Przebudzenie 2
kontynuacja forum projektu Przebudzenie.pl

ustalenia forum Przebudzenie2 - otworzyć forum na świat

carrey - 2009-10-23, 13:46
Temat postu: otworzyć forum na świat
Przebudzenie2 już trochę się rozrosło. Nadal jednak mało kto się rejestruje, gdyż gościnna strona forum to zaledwie przedsionek z zamkniętymi drzwiami do głównego hallu forum.
Napisano już na nim niecałe 200 tematów i ponad 2,5 tysiąca postów. Jest więc co czytać, jest co komentować.
Wychodzę zatem z propozycją udostępnienia pozostałych działów forum dla szerszej publiczności, aby to dobro intelektualne, które razem tworzymy znalazło swój szerszy krąg odbiorców.
Dzięki temu jest szansa na wyjście z cienia. Rozumiem, że taka kameralna atmosfera jaka jest obecnie na forum jest może miła i przyjemna. Plusem jest to, że znamy się prawie wszyscy i jak dotąd nie było potrzeby moderacji. Ale takie zamykanie się na świat to prosta droga do gnuśności. Powinniśmy otworzyć się na powiew świe3żego powietrza i wyjść na zewnątrz do ludzi z całym tym bogactwem intelektualnym i duchowym, jakie zdobyliśmy w ciągu ostatnich lat.

Sarva Mangalam (happiness for everyone!)

Rutlawski - 2009-10-23, 13:48

Zgadzam się.
Manuela - 2009-10-23, 13:49

tylko trzeba żeby wiedzieli o tym admini ;)
Kwiatek - 2009-10-23, 13:50

Zapylista idea, jestem za!
Trina - 2009-10-23, 13:57

Też jestem za :)
agewa79 - 2009-10-23, 14:30

Popieram :-D
Tryt - 2009-10-23, 15:24

Nikt nie postawił na tym forum znaku zakazu. Każdy tutaj może wejść. Problem jest tylko ze znalezieniem ;)
Rutlawski - 2009-10-23, 15:25

Tak, ale chodzi teŻ o zainteresowanie dla gości. Żeby naprawdę ich coś zaciekawiło i chcieli się rejestrować.
Marcin99 - 2009-10-23, 15:49

Ilość rejestracji nie koniecznie musi się przekładać na ich jakość.
Domcia - 2009-10-23, 15:56

Napiszcie do Humana na gg, albo wyślijcie mu maila. ;)
Rutlawski - 2009-10-23, 16:52

Marcin99 napisać/a:
Ilość rejestracji nie koniecznie musi się przekładać na ich jakość.


Nie musi, ale po pierwsze może, po drugie jeśli to forum ma jakikolwiek cel, to zrzeszać ludzi.

Arkadiusz.p - 2009-10-23, 17:12

Za ;-)
Sztormcia - 2009-10-24, 08:32

Poszedł link do Humana na gg :D
Gil - 2009-10-24, 08:36

Interesujący pomysł, moze być ciekawie. :-)
humantree - 2009-10-24, 11:42

poinformowany - dzieki sztormciu ;)

zasiade do tematu jutro lub w tygdoniu, bede prosil o pomoc oraz o typy moderatorow ktorzy bardziej intensywnie na froum dzialaja.

takie typy prosze na priv!

pozdry.

[ Dodano: 2009-10-27, 10:47 ]
ludki, przepraszam ale kompletnie ni wyrabiam sie czasowo - tez nic nie zdazylem zdzialac.
planuje sobie usiasc na spokojnie do tematu w przyszla niedziele, bo moze wtedy nikt mi nie bedzie gitary zawracal i cos podzialam - niemniej jednak prosilem i prosze o typy osob ktore chcialyby lub moglyby na forum objac jakies urzedowo - porzadkowe funkcje.

pozdrawiam
tree.

Tunkashila - 2009-10-30, 02:56

Rutlawski napisać/a:
Tak, ale chodzi teŻ o zainteresowanie dla gości. Żeby naprawdę ich coś zaciekawiło i chcieli się rejestrować.

:569: Nie pozwalac niezajerestrowanym czytac! :568:
( wtedy sie zaciekawiom! :-D )

Arkadiusz.p - 2009-10-30, 13:42

spoko, to i tak bez znaczenia TERAZ :P
Manuela - 2009-10-30, 19:01

hmm... a nie myślicie, że widok na artykuly daje do zrozumienia jaka jest tematyka forum i jeśli ktoś naprawdę będzie zainteresowany to się zarejestruje? forum może wolniej rośnie, ale jednak przybywają tu ludzie. może własnie dzięki tej ciasnej bramie mozemy tu współistnieć bez moderacji?
nie mówię, że otwarcie będzie czymś be, ale obawiam się że wtedy bez sił porządkowych się nie obędzie... aż szkoda by było...
no ale jestem otwarta - niech się dzieje Najlepsze :)

Rutlawski - 2009-10-30, 22:04

Zależy dla kogo najlepsze :>


Szczerze mówiąc, gdybym widział takie artykuły, na pewno by mnie to nie zachęciło - wręcz przeciwnie - znudziło.

Dopiero dyskusja, ludzie, pisanie od siebie - to jest coś co mnie kręci :>

Tunkashila - 2009-10-31, 02:05

Rutek napisać/a:
Dzwońcie kochani
607778727

Rutek poprostu chce poznawac nowe d.... znaczy sie nowe, dobre, kochane osoby! :mrgreen:

Marcin99 - 2009-10-31, 12:44

Rejestracja nie jest bariera nie do pryejđcia, trwa kilka minut. Osob interesujacych sie na powaznie tematyka duchowa nie ma tak wiele. Przegladajac inne fora zauwazylem, ze jest wiele osob ktore interesuja sie tylko zdobyciem nadnaturalnych mocy i odprawianiem magicznych ceremonialow, sa tam tez osoby nie posiadajace wielkich umiejetnosci a majacy aspiracje zostania guru czy czyms w tym rodzaju. jezeli forum bedzie promowane mozemy sie spodziewac nalotu takich wlasnie osob.
Kwiatek - 2009-10-31, 15:51

Boisz się Marcin?
Strategos - 2009-10-31, 16:43

Wśród tych osób jest wiele kierujących sie potocznymi wyobrażeniami, które jednak mimo to sa wartościowe.
Rutlawski - 2009-10-31, 17:01

bapaszka napisać/a:
Rutek napisać/a:
Dzwońcie kochani
607778727

Rutek poprostu chce poznawac nowe d.... znaczy sie nowe, dobre, kochane osoby! :mrgreen:


Pewnie, a jeszcze lepiej nowe, dobre, kochane d...! Tym się właśnie zajmuję na codzień!

Marcin99 - 2009-10-31, 18:48

To nie strach, to praktyczne myslenie. Moze wcale nie byc tak jak napisalem, doplyw swiezej krwi jest potrzebny inaczej nie bedzie rozwoju. Ogolnie rzecz ujmujac tematy poruszane na forum nie powinny przyciagac osob szukajacych poklasku i szybkich metod przydatnych do imponowaniaq czy gorowanioa nad kims. Zauwazylem, ze w tematyce duchowej ciagle przewijaja sie te same osoby wiec moze nie bedzie tak zle. Sie pozyje sie zobaczy jak mawiali starozytni.
Rutlawski - 2009-10-31, 19:08

Marcin, tak ogólnie to nie masz racji :P

Było sporo osób przychodzących i odchodzących, że tak powiem i bynajmniej nie byli to osoby, które chcą poznać 567 sposób na OoBE. Oczywiście, że się tacy zdarzali, ale to jest właśnie życie. Z różnymi typami ludzi.

Tryt - 2009-10-31, 20:09

Trzeba też zwrócić uwagę na jedną rzecz. Jak się dużo osób zarejestruje to nie znaczy, że zaczną pisać. Na starym przebudzeniu było bardzo dużo osób zarejestrowałem a pisali ci co zawsze :D
Rutlawski - 2009-10-31, 20:59

Też nie do końca. Zdarzało się [ może mało ] ale posty od ludzi, którzy na chwilę prrzychodzili, potem odchodzili,
Manuela - 2009-11-02, 11:38

takie uzupełnienie mojej wypowiedzi: jesli by się okazało, ze otwarcie sprawiało jakieś "szkody" a nie byłoby nikomu ich naprawiać to zawsze można znów przywrócić ograniczony widok dla niezarejestrowanych.

Rutek, Ty mnie nie łap za słówka, bo wiesz że ja nie chcę już snuć takich rozważań.. zbędne bicie piany g;)

Rutlawski - 2009-11-02, 11:44

Nie łapię za słówka, odpowiadam na pytanie najzwyczajniej jak ja to odbieram.
Manuela - 2009-11-02, 12:50

Rutlawski napisać/a:
Zależy dla kogo najlepsze :>

dokładnie to miałam na mysli :P
no ale ja juz nie spamuję w takim razie.

Rutlawski - 2009-11-15, 12:34

Czyżby temat zamilkł?
agewa79 - 2009-11-15, 14:11

Nie ma osoby, która by się tym zajęła a forum jest pozostawione samo sobie i tyle.
Rutlawski - 2009-11-15, 14:50

Czyli co? Koniec? :P
Trina - 2009-11-15, 14:59

Żaden koniec.Trzeba w końcu ruszyć to forum :>
Gdzie się podziewa admin?

Rutlawski - 2009-11-15, 15:06

Nie wiem, niech Grzegorz ruszy dupsko, bo mu w końcu zrobimy nalot w domu i koniec :P

Tu mogłyby być tabuny zbłąkanych duszyczek, odnajdujących wspólne tematy i trzeci dom, gdybyśmy się wszyscy postarali :P

Trina - 2009-11-15, 15:17

A wśród nich Wielki Duchowy Guru Rutlawski nawracający te tabuny zbłąkanych duszyczek na jedynie słuszną Drogę Prawdy :p (dobra,więcej nie spamuję :p )
Rutlawski - 2009-11-15, 16:48

No, no.
Kwiatek - 2009-11-15, 17:21

To sie chiba nazywa synchroniczność albo przypadek albo łączność parapsychiczna. Wczoraj wieczorem rozmawiałem właśnie o tym z Humanem, długa i treściwa dyskusja stymulowana tequilą... :564: :-P
Jeżeli Human czuje sie dzisiaj tak jak ja to raczej nie ma głowy do wytężonej pracy umysłowej. Ale nie ważne...

Otóż od początku deklarował się on jako Admin techniczny a profil naszego Forum to miało być poletko Marine. Z Marinką widziałem sie na początku czerwca, jeszcze nie miała gotowej wizji forum ale miała chęć ukwiecenia go swoimi pomysłami. No i zanikła nam gołąbeczka gdzieś w brytyjskim interiorze.

Nic nie wiem więcej.

W sumie to każdy może pisać co chce, nic nie stoi na przeszkodzie.

Czekamy na Godota? A może Forum jest takie jakie w sposób naturalny może być i jest właśnie? Ze wspaniałego portalu o tematyce "rozwój duchowy" zrobił się sympatyczny komunikator dla fajnych i niebanalnych ludzi. Może to jest teraz nam potrzebne? Nie wiem, dla mnie jest ok ale krwi to mi już nie burzy.


Pozdrawiam kwieciście a zamaszyście, łoczywiście :-P

Rutlawski - 2009-11-17, 01:04

Tak więc... szukajmy Marinki :>
Marine - 2009-12-09, 19:05

Rutlawski napisać/a:
Tak więc... szukajmy Marinki :>

Nie wywołuj wilka z lasu :lol:

A tak na serio... Widać po jakim czasie tu trafiłam;) Mało bywam na forum... Miałam pomysły na jego rozkręcenie, ale obecnie wolałabym skoncentrować się na stworzeniu własnej stronki internetowej, niezbyt rozbudowanej, ale własnej. Może ktoś z was ma idee i zapał do nadawania kierunku forum i sprawowania nad nim pieczy. Ja tu za rzadko bywam...

Manuela - 2009-12-09, 19:57

w sumie ja całkiem dobrze czuję się z tym, że forum tworzymy razem, z jednego poziomu, że nic "z góry" nie jest nadawane a jednak coś się wyłania :)
może to jest to? ;-)

Trina - 2009-12-09, 20:13

Jest fajnie ale ja myślę że choć jeden mod mógłby być.
Rutlawski - 2009-12-10, 00:03

Ja myślę, że nie jest potrzebny. I fakt, fajnie jest, kiedy razem decydujemy.
Żeby jeszcze te decyzje nie przechodziły bez echa...

Manuela - 2009-12-10, 00:14

ja bym emoty zmieniła :)
i w takich celach, tudzież techniczne przeniesienie tematu, postów bym widziała ewentualnego moda, ale to tez admin moze.

Domcia - 2009-12-10, 12:08

Admin nie zagląda, więc przydałby się ktoś techniczny, bywający na forum. :)
Trina - 2009-12-10, 13:44

Domcia napisać/a:
Admin nie zagląda, więc przydałby się ktoś techniczny, bywający na forum. :)

Otóż to.A emoty rzeczywiście mogłyby być ładniejsze.

Samba - 2009-12-10, 14:53

Manuela i Domcia
może weźmiecie sprawy w swoje ręce. Macie doświadczenie.

Domcia - 2009-12-10, 19:17

Ja mogę poświęcić czas na to. :)
Ewa - 2009-12-10, 21:32

Ja bardzo Was Wszystkich lubię , zróbcie coś żeby Forum trwało wiecznie .
Nie straszcie że się zwinie . Ja jestem mało komputerowa bo z pokolenia waszych rodziców ,
ale lubię tutaj zaglądać i cieszyć się z Wami . :mrgreen: :mrgreen:

Tryt - 2009-12-10, 21:46

Cytat:
Ja jestem mało komputerowa bo z pokolenia waszych rodziców ,
ale lubię tutaj zaglądać i cieszyć się z Wami . :mrgreen: :mrgreen:

Wszystko da się nauczyć z mniejszym lub większym trudem. Samba jakoś nie narzeka ;-)
No to teraz mi się dostanie :D

Manuela - 2009-12-11, 10:49

ja dzis wpadłam na drzwi, mam nadz. ze bez siniaka bo zaraz do klienta jade :D
tak więc między ustami a krawędzią futryny mogłabym technicznie tez coś czasem dłubnąc ;)
np. emoty przygotuję... :-D

Ewa - 2009-12-11, 16:30

No ...fajnie....wiem że człowiek całe życie się uczy , ja w tym roku skończyłam nawet Studium Asystenckie , ale jakoś Sztormcia pracuje nad moją wiedzą komputerową i tak sobie to wychodzi . Postaram się poprawić / choć nie na wadze , jak by co / :mrgreen:
Samba ma pewnie dłuższy staż siedzenia przed kompem , ja od niedawna staram się coś więcej niż wałczyć i wyłączyć komp. :lol:
Pozdrawiam.

Sztormcia - 2009-12-11, 20:41

Taa a kto jod lat szalał na naszej klasie? ;>

Dziewczyny tylko nie przesadźcie z tym moderowaniem, bo normalnie zacznę się bać offtopicować XD

Trina - 2009-12-11, 20:48

skoro Manuela i Domcia wyraziły chęci to trzeba powiadomić admina.
Manuela - 2009-12-13, 13:04

ja osobiscie to nie chcę moderować tak jak to było na starym forum.
agewa79 - 2009-12-13, 13:55

To moderuj po nowemu. Albo może grupowo się ustali lub przez głosowanie jak to ma wyglądać.
Sztormcia - 2009-12-13, 15:37

Ktoś już powiadamiał Humana, czy mam się do niego dobijać? :)
Trina - 2009-12-13, 15:45

Jak masz do niego gg to może mu napisz :)
Manuela - 2009-12-13, 16:17

wyślę Drzewku mailem paczuszkę z emotami :)
Domcia - 2009-12-14, 17:01

Myślę, że tu nie potrzeba moderacji samej w sobie, dbającej o merytoryczność forum, tylko o stale obecną "pomoc techniczną", która czasami coś odświeży, itp.
Manuela - 2009-12-14, 18:56

nawet w sensie odrębnego loginu bym to widziała, "dosiadanego" tylko w razie potrzeby odpowiednich uprawnień
Domcia - 2009-12-15, 10:53

Czy osobny, czy nie, dobrze jak się czasami coś zmienia na forum. Ja chętnie pomoderuję "technicznie", ale nie zamienię się w "wizjonera".

[ Dodano: 2009-12-16, 18:21 ]
Jeśli forumowicze się zgadzają na "moderatora technicznego" to trzeba do Humana naskrobać.

Manuela - 2010-03-24, 16:10

co do otwarcia - czy możliwe jest pokazanie niezarejestrowanym/niezalogowanym samych tylko nagłówków działów tak jak to bylo na poprzednim skrypcie? a wejscie "do" byłoby już po zalogowaniu. myslę, że wiele osób ciekawi co tam w ogole w środku jest, czy warto poswiecać czas na rejestrację.. tytuły działów to już jakiś pogląd czego się można spodziewać :)
agewa79 - 2010-03-24, 18:40

No fakt. Przed logowaniem wyskakiwało - lub nadal wyskakuje - nie wiem jak to jest stronka z dwoma działami, pustawo i nieciekawie...
tree - 2010-03-29, 22:13

mozna dac troche wiecej wiesci dla pozaforumowych gapiow, i dac np zajawki niektorych tematow, moze powtorzyc tez dzialy?

mysle ze jesli ktos przeczyta chociaz fragment artykulu i mu sie on spodoba - to wejdzie dalej. jesli nie to nei bedziemy mieli przynajmniej martwych dusz.

ktos by mogl zajmowac sie czescio otwarta i wybierac - redagowac dluzsze zartykuly do poczytania dla nienawroconej gawiedzi :)

Tunkashila - 2010-03-29, 23:00

Moze otworzymy dzial "Uslugi" i wtedy reklamujacy sie tutaj kase wplaca na rozwoj forum? :-D
Constantine - 2010-03-30, 08:55

Osobiscie jestem za, oczywiscie pod warunkiem przejrzystosci takiego finansowania, zainteresowany mozliwoscia wykupioenia np, konta vip, ktore umozliwialoby np. dostep do platnej tablicy ogloszen, bezplatne ulepszone rozszerzone profile z mozliwoscia umieszczenia wiekszej ilosci danych, odnosnikow, materialow, galerii powiazanych, tak by nie znikalo to w zakamarkach postow..no ale jest jeden zasadniczy problem.

Liczba odslon tego forum jest puki co znikoma, tylko malutkie grono, wyciaganie pieniedzy z kieszeni, to jak skubanie rodziny..a zasieg minimalny.
wiec bapaszko, chyba jeszcze nie czas na skubanie, moze gdy forum obrosnie w piorka ;)

A jesli forum ma w przyszlosci plan rozwoju i stworzenie czesci otwartej(a o tym zdaje sie dyskutowaiscie) mam pomysl by umieszczane, ocenione poytywnie przez moderacje artykuly, a nawet reklamy :)
Mogly trafiac na jakis rodzaj portalu, strony glownej, tak by osoby prowadzace ciekawe ale skromne dzialalnosci(bez wlasnego miejsca w sieci), czy rozwijane hobby powiazane z wynagradzaniem(czasem przeciez wystarczy usmiech za nagrode) mogly sie oglaszacz, otworzyc na ludzi, dyskusje, ocene, a nawet krytyke.

Mysle ze taki rodzaj symbiozy bylby korzystny..oczywiscie z umiarem.

Obecnie moja strona w internelcie nie istnieje..kryzys, ciecie kosztow, darmowa reklama, jak najbardziej, platna o obecnej sytuacji...to jakis zart? :)
Czlowiek poswieca swoj czas dla dobra blizniego i jeszcze go po kieszeni.. :P

Poza tym(moge sie wypowiadac tylko za siebie) nie jestem tu dla pieniedzy, mam juz wystarfczajaco duza reklame w sieci...kto chce niech sprawdzi.

agewa79 - 2010-03-30, 09:37

tree napisać/a:
mozna dac troche wiecej wiesci dla pozaforumowych gapiow, i dac np zajawki niektorych tematow, moze powtorzyc tez dzialy?

mysle ze jesli ktos przeczyta chociaz fragment artykulu i mu sie on spodoba - to wejdzie dalej. jesli nie to nei bedziemy mieli przynajmniej martwych dusz.

ktos by mogl zajmowac sie czescio otwarta i wybierac - redagowac dluzsze zartykuly do poczytania dla nienawroconej gawiedzi :)


Ciekawy pomysł.

Manuela - 2010-03-30, 11:27

co do kasy - chyba każda oficjalna forma dochodu jest w naszym pięknym kraju opodatkowana (pozarolnicza) i wiąże się ona z formalizacją oraz rozliczaniem działalności danej jednostki :)
poprawcie mnie jesli się mylę :)

Constantine - 2010-03-30, 11:41

Dopuki nie ma cennika ani gwarancji wymiany, nie.
A jesli forum byloby na serwerze np. uk albo na cyprze, to Polskie hmrc tez nas dosiegnie? Co im do forum? Jesli to nie pomoże...załóżmy nowa religie i badzmy jej wyznawcami!

btw, ladne imie - Manuela..hm, tydzien temu mialas imieniny? prawda?
Zyczenia wszystkiego najlepszego ode mnie ;) Ja mam teraz na imie John(Janek) :D

Tunkashila - 2010-03-30, 17:32

Manuela napisać/a:
co do kasy (...) poprawcie mnie jesli się mylę :)

O czym piszesz Maluelo? O niedochodowym forum utrzymywanym ze skladek czy o reklamujacych sie tutaj bez formalnego rejestru ich firm?

Jaras - 2010-03-31, 11:42

Manuela napisać/a:
co do kasy - chyba każda oficjalna forma dochodu jest w naszym pięknym kraju opodatkowana (pozarolnicza) i wiąże się ona z formalizacją oraz rozliczaniem działalności danej jednostki :)
poprawcie mnie jesli się mylę :)


Mam takie wrażenie że jednak się mylisz .. np. handlowałem na allegro i nie płaciłem z tego tytułu żadnych podatków, oprócz prowizji dla samego allegro :-) No ale nie wiem czy akurat to jest oficjalna forma dochodu.

fu - 2010-03-31, 11:57

allegro - jeśli jakaś rzecz jest w Twoim posiadaniu dłużej niż 6 miesięcy i wylicytowana kwota nie przekracza 1000zł, nie płacisz podatku. to nie jest Twój dochód, tylko odsprzedaż prywatnych klamotów... przynajmniej oficjalnie hehe.
takie forumowe sprawy finansowe nie wiem pod co podciągnąć. darowizna? ;)

Tunkashila - 2010-03-31, 15:26

fu napisać/a:
forumowe sprawy finansowe nie wiem pod co podciągnąć. darowizna? ;)

Tak, bo bedzie to wspieranie portalu, dzielenie sie kosztami. Chyba, ze dochod z reklam w znacznym stopniu przekroczy sume potrzebna na dzialalnosc? Wtedy sie zaczniemy martwic! :D

Manuela - 2010-03-31, 19:29

Constantine napisać/a:
Dopuki nie ma cennika ani gwarancji wymiany, nie.
o. a jakie źródło, jeśli można wiedzieć, podaje takie kryteria?
Constantine napisać/a:
Ja mam teraz na imie John(Janek) :D
za życzenia dziękuję, chociaż imienin nie miałam. jeszcze ;>
czyżby czyżyk? pardąsik.. Janek, który kiedyś krył się tu pod inszym nickiem? ;>
w każdym razie - witaj :)

bapaszka napisać/a:
O czym piszesz Maluelo? O niedochodowym forum utrzymywanym ze skladek czy o reklamujacych sie tutaj bez formalnego rejestru ich firm?
inni mnie nie obchodzą. piszę o forum, które miałoby (no własnie - wlaściwie jako kto/co?) przychód typu:
Constantine napisać/a:
dostep do platnej tablicy ogloszen
bapaszka napisać/a:
reklamujacy sie tutaj kase wplaca na rozwoj forum


Jaras napisać/a:
Mam takie wrażenie że jednak się mylisz .. np. handlowałem na allegro i nie płaciłem z tego tytułu żadnych podatków, oprócz prowizji dla samego allegro :-) No ale nie wiem czy akurat to jest oficjalna forma dochodu.
a słyszałeś o systemie ;) który trzepie allegro w celu zidentyfikowania nieuczciwych handlujących? :) fu ma rację - bez płacenia podatku i rejestrowania działalnosci możesz sprzedać coś co posiadasz dłuzej niż pól roku. o ile jesteś w stanie to udowodnić (fa zakupu itp).

fu napisać/a:
takie forumowe sprawy finansowe nie wiem pod co podciągnąć. darowizna? ;)
niektórzy nazywają to donacją.
na szybko wyszukane:
http://forumprawne.org/no...eklama-itp.html - tu nikt niestety nie odpowiedział, ale już tu:
http://forumprawne.org/pr...ternetowej.html są jakieś informacje :)

poza tym działalność czy jest zarobkowa czy nie (np. spółdzielnie) i tak musi się rozliczyć - własnie po to żeby dowieść że nie było dochodu, czyli wszystko odbyło się z blogosławieństwem paragrafów. kto chętny do prowadzenia księgowości? ;)

Marcin99 - 2010-03-31, 20:05

Żeby był podatek musi być zysk. Działalność będzie raczej usługowa bez żadnego fizycznego towaru. Wszelkie potencjalne zyski będą szły na inwestycje więc problem podatku dochodowego zgłowy. Pozostaje podatek od wartości dodanej, od wpłat konieczne bedzie jego odprowadzanie, ma to dobrą stronę ponieważ forum będzie go mogło odliczać od kupowanych aktywów i wydatków na twozenie usług.
Pozostaje kwestia formy prawnej i własności.
Jeszcze trzeba zastanowić się nad produktem, konieczne by było przeprowadzenie badań marketingowych, które należało by zacząć od zarejestrowanych użytkowników.
Sam pomysł mi się nie podoba.

Tunkashila - 2010-04-01, 01:37

Marcin99 napisać/a:
Sam pomysł mi się nie podoba.

Mi tez nie! :-P Dzial zasugerowalam pod wplywem anonsu jednego uzytkownika w innym watku: http://przebudzenie.com.p...php?p=6959#6959

Uzytkownik miast za rozslawianie podziekowac, doope na mnie wypial... :-D A taki cierpliwy, pokorny i pelen zrozumienia i brateskiej milosci mial byc jak chociazby katolicki ksiondz! :576:

Manuela - 2010-04-01, 08:19

Marcin99 napisać/a:
Żeby był podatek musi być zysk. Działalność będzie raczej usługowa bez żadnego fizycznego towaru. Wszelkie potencjalne zyski będą szły na inwestycje więc problem podatku dochodowego zgłowy.
a to z usług nie może być zysków?

sam pomysł wg mnie jest ok.
są 2 drogi:
a nawet 3
-działamy dalej tak jak teraz, na darmowym serwerze, luzacko, beztrosko - bardzo fajne, lajtowe takie, przyjemne, bo jednak daje mozliwosc kontaktu, wymiany, poznawania, bycia
-wspieramy forum ale tak nieoficjalnie, tudzież formalizujemy się ale tylko jako jednostka non-profit
-trzecia droga moze być odrębnym dopełnieniem, albo samodzielnym wyjsciem - zakladamy działalność, ale ruszamy pełną parą - czyli organizujemy się pod względem marketingowym, księgowym, zarządzania, bez ograniczeń prowadzimy działalność dochodową - tu moze się okazać, że przy dobrej organizacji trafimy na (moim zdaniem istniejącą) lukę w rynku. bardzo pragmatyczne ale nie pozbawione duchowości i wspolnej zabawy.
:->

ps. przyznam że ja chętnie bym zmieniła branżę uniezależniając się przy tym od wszelkich prezesów. moja wiedza jest jeszcze znikoma ale wspolnie już tak źle nie jest (fu wspominala cos o sklepie-działa to ustrojstwo fuczaczku?) a każdy ma tez jakies kontakty, osoby, ktore mozna by zaprosic do wspolpracy. bardzo mnie cos takiego kusi. z doswiadczenia wiem że jedna osoba zakladając działalnośc ma bardzo ciezko.

Marcin99 - 2010-04-01, 12:21

Manuela napisać/a:
a to z usług nie może być zysków?

Mogą być zyski ale lepiej żeby ich nie było. W szkole uczyli, że 0 razy 19% to zero, więc podatek będzie zerowy.
Produkty o których wspomina Constantine, to lipa. Ja nie bardzo wiem jakie produkty moglibyśmy sprzedawać. Działalność w samym internecie może być tylko uzupełnieniem działalności w realu.
Bez badań marketingowych to niema o czym dyskutować. NAjsamprzód trfzeba dokładnie prześwietlić podobne inicjatywy, później poznać oczekiwania klientów oni częst sami nie wiedzą czego chcą więc trzeba im przedstawić kil;ka możliwości. Konieczna też by była kampania reklamowa najlepiej w formie artykułów w czymś opiniotwórczym.

Jaras - 2010-04-01, 12:26

Cytat:
a słyszałeś o systemie ;) który trzepie allegro w celu zidentyfikowania nieuczciwych handlujących? :) fu ma rację - bez płacenia podatku i rejestrowania działalnosci możesz sprzedać coś co posiadasz dłuzej niż pól roku. o ile jesteś w stanie to udowodnić (fa zakupu itp).


Słyszałem, jednak ów system czepia się tylko tych którzy sprzedają duuuużo i mają duże z tego tytułu dochody. Jak już się nahandluje dużo i się nazbiera allegrowych gwiazdek to się robi taki myk że się zakłada nowe konto i zaczyna od nowa. A czy jakaś rzecz jest w moim posiadaniu od pół roku czy od wczoraj to jest niemożliwe do zweryfikowania, po za tym nie muszę na każdą rzecz posiadać faktury, np. kupiłem sobie gacie na pchlim targu (oczywiście pół roku temu ;-) ) i teraz je sprzedaję :-P
System jest tutaj niewydolny i dobrze o tym wie, chciałby oczywiście ze wszystkiego zdzierać podatek ale nie da rady bo handlujących na allegro jest wiele milionów użytkowników, dlatego nie rzuca się z motyką na słońce. Znam wielu takich co właśnie w ten sposób zarabiają i do nikogo z nich system nie przychodzi i nie każe się spowiadać skąd ma to czy tamto. Prawo i życiowa praktyka to dwie różne rzeczy, także i w tym przypadku ;-)

Trzmiel też nie ma prawa latać, tyle że on to pierdoli i .. lata :mrgreen:

Marcin99 - 2010-04-01, 12:51

Drobny handel jeżeli już jest opodatkowany to w formie ryczałtu.
Osoby trudniące się handlem mają wiele możliwosci migania się od podatku, czy to robią zależy tylko od ich osobistej uczciwości. Moralnie taka forma zarobkowania jest niedopuszczalna, kłóci się z etyką pracy, jednak w nszych czasach w których upadek moralny jest faktem tylko groźbą można zmusić człowieka do postępowania etycznego.
Skarb państwa nie traci na obrocie na allegro, tracą klienci. Dochód z takich transakcji jest oszustwem handlowym.

Tunkashila - 2010-04-01, 13:54

Manuela napisać/a:
działamy dalej tak jak teraz, na darmowym serwerze, luzacko, beztrosko - bardzo fajne, lajtowe takie, przyjemne, bo jednak daje mozliwosc kontaktu, wymiany, poznawania, bycia

To jest najlepsza opcja, wedlug mnie, a pozniej, jakby portal pekal w szwach, to mozna pomyslec o rozszezeniu na platna opcje i dofinansowac wspolnie. Wspolnie, to nie znaczy, ze ktos ma zostac prezesem, czy sila decydujaca, bo forum, imho, powinno dzialac na zasadach demokracji a nie kto da wiecej. Inaczej powroci anarchia lub imperializm! :-D

Marcin99 napisać/a:
Moralnie taka forma zarobkowania jest niedopuszczalna
Marcin99 napisać/a:
upadek moralny jest faktem tylko groźbą można zmusić człowieka do postępowania etycznego.

Marcin99 napisać/a:
Dochód z takich transakcji jest oszustwem handlowym.

Serio to piszesz? :shock: Wiesz, sa ludzie, ktorzy uwazaja, ze zmuszanie obywateli do placenia JAKICHKOLWIEK podatkow nie jest eteyczne, jest wprost niemoralne i kloci sie z jakas tam Konstytucja bo jest OSZUSTWEM! 8-)

Marcin99 - 2010-04-01, 14:15

Niemoralne jest korzystanie z urządzeń państwowych nie dikładając się do ich powstania. Prawo i państwo są największym osiągnięciem naszej cywilizacji. Ludzie którzy sądzą, że ich życie mogło by przebiegać normalnie bez instytucji państwa nie mają wyobraźni.
Powinno się stworzyć formę prawną wyjętego spod prawa, osoby które nie chcą płacić podatków przestawali by być chronieni przez państwo, myślę, że bardzo szybko zmienili by zdanie o państwie.
Uważam, że podatki są najlepszą formą alokacji nadwyżki dochodów z pracy.
W kwestii etyki zarobkowania podzielam w większej części poglądy św Augustyna oraz klasyków greckich.

Constantine - 2010-04-01, 14:30

Jaras napisać/a:

Słyszałem, jednak ów system czepia się tylko tych którzy sprzedają duuuużo i mają duże z tego tytułu dochody. Jak już się nahandluje dużo i się nazbiera allegrowych gwiazdek to się robi taki myk że się zakłada nowe konto i zaczyna od nowa.

ździwiłbyś sie jaka jest siła donosu, albo przypadku.
Sprzedawałem "modlitewnik" na części(ok 10 aukcji jednego wieczora) coś co nie było moją własnością w imieniu sprzedającego, na jego polecenie, Wystawiłem to właśnie z takim opisem, ze to aukcja grzecznościowa, że nie jest mi znany dokładnie stan tego "modlitewnika" przebieg jego używania, data zakupu itd.
Rano aukcje zostały skasowane przez pracownika allegro jako niezgodne z regulaminem którego punkt brzmi "przedmiot musi być własnoscia allegrowicza"...wystawilem ponownie bez takowej adnotacji, bo było to defakto zgodne ze stanem faktycznym.
W jakiś sposób oszukałem system, ale nie czuje bym w jakikolwiek sposób oszukał ludzi.
(może sie myle)

Cytat:
System jest tutaj niewydolny i dobrze o tym wie, chciałby oczywiście ze wszystkiego zdzierać podatek ale nie da rady bo handlujących na allegro jest wiele milionów użytkowników, dlatego nie rzuca się z motyką na słońce. Znam wielu takich co właśnie w ten sposób zarabiają i do nikogo z nich system nie przychodzi i nie każe się spowiadać skąd ma to czy tamto. Prawo i życiowa praktyka to dwie różne rzeczy, także i w tym przypadku ;-)


Czy oszukuje się w ten sposób system czy naiwnych uczciwych?
Tym sposobem sklepy w rzeczywistości nie mają szans na konkurencje.

Bylem świadkiem rozmowy osoby, która pytała sie jak tanio kupić pewien nowy wartościowy towar bez cła, padła odpowiedź - sprowadzić z usa, w paczce z napisem "ciuchy", poniżej ok 30 kilku dol nie płaci się cła.(tak twierdzono)
Ten gość zanim sprowadził uruchomił aukcje z towarem i jakoś sprowadzi.(wyczajony po adresie e-mail, przedmiot to obecnie unikat)
Obok aukcje legalnych sprzedawców, cena zapewne będzie porównywalna bo opis nie zawierał info o pochodzeniu, z tym, że kolo zarobi kilka razy tyle ile uczciwy naiwny sklep w allegro. Bo on reszte odprowadzi do wspólnego budżetu.

Tunkashila - 2010-04-01, 14:31

Marcin99 napisać/a:
Prawo i państwo są największym osiągnięciem naszej cywilizacji.

Marcin99 napisać/a:
Uważam, że podatki są najlepszą formą alokacji nadwyżki dochodów z pracy.

Marcin, co bierzesz??????

Marcin99 napisać/a:
W kwestii etyki zarobkowania podzielam w większej części poglądy św Augustyna oraz klasyków greckich.

Czy wszystkie poglady Augustyna podzielasz? :-D A jak sie maja klasycy greccy do problemow ludzi zyjacych w XXI wieku??? :roll:
Ciekawa dyskusja moglaby sie wywiazac, ale to juz inny watek. :568:

Constantine napisać/a:
z usa, w paczce z napisem "ciuchy", poniżej ok 30 kilku dol nie płaci się cła.(tak twierdzono)

Zle twierdzono. Od podatku zwalnia sie jakakolwiek zawartosc (oprocz pewnych lekow), ponizej $100. Czesto bywa, ze paczuszke ktos otworzy na granicy i zadecyduje co ile warte.

Marcin99 - 2010-04-01, 14:57

bapaszka napisać/a:
Marcin, co bierzesz??????

Palę dwie paczki mocnych dziennie poza tym nic.
Kiedyś sporo myslałem nad tymi rzeczami, doszedłem do takich wniosków. Nie posiadam poglądów z którymi się utożsamiam, jednak rozum takie wnioski nasówa.
bapaszka napisać/a:
Czy wszystkie poglady Augustyna podzielasz? :-D A jak sie maja klasycy greccy do problemow ludzi zyjacych w XXI wieku??? :roll:

Ludzkość od swych poczatków boryka się z tymi samymi problemami. Uważam św Augustyna za wybitnego człowieka wręcz geniusza, jego sposób myślenia i wnioskowania jest dla mnie imponujący i w jakiś dziwny sposób bliski.

Tunkashila - 2010-04-01, 15:10

Marcin99 napisać/a:
Palę dwie paczki mocnych dziennie poza tym nic.

Czas zaprzestac, bo taka ilosc niweluje zasoby Vit C!!!

Marcin99 napisać/a:
Nie posiadam poglądów z którymi się utożsamiam

W/E ale je tutaj sugerujesz.

Marcin99 napisać/a:
Ludzkość od swych poczatków boryka się z tymi samymi problemami.

Nie wiemy nawet, kiedy ludzkosc miala poczatek a co dopiero jakie miala wtedy problemy.

===

Edit zrobilam, bo dosyc OT! :P

wutang - 2010-04-01, 16:19

Moim zdaniem warto by było otworzyć forum na świat.
Po co się z tym tak kamuflować i ukrywać wątki etc. ?

Marcin99 - 2010-04-01, 16:37

bapaszka napisać/a:
Nie wiemy nawet, kiedy ludzkosc miala poczatek a co dopiero jakie miala wtedy problemy.

Mam na myśli historyczny początek ludzkości odkąd pojawiło się pismo.
bapaszka napisać/a:
Czas zaprzestac, bo taka ilosc niweluje zasoby Vit C!!!

Co z tego. Mój organizm przyzwyczaił się do jej braków.
bapaszka napisać/a:

W/E ale je tutaj sugerujesz.

Wzbraniam się od posiadania osobistych poglądów.

fu - 2010-04-01, 17:13

Manuela napisać/a:

fu wspominala cos o sklepie-działa to ustrojstwo fuczaczku?


działa, ale jeszcze przez krótki czas, póki mamy stażystę. ;) przeprowadzam się, moja siostra zresztą też i nie chcemy tego dalej ciągnąć. za dużo pracy w porównaniu z zarobkami. :)

Constantine napisać/a:
Działalność w samym internecie może być tylko uzupełnieniem działalności w realu.


aleś wymyślił...

Jaras napisać/a:
A czy jakaś rzecz jest w moim posiadaniu od pół roku czy od wczoraj to jest niemożliwe do zweryfikowania, po za tym nie muszę na każdą rzecz posiadać faktury, np. kupiłem sobie gacie na pchlim targu (oczywiście pół roku temu ;-) ) i teraz je sprzedaję :-P


podobno musisz to udowodnić, inaczej podatek hehe.
dlatego mam całe pudełko paragonów ze sklepów odzieżowych i lumpeksów - w moim przypadku są uniwersalne. :-D

Marcin99 napisać/a:
osoby które nie chcą płacić podatków przestawali by być chronieni przez państwo, myślę, że bardzo szybko zmienili by zdanie o państwie.


opłacam prywatną uczelnię, prywatnych lekarzy... nie wiem, w czym państwo mi pomaga. jeśli tylko mam możliwość, to nie daję się oskubać tym świniom nienażartym. 8-)

bapaszka napisać/a:

Zle twierdzono. Od podatku zwalnia sie jakakolwiek zawartosc (oprocz pewnych lekow), ponizej $100.


masz stare informacje, obecnie wartość, która nie podlega ocleniu jest 3x mniejsza. można wysłać jako GIFT, ale nie zawsze pomaga.

Tunkashila - 2010-04-01, 17:21

Marcin99 napisać/a:
Mam na myśli historyczny początek ludzkości odkąd pojawiło się pismo.

Czyli kiedy?

Marcin99 napisać/a:
Mój organizm przyzwyczaił się do jej braków.

Nie tak - organizm stara sie dzialac automatycznym pilocie... Natury nie oszukasz - uwierz mi! :)
(tez kiedys palilam jak lokomotywa!)

fu napisać/a:
masz stare informacje,.

To byc moze tak. Dawno nic nie przesyllam ani nie otrzymywalam ta droga.

Cytat:
obecnie wartość, która nie podlega ocleniu jest 3x mniejsza. można wysłać jako GIFT, ale nie zawsze pomaga

Przesrane! :(

Manuela - 2010-04-01, 18:28

no dobrze. poczytałam ja sobie i pytam jak się ma Przebudzenie do cwaniakowania w celu unikania podatku, czy wręcz oszustwa, że nie ma przychodu z dajmy na to usług? co Wam podpowiada intuicja? czy Wszechświat nie odda tego (nieuczciwosci) co byśmy Wszechświatowi wysyłali? ;>
czytam i widzę typowe dla Polaczka kombinowanie............
fajnie, jeśli można obejść coś i być w zgodzie z przepisami. ale czy fajnie jest oszukiwać?

fu napisać/a:
nie chcemy tego dalej ciągnąć. za dużo pracy w porównaniu z zarobkami.

ech... zycie. znam to z wlasnego podwórka.
jednak korci mnie żeby znów sprobować, tylko "w kupie" ;)

Animka - 2010-04-01, 21:19

Manuela - racja! Jak mówi powiedzenie kradzione nie tuczy. Co zachachmecisz to przewalisz na nieudanej inwestycji, albo oddasz w inny sposób np. gubiąc za jakiś czas podobną sume pieniędzy, albo przepłącajac na czymś pomyłkowo.
Ta sama zasada działą w drugą stronę, dawanie napiwków, wynagradzanie odpowiednie ludzi, od których bierzemy usługi, produkty, pracę... nie trzymanie w garści popłaca.


Ale działalnosć w kupie? hm... wcale nie musi być tak lekko;) Mimo to powodzenia. Ja bym w takie coś nie weszła, ale pewnie dlatego, ze zbyt dominujaca jestem i lubię chadzać własnymi ściezkami, więc wspólnik albo miałby cięzko albo musielibyśmy sie świetnie uzupełniac na nieznanych dla siebie terenach, jednocześnie zazębiajacych sie w profilu działalności. Hm...w sumie to własnie taki twór mi tu powstaje powoli sam z siebie :)

A co do rozliczeń, mozę warto by było poprostu do ksiegowej się przejsć, albo jeszcze lepiej samemu ustawę otworzyć PDOFiz. ? :) Nie szybciej i pewniej zamiast snuć domysły? Sporo do przemyselń, gdzie siedziba firmy (w którym mieście, pod który urząd podlegać ma, jaki wkład współników, jaki podział kosztów, bo czesto na początku przez min. 2lata pierwsze trzeba liczyć się z tym, ze firma to jak dziecko małe, nic tylko prosi o energię, uwagę i dofinansowanie ;) o zyskach i ich podziale miedzy wspólników można marzyć później ;)) .

A co do oplat wspomagajacych forum pomyślcie o sponsoringu :roll:

Jaras - 2010-04-01, 22:11

Cytat:
jeśli tylko mam możliwość, to nie daję się oskubać tym świniom nienażartym. 8-)


Ja również :-) Podatków mamy do płacenia mnóstwo, system wyciąga łapy po wszystko, od każdego zarobku chce dolę a później te pieniądze przepierdala na durnoty. Jeśli kupiłem sobie gacie na targu i teraz chcę je sprzedać to co państwu do tego? Za jaki jego wkład, czy pracę mam zapłacić w tym przypadku podatek? Pomaga mi te gacie sprzedać? Pośredniczy w tym chociaż czy coś? Jeśli mam zapłacić prowizję allegro to nie protestuję, no bo udostępnia swój serwis, pośredniczy i pomaga - ok. Ale państwu nic się tutaj nie należy i słusznie nie dostaje. Przepisy prawne zostały tak właśnie skonstruowane żeby za wszystko płacić podatek, powiedziano ludziom że to jest uczciwe i większość przyjęła to za oczywistość. A według mnie nie jest i nie mam żadnych wyrzutów sumienia jeśli im za to czy tamto nie zapłacę. Moich kontrahentów nigdy nie oszukiwałem i żaden z nich również mnie nie oszukał, a było ich setki - wszechświat odpłacił mi uczciwością za uczciwość i tu nie mam sobie nic do zarzucenia :-P

Marcin99, tak, państwo i prawo to wieeeelkie osiągnięcie cywilizacji ale ku szkodzie ludzkości.

Cytat:
Ludzie którzy sądzą, że ich życie mogło by przebiegać normalnie bez instytucji państwa nie mają wyobraźni.


Mnie się wydaje że odwrotnie - brakuje wyobraźni ludziom, którzy nie potrafią sobie wyobrazić życia bez opieki państwa. Świadczy to o ich uzależnieniu od państwa, wkręceniu się w jego "tryby" i braku własnej koncepcji na życie. Po za tym ja wcale nie chcę aby moje życie przebiegało normalnie. Normalność to zgodność z normami a normy są po to żeby nikt z ludzkiego stada nie wychylał się ponad nie i nie sprawiał problemów państwu. Normy i normalność mnie nie interesują, cieszę się ze swojej nienormalności i niech tak pozostanie ;-)
Państwo i tak Cię nie ochroni, to jest tylko taka iluzja że oni Cię chronią żebyś m.in. nie wzbraniał się płacić podatki, ale wpadnij tylko w tarapaty a zobaczysz jak ta ochrona wygląda w praktyce - jeszcze dostaniesz od systemu po dupie jak tylko znajdą pretekst.

Constantine, nie oszukałeś ludzi. Kiedyś można było wystawiać aukcje grzecznościowe a potem już nie i takie aukcje były właśnie usuwane przez pracowników allegro. Wiem jaka jest siła donosu, wiem że wokół mnie są też konfidenci .. ale mam na to swoje sposoby ;-)

Cytat:
czytam i widzę typowe dla Polaczka kombinowanie


Owszem, bo dlaczego mam się dać oskubać złodziejom ze wszystkiego? System to jest worek bez dna, jak chcesz to w niego wrzucaj wszystko co Ci każe, tylko potem nie narzekaj że np. na docieplenie chaty kasy brak 8-) Nie obchodzi mnie czy to co robię jest zgodne z przepisami, zwłaszcza jeśli są ewidentnie głuuuuuupie, nieżyciowe i ich jedynym zadaniem jest wyciągnięcie ode mnie kasy. Nie kumam czemu życie zgodne z przepisami miałoby być bliższe Przebudzenia :-? Taki np. Jezus to żył zgodnie z przepisami? On je łamał je na każdym kroku, był solą w oku zarówno ówczesnej religii (bo np. uzdrawiał w sabat), jak i państwu (bo ogłosił się królem), mówił i robił niepopularne rzeczy, i jak system go za to potraktował dobrze wiemy ;-)

Marcin99 - 2010-04-02, 06:10

bapaszka napisać/a:
Marcin99 napisał/a:
Mam na myśli historyczny początek ludzkości odkąd pojawiło się pismo.

Czyli kiedy?

Pierwsze cywilizacje: Sumer, Egipt.
Kodeks Hammurabiego.
Przykłady Prawa Hammurabiego

* § 1 Jeśli ktoś kogoś oskarżył i rzucił nań podejrzenie o zabójstwo, zaś tego mu nie udowodnił, ten, kto go oskarżył, poniesie karę śmierci.
* § 22 Jeśli obywatel rabunku dokonał i został złapany, człowiek ten zostanie zabity.
* § 102 Jeśli kupiec dał agentowi handlowemu pieniądze jako pożyczkę bezprocentową, a on tam, gdzie poszedł, poniósł stratę, zwróci kupcowi kapitał.
* § 103 Jeśli podczas jego podróży nieprzyjaciel zabierze mu wszystko, co niósł, przed bogiem przysięgnie i będzie uwolniony.
* § 195 Jeśli syn ojca swego uderzył, rękę utną mu.
* § 196 Jeśli obywatel oko obywatelowi wybił, oko wybiją mu.
* § 197 Jeżeli kość obywatel złamał, kość mu złamią
* § 282 Jeśli niewolnik powie swemu panu: Nie jesteś moim panem, zaś pan dowiedzie mu, że jest jego niewolnikiem, jego pan utnie mu ucho.

Manuela - 2010-04-02, 07:57

no cóż. ja wiem, że życie społeczeństwa, ktorego jestem częscią nie kończy się na czubku mojego nosa. to że ja teraz nie potrzebuję kasy od Państwa na refundację leczenia mojego, kosztów które sama nie rzadko musiałabym pokrywać pracując 300lat nie znaczy że inni nie mają takiej sytuacji. u mnie akurat mama po 10 latach pracy zachorowała na raka. ponieważ miała krotki staz i niskie zarobki ma <600zł renty. wg postawy Jarasa jest darmozjadem, bo sama na siebie nie zarabia a próbuje żyć za pieniądze, ktore ja do Państwa odprowadzam i jeszcze i tak częsciowo pozostaje na moim utrzymaniu, bo leki już po refundacjach kosztują niemal polowę jej renty chorobowej. przyjmując stanowisko że każdy jest samowystarczalny, że odkładanie do wspolnej kasy to głupota i wyzysk systemu i nieuczciwość należy takie osoby jak moja mama odstrzelić.
Ojciec - 2010-04-02, 08:42

Patrz w wewnętrzne swe, a tam nie zaznasz granic.
Idź za swym głosem wiedząc że serce potężne jest
Wiedząc iż sercem wszystko stwarzasz,
Tylko ilu się odważy słuchać tylko Siebie, tego Kim Jest?

Jaras - 2010-04-02, 09:41

Manuela napisać/a:
wg postawy Jarasa jest darmozjadem, bo sama na siebie nie zarabia a próbuje żyć za pieniądze, ktore ja do Państwa odprowadzam


Nic takiego nie napisałem .. no ale sama zobacz jak Twoją mamę potraktował system. Zasuwaj dla niego długie lata a na starość niska renta i drogie leki - oto wdzięczność systemu za długoletnia pracę i płacenie podatków :-P Ci którzy pracowali więcej niż 10 lat wcale nie mają dużo lepiej. I Ty to jeszcze uczciwością nazywasz :shock:
System nie umie z korzyścią dla obywateli dysponować pieniędzmi odkładanymi do wspólnej kasy i dlatego szkoda mu dawać cokolwiek. Popatrz ile kasy idzie np. na utrzymanie polityków-darmozjadów i sfory niepotrzebnych urzędasów, ile kasy co roku idzie dla i tak bogatego kościoła katolickiego, ile kasy idzie na przygotowanie takiego Euro 2012 .. no ale niektórzy uważają że państwo polskie na to stać, za to na służbę zdrowia wiecznie kasy brak, dla Twojej mamy i wielu innych ludzi w podobnej sytuacji również kasy brak. Sprzęt medyczny do szpitali musi Owsiak fundować a i tak jeszcze jego by najchętniej opodatkowali, bo im solą w oku jest że taka kasa przechodzi koło nosa i nie ma jak urwać doli. To nie ja uznaję tu kogoś za darmozjada ale system - jak komuś powinęła się noga to już dla systemu nieprzydatny i nic mu się nie należy, za wszystko jeszcze płać państwu aż do grobowej deski. I to jest ponoć największe osiągnięcie cywilizacji .. pfffff, no jest być z czego dumnym naprawdę :-P

fu - 2010-04-02, 10:59

zgadzam się z tobą jaras w 100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

Manuela napisać/a:
pytam jak się ma Przebudzenie do cwaniakowania w celu unikania podatku, czy wręcz oszustwa, że nie ma przychodu z dajmy na to usług? co Wam podpowiada intuicja? czy Wszechświat nie odda tego (nieuczciwosci) co byśmy Wszechświatowi wysyłali? ;>


czyli w karmie odkłada się unikanie podatku? wszystkie bzdurki ustalone przez system to jakieś prawo naturalne, czy jak? :567:

jeśli państwo ustali kiedyś, że nie mogę siać warzywek, a ja zasieję, to też mi wszechświat dowali za nieuczciwość?

Tunkashila - 2010-04-02, 13:02

Marcin99 napisać/a:
Przykłady Prawa Hammurabiego

Toz podobne do obecnego "prawa" Islamu i Mojzeszowego! A Jezus dal nam Przykazania Nowe....

Marcin99 napisać/a:
§ 197 Jeżeli kość obywatel złamał, kość mu złamią

A to to wciaz rodzinka stosuje, jak im kto kasy na czas nie odda! :D

fu napisać/a:
czyli w karmie odkłada się unikanie podatku?

Nie, imho, karma nie dotyczny mamony. Jednak jesli umyslnie okradniemy blizniego naszego, co spowoduje jego krzywde i bol, to to moze miec konsekwencje karmiczne...

Mysle, ze takie wyrownanie moze nas dopasc nawet tu i teraz... Dlatego tez fajnie jest placic do przodu :)

Polecam posluchac koncowych zdan z tego filmiku, okolo 8:19 - kto chce, moze sobie calosc przeanalizowac.

http://www.youtube.com/user/DesteniProductions :568:

[ Dodano: 2010-04-02, 17:06 ]
A wracajac do meritum watku, to czy wierzycie, ze forum dlugo zaistnieje podlug pierwotnych pobudek bez przedstawienia ZADNEGO regulaminu? Rowniez, z mego doswiadczenia wiem, ze "otwarte" forum, im wiecej widoczne w wyszukiwarce, tym wiecej bedzie zaspamowane botami itp. Tez mam pytanie, czy forum jest przeznaczone dla kazdego, czy istnieje jakas granica wieku itp?

Manuela - 2010-04-02, 16:09

Jaras, fu,
czy potraficie na chwilę wejść w sytuację hipotetyczną: wasze dziecko cierpi na powazne schorzenie, ma wadę genetyczną albo potrzebna jest droga operacja.
czy diagnozujecie i leczycie je wylącznie prywatnie ze środków, ktore sami zarobicie?
bo tak pojmuję Waszą postawę :)

Constantine - 2010-04-02, 17:00

Manuelo, zakładasz sytuacje hipotetyczną umiejscowioną w obecnej rzeczywistości, spróbuj umieścić hipotetyczną sytuacje którą podajesz, albo podałaś wcześcniej w hipotetycznej rzeczywistosci, wizji Jarasa i fu.
Wyjdzie to samo?
Nie

Czy pomyslałaś, że dysponując wiekszą ilością gotówki(niezablokowany przepływ pieniądza) przy problemach które w Twojej hipotezie są trudne, prawdopodobieństo istnienia konkurencyjnego rynku ubezpieczeń medycznych byłoby 100%, a jakość świadczonych usług conajmniej taka sama jak obecnie. Stać byłoby fu i Jarasa bo jesli byliby rozsądni byliby ubezpieczeni, wystarczyłoby nawet gdyby państwo zmuszało do ubezpieczania ale to rynek decydowałby kto leczy, jak leczy i czy pacjent to akceptuje.

Opisałaś sytuacje w której Twoja matka ma ciężko bo system nie wydolny, bo takie zasady itd..Kto jest temu winien? Bo śmiem twierdzić że system cieknacego wiadra.
Ilu jest cwaniaków którzy wyludzili renty i żyje tak chociaż...za przeproszeniem powinni zabrac sie do roboty albo grzebać po śmietnikach, lub poporstu zdechnać.(tak jestem faszysta) To człowiek powinien odpowiadać za swój los.

Państwo to taka duża firma, Polska to fima która ogradza sie i zapewnia bezpieczeństwo przed napadem innego państwa, zapewnia infrastrukture dróg ogólnie umożliwia porozumienie, wymiar sprawiedliwości itd itp.
Kto zazwyczaj zyskuje najwiecej w firmie?
Szef, bo jemu wszystko wolno, no i pracownicy za możliwość pracy i wynagrodzenia ale...w firmie która podlega wolnemu rynkowi szef musi dbać o kase, musi dbać o wykwalifikowanego pracownika, musi dbać o jakość produktu nawet, normy postepowania wyznacza klient. Jak to jest w państwie?
Czy państwo coś musi? Nic nie musi bo jak sie nie podoba to batem(jesli jesteś w mniejszości). To jak firma w czasach kryzysu, sie nie podoba to "wypier..." bo "ludzi u nas mnogo", ale to nie takie proste wyrwać wszystkie swoje korzenie. I na tym bazuje państwo.

Wyobraźmy sobie przedszkole, wszyscy lubią ziemniaki, wybrali kucharke co je pichci...jedno dziecko ziemniaka nie cierpi...ale co może zrobić? Gówno może zrobić. jedyne kogo dziecko może prosić to rodzic, a rodzic jesli stoi przed wyborem może wybrać inne przedszkole, jesli jest biedny a to jedyne przedszkole, to ma problem, może przyoszczedzić i przysporzyć cierpienia, może zmienić, ale to jego wybór, dziecko rodzica nie może wybrać...to tragizm tej roli.

Niby państwo można wybrać, pracować na jego ksztalt, ale pewnych spraw sie nie przeskoczy, mozna na to stracić zycie, próbować coś udowadniać a mozna wybrać.
Swego czasu 3mln rodaków wybrala, cześć zrezygnowala..ale za granice pojechali rózni ludzie, nieudacznicy również wiec niektórzy wrócili. Ile ludzi bylo takimi "dziećmi w przedszkolu" Poska?

Urzednicy od których nie zależy podejmowanie decyzji to pracownicy jak w każdej firmie, dycydenci to stado darmozjadów, jak kogoś ciagnie do polityki i nie ma innego źródla dochodu, albo przynajminej alternatywy, z czasem stanie sie janosikiem i darmozjadem, co do tego nie mam zludzeń. Czynnikiem który zawsze ma wplyw na ludzkie dzialanie jest oplacalność, jesli coś przynosi jakiekolwiek dochody to jest lepszym bodźcem niż coś tworzonego dla idei, logiczności czysto uniwersyteckim nieemocjonalnym kontekscie, im bardziej prosty czlowiek tym prostszy zysk musi widzieć.
W skali państwa najkrótsza inwestycja to pokolenia..zanim sie ruszy coś w fundamentach życie tego kto walczy o lepsze przeminie...daleko nie trzeba szukać.
Życie wielu cwaniaków z Wiejskiej przeminie a nie dosiegnie ich sprawiedliwość.
Nawet leppera siega od kilku lat a on wyjatkowo napaskudzil.
Nie oplaca sie być uczciwym, dlatego ludzie sa nieuczciwi, każdy bez wyjatku nawet jak który uważa sie za naiwniaka, każdy ukradnie, jesli wie że nie poniesie kary, albo ma podstawe wierzyc że sie uda. Tak jak my :P

Wniosek z tego plynie nastepujacy wolność powinna być zawsze priorytetem bo ona zawsze sie oplaca, tylko trzeba umieć z niej korzystać, myśleć, być aktywnym...brak wolności promuje darmozjadów.
Istotnym czynnikiem który trzeba brać pod uwage jest fakt że konsekwencja takiej wolności to slumsy, wykluczanie. A ona poteguje frustracje, frustracja agresje itd.
To nakazuje wypośrodkować i wybrać ogólnie mniejsze zlo, ponieważ konsekwencja absolutnej wolności przy zachowaniu bezpieczeństwa i spokoju jest faszyzm.
A to niedobry wybór.
Dlatego pomimo stanowczości, jestem w stanie w umiarkowanym stopniu zaakceptować socjalizm i zawsze mialem poglady lewicowe wymieszane z prawicowymi(~Marek Borowski+Korwin Mikke).

Polska to nie Szwecja, tu nawet socjalizm to nie socjalizm tylko ściema cwaniaków darmozjadów.

PS Tokiem rozumowania które nie uwzglednia konsekwencji okreslonych zmian i naklada te zmiany na obecne, można sie zakopać w bezsensie. Uważam że jarasowe myslenie mogloby negatywnie oddzialywać na jego dzieci..rzeczywiscie za szybkie zmiany(nieustapienie jednego czynnika przed rozwinieciem drugiego) ale jego wnuki odczulyby napewno zmiany na lepsze...no może nie lepsze ale bardziej sprawiedliwe, gdzie każdy odpowiada glównie za siebie i ma możliwość decydowania o sobie.

Uprzejmie prosze o pociachanie tematu i wrzucenia go do jakiegoś stosownego dzialu.
Np. System, wolność czy nakazy? Ucieczka czy akceptacja, a może walka?..no moze jakiś inny, mniej demagogiczny tytul :D

PS Czytalem posty Jarasa i fu, oraz Twój podczas przerwy w pracy(tym razzem nie na sedesie) pózniej sie nie zaglebialem wiec może odnosze sie do czegos co nie istnieje w Twoich wypowiedziach. Należy wówczas uznać wypowiedź jako reklame przedwyborcza.
Bo zbieram podpisy, by wystartować w wyborach. :)
(nie na miss mokrego podkoszulka)


PS Apropo przyciagania ludzi do foruma, puki jesteśmy zamknieci, chyba glównie przyciaga nazwa, troche treści które kojarza sie z ezoterycznie, nieco filmowo.
Zajawka otwarta treść i my decyduje kto tu przychodzi, czasem przypadek.
Gdyby na pierwszej stronie byl tytul "Muskularne Ciacha" to mogloby sie zrobić z tego forum kobiece...przekrój kobiet różny, kucharki i ostre laski też :D
Zamknieci nie poszerzacie grona, otwarci ryzykujecie utrate klimatu...
Moim zdaniem wszystko i zawsze można wypośrodkować, tylko pytanie czyi to bedzie środek :D

fu - 2010-04-02, 18:55

Manuela napisać/a:
Jaras, fu,
czy potraficie na chwilę wejść w sytuację hipotetyczną: wasze dziecko cierpi na powazne schorzenie, ma wadę genetyczną albo potrzebna jest droga operacja.
czy diagnozujecie i leczycie je wylącznie prywatnie ze środków, ktore sami zarobicie?
bo tak pojmuję Waszą postawę :)


no tak, państwo refunduje leczenie i nie spotykamy na każdym kroku próśb o pieniądze na operacje lub leki dla chorych dzieci...

poza tym jestem ubezpieczona w KRUS. ;-)

Ojciec - 2010-04-02, 20:24

Jak wam się wydaje że macie na coś wpływ to jesteście w błędzie. Wszystko jest Moją inspiracją, nic się nie odbywa bez mojego udziału. Po prostu nie potraficie spojrzeć na wszystko tak jak JA.
istota - 2010-04-02, 20:33

Dosyć mam tej Twojej hegemonii, tatku !!! :))) Całe wieki miałeś dla siebie...tłamsząc kazdy objaw dzialania wielkiej matki!! taki z Ciebie ojciec jak z koziej..../nic kozom nie ujmując/ trąba.
ps. chyba się zaloguje jako matka, bo mnie zaczyna ten fater wkurzac :))

carrey - 2010-04-02, 21:53

tatko jara jakiś ostry stafik, co tatko? przyznaj się :D
fu - 2010-04-02, 22:17

weźcie go ignorujcie :/
Tunkashila - 2010-04-02, 22:20

fu napisać/a:
weźcie go ignorujcie :/

Wlasciwie, to mily jest ten ojciec/ matka!? :D

carrey - 2010-04-02, 22:22

Do matki to mu jeszcze daleko. Mimo że ubiera się w damskie ciuszki, to przecie dzieciaka nie zrobi :D
Tunkashila - 2010-04-02, 22:24

A moze to Ojciec Nasz wraz z Matkom Ziemiom tu dziala a Wy tu zaraz jakies obrazy religijne robicie!? :576:
Jaras - 2010-04-03, 09:18

Manuela napisać/a:
Jaras, fu,
czy potraficie na chwilę wejść w sytuację hipotetyczną: wasze dziecko cierpi na powazne schorzenie, ma wadę genetyczną albo potrzebna jest droga operacja.
czy diagnozujecie i leczycie je wylącznie prywatnie ze środków, ktore sami zarobicie?
bo tak pojmuję Waszą postawę :)


No ok, postaram się wczuć chociaż
Cytat:
wasze dziecko
to już mocno hipotetyczna sytuacja :roll: W takim przypadku robię co mogę żeby pomóc dziecku, zbieram na to środki we własnym zakresie a jeśli sam nie daję rady to szukam pomocnych ludzi, szukam terapii alternatywnych bo różne mogą być drogi do wyleczenia danej choroby, niekoniecznie droga operacja. Rozważyłbym leczenie za granicą bo tam niejednokrotnie można się leczyć taniej i lepiej. Ostatnie co by mi przyszło do głowy to płacić w tym celu podatki i liczyć na rewanż państwa i urzędników.

Cytat:
Uważam że jarasowe myslenie mogloby negatywnie oddzialywać na jego dzieci.


To też dlatego Jaras nie ma dzieci ;-) Tylko jak tu się teraz dochować wnuków? :roll: Musiałyby się jakieś dzieci wpierw ze mną przemęczyć.

Marcin99 - 2010-04-03, 09:47

Budżet państwa wydaje na ochronę zdrowia 60 mld zl, przeliczyłem i przy liczbie 38 mln obywateli na każdego przypada 131 zł miesięcznie, z czego ok 50 zł przypada na choroby onkologiczne.
Constantine - 2010-04-03, 10:01

Jaras - nie bierz tego tak doslownie, chodzilo mi o to że w okresie przejściowym wszelakich zmian, mogloby sie okazać że zanim powstalby prywatny rynek ubezpieczeń, kilinik itd, bylibyśmy, Ty również zmuszony jak sam piszesz leczyć sie prywatnie.
Mam nadzieje że zdajesz sobie sprawe z tego jakie to koszta(poważne choroby..np mukowiscydoza lub na raka)..to nie kilka set zl, ale kilka tyś na miesiac ;)
a operacja od kilkudziesieciu do kilkuset tys.
Jesli zarabiasz ok 10 tys miesiecznie to mysle ze dalbyś rade, ja np. zarabiam ledwo 2 tys, dorobić moge pewnie z 1 tys..no chyba że zmienie profesje albo miejsce zamieszkania(ale koszty utrzymania też rośnie)...i to nie takie proste gdy sie "ma" dziecko na utrzymaniu.

Przecietna renta to ok 600-1000zl, szczescie jesli ma sie dom, np. po dziadkach, rodzicach i ten dom mozna ogrzać drzewem z lasu...kurki chodować, ziemniaki sadzić...tylko jak sie jest na rencie to raczej praca odpada.

Zgadzam sie z Twoim podejściem, cześciowo, ale w sytuacji jak narazie zmuszania do ubezpieczenia w tym czymś(NFZ, ZUS), trudno wygospodarować kase na dodatkowe ubezpieczenia. Skolei rozpierdzielic sie tego nie da bo puki co 20mln obywateli doplaca do 20mln obywateli na rentach emeryturach itd.
Biorac pod uwage fakt że np. moja matka ma 1.2tys zl emerytury nauczyciela, musialbym placić na jej utrzymanie z wlasnej kieszeni...gdybym dostawal ok 3-4 tys bez potraceń podatkowych to mysle że wyszloby na to samo.


PS Koszt administracji w budrzecie wcale nie jest jakiś extremalnie duży, wszelkie inwestycje np. gmachy zus...ludzi to drazni (ale fakt faktem ktoś przy ich budowie pracuje wiec kasa wraca do ludzi) ale to tylko czubek góry lodowej ilości świadczeń jakie obsluguje.
Boli mnie jedynie że im sie nie musi chcieć, zawsze ich(publiczne firmy) dofinansuje państwo z naszej kieszeni a jakość uslug sie nie zmienia.

Marcin99 - 2010-04-03, 11:44

Wysokośc renty i emerytury zależy od zarobków. Składka jeżeli dobrze pamiętam to ok 19%. Czyli po zaokrągleniach w ciągu 40 lat pracy obywatel odłoży w ZUS 88 wypłat co podzielone przez 12 daje 7 lat. Trudno się więc dziwić, że przy przedłużającej się średniej życia system emerytalny ma się coraz gorzej. Jeżeli produkcja globalna naszej gospodarki nie będzie rosnąć nic się nie zmieni. Działania rządu powinny się skupiać na wzroście produkcji i na obniżaniu kolsztów. Koszty nie powinny być obniżane poprzez zmniejszanie podatków bo jest to poniekąd sztuczne zmniejszanie kosztów powinny być zmiejszane poprzez nowe technologie.
Jaras - 2010-04-03, 12:39

Constantine, no nie wiem jak by to było w praktyce, na razie to tylko hipotetyczna sytuacja i pewnie z pozycji doświadczającego widziałbym to jeszcze inaczej. W każdym razie szukałbym sposobów na poradzenie sobie bo taka moja natura, a póki co nie jestem w takiej sytuacji tak więc moje działania skupiają się głównie na tym jak się zatroszczyć o siebie samego. Nie jestem nigdzie ubezpieczony, dochodów mam tyle co "kot napłakał", rentę czy emeryturę to nie wiem czy w ogóle miał będę a pomimo to na przekór wszystkiemu czuję się dość bezpiecznie. Z usług lekarzy praktycznie nie korzystam, państwowych instytucji o żadną pomoc nie proszę, uczę się we wszystkim radzić sobie samemu chociaż czasem średnio czy wręcz słabo mi to wychodzi. Ale przynajmniej mam satysfakcję że w tym czy tamtym jestem całkowicie niezależny od systemu :-) Wychodzę z takiego założenia że jeżeli człowiek nie umie sam o siebie zadbać to o innych zadbać też umiał nie będzie. A społeczeństwo uczy nas pewnego rodzaju bezradności i wygodnictwa, polegania zawsze i wszędzie na państwowych strukturach. Gdyby te struktury nagle się załamały w jakiś sposób, albo przyjęły formę która mi już całkiem nie będzie odpowiadać, no bo wiadomo - nic nie trwa wiecznie, to chciałbym mieć ubezpieczenie w postaci umiejętności życia bez nich ;-)
Manuela - 2010-04-06, 07:31

Jaras napisać/a:
W takim przypadku robię co mogę żeby pomóc dziecku, zbieram na to środki we własnym zakresie a jeśli sam nie daję rady to szukam pomocnych ludzi, szukam terapii alternatywnych bo różne mogą być drogi do wyleczenia danej choroby, niekoniecznie droga operacja. Rozważyłbym leczenie za granicą bo tam niejednokrotnie można się leczyć taniej i lepiej. Ostatnie co by mi przyszło do głowy to płacić w tym celu podatki i liczyć na rewanż państwa i urzędników.
Constantine napisać/a:
Mam nadzieje że zdajesz sobie sprawe z tego jakie to koszta(poważne choroby..np mukowiscydoza lub na raka)..to nie kilka set zl, ale kilka tyś na miesiac
no właśnie to miałam na myśli. gdyby nie było refundacji nie wiem czy kogokolwiek byłoby stac na choćby 1 podstawowy lek w danej chorobie, nie mówię o lepszych, bardziej nowatorskich lekach. i to dla mnie jest sedno wspolnoty - dbamy o siebie wspolnie, bo nigdy jednostka nie bedzie miała takich mozliwosci jak grupa. to prawda że są oszustwa, marnotrawienie wspolnych pieniędzy, ale jednak te pieniądze też ratują życie.
a leczenie za granicą - domyślam się, że dojazd, pobyt i leczenie jednak pochłaniają ogromne koszty. nikt za darmo nie wyleczy, tym bardziej jesli za granica zarabia się lepiej i nasze stawki sa dla innych krajów poniżej ich standardów. :roll:
ps. a jakie są alternatywne metody leczenia np. mukowiscydozy?

fu napisać/a:
no tak, państwo refunduje leczenie i nie spotykamy na każdym kroku próśb o pieniądze na operacje lub leki dla chorych dzieci...

owszem, refunduje ale nie w całości. natomiast już to co refunduje to naprawdę ogromna ulga dla chorych i ich rodzin, żeby nie powiedzieć wprost dar życia. jesli przyjdzie zbierać samodzielnie na to na co brakuje to już i tak jest lżej niż zbierać na wszystko.

Jaras - 2010-04-06, 09:52

Cytat:
gdyby nie było refundacji nie wiem czy kogokolwiek byłoby stac na choćby 1 podstawowy lek w danej chorobie, nie mówię o lepszych, bardziej nowatorskich lekach.


Ja nie kumam czemu te leki czy terapie są tak drogie że zwykłego obywatela na nie nie stać. Po za tym nie wierzę w dobre intencje koncernów farmaceutycznych i wiem że leki (mniej czy bardziej nowatorskie) są robione tak żeby się człowiek nimi leczył, ale żeby się nie wyleczył - żeby ich stale potrzebował. Chory człowiek to podstawa zysku tych koncernów i one nie będą robić leków przywracających zdrowie, bo to wbrew ich interesom 8-)
Wspólnota polegająca na współpracy - tak, złodziejski system dla którego liczy się tylko zysk - nie.

Cytat:
a jakie są alternatywne metody leczenia np. mukowiscydozy?


Nie mam pojęcia, ale będąc w potrzebie szukałbym takich metod.

Manuela - 2010-04-06, 10:04

Jaras napisać/a:
są robione tak żeby się człowiek nimi leczył, ale żeby się nie wyleczył - żeby ich stale potrzebował. Chory człowiek to podstawa zysku tych koncernów i one nie będą robić leków przywracających zdrowie, bo to wbrew ich interesom
Jaras.... a czy to kocerny farmaceutyczne każą ludziom żreć ponad potrzeby i to co nie jest dla nas zdrowe? i w ogole żyć niezdrowo? jak się nie choruje to nie ma potrzeby się leczyć więc koncern nie ma wpływu na nikogo. ja tam często słyszę w mediach o tym jak zaniedbujemy siebie, jest wiele programów pokazujących skutki złych nawyków, sposoby oczyszczania organizmu, wagi diety, sportu, wolności od nałogów.... ale człowiek i tak wybiera to co mu odpowiada, bez względu na to co się wokół trąbi :)
u mnie żaden koncern nie wywołał choroby ani uzależnienia od leków a korzystałam przez ok 20 lat niemal non stop. natomiast już lekarz owszem, szkód narobił, nie jeden. a mimo tego, mimo intensywnego leczenia wyszłam ze swoich dolegliwosci, bo zastosowano opdowiednie leki, a przede wszystkim prawidlowo zdiagnozowano.
to jak to jest? ;-)

Jaras napisać/a:
Wspólnota polegająca na współpracy - tak, złodziejski system dla którego liczy się tylko zysk - nie.

to jak interpretujesz zalezy od Ciebie.
ja patrzę na ten system, właśnie jak na wspólne dzieło nas wszystkich (no, prawie), zdaję sobie sprawę z wielu plusów a przede wszystkim nie widzę LEPSZEGO wyjścia i nie wrzucam całości do jednego worka z napisem "zbrodnia na ludzkości".
gdyby każdy z nas MÓGŁ zarobić tyle kasy ile realnie wynoszą koszty leczenia przecietnego Polaka to dawno wszyscy byliby bogaci. bardzo bogaci. ale tak się nie dzieje z jakiegoś powodu. po prostu nie ma takiej opcji zeby wszyscy byli bogaci finansowo. dlatego trzeba było wymyślić taki system, który pozwoli jakoś temu zaradzić.

Jaras - 2010-04-06, 11:10

Manuela, nikt nam nic żreć nie każe, no ale się ludzi namawia (np. w reklamach) do jedzenia różnych świństw, a potem leków, itd. Fakt - nikt nie musi słuchać reklam, ale w ten sposób manipuluje się masami ludzi. Owszem, zaniedbujemy siebie, ale kto to zaniedbanie nakręca? Skoro systemowi tak zależy na ludzkim zdrowiu to dlaczego coraz gorsze żarcie sprzedaje się w sklepach i system na to zezwala? Coraz więcej upraw GMO i chemicznych dodatków w żywności, coraz więcej pośpiechu i stresu w życiu przeciętnego człowieka, no bo trzeba zarobić na żywność, opłaty, leki, itd. - kto to wszystko wymusza? Kto edukuje człowieka od dzieciństwa żeby właśnie taki styl życia prowadził? Szkoła, praca, szkoła, praca i brak czasu dla siebie, brak czasu żeby zdrowo zjeść więc je się w pośpiechu byle co, brak czasu na wypoczynek, na kontakt z naturą, na wiele innych zdrowych nawyków. Fajki ponoć złe, pisze na nich że wywołują choroby i ogólnie zabijają, ale kto przykleja do nich akcyzę i czerpie zyski z ich sprzedaży? Jasne - nikt z nas nic nie musi, każdy może wybrać zdrowe nawyki życiowe, tylko kto ma na to czas i siły kiedy życie kręci się głównie wokół dojazdu do pracy/pracy/powrotu z pracy?

Cytat:
gdyby każdy z nas MÓGŁ zarobić tyle kasy ile realnie wynoszą koszty leczenia przecietnego Polaka to dawno wszyscy byliby bogaci. bardzo bogaci. ale tak się nie dzieje z jakiegoś powodu.


Nie dzieje się tak dlatego, bo biednymi zestresowanymi ludźmi łatwiej manipulować, bo kasa jest marnotrawiona na rzeczy zbędne, bo pracodawca nie ceni pracownika i pracownik sam siebie też nie ceni .. przyczyn tego stanu jest wiele. Ale można by więcej zarabiać, w innych krajach UE zarabia się więcej .. tylko po co? Żeby mieć kasę na droższe leki? :mrgreen:
Wiem że różnimy się podejściem do tematu i trudno nam się ze sobą wzajemnie zgodzić. Ty wierzysz w system, chcesz go ulepszyć i w nim uczestniczyć, a ja w niego nie wierzę i szukam sposobów życia alternatywnego ;-)

Manuela - 2010-04-06, 14:36

no ale pogadać można ;)
dla mnie takie rozmowy są cenne, bo (możesz mi nie wierzyć) ciagle szukam, płynę raz bliżej lewego brzegu, raz bliżej prawego, niczego nie przesądzam tylko na miarę swoich obserwacji, odczuć, intuicji, doświadczeń wysnuwam wnioski. tez bym chciała żeby świat był piękny, bez chorób i zbędnych systemów. ale chyba jeszcze do tego nie dorośliśmy ;) i trzeba to mój drogi Rozmówco też uwzględnić ;) mówisz o czymś utopijnym jak na poziom naszej cywilizacji. oby zmiany w nas następowaly coraz silniej na lepsze, bo bardzo pragnę doczekać raju na ziemi. może ja akurat wybrałam drogę akceptacji tego co jest i wlasnie ulepszania zamiast buntu - tak czuję ;)
ja mimo tego galopu nie rezygnuję ze starań o dobrą dietę. wole proste danie choćby z mrożonki warzywnej niż jakieś swinstwa. czasem zjem pizze, czasem zapiekankę na miescie, ale nie jest to standardowy posiłek. da się, jeśli tylko się chce. nic prostszego niż wrzucic do garnka takie warzywka, dodac przypraw, ugotowac rybę na parze... ugotowanie + zjedzenie 40min. ;) a już rezygnacja ze złych nawyków, aspartamu czy innych podejrzanych dodatków wogóle czasu nie wymaga :D tylko chęci odrobiny :) i nikt na to nie ma wpływu poza samym czlowiekiem :) ja reklamy oglądam a jednak nie lece jak marionetka kupować to co reklamują - czyli mozna ;)

agewa79 - 2010-04-06, 17:07

Aleście offtopa spłodzili :-D
Sztormcia - 2010-04-06, 20:19

No i wszystko się rozmyło w dywagacjach prawnych XD

Ktoś jeszcze wie co chcecie z forumem zrobić?

Ojciec - 2010-04-07, 15:15

I ciągle uważacie że macie na cokolwiek wpływ bez mojej inspiracji?
Trina - 2010-04-07, 15:17

Ojciec napisać/a:
I ciągle uważacie że macie na cokolwiek wpływ bez mojej inspiracji?

Na to forum-jak najbardziej

Ojciec - 2010-04-07, 15:36

Tak Ci się jedynie wydaje :-)

Zaiste NIC się nie dzieje bez Mego udziału.

A jak czujecie lęk i strach, to po prostu nie rozumiecie Jedności i są w was aktywne wzorce i iluzje świata zewnętrznego, który wam zbudował Osobowość, taki właśnie wtedy był Mój plan, lecz teraz to się zmienia, bo gdyby tego nie było to po co jakiekolwiek zmiany, a tak się bawimy stale :-)

Więc Śmiejmy i Bawmy się drogie dzieci, taka jest moja obecna inspiracja na te czasy.

Trina - 2010-04-07, 15:40

Ojciec napisać/a:
Tak Ci się jedynie wydaje

Nic mi się nie wydaje.

Manuela - 2011-07-28, 22:26

ok, temat czas odświeżyć :)
słuszna uwaga z SB sprawiła, że poruszę jeszcze raz kwestię otwarcia forum :) czas pokazał, że raczej jednak nikt poza tu obecnymi na co dzień nie zajmie się zmianami.. więc do dzieła ;) moja propozycja jest taka, żeby dla zarejestrowanych pozostawić tematy działów:
-Strefa osobista
-poddział Strefa snu i śnienia
-Zloty forumowe
-Niebyt
pozostałe można otworzyć
chociaż jak patrzę na ten techniczny dział.. to nie wiem czy jest sens go wywlekać.

co myślicie o tym? :roll:

Kwiatek - 2011-07-28, 23:03

Z tego co widze, to na innych ezo-forach ludzie odchodzą do "twardego realu" albo popadają w skrajności na polu ezo. Czy częściowe otwarcie naszego Przebudzenia coś zmieni? Nie wiem. I chyba nie tu jest pies pogrzebany.
Zmieniliśmy się my i w związku z nami nasze Forum. Jest teraz czas transformacji, dużo dzieje się wewnątrz każdego z nas i dlatego pisania mało. To jest taki czas, nic nie poradzimy. W praktyce: pisania malo ale na zlot spontaniczny zjawiło sie kilkoro. Admin i Modziarstwo w kumplecie!

W sumie to nic nie szkodzi otworzyć Forum, nawet w 100% albo wg. formuły zaproponowanej przez Manuelę.
Jaki jest cel, sie pytam?

willy_poodle - 2011-07-29, 10:23

Manuela, tak jak mówisz będzie dobrze. Techniczny też można schować, bo co niezarejestrowanych mogą obchodzić sprawy techniczne.
Kwiatku, celem jest powiew świeżości i szansa na poznanie nowych, ciekawych osób oraz zapobiegnięcie kolejnej śmierci forum. Zawsze może pojawić się ktoś mądrzejszy od nas i nas oświecić :P
To czy jest o czym pisać to już inna sprawa, ale niech będzie taka możliwość dla każdego, kto ma coś sensownego do powiedzenia.

Kwiatek napisać/a:
Z tego co widze, to na innych ezo-forach ludzie odchodzą do "twardego realu"

Czasem nie da się dłużej siedzieć w różowym obłoku, bo zauważamy, że do niczego to nas nie prowadzi ani w świecie materialnym ani duchowym. A dopóki jeszcze nie zdecydowaliśmy się na opuszczenie tego świata, to niestety musimy zajmować się pracą, codziennością i tym wszystkim, co nas otacza. Filozofowanie niestety nie zapewnia przetrwania.
Kwiatek napisać/a:
albo popadają w skrajności na polu ezo

Może znaleźli w tych skrajnościach to, czego szukali, a może kolejne urojenie.

Manuela - 2011-07-29, 10:40

zamyslem zmian na forum bylo tez zejscie blizej rela, w koncu sensem przebudzenia jest wg mnie zycie pelna piersia, swiadome, jest to tez ciagla potrzeba weryfikacji, obserwacji, uczenia sie. kazdy moze czyms innym zainspirowac, wiec dobrze jest posluchac co mowia inni..
Kwiatek - 2011-07-29, 13:45

Macie słusznego, racja. To co, otwieramy (tzn. Human może tylko) z wyjątkiem wyżej wymienionych?


Dajmy szansę sobie, forum, innym :-)

Bogdan - 2013-12-03, 00:56

no i co z tym otwarciem forum ? otwarło sie czy tylko jeden dział otwarty ?
To forum zdechnie bez otwarcia, patrzyłem na statystyki.

Tessi - 2014-09-10, 11:06

Czy nasza grupa na FB to ta? https://www.facebook.com/groups/198456526882071/
Manuela - 2014-09-10, 11:59

nie, to inna grupa. Tessi najlepiej jak powiesz komuś z nas na fb to Cię dołączy, np. mój profil jest tu: https://www.facebook.com/ssantoschaa
Tessi - 2014-09-10, 21:20

O.k. już się u Ciebie zameldowałam
Trina - 2014-09-11, 10:22

Manuela wysłałam Ci wiadomość na fb.
Manuela - 2014-09-11, 11:26

już Was dodałam :))
agewa79 - 2014-10-17, 06:14

Ja też poproszę :)
Manuela - 2014-10-18, 14:45

grupa się powiększa :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group