Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Mechanika ekonomi opartej o waluty
Autor Wiadomość
Constantine 


Pomógł: 2 razy
Dołączyć: 27 Mar 2010
Posty: 371
SkÄ…d: Liverpool
WysÅ‚any: 2013-11-16, 04:36   Mechanika ekonomi opartej o waluty

Cytat:
Nowoczesne niewolnictwo


The Biggest Scam In The History Of Mankind - Hidden Secrets of Money 4 - Mike Maloney
http://www.youtube.com/watch?v=iFDe5kUUyT0

Film o mechanice tworzenia szmalu. Sztucznego prosperity.
Konkretnie - o dolarze ($) bo ta waluta która ma kluczowe znaczenie na świecie.
Ale w identyczny sposób funkcjonuje każda gospodarka.

Nasz system ekonomiczny to piramida finansowa i nic w tym dziwnego, jest to na swój sposób sensowne. System limituje zużywanie zasobów naturalnych, system monitoruje przepływy
finansowe i zapewnia balans. System oparty na zaufaniu do jego twórcy bo na zaufaniu oparty jest kredyt, zatem zaufaniu do banku centralnego.
Zakazane jest tworzenie systemów piramid finansowych - brak wiarygodności ich twórców i możliwość wycofania z biznesu z pustymi obietnicami bez pokrycia.
Jeśli powstaje w celu wymiany dóbr i tworzy własny system, stanowi konkurencje wobec piramidy banku centralnego.

Cytat:
Po co tworzyć osobne piramidy skoro - jedna już jest :)


Kazda waluta to mini piramida finansowa w skali światowej ekonomii, wiarygodność każdej jest oparta o wiarygodność kraju z którego pochodzi. Ale podobnie jak wartość firm na giełdzie ma niewiele wspólnego z tym jaka jest wartość firmy aktualnie - jest tym wyższa im wyższa jest dynamika wzrostu tej wartości. Jest tym wyższa im wyższe zaufanie ma w oczach najsilniejszych walut czyli liderów piramidy, waluty której pośredniczy w wymianie dużej liczby dóbr o najwyższej obiektywnie - wymiernej wartości.
Może być to złoto, platyna, srebo, ale może to być ropa, uran, stal, miedź.
Może to być każdy towar. Obiektywnie i wymiernej oznacza tylko tyle że posiada podobne wartości w gospodarce niezależnie od miejsca sprzedaży. Usługa niekoniecznie jest wymierna obiektywnie ponieważ pośrednio jej wycena zależy od - miejsca w piramidzie. Natomiast wartość surowców jest zbliżona w każdej gospodarce.
(a fryzjer w niemczech i polsce - strzyże podobnie tylko że zarabia 4x tyle co my)

Podkopanie zaufania do państwa, podobnie jak podkopanie zaufania do firmy - podkopuje zaufanie do obligacji(akcji) w państwie podkopuje walute, podkopuje ekonomie i podkopuje bogactwo obywateli. Tym samym zaufanie jest kluczem do bycia na szczycie piramidy firm i państw nie zaś ilość wykonanej pracy. Bo zaufanie do możliwości firmy jest kluczem wartości jej akcji nie zaś aktualna wartość. Jeśli firma realizuje plan wartość jej akcji rośnie, jeśli firma ma rynek zbytu ale nie rośnie zgodnie z oczekiwaniami - zalicza spadki.
Czy firma coÅ› z tego ma - nic. Firma to dojna krowa.
Obywatel w państwie również jest jak ta krowa - niewolnikiem.
Z tym że obywatel coś z tego ma - silna waluta wzmacnia jego prosperity.

Cytat:
Podobnie jest jak kredyt odnawialny. Życie na kredycie bez końca.


Puki jesteś na minusie puty spłacasz odsetki i procent. Puki spłacasz odsetki puty mniej możesz wydać.
A jesteś na minusie zawsze jeśli posiadasz walute, nawet wówczas jeśli nie masz kredytu walutowego - za to zjawisko odpowiada inflacja.
Na giełdzie jest podobnie.
Nie jest to zmartwieniem dla byłego właściciela - w chwili wystawienia firmy na giełde zmienia właściciela i żyje swoim życiem - niewolniczym.
Zapewnia dochód akcjonariuszom mimo że w żaden sposób bycie na giełdzie nie zwieksza prosperity firmy ponieważ firma jako byt nie jest już bytem wolnym.
Jest niewolnikiem sprzedanym na targu.
Firma która została sprywatyzowana(sprzedana przez właściciela w tym wypadku państwo) zwieksza prosperity temu kto ma w posiadaniu akcje.
Firma zwiekszyła swoje prosperity tylko raz - podczas wejścia na giełde.

Cytat:
Bogactwo oparte o zaufanie nie prace jest tworem sztucznym.


Z mechaniki wynika, że bogactwo jest tworem sztucznym, na przykładzie dolara - nie notuje on inflacji tylko dlatego, że ma zdolność 'rozlewania sie' w światowej gospodarce i można go drukować dowoli, dopuki sie rozlewa i dopuki w krajach w który zyskuje znaczenie(np. chiny właściciele conajmniej 30% obligacji USA) nikt nie powie sprawdzam - chce troche wydać. Doputy ta piramida finansowa bedzie mieć sie dobrze i producent dolara bedzie mieć sie dobrze(czyli utrzyma ekspansje swojej piramidy)

Każde państwo na świecie które posiada walute jest również uczestnikiem innych niż własna piramid finansowych w różny sposób partycypuje.
Poprzez wystawienie swoich papierów dłużnych, poprzez import-export i płatności w obcej walucie, poprzez sprzedaż firm na otwartym rynku.
W interesie producenta waluty jest rozprzestrzenienie swojej jak bardzo sie da - eksport towarów, możliwość dodrukowania tym samym import dóbr do kraju.
W interesie producenta dolara jest utrzymanie ekspansji dolara jeśli zaczyna produkcje w szybszym niż zazwyczaj tempie by podtrzymać prosperity obywateli bardziej niż wynika to z realnych zdolności tych obywateli należy przyspieszyć ekspansje.
To zjawisko obserwujemy w tgz. outsourcingu do chin, przy okazji poszerzania piramidy dolarowej utrzymuje sie prosperity USA. Zjawisko zmiany płatności krajów roponośnych z dolara na euro jak to miało miejsce w Iraku lub ma mieć miejsce w Iranie jest nieprzyjemne dla prosperity dolarowego zatem - twórcy piramidy dolarowej powinno zależeć na utrzymaniu wymiany dóbr w dolarach i dalszej ekspansji waluty do okolicznych krajów(dostawców maszyn, dostawców siły roboczej - aby rozliczali sie w dolarach)

Cytat:
W skrócie:

Jeśli ktokolwiek kiedykolwiek gdziekolwiek zarzuci komukolwiek kto czyta i obejrzał film że to śmo owo jest "piramida finansowa" możecie z 100% przekonaniem odpowiedzieć "tak istotnie, piramida taka jak obecny system ekonomiczny - taka jak system bankowy"
Dzieki temu systemowi jesteśmy niewolnikami, ale wydaje sie że jesteśmy wolni.
W systemie piramidy ten który jest na szczycie nic nie musi robić.
Ten który zaiwania tworzy prawdziwe prospeirty którego nie odczuje.
Cwanie prawda?

Cytat:
Czy coś w tym złego czy coś niedobrego?
Nie.
Kazdy może być na szczycie.
Istota polega na świadomości kto w czym i dlaczego ma interes.
System z czasem jest wypaczeniem prawdy o zdolnościach tych którzy usiedli na szczycie.
Pokere - to gra w której kluczem do sukcesu jest kłamstwo - pokerowa mina.
Trudno grać kilka partii bez sprawdzania.
Bo może sie okazać że ten któryc wygrywa non stop.
Tym razem ma trefne karty.

Cytat:
Czy to ma jakieÅ› konotacje z NWO?

OCZYWIÅšCIE>

Cytat:
Czy kapitalizm jest sprawiedliwy?

Zawsze wydawało mi sie że to oczywiste - tak,
komunizm ubezwłasnowalnia obywateli i tworzy z nich niewolników.
Ale...
Czy graliście partie pokera bez sprawdzania?
Tym jest kapitalizm dziś, jest rozdzielaniem dóbr wedle uznania.
Pokerem w który słowo sprawdzam padło dawno temu, a ten któremu chcesz zadać - trzyma pistolet wycelowany w Ciebie.
Taka jest aktualna ekonomia.
Jedyna metoda by obejść system to: migracja zarobkowa.
Ponieważ nawet w ramach jednej waluty: co miejscowość to inne zarobki.
Innym mniej sensownym jest wojna.
Wojna jest u podstaw aktualnego prosperity na świecie.
Zatem w pewnym sensie NWO jest jednym ze sposobów na jej unikanie ale też jednym ze sposobów utrzymania sztucznego prosperity producentów dolara - USA.
Kosztem innych państw.

No i jaki w tym rozmyślaniu znaleźć fundament?
System piramid do funkcjonowania potrzebuje ekspansji.
Giełda potrzebuje ekspansji bez ekspansji legnie w gruzach a dolar bez ekspansji zostanie bezwartościowym papierkiem...
Godnimy zachód - możemy gonić bez końca.

Cytat:

MUZYCZKA :)


:569:

Muse - The 2nd Law: Unsustainable
http://www.youtube.com/watch?v=EF_xdvn52As

:569:
Ostatnio zmieniony przez Constantine 2013-11-17, 23:49, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 8 razy  
 
 
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
SkÄ…d: :)
WysÅ‚any: 2013-11-17, 13:10   

Mnie się marzy zapaść finansowo-gospodarcza bo już mam dość tego robienia szmalu, giełd, wszechobecnej nadprodukcji i nadkonsumpcji, piramid, kredytów, banków i tzw. gospodarki, bo jeśli to co jest to jest gospodarka to żeś, istoto ludzka, najgłupszym gospodarzem jakiego Ziemia nosiła .. któregoś dnia wszystkie te dolary i inne waluty okażą się tylko stertą kolorowej celulozy i co wtedy będzie miało wartość? Wiedza i Umiejętności. W tym upatruję fundamentu, bo pieniądz to już dawno nim przestał być dla mnie.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=a7lvBcEt3i4
 
 
 
Constantine 


Pomógł: 2 razy
Dołączyć: 27 Mar 2010
Posty: 371
SkÄ…d: Liverpool
WysÅ‚any: 2013-11-18, 20:30   

Oj Jaras ilektroć czytam Twoje posty - jest w nich "życzenie śmierci 2" :roll: bunt, destrukcja, rozpiedal systemu bo niby jesteś bezpieczny i nie masz nic do stracenia?

Jasne że wiedza, a dla ścisłości - http://faktopedia.pl/477918 - 75% bawełna, 25% len - ale wiadomo o co chodzi. Tym których uważamy za lepszych od siebie, prawych i dobrych - wcale nie zależy na naszym dobru a destabilizacji niektórych.
Odpisuje na Twój bunt bo..przy okazji rozmyślam czy to aby napewno ma sens i czy aby napewno taki wydzwiek ma mieć ten temat. Może to ulegnie zmianie 8-)



Nie chce niszczyć systemu, a jedynie wiedzieć że niekoniecznie jest ucielesnieniem sprawiedliwości i cnót wszelakich. I jak odnaleźć w tym punkt odniesienia.
Skoro piramida to podstawa wszystkiego - w tym grafiki 3D ;)
To nie problem piramid ale braku równowagi.
 
 
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
SkÄ…d: :)
WysÅ‚any: 2013-11-19, 13:59   

Tak, bunt i destrukcja, bo już się dawno zorientowałem że ten system nie chce wcale mojego dobra, zdrowia, rozwoju, system widzi we mnie robola który ma do śmierci zapieprzać, gonić zachód, pomnażać zyski dla elit a w przerwach zachwycać się systemową twórczością wydając przy tym zyski które uchronił przed urzędem skarbowym .. doszło do tego że jak ktoś mi mówi że chce mojego szczęścia, zdrowia, zysku, itd. to od razu wyje mi w głowie czerwony alarm i mam ochotę palnąć takiego delikwenta w łeb a następnie przywiązać go do drzewa nad mrowiskiem i "gadaj teraz czego tak naprawdę ode mnie chcesz" :wpale: .. nie ma już we mnie zaufania do tego tworu, bo cały przesiąknięty kłamstwem i chciwością, i pomimo że szukam to nie widzę możliwości naprawy tego, możliwości współpracy. A zbudować coś nowego? Gdzie? Wszystko zajęte przez system, dlatego uważam że destrukcja jest nieunikniona, bo nie ma co po raz enty odmalowywać spróchniałej do cna budowli, po za tym potrzebne jest miejsce na nową budowlę a to miejsce zajmuje stara, więc trzeba oczyścić teren.

Dzisiaj mi bank przysłał korespondencję, bank w którym mam 12 groszy i nie korzystam z jego usług od 12 lat, a w korespondencji było o zmianie jakichś ich bankowych przepisów, które mnie kompletnie nie interesują ani nie dotyczą .. przysłali mi to listem poleconym który kosztuje 3,50 pln (czujesz tą ekonomię? bo ja nie) .. ktoś musiał to wydrukować, puścić na poczcie, sortować, zajmować się tym, przybijać pieczątki a listonoszka zapieprzać na 3 piętro żeby dostarczyć mi kartkę A4 która i tak finalnie posłuży do zawijania w nią trawy .. nie wiem już czy się śmiać czy płakać, czy może czuć się zadowolonym że tylu ludziom dałem "pracę" :576: :567:
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=a7lvBcEt3i4
 
 
 
Bogdan 


Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 111
Skąd: małopolska
WysÅ‚any: 2013-12-06, 22:01   

Jaras - przecież system Cie nie widzi, wysyłali hurtem do wszystkich klientów a jeden list ich kosztuje może pare groszy, ludziom kit wciskają że pare złoty.
rzeczywistość widze podobnie jak Ty i troche w depresje wdepnąłem od tego widzenia naokoło ciemności. Trzeba też widzieć światło w tunelu bo inaczej tylko palnięcie sobie w łeb ma sens. Trzeba wierzyć w siebie skoro naokoło tylko ciemność.
 
 
 
Constantine 


Pomógł: 2 razy
Dołączyć: 27 Mar 2010
Posty: 371
SkÄ…d: Liverpool
WysÅ‚any: 2013-12-07, 17:25   

Bitcoin - http://www.dobreprogramy....News,41240.html
http://technowinki.onet.p...0-dolarow/jyjwg

to już wiecie z czego wynika temat? podświadomość podsuwała świadomości

http://www.pb.pl/3448842,...liza-techniczna
zainwestowane kilka lat wcześniej 10$ zamieniasz na 1 000 000 mln $
27 października 2013 jedna moneta kosztowała 200 dolarów, kilka mcy wcześniej 140$
inwestycja o stopie zwrotu 400%/30 dni,kilka lat wcześniej - jedna moneta kosztowała ułamek centa.

- podświadomość "milionera" który czyta i czyta o bitcoinie na portalach IT, moneta wskakuje na 400$ za 1BC by chwile póxniej wskoczyć na 600(w dniu pisania tematu) by po TYGODNIU wskoczyć na 1000$ za 1 BC [bo chińczycy postanowili inwestować w alternatywy dla $]
szok, przejść obok 100% okazji do podwojenia środków w portfelu..
podświadomość czuwa ale reszta śpi - tkwi w syndromie Steve Wozniaka

światło - Bogdan podoba mi sie Twoje podeście
a z bankiem Jaras - umowa podpisana, bank realizuje umowe
- znaczy sie rzetelnie i tak powinno być!
skoro realizuje to może warto iść i zerwać umowe żeby za kilka lat nie mieć powodu do narzekania na system który z kilkunastu groszy zrobi zadłużenie w ramach opłat i postraszy kolejnym pismem za kilka zł w którym napisze ->

"Szanowny panie prosimy o dopełnienie warunków umowy
- co do grosza" Podpisano: Prezes

Zmiany w bankowych przepisach
- jak najbardziej każda dotyczy Ciebie dopuki masz u nich konto. ;)
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2013-12-10, 21:42   

banki zarabiaja na niektorych klientach tyle, ze przesylka to pikus..
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by Forum Komputerowe