Przebudzenie 2
kontynuacja forum projektu Przebudzenie.pl

ustalenia forum Przebudzenie2 - sugestie i propozycje działów

tree - 2009-07-14, 08:18
Temat postu: sugestie i propozycje działów
tutaj proszę o propozycje nazw działów, podziału forum który pomógłby w jego nawigacji oraz odnalezieniu właściwego miejsca dla każdego artykułu.
carrey - 2009-07-14, 12:15

Myślę, że fajnie byłoby rzucić okiem na pierwsze forum i jego działy, szczególnie te, cieszące się znaczną popularnością. Może dałoby się coś stamtąd zaimplementować. Drugie forum moim zdaniem było znacznie uboższe jeśli chodzi o działy i tematykę, dlatego proponuję wzorować się na tym pierwszym.
humantree - 2009-07-14, 12:17

carrey napisać/a:
Drugie forum moim zdaniem było znacznie uboższe jeśli chodzi o działy i tematykę, dlatego proponuję wzorować się na tym pierwszym.


ale bylo znacznie bardziej przejzyste ;)

okeyos - bede mial drzewo forum - dodam conieco i z tamtego ukladu

carrey - 2009-07-14, 15:09

delikatnie sugeruję zmianę koloru czcionki navy blue na jakiś bardziej widoczny dla oczu ;)
humantree - 2009-07-14, 15:45

carrey napisać/a:
delikatnie sugeruję zmianę koloru czcionki navy blue na jakiś bardziej widoczny dla oczu ;)


szukam innych, alternatywnych styli - bede walczyl w nocy bo w dzien musze udawac ze pracuje :)

carrey - 2009-07-14, 19:28

Czy dobrze zauważyłem, że obecny skrypt nie posiada funkcji śledzenia aktualnych wątków?
Była to opcja, która bardzo ułatwiała komunikację stałym bywalcom i jestem przekonany, że większość osób z niej korzystała. Jej brak może utrudnić sprawną komunikację z innymi użytkownikami.
Zauważyłem już, że jest substytut. No ale to tylko substytut. I pewnie trzeba się będzie przyzwyczajać lol

humantree - 2009-07-14, 20:29

jest cos takiego jak powiadamianie o odpowiedzi i mozna to uruchomic dla kazdego watku

wystarczy? :)

Bogdan - 2009-07-15, 00:36

witam
kurde ale tu ciemno jak w dupie :)

humantree - 2009-07-15, 09:10

hm... probowalem innych styli ale nijak to pasowaly, byly zbyt uboie albo malo klimatyczne...

rozjasnilem za to nieco czcionki, powinno byc czytelniej.

sa tez nowe emotki :) :523: :524: :525:

Gothic - 2009-07-15, 09:11

Hmm a moze do dzialu Rozwoj duchowy dodac jeszcze : Parapsychologie.. ??
Albo jeszcze zrobic dzial : Zjawiska niewyjaśnione... ?:P

humantree - 2009-07-15, 09:14

Gothic napisać/a:
Hmm a moze do dzialu Rozwoj duchowy dodac jeszcze : Parapsychologie.. ??
Albo jeszcze zrobic dzial : Zjawiska niewyjaśnione... ?:P


doda sie, lista bedzie podobna do tych dzialow jakie byly na pierwszym przebudzeniu... ale to za chwile.

Manuela - 2009-07-15, 09:17

Spokojnie, bez presji.. niech to będzie fajna przygoda a nie praca na akord g:>
Samba - 2009-07-15, 09:35

Manuela
też tak uważam, spokojnie. Powoli sie wyklaruje :-)

Manuela - 2009-07-15, 12:05

carrey napisać/a:
Czy dobrze zauważyłem, że obecny skrypt nie posiada funkcji śledzenia aktualnych wątków?
Była to opcja, która bardzo ułatwiała komunikację stałym bywalcom i jestem przekonany, że większość osób z niej korzystała. Jej brak może utrudnić sprawną komunikację z innymi użytkownikami.
Zauważyłem już, że jest substytut. No ale to tylko substytut. I pewnie trzeba się będzie przyzwyczajać lol

nie wiem jaki substytut masz na mysli ale całkiem wygodny jest odnośnik do listy nieprzeczytanych postów:
http://przebudzenie.com.p...rch_id=newposts

carrey - 2009-07-15, 12:08

nawet nie jest taki zły jak na początku myślałem. Da się przyzwyczaić ;)
Tunkashila - 2009-07-15, 14:05

Dobra robota Drzewko! :-) Thanksy wielkie! :580:

W koncu czuje sie zdrowy luz, swobode, radosc, itp

Dobrze bedzie! :509: :509:

Kwiatek - 2009-07-15, 15:02

Już jest nieźle!! Nawet marudny Kfjutek przywykł do szaroburego... :-P

Tree będzie tworzył drzewo :mrgreen: jeszcze jakiś czas napewno, może nowe całkiem działy pojawią się. Takie wspólne budowanie od podstaw jest inspirujące :!:

:ble: :067: :wpale: :522: :580: :597: :612: :599: <<=== nowe ikonki w sporej ilości, te mnie rozbawiły.

Tryt - 2009-07-15, 18:16

Przydały by się jeszcze dzienniczki :)
Sztormcia - 2009-07-15, 19:31

Właśnie zauważyłam, że w mrocznym pokoju ciemny layout jest niezastąpiony :)
Wszystko ma swoje plusy :)

fu - 2009-07-15, 21:05

a mój ulubiony dział z dziennikami forumowiczów? :mrgreen:
Bogdan - 2009-07-15, 23:54

sorki, normalnie nie da się dłużej czytać długich artykułów na takim ciemnym tle, chyba mam oczy kosmity czy co ;)
Tunkashila - 2009-07-16, 00:59

E tam zaraz kosmita!? :evilbat: Stary jestes Bogdan, ot co! :mrgreen:

Co do dzialow, to moze "Wiadomosci z kraju i ze Swiata" gdzie sie czasem powkleja ciekawego cos? :lol:

Bogdan napisać/a:

kurde ale tu ciemno jak w dupie :)

Z doswiadczenia piszesz!? :509:

Artur - 2009-07-16, 09:12

Witam na nowej ziemi : p
powodzenia w tworzeniu : )

Jaras - 2009-07-16, 19:07

Mnie tam się podobają kolorki .. no, może ciutkę mroczne ale czytać się da. Proponuję żeby w miarę oświecania się zmieniać na jaśniejsze :diabel2: No i tak po za tym to wszystko mi pasi, przynajmniej jak na razie :643:
Bogdan - 2009-07-16, 21:10

kto za tym by co tydzień zmieniać styl forum ? :)
W ustawieniach jest ich conajmniej kilkanaście, przynajmniej była by zabawa ;)

humantree - 2009-07-16, 21:32

Bogdan napisać/a:
kto za tym by co tydzień zmieniać styl forum ? :)
W ustawieniach jest ich conajmniej kilkanaście, przynajmniej była by zabawa ;)


aa to widze chetnego ktory ogarnie i dobor odpowiednich styli do konkretnej wersji forum i dopracoawnie tego i poprawki wszystkich problemow z t ego wynikajacych?

:mikolaj:

Leśna - 2009-07-17, 09:14

Witajcie po pierwsze:)

A po drugie to faktycznie długo nie da rady tu wysiedzieć, oczy i głowa bolą, jestem za jasnym tłem zdecydowanie. A najlepiej żeby kazdy sobie mógł ustawić :)

humantree - 2009-07-17, 09:25

no to prosze :)
teraz kazdy ma do wyboru jeszcze 2 style - jeden standartowy phpBB i drugi w wersji light :)
mozna je zmieniac i przelaczac dowolnie na glownej stronie forum :)

jak mnie najdzie wena to i jeszcze cos sie z tym pomysli.

:684:

Leśna - 2009-07-17, 09:37

No i fajnie:))
Kwiatek - 2009-07-17, 09:55

Tree, a co z Marine, jakieś uzgodnienia co do kierunku forum? Czy jesteś jedynym wszechmogącym?
humantree - 2009-07-17, 10:12

Kwiat Paproci napisać/a:
Tree, a co z Marine, jakieś uzgodnienia co do kierunku forum? Czy jesteś jedynym wszechmogącym?


czekam az sie odezwie, widac jeszcze internetu nie znalazla...
a chetnie dowiem sie komu i podziele obowiazki :)

Kwiatek - 2009-07-17, 10:26

A, dzięki!
W GB taki kryzys, że net na kartki widocznie... :-P Nikt z GB ani Irlandii sie nie zarejestrował.

Animka - 2009-07-17, 13:55

A mnie pasuje kolorystyka i styl się podoba :) czytać tez daję radę pomimo jakiejs tam wady wzroku.

[ Dodano: 2009-07-17, 14:56 ]
humantree napisać/a:
dowiem sie komu i podziele obowiazki

noooo mnie fajnie, tak turystycznie teraz :D

Tunkashila - 2009-07-17, 14:29

Jak sie przestawi na SubSilver, to jest super latwe dla oczu czytanie, imho. :568:
Bogdan - 2009-07-17, 16:01

humantree napisać/a:
aa to widze chetnego ktory ogarnie i dobor odpowiednich styli do konkretnej wersji forum i dopracoawnie tego i poprawki wszystkich problemow z t ego wynikajacych?

A pewnie, w miare możliwości moge pomóc.

Dzięki za styl subsilver - jak dla mnie dużo lepszy niż ten ciemny :)
No i super pomysł z tym by se każdy sam ustawiał jaki mu styl pasuje :520: :521: :527: :528: :509: :gitara:

Mi - 2009-07-17, 22:09

co do tematów zdecydowanie cos w stylu "Naturalne metody uzdrawiania" czy cuś takiego i mysle tu o calej gamie czyli ziola,litoterapia,masaze,reiki i cala reszta... ; p
dziewanna - 2009-07-19, 09:50

A dostęp do archiwum też będzie możliwy,żeby jak wcześniej móc odwołać się albo sięgnąć po stare wypowiedzi i artykuły?

[ Dodano: 2009-07-19, 10:57 ]
Mi napisać/a:
co do tematów zdecydowanie cos w stylu "Naturalne metody uzdrawiania" czy cuś takiego i mysle tu o calej gamie czyli ziola,litoterapia,masaze,reiki i cala reszta... ; p


Juz jest taki tamat "Zdrowie i uroda" http://przebudzenie.com.p...wforum.php?f=20

Bogdan - 2009-07-19, 22:22

http://www.przebudzenie.pl/ a następnie http://www.przebudzenie.pl/archiwum/
I masz archiwum.

humantree - 2009-07-20, 16:47

dodalem dzienniki, moze wieczorkim jak bedzie chwilka luzu to i przyjze sie pozostalym, brakujacym kategoriom
Manuela - 2009-07-23, 07:47

podoba mi się ten spokoj, czuję dobry klimat :)
wybrałam sobie jaśniejszy styl, dzienniczki przydatne są... ogólnie zadowolona g:>

[ Dodano: 2009-07-25, 14:15 ]
a dostep do poprzedniego forum gdzies jest? (new przebudzenie)

Animka - 2009-07-29, 13:08

A ja mam takie pytanie, czy adminostwo obecnego forum zgodziłoby się kontynuować swego rodzaju patronat nad tą oto stroną Natalki Wiśniewskiej i pośrednio wspomagać jej rozwój poprzez reklamowanie na stronie głownej forum bloga? ---> http://www.przebudzenie.pl/natalka/
Samba - 2009-08-06, 09:45

A ja mam pytanie, gdzie są admini? :-)
carrey - 2009-08-06, 10:11

Admin wyjechał na ponad tydzień za granicę. Powinien już być około 9-10 sierpnia.
Samba - 2009-08-06, 10:31

OK :-)
carrey - 2009-08-07, 22:38

human
tu masz całkiem fajną stronkę z emotami, które można by wykorzystać na forum, bo te co są, w większości są po prostu brzydkie.

http://emoty.blox.pl/html

Tunkashila - 2009-08-08, 01:31

No nie znowu takie brzydkie! Sporo jest super, ale brak slodzonych, jak tutaj np. ta

I figlarnych, jak np ta i ta czy ta lub ta

Oraz wrednych, pokazujacych wladze, jak takowa

:-D

[ Dodano: 2009-08-18, 05:17 ]
Czy mozna to zainstalowac na tym forum: http://www.revolvermaps.com/?target=setup ?

agewa79 - 2009-12-13, 18:20

Marzyłoby mi się pogrzebać trochę przy układzie forum, bo to co jest, może i jest przejrzyste, ale jakoś mało funkcjonalne. Brakuje mi tematów o kamieniach, właściwościach drzew, roślin, takich tam...
Kwiatek - 2009-12-13, 23:24

A to jest gut ajdija, może taka zmiana formalna wniesie ożywienie, fermencik jakiś zasieje.

Dział o kwiatach to była by "Florystyka"....? :-P


Ja jak zwykle... ale pierwszy wers był serio. :568:

humantree - 2009-12-14, 03:01

agewa79 napisać/a:
Marzyłoby mi się pogrzebać trochę przy układzie forum, bo to co jest, może i jest przejrzyste, ale jakoś mało funkcjonalne. Brakuje mi tematów o kamieniach, właściwościach drzew, roślin, takich tam...


poprosze gotowa liste tematow / dzialow do stworzenia to sie zrobi - tak bedzie latwiej :)

zerknijcie tez prosze o czym bylo wspominane wczesniej, w ramach przypomnienia.

pozdrawiam.

Manuela - 2009-12-14, 10:23

agewa, a w jakim kontekście by miały zaistniec te tematy?
np wlasciwosci roslin (zdrowotne) pasują do działu zdrowie

agewa79 - 2009-12-14, 11:26

Mówisz o ogólnych właściwościach roślin? Bo ja myślałam o założeniu poszczególnych tematów na rośliny. Na przykład morwę, że reguluje poziom cukru w organizmie, ma właściwości antyrakowe i co kto wie na dany temat, plus przepisy, nalewki itd. Podobnie z kamieniami... Pewnie, że mogłabym władować to wszystko w zdrowie, ale raz, że nie wszystko będzie podchodziło pod zdrowie, dwa, zrobi się nieporządek.
Manuela - 2009-12-14, 11:49

wiesz co... to jest tak naprawdę temat na bazę danych a nie na dział na forum :D
ale zastępczo tez może być :)
ostatecznie szukajka pozwoli wyszukać po haśle np. rosliny powodujące obniżenie ciśnienia

to samo dotyczy witamin, mikro-makroelementów itd..kamienie, drzewa, grzyby no i co tam jeszcze inni zechcą...
trzeba by chyba sporo takich (pod)działów stworzyć żeby w kazdym osobno zebrać wątki np. tylko dotyczące roslin
bo gdybyśmy założyli temat na roslinki i opisywali kazdą w osobnym poście to raz, że dyskusji by nie mozna tam prowadzić, dwa - trzeba by zablokować opcję automatycznego łączenia postów tej samej osoby - wtedy kazda roslinka miałaby swój link i w pierwszym poscie moglby być wygodny "spis tresci" z linkami. jak dla mnie druga opcja jest do przyjęcia, wtedy opiekun watku by sam czuwał żeby to miało rece i nogi :)

aha, jak już jestem przy automatycznym łączeniu postów tej samej osoby - nie wskakują na listę ostatnich postów

agewa79 - 2009-12-14, 12:21

Dlaczego by nie można było prowadzić dyskusji? Sorry ale ja od strony technicznej działania forów to ja noga jestem. Na starym forum były takie tematy tworzone i według mnie miało to ręce i nogi. Na nowym działy są ogóle i wszystko się jakoś rozmywa.
Kwiatek - 2009-12-14, 12:31

Jeżeli dobrze widzę, to rozmawiacie o rozbudowie działu "Styl Życia na Plus", tak?
Manuela - 2009-12-14, 14:19

agewa79 napisać/a:
Dlaczego by nie można było prowadzić dyskusji?

bo przy tej opcji (każda roslinka w osobnym poscie) by to był zamęt. i raczej taka opcja odpada. zeby każda roslinka miała swój wątek trzeba założyc poddział "rośliny". ale zatem trzeba tez założyc dział "grzyby", "kamienie", "witaminy" itd.

a w jakim dziale należałoby to umieścić? jakims nowym? czy jak Kwiatek pisze w "styl życia na plus"?

czy w nim nowy poddzial? np.:
Styl życia na plus:
1.Przepisy i diety
2.Zdrowie i uroda
3.Ekologia i działania prospołeczne
4. ?
a)rosliny
b)kamienie
c)grzyby
d)?

agewa79 - 2009-12-14, 15:02

Tak, jak ja bym to widziała:
Techniczne
-Ustalenia forum
Forum ogólne
Artykuły
Strefa Osobista
-Przedstaw się
-Moja Twórczość
-Dzienniki
Rozwój duchowy
-Wiara, Religia, Wierzenia
-Strefa Snu i Śnienia
-Spirytyzm – duchy, dusze, anioły i demony
-Poradnik Praktyczny Rozwoju
-Przeżycia duchowe
-Filozofia i Psychologia
Styl życia na plus
-Przepisy jarskie i wegetariańskie
-Naturalne metody uzdrawiania – zioła, litoterapia, masaże, reiki itd.
-Zdrowie i uroda
-Ekologia i działania prospołeczne
-Ciekawostki ze świata
Warsztaty, kursy, forumowe inicjatywy
-Medytacje forumowe
-Spotkania i zloty
-Warsztaty, Kursy
-Tablica Ogłoszeń
Cafe
-Hyde Park
-Rozrywka
Kosz

Rozwój osobisty, pomoc i porady, poradnik praktyczny zwinęłabym do poradnika praktycznego rozwoju, czy jak to nazwać, bo właściwie wszytko to samo i jak spojrzeć na zawartość, to wpycha się tam jak leci wszystko.

Chodzi mi o to, że forum na dziś jest zbyt rozmyte. Za mało jest konkretnych działów...

carrey - 2009-12-14, 15:29

Mi osobiście brakuje w Rozwoju Duchowym poddziałów, w których można by umieszczać nauki mistrzów, przekazy i mistykę, a także osobny dział na odkrycia nowej nauki, np.fizyki kwantowej i różnych teorii, dotyczących świata i człowieka.
Dotychczas wszystko to wrzucałem do przeżyć duchowych, a tam się już trochę bałagan zrobił.

Manuela - 2009-12-14, 15:42

z tymi przekazami... :-? fajnie by było, gdyby merytorycznie forum było na wysokim poziomie i stąd myslę poprzednio wycięto pewne działy...
kwestia że dla kogoś tona tekstu napisanego tak, że po paru wersach czytania człowiek czuje się zmęczony, to merytoryczne szczyty, dla kogos innego blablanina.

Cytat:
-Naturalne metody uzdrawiania – zioła, litoterapia, masaże, reiki itd.
-Zdrowie i uroda


dwa zbiezne działy. co miałoby byc kryterium kwalifikującym do pierwszego działu a co do drugiego? raczej na takim forum zdrowie rozpatruje się od strony metod naturalnych...

czyli w jednym dziale luzem miałoby się znaleźć pomieszanych ze sobą dajmy na to po 50 tematów o roslinach, kamieniach itd?

secretgarden - 2009-12-14, 16:27

agewa79 zapodała świetny pomysł z tymi roślinami i kamieniami. Jestem za! chętnie pomogę merytorycznie tworzyć te działy :)
agewa79 - 2009-12-15, 13:09

carrey napisać/a:
Mi osobiście brakuje w Rozwoju Duchowym poddziałów, w których można by umieszczać nauki mistrzów, przekazy i mistykę, a także osobny dział na odkrycia nowej nauki, np.fizyki kwantowej i różnych teorii, dotyczących świata i człowieka.
Dotychczas wszystko to wrzucałem do przeżyć duchowych, a tam się już trochę bałagan zrobił.

Też mi ich brakuje. Mogłyby się też pojawić działy o jodze, hunie, szamanizmie, energetyce człowieka...

Manuela - 2009-12-15, 13:57

jest poradnik praktyczny - tam joga jak najbardziej pasuje przecież :) filozofie - huna,
szmanizm, energetyka - zależy czemu to ma praktycznie służyć - zdrowiu? - to jest przecież taki dział

agewa79 - 2009-12-15, 16:21

Dla mnie do poradnika praktycznego pasuje 90% tematów na forum. Toż mówię: by zawęzić działy. Że wszystko pasuje tu do wszystkiego już widać. Forum się tak rozmyło że go prawie nie ma.
Jaras - 2009-12-15, 17:04

Manuela napisać/a:

Styl życia na plus:
1.Przepisy i diety
2.Zdrowie i uroda
3.Ekologia i działania prospołeczne
4. ?
a)rosliny
b)kamienie
c)grzyby
d)?


No mnie się taki podział podoba :-) Tam gdzie pytajniki uzupełniłbym tak:

1.Przepisy i diety
2.Zdrowie i uroda
3.Ekologia i działania prospołeczne
4. Natura
a)rosliny
b)kamienie
c)grzyby
d)zwierzęta

Prosto i tak jak jest w naturze, może być jeszcze np. e) żywioły :roll:

Manuela - 2009-12-15, 19:00

może się wydawać, ze teraz tego nie ma. ale własnie tak było skonstruowane forum, żeby nie pisać wszystkiego, tylko dlatego ze można, ale żeby pisać celowo, z przemyśleniem. jesli coś służy zdrowiu, to czy to bedzie roslinka, czy nowe odkrycie nauki to jest od tego dział zdrowie. jesli coś istotnego przezylismy (nie wazne czy spotkanie z biedronką czy kosmiczne doświadczenie duchowe) to od tego jest inny dział. jesli mamy problem bo rower ciągle się psuje albo ciagle pakujemy się w jakieś kłopoty to też jest od tego jakiś dzial. itd.
;-)

agewa79 - 2009-12-15, 19:32

I uważasz, że taki podział się sprawdza? Jak Carrey zauważył, robi się już bałagan.
Ja, jak chcę coś znaleźć, to tylko przez wyszukiwarkę, bo przez działy za chiny ludowe nie zgadnę gdzie to było. No i przyjrzyj się innym forom. Które lepiej działają?
Według mnie, celowe pisanie było właśnie na starym forum, to tutaj właśnie jest groch z kapustą, bo każdy może napisać o wszystkim wszędzie.
A właśnie z tymi istotnymi przeżyciami duchowymi, to gdzie byś to przypięła? Do dzienniczków? Doświadczeń duchowych? Może być też jako rozwój osobisty.

Tryt - 2009-12-15, 19:39

Później będzie jak na innym forach poddział w którym będzie jeden lub dwa tematy :D
agewa79 - 2009-12-15, 19:41

I co w tym złego?
Manuela - 2009-12-15, 20:02

agewa, to z wyszukiwaniem to w obie strony działa...
na takim forum jak było też był problem z wyszukiwaniem, bo bylo tyle roznych działow że nie wiadomo gdzie ktos to coś napisal, bo o jednym mógł np. w 7 róznych działach napisać :) dajmy na to o medytacji mozna było napisać w artykułach (albo zacytować albo napisać swój art a to juz 2 rozne działy), poradniku no bo można takie informacje też jako poradnik, kursach - wiadomo, dzienniczku - bo tu mozna było wszystko, w rozwoju duchowym - no jak najbardziej pasuje ;) i bądz tu mądry i znajdź bez wyszukiwarki :P

nie jestem przeciwna zmianom, ale to mi trochę przypomina politykę i wybory :D zwykle głosuje się na obóz opozycyjny w stosunku do rządzącego, zwykle chce się tego, czego akurat nie ma, po czym przychodzą kolejne wybory...:D

niech się dzieje :)

[ Dodano: 2009-12-16, 11:46 ]
tak prawdę mówiąc dla porządku to pozbyłabym się odrębnego działu dla artykułow... one zawsze dotyczą jakiegoś tematu przecież i w odpowiednich działach by je można umieszczać.

Kwiatek - 2009-12-16, 22:08

Dlaczego forum samo wylogowuje? Ja nie kce, nawet jak godzine nic nie działam :evil:
Rutlawski - 2009-12-17, 01:19

agewa79 napisać/a:
Dla mnie do poradnika praktycznego pasuje 90% tematów na forum. Toż mówię: by zawęzić działy. Że wszystko pasuje tu do wszystkiego już widać. Forum się tak rozmyło że go prawie nie ma.


Po co zawężać działy? W jakim celu? Poprzednie forum było duże, gościnne, z przepychem. Oczywiście wymagało więcej pracy, więcej uwagi i hmmm... swergo rodzaju ryzyka. Może właśnie dlatego było takie piękne :)

Nie ma się po co ograniczać.

Czy ktoś chciałby powrót galerii użytkowników? ^^

Tunkashila - 2009-12-17, 04:58

Manuela napisać/a:
c)grzyby

Dział dla starszych ludzi? :-D

Manuela - 2009-12-17, 11:24

bapaszka....

i też stanowczo protestuję przed wylogowywaniemmmmmm

jak dla mnie może nawet wrocic stary rozkład jesli wiekszosc bedzie chciała, tyle że proponuję bez odrębnego działu artykułów ;)

Kwiatek - 2009-12-17, 13:57

Manuela napisać/a:
jak dla mnie może nawet wrocic stary rozkład jesli wiekszosc bedzie chciała, tyle że proponuję bez odrębnego działu artykułów ;)


To jest pomysł, oglądałem stary rozkład jazdy forumowej i był ok. Można by przywrócić, ze zmianami sensownymi. Artykuły mogą zniknąć, fakt, jeżeli ktoś chce o czymś pogadać to może i własnymi słowami albo zamieścić czyjś artykuł. Byle w odpowiednim dziale.

Wydzielił bym jeszcze forumowe medytacje i zloty z działu administracja.


Ekologię przeniósł bym do działu "Coś o jedzeniu" który byłby obecnym "Styl życia na plus".

"Kim jesteś" - tutaj dołaczył bym dzienniki przebudzonych, Galerie Użytkowników i Pokój Wierszy, Pokój Słowa Pisanego".

Najmniej czytelny intuicyjnie jest dział "Otaczająca nas rzeczywistość", może koś ma wizję jak to może wyglądać?

tree - 2010-03-20, 00:02

doby dzien, jakoiz wygospodarowalem sobie nieco inny tryb miszkanio-pracy calkiem realne jest, ze bede teraz miewal wiecej czasu takze dla forum i dla Was, ktorzy tak cerpliwie czekacie i znosicie moje zaniedbanie... ;)

od razu przysiadlem do reorganizacji dzialow - moze to na razie drobne zmiany ktore sugerowaliscie ale powolutku, musze sie nieco wdrazyc i zwerbowac sobie zaplecze pomocnicze - co juz poniekad uczynilem jak pewnie zauwazycie i mam nadzieje ze podzielacie slusznosc moich typow :D

zatem do przodu i dalej prosze o sugestie sensownych, realnych i praktycznych zmian na forum.

dziekuje za wytrwalosc i pozdrawiam Was serdecznie.
tree / HumanTree

Samba - 2010-03-20, 09:30

tree

cieszę się, że Ciebie przywiało z wiosennym powiewem :-D

agewa79 - 2010-03-20, 10:20

Suuuper 8-) I tak z pierwszym dniem wiosny :-)
Trina - 2010-03-20, 13:48

Jeden dzień mnie nie było,dziś wchodzę na forum a tu takie niespodzianki :D
Arkadiusz.p - 2010-03-20, 18:43

No to zaczynamy :)

Po pierwsze grafika:

Jest mozliwośc zrobienie otwartego skryptu, czyli czegoś takiego gdzie można by zamieniać dowolnie tapety, czyli plik np: *.jpg. Użytkownicy by mogli robić tapety, tła i je zamieniać, z czasem samo to by żyło...

Grafika w dzienniczkach, jeśli jest taka możliwość oczywiście. Obraz przedstawiał by coś więcej niż tylko słowa...

Po drugie muzyka:
Tak jak w przypadku grafiki, tak coś z muzyką pokombinować, by można było wstawiac własne twory i by one zię uruchamiałe losowo na stronie głównej...

Po trzecie usunięcie daty i czasu...

To puki co wszystko ;-)

Trina - 2010-03-20, 18:46

Arkadiusz.p napisać/a:

Grafika w dzienniczkach, jeśli jest taka możliwość oczywiście. Obraz przedstawiał by coś więcej niż tylko słowa...

To by mogło być fajne :)

tree - 2010-03-21, 20:36

Arkadiusz.p napisać/a:
No to zaczynamy :)

Po pierwsze grafika:

Jest mozliwośc zrobienie otwartego skryptu, czyli czegoś takiego gdzie można by zamieniać dowolnie tapety, czyli plik np: *.jpg. Użytkownicy by mogli robić tapety, tła i je zamieniać, z czasem samo to by żyło...

Grafika w dzienniczkach, jeśli jest taka możliwość oczywiście. Obraz przedstawiał by coś więcej niż tylko słowa...

Po drugie muzyka:
Tak jak w przypadku grafiki, tak coś z muzyką pokombinować, by można było wstawiac własne twory i by one zię uruchamiałe losowo na stronie głównej...

Po trzecie usunięcie daty i czasu...

To puki co wszystko ;-)


nie wiem czy wiesz, ale to forum to system ktory jest darmowy a przez to... ograniczony.
o ile style i jego wyglad mozna zmienic lub dobrac wg wlasnego uznania - to nadal sa to tylko gotowe zestawienia. zjadzie "style" do phpbb2, zmodyfkujcie grafiki i wtedy mozna cos takiego doinstalowac i uzywac wedle uznania.
kwetia muzyki w tym przypadku chyba odpada, bo nie spotkalme sie z wersja forum ktora umozliwialaby takie wynalazki ;)

co innego w kwestii zamieszczania wlasnych zdjec czy utworow - czyli plikow, o ile wydaje mi sie powinno to dzialac, jest tez cos takiego jak galeria.

Manuela - 2010-03-22, 09:12

tree, super że jesteś :)
myślę, że wart otwarcia na świat jest cały dział "styl zycia na plus" oraz przytulny zakątek "cafe"
no i do nowego działu artykułów przeniosłabym część z tych co już mamy, chyba że zamysł jest inny :)

Arkadiusz.p - 2010-03-22, 10:06

to ja chce Fioletowy kolor, z dopiskiem "zapchaj dziura" :-D Serio!

A tak po za tym to z ciekawością zobaczę co z tego wyjdzie.
Sprawy techniczne:
Dodaj script [youtube]...

tree - 2010-03-22, 10:26

Manuela napisać/a:
tree, super że jesteś :)
myślę, że wart otwarcia na świat jest cały dział "styl zycia na plus" oraz przytulny zakątek "cafe"
no i do nowego działu artykułów przeniosłabym część z tych co już mamy, chyba że zamysł jest inny :)


masz teraz moznosc porzadkowania i przenoszenia.
moge "styl zycia" otworzyc, ale warto by tez przejrzec co tam do uporzadkowania jest..

tree - 2010-03-22, 10:30

Arkadiusz.p napisać/a:
to ja chce Fioletowy kolor, z dopiskiem "zapchaj dziura" :-D Serio!

A tak po za tym to z ciekawością zobaczę co z tego wyjdzie.
Sprawy techniczne:
Dodaj script [youtube]...


powoli jesli mozna - najpierw dopracujmy co jest - pozniej dodawajmy wiecej ;)

a i znacznie mi ulatwi sprawa jesli podeslesz konkrety na pw - czyli konkretny link do wtyczki itd. aby ograniczyc moje lagi na szukanie i kombinowanie... :D

Tunkashila - 2010-03-23, 00:18

:569: Tys to madry czlek! :580: I love you a lot! :588:
Marcin99 - 2010-03-23, 00:31

Proponuje dodać dział o nazwie Okultyzm. posiadanie sił okultystycznych z mojego punktu widzenia jest niezbędne w kwestii rozwoju duchowego. Te siły można zdobyć tylko własną pracą, jednak dyskusja i analiza zagadnień okultystycznych moze być bardzo pomocna w osobistym rozwoju. Szersze omawianie zagadnień zwiazanych np. ciałami człowieka, pozwoli każdemu na zwiększenie wiedzy o analogiach.
Tunkashila - 2010-03-23, 02:48

Proponuje tez dzial: "Majaczenie pod wplywem alkoholu i innych uzywek i takowych nagminna reklama" - strefa dla lubiacych wulgaryzmy, nic nie majaca wspolnego z "przebudzeniem", ezoteryka czy respektem uczuc religijnych kogokolwiek... Dzial raczej zamkniety tam gdzie slonce... znaczy sie tam gdzie niezalogowany nie zaglada.....
Arkadiusz.p - 2010-03-23, 10:07

ja tez jestem za tym :-D

ba proponuje dział dla przebudzonych i nieprzebudzonych żeby wiadomo było kto jest kto i żeby nie można było kogoś urazić, czy obrazić jego przekonań. A ci co lubią sobie przy cpać czy napić to wyrzucić z społeczeństwa, a tak w ogóle to reaktywować Oświęcim. Tacy ludzie nie są wiarygodni gdyż słowo ich określa, a gdy ich słucham to mnie ciary przechodzą i mdłosci, normalnie włańcza mi się lampka z zdanie "co on pierdoli i na pewno nie jest to do mnie, gdyż najbardziej subtelny to jestem ja kurwa!"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ehhhhhhhhh...

Zostajecie Sami z podziałami, miłej zabawy...

Jaras - 2010-03-23, 12:34

bapaszka napisać/a:
Proponuje tez dzial: "Majaczenie pod wplywem alkoholu i innych uzywek i takowych nagminna reklama"


Hehehe .. całkiem fajny dział by był :mrgreen: ;-)

Cytat:
respektem uczuc religijnych kogokolwiek


bapaszka, wyjaśnij mi proszę czym są uczucia religijne , bo ja ciągle nie kumam jakie to są uczucia 8-)

Trina - 2010-03-23, 15:19

Marcin99 napisać/a:
Proponuje dodać dział o nazwie Okultyzm

Jestem za.

Manuela - 2010-03-24, 15:31

Jaras napisać/a:


bapaszka, wyjaśnij mi proszę czym są uczucia religijne , bo ja ciągle nie kumam jakie to są uczucia 8-)

pozwoliłam sobie wydzielić rozmowe na ten temat do watku: >> Obraza uczuć religijnych? <<
tu zostańmy przy kreowaniu Forum ;)

to co z tym okultyzmem? dlaczego konkretnie jest taki niezbędny? co rozumiecie pod tym pojęciem?

Arkadiusz.p - 2010-03-24, 15:36

jak konsekwencja to konsekwencja :)
Marcin99 - 2010-03-24, 15:58

Manuela napisać/a:
to co z tym okultyzmem? dlaczego konkretnie jest taki niezbędny? co rozumiecie pod tym pojęciem?

Głownie chodzi mi o to, żeby istniał dział gdzie będzie można rozważać zagadnienia związane z siłami okultystycznymi. Rozwój jasnowidzenia, jasnosłyszenia i jasnoczucia.

Manuela - 2010-03-24, 16:05

czyli masz na mysli rozwój 3-oka, no... poniekąd. hmm.. może narazie załóż taki temat w odpowiednim dziale :) a ja do tego czasu powstrzymam się od zadawania kolejnych pytań ;)
Tunkashila - 2010-03-24, 16:12

Manuela napisać/a:
czyli masz na mysli rozwój 3-oka

Mysle, ze to nie koniecznie to samo, co:

Marcin99 napisać/a:
Rozwój jasnowidzenia, jasnosłyszenia i jasnoczucia.

Ja taki dzial tez bym chetnie widziala jako osobny od innych tekstow, nauk jak i samozwanczych mrzonek! :-)

BTW, w moim zrozumieniu, trzecie oko, to raczej Hindiuzm, Buddyzm jak i w pewnym sensie pra-chrzecijanstwo a okultyzm, to raczej troche "bezreligijny" nurt poszukiwan/ rozwoju "tajemnej mocy" ludzkiej?

Arkadiusz.p - 2010-03-24, 16:15

a ja chce bazie :)
Sztormcia - 2010-03-24, 21:59

A ja tam się ciesze, że jesteś z powrotem Human :)
Marcin99 - 2010-03-24, 22:25

Okultyzm skupia się głównie na rozwoju trzech ciał: fizycznego, astralnego i mentalnego oraz czegoś czego nazwy nie znam ale istnienie tego odczuwam. Te trzy rozwinięte ciała mają służyć do poznawania makrokosmosu i jego kontroli.
Jednym z głównych celów okultyzmu ( jest to cel pośredni na drodze do innych) jest zaprowadzenie harmonii między ciałami i uszlachetnienie ich. Do tego celu potrzebne są umiejętności których nazwy mają przedrostek jasno...

agewa79 - 2010-03-25, 09:46

Ja bym to rozszerzyła na całą ezoterykę a nie tylko sam okultyzm
Jaras - 2010-03-25, 12:02

bapaszka napisać/a:

BTW, w moim zrozumieniu, trzecie oko, to raczej Hindiuzm, Buddyzm jak i w pewnym sensie pra-chrzecijanstwo a okultyzm, to raczej troche "bezreligijny" nurt poszukiwan/ rozwoju "tajemnej mocy" ludzkiej?


Trzecie oko to trzecie oko. Każdy człowiek je posiada i żaden nurt, religijny czy bezreligijny nie ma na nie monopolu.

Cytat:
Głownie chodzi mi o to, żeby istniał dział gdzie będzie można rozważać zagadnienia związane z siłami okultystycznymi. Rozwój jasnowidzenia, jasnosłyszenia i jasnoczucia.


Może dział "moce nadzmysłowe" , "moce nadprzyrodzone" ? - tak najbardziej ogólnie, no bo przecież nie tylko okultystyczna ścieżka do nich prowadzi.

Tryt - 2010-03-25, 13:13

Na tym forum chyba nie ma za dużo osób co by się mogli w tym temacie wypowiedzieć. Lepiej zrobić jakieś ogólne działy bo jeśli tak dalej pójdzie to powstanie więcej działów niż na starym forum :D
Tunkashila - 2010-03-25, 14:40

Jaras napisać/a:
Trzecie oko to trzecie oko. Każdy człowiek je posiada i żaden nurt, religijny czy bezreligijny nie ma na nie monopolu.

:569: Nie zrozumiales o czym pisalam. :-P Mi raczej chodzilo o DZIAL OKULTYZMU, gdzie rzekome istnienie "trzeciego oka" nie bedzie glowym rozwazaniem. Nikt nie ma na zadne TEORIE monopolu, ale pewne nurty religijne czy filozoficzne zajmuja sie mniej lub wiecej danymi TEORIAMI. Dlatego powstaja DZIALY! :568:

Tryt napisać/a:
Na tym forum chyba nie ma za dużo osób co by się mogli w tym temacie wypowiedzieć.

No moze jest osob kilka a taki dzial zacheci innych chociazby do dyskusji, czyz nie? :-)

[ Dodano: 2010-03-27, 06:28 ]
Bardzo bym prosila aby forum podzielic na dwie glowne czesci - osobna dla bogow a druga dla ludziow, bo siem pogubilam znowu i wlazlam, tam gdzie siem jeszcze nie doowocowalam! :576:

Albo chociaz niech bendom osobne oddzialy - jeden "Conversations with gods" a drugi "Conversations between gods"! :-D

Constantine - 2010-03-28, 14:12

bapaszko, jesli nie jestes w stanie w satysfakcjonujacy dla siebie sposób kogos wysmiac tak by bylo to zauważone przez wszystkich bedziesz w każdym temacie powtarzać to coraz dobitniej?
wysmiewac "bogów"..jaki masz w tym cel? wszedzie pelno bapaszki, gdzie by sie nie ruszyć ma swoje 3 grosze do dodania :roll:

Tunkashila - 2010-03-28, 16:03

Constantine napisać/a:
bapaszko, jesli nie jestes w stanie w satysfakcjonujacy dla siebie sposób kogos wysmiac (...)

Chyba cos mi sugerujesz i wmawiasz intencje? :roll: Sie mnie czepiasz widzac jakies wysmianie? Poczules sie dotkniety czy stajesz w roli obroncy rzekomo wysmiewanych? Czy Bog to sie boi wysmienia czy ci co za "boga" sie podaja? :mrgreen:

Constantine napisać/a:
wszedzie pelno bapaszki, gdzie by sie nie ruszyć ma swoje 3 grosze do dodania

A masz z tym problem? Jaki? Mozesz przeciez bapaszki 3grosze* omijac lub dodac wlasne. :-) Przeciez juz sie zadeklarowales kilkakrotnie jak dzialasz na forach - badz wiec konsekwentny i rob, to co chcesz i innym tez daj taka sama wolnosc in nie projektuj Siebie na mnie! :-) A jak sie poczujesz "wysmiany" to wskazuj to - wszystko mozna przedyskutowac - wazne aby w ODPOWIEDNIM DZIALE! :!: Tu zrobiles offtopick na moj temat - ja wpisalam raczej SENSOWNE SUGESTIE PODZIALU FORUM, czyz nie? :-)

*Dodam, ze moze jakby czasem "bogowie" odpowiadali zwyklym ziemianom na zadawane konkretne pytania, to tych 3groszy byloby mniej. A jak sie pojawiaja teksty typu "tu tylko bogom mozna komentowac", to forum zaczyna byc bazarem nadetych Ego, miast miejscem nauki, rozwoju, wzajemnego wsparcia i przyjaznej wymiany doswiadczen na kazdej platformie naszego istnienia tu i teraz. :564:

Constantine - 2010-03-28, 17:19

bapaszko, offtop zrobilaś sama, wiec prosze nie dramatyzuj, również prosze nie wmawiaj mi tego co nie mialo miejsca, zwrócilem grzecznie uwage, nie wykrecaj sie bo emotki jakich użylaś dobrze wskazuja na to kto z kogo sie wyśmiewa " :576: ", nastepnym razem użyj ich tak by moglo to być zrozumiane zgodnie z intencjami. puki co jakoś malo przekonujaca argumentacja..szczególnie ze z 3 zdań powstalo..z 15, czyżbym pisal drożdzami?
Tunkashila - 2010-03-28, 18:06

Constantine napisać/a:
bapaszko, offtop zrobilaś sama

Nie, moj post byl w temacie watku - przeczytaj Sobie ponownie, jak nie zauwazyles. :568:

Constantine napisać/a:
wiec prosze nie dramatyzuj, również prosze nie wmawiaj mi tego co nie mialo miejsca,

Wlasnie to Ty mi wciaz cos wmawiasz, np tutaj "dramatyzowanie", czyz nie? :-P

Constantine napisać/a:
nie wykrecaj sie bo emotki jakich użylaś dobrze wskazuja na to kto z kogo sie wyśmiewa " ",

:569: I ja "nie wykrecam sie", wiem co i jak uzylam, a akurat ta emotka :576: byla tu:

Cytuje siebie: siem pogubilam znowu i wlazlam, tam gdzie siem jeszcze nie doowocowalam! :576:

Czyli jakby co, smialam sie sama z siebie i bardzo prosze abys respektowal fakt, ze moze nie jestem taka szybka i wiedzy pelna jak Ty i dlatego sie gubie w watkach gdzie "oswieceni bogowie" gadaja grypsami dla nich ino znanych - nie doowocowalam do tego, ale moze z czasem... :564:

Constantine napisać/a:
czyżbym pisal drożdzami?

Nie wiem ==> moze masz Candide? :-/

tree - 2010-03-29, 22:08

Sztormcia napisać/a:
A ja tam się ciesze, że jesteś z powrotem Human :)


dziekuje :)


a okultyzm stworzony ;)

mysle nad ezoteryka, ale to dosc ogolne pojecie by to zamknac w podforum...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group