Poprzedni temat «» Następny temat
Reorganizacja forum - nowy dział?

czy jesteś zainteresowana/y taką propozycją?
tak
100%
 100%  [ 9 ]
nie, tak jak teraz jest dobrze
0%
 0%  [ 0 ]
widzę potrzebę zmian, jednak zupełnie innych - propozycja w poście
0%
 0%  [ 0 ]
nie, w ogóle mnie nie obchodzi jak forum jest zorganizowane
0%
 0%  [ 0 ]
Głosował: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
Skąd: sprzed kompa
  Wysłany: 2012-08-23, 17:07   Reorganizacja forum - nowy dział?

dotychczas skupialiśmy się raczej na sferze duchowej, obecnie chyba ciut bliżej ziemi niz na starym forum. jakiś czas temu wspomniałam o nowej przestrzeni na forum skupiajacej się na konkretnych realnych zmianach obecnego systemu, stylu życia http://przebudzenie.com.p...p?p=15134#15134 myslę, że nie jest to obecnie li tylko utopijne wizjonerstwo, ale i zyskująca zainteresowanie nowa, praktykowana już wizja życia. być może jest i Wam bliska, oczekiwana?

czas na przybliżenie wspomnianego wyzej nowego działu.

moja propozycja:
mamy obecnie 2 główne działy:
-> Techniczny
-> Przebudzenie - forum ogólne

proponuję:
-> Techniczny
tu zawartość bez zmian + Niebyt
-> Przebudzenie - sfera duchowa
tu zostawiłabym wszystko oprócz poddziałów: Styl życia na plus, Cafe, Niebyt
-> Przebudzenie - nowy system / Styl życia na plus / Kreujemy przebudzony system ? - proponujcie swoje nazwy
nowy dział, udostępniony do czytania bez koniecznosci logowania się/rejestracji - tu włączyłabym obecną zawartosc Styl życia na plus rozwiniętą o nowe działy jak niżej
-> Przebudzenie - Cafe


przy czym nowy dział, zostanę przy mojej roboczej nazwie, "Przebudzenie - nowy system" widzę z poddziałami:

-> zmiany w systemie prawnym, administracyjnym, politycznym, gospodarczym..
tu inspiracje z różnych źródeł, propozycje, petycje, inicjatywy, efekty zmian w powyższym zakresie
zakres szeroki, niech obejmuje wizje całego zakresu naszej bytnosci od poglądu na funkcjonowanie przepisów prawnych, urzędów, wszelkiej administracji choćby wg poszczególnych ministerstw istniejacych obecnie lub przestrzeni nie objętych jeszcze rozwiazaniami a potrzebujacych tego.
-> ekologia
-> permakultura - uprawy itd.
-> budownictwo, energetyka
-> technologie bliskie naturze
-> osady, społecznosci, współpraca
wizje/propozycje/plany/doświadczenia tworzenia osad, organizacji życia w tychże, włącznie z nowym podejsciem do pracy, zawodów, wymiany towarów/usług
-> survival
-> naturalne metody uzdrawiania, zdrowie i uroda - te 2 obecne działy.. jakos widzę je jako jeden, nie wiem jakie są Wasze odczucia
-> przepisy jarskie i wegetariańskie, diety



kwestia do obmyślenia - jak to powiązac z biezącymi działami - np. ekologia czy dział o odzywnianiu, zdrowiu - wpisują sie w wizję takiego stylu życia a obecnie pozostają w osobnych działach. czy wyodrebniamy to co się tu nadaje, jest logicznie spójne i dołączamy przenosząc odpowiednie tresci (chyba się da to technicznie zrobic), czy pozostawiamy jak dotąd a nowy dział stanowi dopełnienie dotychczasowego forum?

jakie są Wasze wizje, propozycje, oczekiwania, potrzeby?

ps. poddziały logicznie mozna jeszcze głębiej podzielic ale nie wiem czy na tym etapie jest sens..?

ps2. idea permakultury jest szersza niżli kwestie upraw, wiec uklad działów moze i powinien byc inszy z uwzględnieniem tego
_________________
Dzieje się to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
Skąd: :)
Wysłany: 2012-08-23, 20:58   

Podoba mi się i na pierwszy rzut oka nie mam nic do dodania :-) Może z czasem zajdzie potrzeba bardziej ścisłych podziałów działów ale na początek wydaje się ok.

Cytat:
dotychczas skupialiśmy się raczej na sferze duchowej, obecnie chyba ciut bliżej ziemi niz na starym forum


I nic dziwnego że po bujaniu w obłokach ciągnie do materii, która często wymaga uporządkowania bo leżała odłogiem długi czas kiedy fruwaliśmy w chmurach :mrgreen: Mam takie samo odczucie .. teraz liczą się dla mnie konkrety naprawdę funkcjonujące, a nie wierzenia, prawdziwe lub nie, zarówno w sferze ducha jak i materii.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=a7lvBcEt3i4
 
 
 
Sztormcia 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-08-24, 07:04   

Podoba mi się pomysł udostępnienia większej ilości działów bez rejestracji, a i nowy podział jest bardziej przejrzysty :)

Nazwa Nowy System pasuje moim zdaniem najlepiej do nowego działu. Dołączenie zdrowia do urody też jest ok.

Także obie łapki za :D
 
 
 
Yoana 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Gru 2009
Posty: 134
Skąd: Breslau
Wysłany: 2012-08-24, 13:22   

Me gusta muczio :)

Cytat:
kwestia do obmyślenia - jak to powiązac z biezącymi działami - np. ekologia czy dział o odzywnianiu, zdrowiu - wpisują sie w wizję takiego stylu życia a obecnie pozostają w osobnych działach. czy wyodrebniamy to co się tu nadaje, jest logicznie spójne i dołączamy przenosząc odpowiednie tresci


jestem za poprzenoszeniem treści, bardziej spójne by wg mnie było wtedy, a nie poszarpane, zwłaszcza dla nowych osób.

Cytat:
naturalne metody uzdrawiania, zdrowie i uroda - te 2 obecne działy.. jakos widzę je jako jeden, nie wiem jakie są Wasze odczucia

też mi się bardziej jako jeden widzą, si :)

a gdyby dodać poddział nakierowany typowo na finanse? Np. coś w stylu pracy z wzorcami hamującymi przypływ i przepływ pieniędzy, afki typowo nastawione na to i inne metody, coś co się sprawdziło w życiu albo jest na etapie wypróbowywania, zostało jakoś zweryfikowane etc. Chyba, że przeoczyłam (bo mam tryb "lecim na Szczecin" i na szybko trochę piszę :D xD) i coś takiego gdzieś jest uwzględnione.

edit: może by tam pasował ten wątek z kreacją na ten przykład na przykład :568:
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 2012-08-24, 13:41   

Yoana napisać/a:
a gdyby dodać poddział nakierowany typowo na finanse? Np. coś w stylu pracy z wzorcami hamującymi przypływ i przepływ pieniędzy, afki typowo nastawione na to i inne metody
o tym myslałam w ramach działu Poradnik praktyczny Rozwoju w tej bardziej duchowej części forum, ze względu na metody pracy z podswiadomoscią. też chcę ruszyć finanse mocniej. natomiast jest to tak istotny element życia, że mozna go wyodrębnić w osobny poddział żeby było jedno miejsce na różne wątki z tym zwiazane, moze poza tematami teoretycznymi bysmy się pokusili o osobiste doświadczenia jak w dzienniczkach - to fajnie mobilizuje i daje pogląd na swoje działania, osiągnięcia, wpadki - to na spokojnie można ustalić, dawajcie swoje propozycje :)

Jaras, Sztormcia, Yoana, dzięki za odzew :) mam nadzieję, że i inni się wypowiedzą :)
_________________
Dzieje się to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Yoana 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Gru 2009
Posty: 134
Skąd: Breslau
Wysłany: 2012-08-24, 14:04   

noo, właśnie wydaje się to na tyle istotny temat, żeby mu dać osoby podrozdział :) też myślałam nad takimi dzienniczkami o profilu finansowo-kreacyjnym, poddział z finansami nie musi wszak się odnosić wyłącznie do pieniędzy jako takich, ale do jakiś dóbr, podróży etc., hmm...

:-)
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 2012-08-24, 14:24   poddział dot. pracy z materią/finansami

aha, mamy już tematy dotyczące materii: Kreujemy i Mapy marzeń. to by było do przeniesienia do tego poddziału. jest to bodajze sfera czakry podstawy. jaka nazwa dla tematyki pracy nad materią?
przy okazji.. te nazwy wyżej można by ująć jakoś lotniej, moze nawet tak z jajem, ale ja nie umiec :P więc proszę o Wasze propozycje i w tym zakresie
_________________
Dzieje się to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
willy_poodle 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-08-24, 22:42   

A gdzie dzienniki, zloty itp.?

Przydałby się jeszcze dział, albo jeden temat może by wystarczył na "Rozważania etyczne" czy "Etyka współczesnej cywilizacji".
_________________
A jak już będę dobrym człowiekiem niczego nie będę się bał...
 
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 2012-08-25, 09:59   "Rozważania etyczne" / "Etyka współczesnej cy

willy_poodle napisać/a:
A gdzie dzienniki, zloty itp.?

doprecyzuję mój skrót myślowy:
-> Przebudzenie - sfera duchowa
tu zostawiłabym wszystko [co zawiera dział Przebudzenie - forum ogólne] oprócz poddziałów: Styl życia na plus, Cafe, Niebyt


czyli zloty, dzienniki zostają tam gdzie są, tylko zmieniła by się nazwa głównego działu z "forum ogólne" na "sfera duchowa"

willy_poodle napisać/a:
Przydałby się jeszcze dział, albo jeden temat może by wystarczył na "Rozważania etyczne" czy "Etyka współczesnej cywilizacji".

to ważne, tylko napisz jeszcze coś o swojej wizji tego, bo nie wiem czy dobrze to czuję:
- czy jako same rozważania, miejsce poznawania obecnych systemów etycznych na swiecie? w ramach działu Przebudzenie - sfera duchowa np. w Rozwój duchowy są poddziały Wiara i religie oraz Filozofia i psychologia - czy to ma być coś, co wykracza poza te 2 tematy i tam ma byc umiejscowione?

- czy to widzisz w dziale "Przebudzenie - nowy system" jako konkretny wkład w tworzenie takiego?

- czy jeszcze inaczej?
mozna to potraktowac bardzo szeroko i od strony systemow etycznych pod religijno-filozoficznym wzgledem i jako badanie kondycji etycznej w sferach jakie proponuję w pierwszym poddziale "nowego systemu": " zmiany w systemie prawnym, administracyjnym, politycznym, gospodarczym.. " jako taki punkt wyjsciowy do wizji nowego systemu..
:566:

dzięki za kolejne propozycje :)
_________________
Dzieje się to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
willy_poodle 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-08-25, 22:48   

Myślę, że pod "nowym systemem" mogłoby być.
Chodzi mi np. o dyskusje o tym co w naszym systemie i w naszych codziennych działaniach jest etyczne, a co nie i co powinniśmy z tym zrobić.
Etyka ustrojów politycznych, gospodarki, przedsiębiorstw, pracy, kontaktów międzyludzkich, etyka w religiach... Ale chyba nie ma sensu na razie rozdzielać wszystkiego na osobne tematy, bo to wszystko jest powiązane. Zresztą zobaczymy czy i w którą stronę się rozwinie.
_________________
A jak już będę dobrym człowiekiem niczego nie będę się bał...
 
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 2012-08-25, 23:22   

a jak to widzisz w kontekście pierwszego poddziału:

-> zmiany w systemie prawnym, administracyjnym, politycznym, gospodarczym..

tu inspiracje z różnych źródeł, propozycje, petycje, inicjatywy, efekty zmian w powyższym zakresie
zakres szeroki, niech obejmuje wizje całego zakresu naszej bytnosci od poglądu na funkcjonowanie przepisów prawnych, urzędów, wszelkiej administracji choćby wg poszczególnych ministerstw istniejacych obecnie lub przestrzeni nie objętych jeszcze rozwiazaniami a potrzebujacych tego.


?
_________________
Dzieje się to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
willy_poodle 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 268
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-08-25, 23:35   

No, pasuje do tego, chyba zbyt mało uważnie przejrzałem ;)
_________________
A jak już będę dobrym człowiekiem niczego nie będę się bał...
 
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 2012-08-26, 11:40   

za to nazwa pasowna myślę. moja mogłaby stanowic ten opis ktory się pojawia przy dziale, żeby nadawać kierunek ku zmianom a nie tylko narzekaniu ;P no czy jakoś tak to ująć trza żeby energię kierować w pozytywnym kierunku :)
_________________
Dzieje się to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Constantine 


Pomógł: 2 razy
Dołączyć: 27 Mar 2010
Posty: 371
Skąd: Liverpool
Wysłany: 2012-09-12, 09:28   

blablabla
Ostatnio zmieniony przez Constantine 2012-11-14, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gil 


Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 122
Skąd: Biały Stok
Wysłany: 2012-09-13, 08:21   

Forma działów na forum zaproponowana przez Manuelę moim zdaniem jest ok.
_________________
Motocykl jest bogiem, internet nałogiem, freestyle podstawą, życie zabawą.
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 2012-09-13, 19:36   

ja się bardzo ucieszę, jak wreszcie cos się zadzieje z nasza grafiką, czas najwyższy na to :) Constantin ma zaciecie programistyczne, kolorki tez ogarnia, a wlasnie przyjaźniejsze kolorki, podtrzymanie domyślnego stylu użytkownika, odpalenie portalu - wracają te potrzeby
ps. właściwszy temat to: "forum" w tym dziale, ja nie przeniosę..
_________________
Dzieje się to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Constantine 


Pomógł: 2 razy
Dołączyć: 27 Mar 2010
Posty: 371
Skąd: Liverpool
Wysłany: 2012-09-13, 23:06   

blablabla
Ostatnio zmieniony przez Constantine 2012-11-14, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Orien 

Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-09-14, 14:02   

Wnoszę zażalenie :lol:
Tyle mamy emotek do wyboru ale serduszka ani jednego :-D Nie, żeby mi to jakoś specjalnie potrzebne było, no ale jakże to tak, forum duchowe bez emotki-serca? :-P
Jeśli więc reorganizacja forum obejmuje też dodanie serca do emotek to ja jestem za. :mrgreen:
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 2012-09-14, 14:25   

mam paczkę emot ze starych baz, wymagałoby to dziergania nieco zeby nie utracic tych z obecnych postow no i dostępów odpowiednich ale się da. a tym wszystkim dysponuje humantree... to co, mały nalocik na admina? :evil: :576:
_________________
Dzieje się to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Constantine 


Pomógł: 2 razy
Dołączyć: 27 Mar 2010
Posty: 371
Skąd: Liverpool
Wysłany: 2012-09-14, 21:50   

Proponuje nalot albo lepiej - zlot u humana. to sie chłopak zdziwi jak kilka forumowych kobiet zapuka do drzwi i powie "wszystkie chcemy Ciebie tu i teraz" :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by Forum Komputerowe