze prywatne tematy na forum? To nie ma związku z tym tematem. Nie jestes w stanie tego rozgraniczac? W łodzi wcale nie jest tak kolorowo z praca. Ale ja dostałam i o co Ci chodzi? ?Chcesz otwarcia forum, ja powiedziałam ze jeszcze trzeba miec stanowisko co zrobic gdy sie zacznie sajgon-propozycji nie podales..dlaczego? Myślenie boli czy moze szkoda Ci na to czasu? postawa dziecka -"chce i juz"...
Animka - 2010-07-16, 14:23

Constantine napisać/a:
Teraz jeszcze Animka dopisuje sie do listy zadowolonych ogórków.
Owocnego kiszenia.

Wiesz...ja jak czuję, że mi duszno to otwieram okno albo włączam klime ;)

To forum, jak i każde inne przechodzi przez pewne cykle. Raz wyżej, raz niżej. Tym bardziej we wakacje zawsze jest zastój, nawet na forach, ludzi emaja ciekawsze rzeczy do roboty niż pisanie. WOlę sie pospotykać. Już dawno stwierdziłąm, ze wole rozmawiać nić pisać.
I to realizuję.
Nie czuję żebym kisła, wręcz przeciwnie w moim zyciu od jakiegoś czasu nieustannie dzieje się coś nowego i nieustannie przewijaja się nowe twarze.... moze dlatego nie oczekuję od tego miejsca świeżości, bo mam to na codzień?

Lubię tu sobie czasami zajrzeć, posmiać sie z dziewczynami na SB, przeczytać coś od Hagena. Powymieniać jakimis poradami.
I wszycho, jak w kupie starych dobrych znajomych.
Normalnie też od starych znajomych, z którymi znamy sie jak łyse konie,(a tak sie tu z niektórymi znamy) nie oczekuję, ze mają wnosić w moje życie powiew czegoś nwoego i nie mam do nich pretensji, ze nei chce im sie gadać. Po prostu tkai etap, czasami trzeba od czegoś doejsć, dać odsapnać, odetchnąć...spotykać się rzadziej. Dla mnie to naturalne.


Constanty:
Nie podoba mi się jak ktoś wyciaga o kimś prywatne wiadomości na forum. Takie moje zdanie. Prawda jestt taka, ze gdyby Halley pisal o tym o czym rozmawiamy na forum to bym z nim przestała rozmawiać.


Forum jak dla mnei można otworzyć całkowicie do czytania bez rejestracji. Żeby pisac trzeba sie rejestrować.
Ale nei myśl, że to coś zmieni :)
Zeby zaczeli napływac nowi ludzie, którzy maja coś wartosciowego do powiedzenia trzeba spedzić dużo czasu nad tym by ich tu ściagnąć i pracować nad tym intensywnie nieustannie. Zrobisz to?

Samba - 2010-07-16, 15:08

A ja napisze tak:
1. Moje zycie nie jest ograniczone do tego co piszę na forum. Skromne pisanie na forum nie wyklucza podejmowania ogromnych (mimo prywatnego niełatwego zycia - mąż po amputacji nogi) działań na rzecz innych.
2. Klimat forum mi odpowiada. Constantine zachowuje się jak niegrzeczny chłopczyk i nazywanie np. mnie kiszonym ogórkiem jest po prostu znakiem kompletnego braku wychowania, zwłaszcza ze jest w wieku moich córek.
3. Pisanie tu o prywatnych relacjach ( co miało już miejsce na starym forum) uważam za kompletny brak dojrzałości i brak postępów w pracy nad sobą.
4. Bycie na tym forum nie przeszkadza mi w zaglądaniu na inne fora.
5. Ciągłe porównywanie kształtu obecnego Przebudzenia do poprzedniego nie ma sensu, bo wszystko się zmienia. Poprzednio była ogromna potrzeba dzielenia się wiedzą ezoteryczna, duchowa i doświadczeniami. Ta praca została po prostu wykonana i to bardzo dobrze.
6. Oczywistą prawdą jest ,ze nikt nikogo tu na siłę nie trzyma.

Manuela - 2010-07-16, 15:14

Mam podobne zdanie-ja sie nie nudzę, nie kisne,wręcz brakuje mi doby na ogarnięcie tego co moge i chce:)
W ogóle zajebiscie jak partner pisze na forum ze żałuje czasu poświęconego na dyskusje nt wspólnej przyszłości...az mi sie oddechcialo wracać z tej warszawy.
Ps.Czyli jednak nie zawsze byłam głodna i unikalam myślenia..;)

Kwiatek - 2010-07-16, 21:25

A ja cieszę się żem ogór. Jeszcze do tego kiszony! Z fazy kwiatostanu przepoczwarczono mnie oto w owoc, coś bardziej materialnego i jednak świadczącego o rozwoju. A kiszony - toć przeca ktoś pracę swą włożył coby mnie złapać, do słoja wcisnąć z innymi siostrami i braćmi ogórami - i ukisić czule. Dobrze mi w tym słoiku, o tak, mimo że ktoś wybrzydza że to nie konfitura z płatków róży.

Jest dobrze, w dodatku woda z kiszonych ogórków na kaca najlepsza. Myślę pozytywnie, się rozwinąłem, dojrzałem, teraz ktoś mnie zje. Pewnie do schabowego ale cóż, życie...


Rzeczywiście można otworzyć Słój do przeglądania z zewnątrz. Ale niech się więcej osób wypowie, tak uważam.

Kiszone aloha!
Pomidor

Trina - 2010-07-16, 21:44

Kwiatek napisać/a:
Rzeczywiście można otworzyć Słój do przeglądania z zewnątrz

"Słój" mnie rozwalił :lol:
Jestem za a nawet przeciw tyle,że Dzienniczki,Moja Twórczość i Spotkania i zloty powinny być tylko dla zarejestrowanych.Takie jest moje zdanie w tej sprawie :) Resztę można by udostępnić.
Blessed Be!

Tryt - 2010-07-16, 22:36

Dobre są ogórki małosolne, które się samemu zrobi . Ostatnio się zajadam nimi :)
Trina - 2010-07-16, 22:38

Prawie jak kobieta w ciąży :lol: ;-)
willy_poodle - 2010-07-17, 10:25

Constantine ma dużo racji.
Forum jest w tej chwili chyba za bardzo zamknięte. Ja sam lubię małe społeczności i lubię się obracać wśród starych, dobrych znajomych, ale dobrze zostawić jakąś furtkę otwartą. A przy dostępie tylko dla zarejestrowanych, to nikogo nie przybędzie, bo nikt nie wie co to jest i o co chodzi.
To prawda, że jest przede wszystkim ostoja pozostałych ze starego forum. Część ludzi odpadała już wcześniej po drodze, część wraz z zamknięciem forum. Jedni zmienili kierunki w życiu i zainteresowania, inni stwierdzili, że sami nie mają nic specjalnego do powiedzenia, ani nie znajdą tu poszukiwanej wiedzy i uniwersalnej Prawdy. Mogło się też niektórym nieco przejeść towarzystwo wzajemnej adoracji oraz nasze wspólne nadęte iluzje nt. bycia duchową elitą, hehe. Część tych klimatów się wypłukała, i chyba dobrze. Wiele z osób, które odeszły jeszcze może prędzej czy później powrócić w takim czy innym celu, ale te osoby już tu były, więc trafią. Nowi mogą nie trafić.
Ja wróciłem, bo jest to fajne miejsce spotkań z fajnymi przyjaciółmi i chętnie pojeżdżę znów na zloty jak tylko będzie to możliwe, ale zastrzegam sobie prawo do sceptycyzmu i krytyki.

Możnaby chyba trochę bardziej otworzyć
Trina napisać/a:
Jestem za a nawet przeciw tyle,że Dzienniczki,Moja Twórczość i Spotkania i zloty powinny być tylko dla zarejestrowanych.Takie jest moje zdanie w tej sprawie Resztę można by udostępnić

Animka napisać/a:
Żeby pisac trzeba sie rejestrować.

To brzmi całkiem rozsądnie.
Oczywiście nie powinno się dopuścić, żeby forum podążyło w stronę Onetu czy jakiegoś dla gimnazjalistów, pełnego bezcelowych dop...lek i tematów o niczym. Nie ma chyba sensu zakładać takich tematów jak dawne "skojarzenia" itp., które służą tylko pisaniu dla pisania i zabijaniu czasu. Lepiej piszmy tylko konkrety, a jak nie mamy nic do powiedzenia, to zajmijmy się czymś innym, bardziej pożytecznym.

Tryt napisać/a:
Dobre są ogórki małosolne, które się samemu zrobi . Ostatnio się zajadam nimi

Pycha. Oczywiście mówię o maminych, bo sam nie robiłem.

Jaras - 2010-07-17, 13:30

Zatem otwórzmy forum i zobaczymy jak będzie, mnie wszystko jedno. Niektórzy lubią jak jest tłoczno, kiedy się "dużo dzieje" i każdy coś ciągle pisze .. no wtedy forum niby bardziej żyje, przychodzą nowi (albo starzy pod nowymi nickami ;-) ) i coś dopisują, ale też jest więcej troli i różnych fantastów, ano coś za coś.
willy_poodle - 2010-07-19, 00:18

Może powinien być jakiś wątek o sprawach technicznych forum?

Moje techniczne zastrzeżenia:

- Ta turkusowa czcionka na szarym tle jest zupełnie nieczytelna.
- Automatyczne wylogowywanie po tak krótkim czasie jest irytujące.

Trina - 2010-07-19, 15:40

I posty się łączą co jest irytujące (wiem,czepiam się kolejny raz :P ) naprawdę nie da się z tym nic zrobić?
Dawid12 - 2010-07-22, 22:14

cześć Trina, willy, tryt, kwiatek, manuela, rutlawski, animka . wiecie co ? tęskniłem za wami... ale szczęście że trafiłem na 2 odsłonę przebudzenia :D :-D :D ...
sprawy techniczne ? brakuje mi 1 rzeczy... "Poznajcie prawdę, a ona was wyzwoli"

już dawno się tak nie ucieszyłem :D naprawdę miło was znów spotkać :)

Trina - 2010-07-22, 22:17

Cześć :) Rozgość się i pisz posty :D
Tryt - 2010-07-22, 22:23

Witaj ;)
Obecnie to u nas jest tak trochę kameralnie ale wciąż przytulnie :)

Kwiatek - 2010-07-22, 22:36

Kurcze, Dawid, jak miło! Cześć!! :-)
Dawid12 - 2010-07-22, 23:03

Cytat:
Dobre są ogórki małosolne, które się samemu zrobi . Ostatnio się zajadam nimi

eh... a ja 2 miski ogórków mam przed sobą i trzeba będzie zrobić XD.
dobra wracając do tematu reklamy forum itd...
mówią że reklama jest dźwignią handlu ...
tylko żeby tego forum nie przehandlować...
a ja tak myślę... czy będzie tak jak na tamtym forum ? czy będzie magazyn projektu przebudzenie... później portal... czy to raczej taka nasza ostoja ?? miejsce spotkań dawnych znajomych ?

Trina - 2010-07-23, 19:22

Dawid12 napisać/a:
a ja tak myślę... czy będzie tak jak na tamtym forum ? czy będzie magazyn projektu przebudzenie... później portal... czy to raczej taka nasza ostoja ?? miejsce spotkań dawnych znajomych ?

Jak na razie,to to drugie :-P

Manuela - 2010-07-24, 01:38

moze da się pogodzic jedno z drugim.. moze znacie jakies ciekawe rozwiązania z innych portali albo macie wlasne propozycje? bo ja szczerze mowiąc nie wierzę, że po otwarciu będzie mozliwe zachowanie obecnego stanu braku regulaminu i moderacji bardziej formalnej niz praktycznej.. a to fajne jest :) najbardziej mi sie podoba ze nie trzeba banować, że mozna spokojnie pogadac :) ze jest jak w kawiarni a nie jak na meczu ;)
aha, Dawid, chętnie sprobuje Twoich ogórków.. w Sarbinowie? :D

willy_poodle - 2010-07-30, 13:28

Nie wiedziałem gdzie to napisać...

Ponawiam prośbę o poprawienie literówki w tytule mojego dzienniczka, bo obciach.

Tryt - 2010-07-30, 19:30

Poważna sprawa.. W tej sytuacji bym napisał wniosek do głównego administratora o usunięcie literówki. Może się przychyli do twojej prośby :>
willy_poodle - 2010-07-30, 20:48

Myślałem o napisaniu do prezydenta.
jaasmin - 2010-08-27, 23:57

Ogórki kiszone to dobra rzecz :)
willy_poodle - 2010-09-05, 19:29

Ale śmierdzące są po nich gazy :P
Kwiatek - 2010-09-05, 21:46

Willy, podlcu! :mrgreen: Ja od kilku dni jestem na spontanicznej dietce małosolnej - to ani słowa więcej, proszę...! ;-)


Poznajcie kiszonkę a ona Was wy... zwoli! :mrgreen:

Tunkashila - 2010-09-05, 23:41

Kwiatek napisać/a:
jestem na spontanicznej dietce małosolnej

Moglbys cos wiecej napisac?

Kwiatek - 2010-09-06, 09:07

A po prostu dorwałem się do dużego słoja z małosolnymi i je jem! 8-)
Tryt - 2010-09-06, 09:56

Kwiatek dodaj jeszcze do diety fasole a na zlociku oszczędzicie na ogrzewaniu :D
Kwiatek - 2010-09-06, 10:53

A wtedy te tytuły w prasie: "Najbogatsze złoża gazu dupkowego nad Bałtykiem". :D


* Gaz dupkowy - zastrzegam sobie prawa do tej nazwy. Zwłaszcza jeżeli chodzi o komercyjne wykorzystanie nazwy.

Kwiatek - 2012-01-03, 19:56

Manuela napisać/a:
moze znacie jakies ciekawe rozwiązania z innych portali albo macie wlasne propozycje? bo ja szczerze mowiąc nie wierzę, że po otwarciu będzie mozliwe zachowanie obecnego stanu braku regulaminu i moderacji bardziej formalnej niz praktycznej.. a to fajne jest najbardziej mi sie podoba ze nie trzeba banować, że mozna spokojnie pogadac ze jest jak w kawiarni a nie jak na meczu


Rada Starszych Szczepu porozmawiała o otwarciu Forum. Pewnie bez Dzienniczków, może jeszcze bez jakichś działów, do dyskusji.
Kiedy? Niezadługo, Admin zbierze się, przejrzymy jeszcze Forum i podyskutujemy jak dokładnie to zrobić.

Portal też do rozruszania.

O reklamie nie rozmawialiśmy, ale pewnie też to warto rozważyć.


Moderowania MOŻE być więcej, ale nie musi. To zależy od tego, co będzie się działo.



Odnawiam temat. Piszcie co sądzicie o tym, jakie nowe propozycje, pomysły, idee.

Gil - 2012-01-03, 23:35

Z pewnością można myśleć o zmianach. Będzie na pewno ciekawie. Myślę że najpierw trzeba określić cel projektu Przebudzenie 2 oraz zastanowić się na funkcją jaką ma pełnić forum.
Jaras - 2012-01-04, 12:30

Co tu długo kombinować .. otworzyć i niech się kręci :-) A cel forum? Jak zwykle przebudzenie, no bo co innego? :mrgreen:

Mogę się zgłosić na pomocniczego moda co by pomóc jak się forum rozkręci, chociaż nie wiem czy się nadaję :-)

Trina - 2012-01-04, 20:07

Jak już kiedyś pisałam - dzienniki i dział ze zlotami może lepiej tylko dla zarejestrowanych a reszta jak najbardziej na świat :-)
Manuela - 2012-03-27, 16:43

human, powiedz jakie sa możliwości otwarcia - czy na poziomie głównych działów, czy poddziały równiez mozna wyodrębnić?

Trina napisać/a:
dzienniki i dział ze zlotami może lepiej tylko dla zarejestrowanych

+ techniczy + niebyt
Strefa snu i śnienia - tam tez dość osobiste kwestie senne

resztę otwierajmy i patrzmy co się będzie działo :) jak cos - zawsze można przymknąć ;)

humantree - 2012-03-28, 10:58

Manuela napisać/a:
human, powiedz jakie sa możliwości otwarcia - czy na poziomie głównych działów, czy poddziały równiez mozna wyodrębnić?

Trina napisać/a:
dzienniki i dział ze zlotami może lepiej tylko dla zarejestrowanych

+ techniczy + niebyt
Strefa snu i śnienia - tam tez dość osobiste kwestie senne

resztę otwierajmy i patrzmy co się będzie działo :) jak cos - zawsze można przymknąć ;)


mozna otworzuc takze poddzialy, czyli kazda kategoria i podforum ma swoje uprawnienia ktore mozna zmienic.

to bym poprosil liste ktore otworzyc i na jaki sposob, czy tylko do czytania, czy do pisania tez przez "gosci"? bo w sumie teraz dostep jest i tak, banalny, wystarczys ie zarejestrowac zeby miec moznosc czytania tego co trzeba. nie ma zadnej grupy ktora bylaby na tyle zweryfikowana aby ukryc im jakies glebsze tresci - chociaz mozna to w kazdej chwiliz robic.

mam teraz troszke wiecej czasu wiec jakby chcial ktos ze mna do tego usiasc i ogarnac co i jak, i zrobic generalne porzadki to bardzo chetnie :)

Manuela - 2012-03-28, 12:16

ja najwczesniej poznym wieczorem, chyba, że ktoś wczesniej da radę
humantree - 2012-03-28, 12:18

Manuela napisać/a:
ja najwczesniej poznym wieczorem, chyba, że ktoś wczesniej da radę


nie ma problemu, mozna jakas skype konferencje zrobic czy cos.

Manuela - 2012-03-28, 23:58

atam. nie wypaliło. ugrzęzłam. zrobię listę i zostawię tu. taką propozycyjną.
humantree - 2012-03-29, 10:41

Manuela napisać/a:
atam. nie wypaliło. ugrzęzłam. zrobię listę i zostawię tu. taką propozycyjną.


spoko,a le mysle ze i tak trzeba pogadac w pare osob ktore maja tu troche wiecej "wladzy organizacyjnej" umowmy sie prosze na jakis konkretny dzien i zrobimy burze mozgow oki? najlepiej wieczorki i to pozne. poza weekendem najblizszym mi pasuje.

Manuela - 2012-03-29, 12:37

oki :)
Kwiatek - 2012-03-29, 15:04

Ja też oki oki :D

humantree napisać/a:
o bym poprosil liste ktore otworzyc i na jaki sposob, czy tylko do czytania, czy do pisania tez przez "gosci"? bo w sumie teraz dostep jest i tak, banalny, wystarczys ie zarejestrowac zeby miec moznosc czytania tego co trzeba. nie ma zadnej grupy ktora bylaby na tyle zweryfikowana aby ukryc im jakies glebsze tresci - chociaz mozna to w kazdej chwiliz robic.

No właśnie... śledzę czasem ostatnio zaglądających użytkowników i sporo osób tak właśnie postępuje.

Ja jezdem za otwarciem całości do czytania (z wyjątkiem części "admińskiej") dla wszystkich.
Do wypisywania się trzeba się za to zarejestrować.
SB też bym ukrył przed niezarejestrowanymi.
Oglądanie profili użytków też tylko dla zarejestrowanych.
Może jeszcze możliwość wysyłania zbiorczych emaili przez Junior Adminów? Sie czasem przydaje.
Więcej emotek, to może pomóc w "soczystości" wypowiedzi, lepiej się czyta, może ciutek rozkręci Forum.

humantree - 2012-03-29, 15:16

Kwiatek napisać/a:
Ja też oki oki :D

humantree napisać/a:
o bym poprosil liste ktore otworzyc i na jaki sposob, czy tylko do czytania, czy do pisania tez przez "gosci"? bo w sumie teraz dostep jest i tak, banalny, wystarczys ie zarejestrowac zeby miec moznosc czytania tego co trzeba. nie ma zadnej grupy ktora bylaby na tyle zweryfikowana aby ukryc im jakies glebsze tresci - chociaz mozna to w kazdej chwiliz robic.

No właśnie... śledzę czasem ostatnio zaglądających użytkowników i sporo osób tak właśnie postępuje.

Ja jezdem za otwarciem całości do czytania (z wyjątkiem części "admińskiej") dla wszystkich.
Do wypisywania się trzeba się za to zarejestrować.
SB też bym ukrył przed niezarejestrowanymi.
Oglądanie profili użytków też tylko dla zarejestrowanych.
Może jeszcze możliwość wysyłania zbiorczych emaili przez Junior Adminów? Sie czasem przydaje.
Więcej emotek, to może pomóc w "soczystości" wypowiedzi, lepiej się czyta, może ciutek rozkręci Forum.


to co, dzisiaj jakos 22? spot na skypie?

w sumie mozna zaprosic wszystkich ktorzy by mieli cos do powiedzenia - wiecie kto jeszcze na tyle sie na forum udziela?

Kwiatek - 2012-03-29, 15:25

Dobra, 22:00 skype

Jeszcze Trina i Jaras i Ewa, reszta raczej mniej agresywnie postuje ;)

Jaras - 2012-03-29, 15:32

Ja nie mam skypa więc odpadam, zadecydujcie beze mnie zresztą i tak macie większe doświadczenie w omawianych kwestiach .. tak więc zdam się na Waszą decyzję ;-)
Trina - 2012-03-29, 21:05

Jaras napisać/a:
Ja nie mam skypa

Ja też nie :-P
To ja może powtórzę, jak ja to widzę : Dzienniki, Zloty, i SB też - tylko dla zarejestrowanych, reszta według mnie może być otwarta.
humantree napisać/a:
czy tylko do czytania, czy do pisania tez przez "gosci"?

uważam, że jak kto chce pisać, to niech się zarejestruje.

humantree - 2012-03-29, 21:12

Trina napisać/a:
Jaras napisać/a:
Ja nie mam skypa

Ja też nie :-P
To ja może powtórzę, jak ja to widzę : Dzienniki, Zloty, i SB też - tylko dla zarejestrowanych, reszta według mnie może być otwarta.
humantree napisać/a:
czy tylko do czytania, czy do pisania tez przez "gosci"?

uważam, że jak kto chce pisać, to niech się zarejestruje.


tak tylko zarejestrowac sie to nei problem wiec dostep do tych informacji moze miec kazdy i tu sie teraz zastanawiam czy nie zrobic czesci forum bardziej zamknietej dla nieco bardziej zaangazowanych osob...

coral - 2012-03-29, 21:22

można też utworzyć grupy użytkowników z dodatkowymi prawami powyżej iluś tam postów wzwyż (nie sądzę, żeby teraz to było konieczne, ale w przyszłości można o tym pomyśleć gdy się forum bardziej rozrośnie).
humantree - 2012-03-29, 21:34

coral napisać/a:
można też utworzyć grupy użytkowników z dodatkowymi prawami powyżej iluś tam postów wzwyż (nie sądzę, żeby teraz to było konieczne, ale w przyszłości można o tym pomyśleć gdy się forum bardziej rozrośnie).


rozrosnie jak sobie tego zechcemy / zaplanujemy

Kwiatek - 2012-03-29, 21:56

O, dobry pomysł z grupą mającą dostęp do dzienników i zlotów, sie da technicznie pogodzić otwarcie forum z ukryciem niektórych treści. Szkoda, że nie ja to wymyśliłem ;-)
coral - 2012-03-29, 22:31

Kwiatek, ale ja tego też nie wymyśliłam.. poprostu robiło się kiedyś to i owo
Kwiatek - 2012-03-29, 23:08

:688:
Manuela - 2012-03-30, 01:05

pogadaliśmy, teraz musi nabrac mocy urzędowej ;)
Manuela - 2012-06-12, 13:53

niegdyś założyłam temat dotyczący wprowadzania realnych, konkretnych zmian w różne aspekty zycia, zwłaszcza prawno-społeczne, inaczej ujmując - chodzi o tworzenie nowego, lepszego systemu. ciągle mam to na uwadze i myślę, że nie tylko ja nie chcę się zatrzymywać na narzekaniu na stan obecny, wolę ten etap wręcz pominąć na rzecz podjęcia konkretnych działań. ponieważ dotyczy to róznych tematów, to pomyslałam, że można na forum to jakoś zorganizować - stworzyć przestrzen (w postaci działu) na to przeznaczoną, skupiałaby kolejne tematy i dyskusje.

na starym forum AE założyl temat o tworzeniu nowego systemu, wtedy chyba nie bylam na to gotowa, dziś chętnie bym weszła w temat, miło by było gdyby była to praca zespolowa :) oczywiscie na luzie ;)
do tej pory traktowaliśmy rózne tematy dość indywidualnie, dzielimy się osobistymi doświadczeniami, drogami, pasjami, czuję, że czas podnieść to pięterko wyżej - na poziom grup, czy spoleczeństwa :) myslę o tym coraz częsciej i coraz bardziej z poczuciem, żeby nie tracić czasu a działać.

czy czujecie taką potrzebę? widzicie to?

Gil - 2012-06-13, 18:57

Można spróbować :) Zobaczymy co wyjdzie ;-)
Jaras - 2012-06-14, 18:17

Manuela napisać/a:
czy czujecie taką potrzebę? widzicie to?


Czuję taką potrzebę. Właściwie to tworzę nowy system na własny użytek już od jakiegoś czasu, bo w starym systemie się nie odnajduję a jakoś funkcjonować trzeba. Niestety mój system stoi w konflikcie z obecnym i dlatego jest "do użytku wewnętrznego" a nie do zaimplementowania go społeczeństwu 8-) Ale chętnie podyskutuję, bo faktycznie szkoda życia na narzekanie .. może jakaś ciekawa konstrukcja z tego wyjdzie, w końcu wszystko co nowe od projektów się zaczyna ;-)

- - - - - - - -

Tak po wstępnych przemyśleniach .. zabawa w Architekta Systemu to masa pracy i mnóstwo tematów do ogarnięcia, nie tylko dział ale i całe ogromne forum trzeba by temu poświęcić żeby to miało ręce i nogi. Pewnie też mnóstwo podobnych inicjatyw w sieci już istnieje i jest rozbudowywanych, można poszukać inspiracji bo na pewno takie są ;-)

Manuela - 2012-06-14, 22:30

sęk w tym, że sa rozsypane po roznych miejscach ale to tez uwzględniam - mozna chocby linki do ciekawych miesc tematycznie zebrac, nie trzeba odkrywac ameryki, natomiast taką platformę, ktora to zbiera, jakos filtruje i jeszcze wzbogaca o nasz wkład myslę warto zrobic :)

dzięki chłopaki! czyli jest sens cos tu tworzyc :)

dfeiiee - 2012-08-06, 10:39

Zgadzam się.



---------------------------


Sacs Longchamps Pas Cher

Manuela - 2012-08-15, 22:21
Temat postu: podsumowanie - zbiorówka do zmian
moja propozycja, z uwzględnieniem wczesniejszych sugestii jest taka:

1. poszczególne tytuły działów widoczne dla każdego
2. dostęp do czytania/pisania:

Technicznie - ukryty uwazam, że nasze wewnętrzne rozterki, dyskusje techniczno-organizacyjne powinny zostac wewnątrz, to nie jest nic, co powinno byc udostępnione w pierwszej kolejnosci kazdemu kto wchodzi na stronę, bo i po co?
Przebudzenie - forum ogólne
->Artykuły - wewnątrzforumowe kompozycje ???
->Artykuły - strefa otwarta na świat - ???
->Strefa osobista -
------ Przedstaw się...
------ Rozwój osobisty ukryty
------ Pomoc i porady ukryty
------ Moja twórczość ukryty
------ Dzienniki
ukryty + dostępność > x postów
->Rozwój duchowy
------ Wiara i Religia
------ Strefa snu i śnienia ukryty
------ Spirytyzm
------ Okultyzm...
------ Poradnik praktyczny Rozwoju
------ Przeżycia duchowe ukryty
------ Filozofia i Psychologia

->Styl życia na plus
------ Przepisy jarskie i wegetariańskie, diety,
------ Naturalne metody uzdrawiania,
------ Zdrowie i uroda,
------ Ekologia i działania prospołeczne

->Forumowe inicjatywy
------ Spotkania i zloty ukryty + dostępność > x postów
------ Warsztaty, kursy
------ Medytacje forumowe

->Cafe
------ Hyde Park (dyskusje swobodne)
------ Tablica Ogłoszeń
------ Rozrywka
------ Ciekawostki ze świata

->Niebyt ukryty

->SB ukryty

3. Artykuły - tu zostawiłam znaki zapytania, ponieważ rozdzielenie mija się z celem chyba przy udostępnieniu zawartosci obu działów. Moze je połączyc? w obu są artykuły cytowane i rózne własne wpisy.

4. wyodrębnienie grupy forumowiczów, która ma > x postów a tym samym dostęp do najbardziej prywatnej częsci forum czyli dzienników i zlotów. kwestia granicznej ilości postów - 20? + osoby, które znamy osobiscie - pojawiają się na zlotach a tu może nie mają tyle wpisów.

5. działy bez komentarza - otwarte, dostępne do czytania bez rejestracji/logowania


jakie jest Wasze zdanie?
proszę o konkretne wypowiedzi/korektę (moglam cos pominąc)/propozycje - mam nadzieję na sprawne zaklepanie ostatecznej wersji i wdrozenie :)

edit:

6. ze względu na kilka glosów krytyki co do "ciemności" strony proponuję ustawić domyslny styl: ligtstyle - czytelny, klasyczny, myslę, że szczegolnie dla nowych osób dobry a możliwośc zmiany zawsze jest.
tylko czy jest taka możliwosc?

edit:
usupełnienie wg Yoany ;)

edit:
yyyy
7? nie wiem czy było - pisanie tylko dla zarejestrowanych.

Namarin - 2012-08-16, 21:15

Mani zgadzam się z tym. Tak jak już pisałem tobie na FB może to zostać odebrane różnorako (np jako izolowanie się od reszty tak zwanych "nowych" użytkowników) Ale podsumowując myślę że takie coś jest potrzebne.

Co do działów które mają zostać ukryte to szczerze zdaję się na twoją/waszą intuicję i liczę że wybierzecie dobrze :) Sam nie będę niczego proponował ponieważ brak mi aktualnie czasu na wertowanie forum i sprawdzanie każdego tematu i nie mam pojęcia co trzeba ukryć a co nie (a i tak większej połowy tematów ani raz za swojej kadencji nie odwiedziłem bo tematów na tym forum jest naprawdę sporo)

Yoana - 2012-08-17, 14:38

Do ukrytych dodałabym jeszcze "Moją twórczość" i "Przeżycia duchowe", bo to też osobiste i nie ma potrzeby, żeby było widoczne dla każdego, kto wejdzie pod ten adres. Jeśli chodzi o artykuły to faktycznie najlepiej byłoby połączyć w jeden dział, podział w praktyce i tak nie funkcjonuje. Jako, że to artykuły to dobrze by było, żeby były dostępne dla wszystkich.
W ogóle fajnie to podsumowałaś Manuela.

edit: mi akurat ten jasny styl nie odpowiada, za bardzo daje po oczach, ale jak uważacie, najwyżej sobie zmienię w ustawieniach 8-)

edit2: a nie można by było wgrać jeszcze innych styli, które by były pośrednie bardziej między oczorypnym białym a czarnym czarnym?

Manuela - 2012-08-17, 15:11

Yoana napisać/a:
Do ukrytych dodałabym jeszcze "Moją twórczość" i "Przeżycia duchowe"
ja się przychylam :)
dzięki za odpowiedzi :) liczę na więcej ;)

Manuela - 2012-08-23, 18:42

co do otwarcia - to juz tylko kwestia wdrożenia tych zmian przez humana, mam nadzieję, że znajdzie chwilkę na to :)
humantree - 2012-08-23, 23:12

Manuela napisać/a:
co do otwarcia - to juz tylko kwestia wdrożenia tych zmian przez humana, mam nadzieję, że znajdzie chwilkę na to :)


mam na liscie ;-)

willy_poodle - 2012-08-23, 23:16

A można coś z tym samoczynnym wylogowywaniem zrobić? Przedłuzyć albo wyłączyć?
willy_poodle - 2013-03-19, 15:05

Nie wiem jak Wam, ale mnie nie działa wyszukiwarka forumowa.
Cokowiek wpiszę mam "Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów".

Manuela - 2013-03-19, 15:28

ups.. a u mnie działa bezproblemowo (na FF)
willy_poodle - 2013-03-19, 23:36

O, już działa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group