Przebudzenie 2
kontynuacja forum projektu Przebudzenie.pl

Artykuły - strefa otwarta na świat ;) - HUNA graficznie

jaasmin - 2011-12-12, 17:48
Temat postu: HUNA graficznie
W naszej galerii LiliArt powstał nowy dział HUNA.
Zapraszam serdecznie http://www.liliart.pl/pl/c/OBRAZY-Huna/80

Jestem autorką tych wizji symbolów huny.

Była to dla mnie niezwykle inspirująca praca, począwszy od medytacji nad każdą zasadą, szukaniem kształtu energii, aż do efektu końcowego :)

Obrazy są dostępne w różnych formach, również jako nadruki na koszulkach, chodziło o to, aby każdym mógł w tym znaleźć coś dla siebie, a również dla swoich bliskich.

Mocno zaangażowałam się w tej projekt, ponieważ czuje, że jest to fantastyczna rzecz :)
Tak proste , a jednocześnie trafne zasady ... trzeba to po prostu głosić :lol:

W skrócie, tak sobie pomyślałam, że super by było zobaczyć ludzi np w koszulce z napisem "Miłość jest po to, aby przynosiła szczęście" i z uśmiechem od ucha do ucha :) , wiecie o co chodzi ;)

Mam nadzieję, że te grafiki pomogą wielu osobom przyswoić i wprowadzić w życie zasady huny.

Tutaj wszystkie grafiki umieszczone na symbolu huny.




Obraz przedstawiający 7 zasad huny:

1.IKE - Świat jest taki, jaki myślisz,że jest.

2.KALA - Nie ma żadnych ograniczeń.

3.MAKIA - Energia podąża za uwagą.

4.MANAWA - Moment mocy jest teraz.

5.ALOHA - Miłość jest po to, aby być szczęśliwym.

6.MANA - Cała moc jest w nas.

7.PONO - Skuteczność jest miarą prawdy.

Graficzne wizje znaków powstały specjalnie na potrzeby medytacji według siedmiu zasad huny.

Każda zasada huny ma właściwy sobie kolor, symboliczne zwierzę oraz słowo kluczowe.

Dzięki tym znakom możemy pełniej wczuć się w przesłanie danej zasady, ułatwiają one wizualizację danego uczucia i sprawiają, że możemy łatwiej je zapamiętać.

Obraz także pięknie zdobi wnętrze, jednocześnie przypominając nam o tych prostych zasadach, które sprawiają, że nasze życie jest lepsze i pełne barw.

Każdy dzień może być piękniejszy, kiedy przeniesiemy świadomość w stronę huny, spoglądając na grafiki zdobiące nasz pokój.

(wkleję później każdą grafikę osobno).

Tryt - 2011-12-13, 11:35

Bardzo mi się podoba wykonanie :)
Lubię grafikę opartą o geometrie.

jaasmin - 2011-12-13, 22:33

Dzięki Tryt :-)



Obraz przedstawia pierwszą zasadę huny, czyli:

IKE - Świat jest taki, jaki myślisz, że jest.


Każda zasada huny ma właściwy sobie kolor, symboliczne zwierzę oraz słowo kluczowe.

Ike ma odpowiednio:

słowo kluczowe - ŚWIADOMOŚĆ

kolor - BIAŁY

zwierzę - DELFIN

IKE

jaasmin - 2011-12-28, 21:09



Obraz przedstawia drugą zasadę huny, czyli:

KALA - Nie ma żadnych ograniczeń.


Każda zasada huny ma właściwy sobie kolor, symboliczne zwierzę oraz słowo kluczowe.

Kala ma odpowiednio:

słowo kluczowe - WOLNOŚĆ

kolor - CZERWONY

zwierzę - PTAK

KALA

Manuela - 2011-12-28, 21:39

świetne :) takie mocne i delikatne zarazem :) kolorystyka przyjemna :) no i całość z tymi dopiskami :) czekam na dalsze :)
jaasmin - 2012-01-01, 22:20

Dzięki Manuela :)

Kolejna zasada i grafika to MAKIA.
TERAZ to moja ulubiona grafika, widocznie jakoś jej potrzebuję :) duże znaczenie ma też kolor, bo grafiki działają także poprzez kolory.
Tak w ogóle to polecam koszulki z nadrukami zasad, bardzo fajnie się nosi i najważniejsze, że one po prostu DZIAŁAJĄ :)
Zamieszam poniżej też zdjęcie koszulki. Tu akurat z zasadą trzecią, ale dostępne są wszystkie grafiki i różne fasony. Ja czuję teraz najbardziej właśnie tą, ale każdy może wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie.



Obraz przedstawia trzecią zasadę huny, czyli:

MAKIA - Energia podąża za uwagą.


Każda zasada huny ma właściwy sobie kolor, symboliczne zwierzę oraz słowo kluczowe.

Makia ma odpowiednio:

słowo kluczowe - KONCENTRACJA

kolor - POMARAŃCZOWY

zwierzę - KOT

MAKIA



KOSZULKI HUNA

Jaras - 2012-01-04, 20:56

jaasmin napisać/a:

TERAZ to moja ulubiona grafika, widocznie jakoś jej potrzebuję :)


Lubisz koty? "Energia podąża za uwagą" to dobrze widoczne u kotów jest, ta grafika szczególnie jest dla mnie ciekawa bo sam mam kocią naturę :-)

jaasmin - 2012-01-05, 14:12

Uwielbiam koty :)
Ta grafika nie tylko ze względu na kota jest dla mnie atrakcyjna, ale też z uwagi na kolor i jakoś ogólnie mnie przyciąga...
Na początku jak zaczęłam tworzyć te grafiki i zestawiłam ze sobą symbole, kolory , nie wszystko było takie, jakie miałam wyobrażenie.
Ale z czasem, jak wyłaniały się kolejne grafiki zaczęło mi wszystko pasować :) i współgrać.
Ktoś to jednak harmonijnie wymyślił ;)

Jaras to ciekawe z tą kocią naturą, koty to indywidualiści :)
A u siebie jakie cechy kociej natury widzisz?

Domcia - 2012-01-05, 19:31

Fajne :) Podchodziłam do Huny kilka razy, jednak ani razu nie zostałam przy niej na dłużej. Nie wiem dlaczego.
Jaras - 2012-01-05, 20:40

jaasmin napisać/a:
Jaras to ciekawe z tą kocią naturą, koty to indywidualiści :)
A u siebie jakie cechy kociej natury widzisz?


No to ja właśnie takim indywidualistą jestem :-) Po za tym lubię siedzieć w milczeniu i obserwować otoczenie, po cichu i sprawnie chodzić (własnymi drogami oczywiście), wysypiać się w dzień ile dusza zapragnie bezczelnie zarywając nocki :mrgreen: .. jak mam dobry humor to daję się pogłaskać, a jak mnie coś wkurzy to prycham :576:

Kot to moje ulubione zwierzę, mieszkałem z kotami przez parenaście lat, naobserwowałem się jakie to fajne zwierzaki są :-)

jaasmin - 2012-01-11, 23:17

Domcia napisać/a:
Fajne :) Podchodziłam do Huny kilka razy, jednak ani razu nie zostałam przy niej na dłużej. Nie wiem dlaczego.


Ja w sumie też, dawno temu się interesowałam huną, ale jakoś jej nie czułam.
Dopiero teraz wydaje się, że się na nią otworzyłam i poczułam na swój sposób.
Zaczęło się od poznania Agnieszki - masażystki Lomi Lomi, ona pokazała mi nowe dla mnie oblicze huny. Hunę taką radosną, tęczową, z tańcem hula i namacalną, ze względu na jej doświadczanie w życiu codziennym. Mogłam poobserwować działanie huny w życiu Agnieszki :)
(pozwolę sobie zamieścić link do jej stronki Bliskość i Harmonia ).

Można powiedzieć, że los nas ze sobą zetkną :) przypadkowo ;) .
Z czasem zrodził się pomysł na stworzenie grafik. I wtedy odkryłam hunę zupełnie inną niż wcześniej ją widziałam. Można powiedzieć, że taką dziecinną, prostą i kolorową :) Jestem dużym dzieckiem, więc to było to.
Poza tym element geometrii, to o czym napisał Tryt który także mnie fascynuje, znalazł tutaj swoje miejsce.

Nie mam dzienniczka, więc się tutaj wylewam.
Dlatego też, że chcę się tym podzielić i może zainspirować kogoś właśnie to innego spojrzenia na hunę.


Jaras to niezły z Ciebie koteczek :lol:
A pazury też pokazujesz?

Jaras - 2012-01-12, 14:46

No jasne .. i nawet tnę nimi jeśli zajdzie konieczność :mrgreen: Na szczęście rzadko zachodzi .. przeważnie wystarczy jak położę uszy po sobie i wydam pomruk to już każdy to intuicyjnie rozumie i łapie dystans ;-)
jaasmin - 2012-01-12, 15:19



Obraz przedstawia czwartą zasadę huny, czyli:

MANAWA - Moment mocy jest teraz.


Każda zasada huny ma właściwy sobie kolor, symboliczne zwierzę oraz słowo kluczowe.

Manawa ma odpowiednio:

słowo kluczowe - WYTRWAŁOŚĆ

kolor - ŻÓŁTY

zwierzę - BYK

MANAWA

jaasmin - 2012-01-17, 12:59



Obraz przedstawia piątą zasadę huny, czyli:

ALOHA - Miłość jest po to, aby przynosiła szczęście.


Każda zasada huny ma właściwy sobie kolor, symboliczne zwierzę oraz słowo kluczowe.

Aloha ma odpowiednio:

słowo kluczowe - MIŁOŚĆ

kolor - ZIELONY

zwierzę - KOŃ

ALOHA

jaasmin - 2012-01-26, 17:29



Obraz przedstawia szóstą zasadę huny, czyli:

MANA - Cała moc jest w nas.


Każda zasada huny ma właściwy sobie kolor, symboliczne zwierzę oraz słowo kluczowe.

Mana ma odpowiednio:

słowo kluczowe - PEWNOŚĆ

kolor - NIEBIESKI

zwierzę - NIEDŹWIEDŹ

MANA

Gil - 2012-01-26, 17:32

Wspaniałe obrazy. takie... żywe.
Kwiatek - 2012-01-26, 17:38

Jedna Mana jest potężna. Dwie zaś... Mana Mana


Kill me later :mrgreen:

Gil - 2012-01-28, 23:22

Dziękuję jaasmin za obrazki. Zainspirowały mnie i na nowo odkrywam hunę. Tak też się zastanawiam czy w Kala nie lepsze byłoby hasło "Wszystko jest możliwe" zamiast "Nie ma żadnych ograniczeń"
jaasmin - 2012-01-29, 22:04

Gil napisać/a:
Dziękuję jaasmin za obrazki. Zainspirowały mnie i na nowo odkrywam hunę. Tak też się zastanawiam czy w Kala nie lepsze byłoby hasło "Wszystko jest możliwe" zamiast "Nie ma żadnych ograniczeń"


Super Gil, właśnie o to mi chodziło, cieszę się, że obrazki w tym pomogły :)
Co do tłumaczenia, to dałam opisy zgodne z pewną nauczycielką Lomi Lomi Nui.
Z tego co wiem, jest wiele tłumaczeń i pewnie takie jak podałeś, też jest dobre i jak dla mnie nawet lepsze :)

Manuela - 2012-01-29, 23:07

przy tym wersja, którą przytoczył Gil, dla ułożonych podświadomości, spełnia zasady prawidłowej afirmacji ,bo zależy co dla takiej znaczy "wszystko".. to juz głębszy temat. a Kwiatkowa interpretacja Many...
IvanKruk - 2012-01-30, 09:59

W karcie Kala jest co prawda wizerunek mewy albo albatrosa, ale jakby tak dobrze oczy zmrużyć to wypadnie ani chybi kruk :-D Kolor też mi bardzo odpowiada - a ta jasność bijąca ze środka - szkoda gadać toż to esencja istnienia.

Żarty na bok, Huna to przedziwna nauka, bo chyba jako jedyna zawiera w sobie sedno życia - Aloha i w prosty sposób opisuje rzeczywistość (i duchową i materialną). Dlatego warto łączyć się w hunie dla osobistego i wspólnego dobra. Wczoraj oglądałem zdjęcia z dawnych zlotów Przebudzenia 1 - łezka się w oku kręci - ilu nas wtedy było w tej internetowej wspólnocie i jacy wszyscy wspaniali. Czy jest możliwy powrót do tej jedności?

jaasmin - 2012-02-01, 23:16

Witaj KrukuIvanie :-D
W sumie nie jesteś pierwszy, który widzi tam takiego ptaka jak chce :) , nawet już mnie o to pytano, bo były spory o to, co to za ptak :)
Także kruk jak najbardziej :-D

No i zostało nam PONO.
Też bardzo je lubię, uwielbiam ten kolor i noc :)



Obraz przedstawia siódmą zasadę huny, czyli:

PONO - Skuteczność jest miarą prawdy.


Każda zasada huny ma właściwy sobie kolor, symboliczne zwierzę oraz słowo kluczowe.

Pono ma odpowiednio:

słowo kluczowe - ELASTYCZNOŚĆ

kolor - FIOLETOWY

zwierzę - WILK

PONO


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group