Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Przesunięty przez: Manuela
2010-03-24, 15:32
teoria wewnętrznego modelu wszechświata
Autor Wiadomość
L J 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 96
Skąd: Kraków
WysÅ‚any: 2009-07-20, 21:25   

Cytat:
No Diego, z formalnego punktu widzenia muszę powiedzieć, że Bogdan ma rację jakkolwiek ma się to do Waszej wcześniejszej dyskusji, której nie czytałem : ) Określenie że Ziemia kręci się szybko, lub wolno jest subiektywne

Dokładnie. Z perspektywy wielkości kosmicznych jest to mało, a o takich wielkościach mówimy w kontekście pokonywania siły grawitacji przez siłę odśrodkową. Bogdan pominął skalę zjawiska i o to pośrednio wniosłem poprawkę :)
Uwzględnienie skali i określenie, względem której subiektywnie oceniamy jest konieczne, żeby uniknąć nieporozumień takich jak ta nasza.

Cytat:
to jednak jeśli ktoś odważy się w niego zagłębiać odrobinę dokładniej to dopiero wtedy zacznie dostrzegać w tym wszystkim piękno i harmonię otaczającej nas rzeczywistości.


O! I to jest mądre, piękne i prawdziwe :D
_________________
http://wyspabezludna.blogspot.com
 
 
Bogdan 


Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 111
Skąd: małopolska
WysÅ‚any: 2009-07-20, 22:20   

racja, dobra matematyka nie jest zła, drażni mnie tylko zbędne jej komplikowanie.

A co do napędu anty grawitacyjnego to wystarczy skopiować nature, wszystko się kręci więc wystarczy wprawić w ruch w polu elektromagnetycznym pewną substancje która a gówno wam powiem :)))
L J Se przeczytaj mahabharate, tam jest opis jak się buduje statek o napędzie anty grawitacyjnym.
Popatrz jakie głupki dziesiątki tys. lat temu latali z napędem anty grawitacyjnym a dzisiaj tacy ludzie oświeceni a muszą się posługiwać prymitywnymi żałosnymi urządzeniami, które są tak zawodne i niedoskonałe że aż to jest śmieszne gdy się weźmie pod uwage jakie mniemanie ludzie mają o sobie.
 
 
 
L J 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 96
Skąd: Kraków
WysÅ‚any: 2009-07-21, 13:22   

Cytat:
L J Se przeczytaj mahabharate, tam jest opis jak się buduje statek o napędzie anty grawitacyjnym


Haha... z Mahabharaty wiedzy czerpał nie będę, tak samo jak z Koranu, Biblii, Ramajany, Harrego Pottera, Przygód Guliwera i Koziołka Matołka, bo to nie są książki służące czerpaniu wiedzy technicznej czy naukowej.

Cytat:
A co do napędu anty grawitacyjnego to wystarczy skopiować nature


Dziwne. Jeszcze nie widziałem w naturze nic co można byłoby przypisać jakiejś "sile antygrawitacji". Aczkolwiek istnieją pewne przesłanki, na przykład doświadczenia Podkletnowa, czy prace Schaubergera, to jednak nie są one potwierdzone w 100%.
_________________
http://wyspabezludna.blogspot.com
 
 
Bogdan 


Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 111
Skąd: małopolska
WysÅ‚any: 2009-07-21, 20:18   

L J
hahaha

ale Hitler czerpał wiedze z mahabharaty i udało mu się zbudować pojazd w kształcie spodka na napęd antygrawitacyjny.
Podobno osiągał ok. 40 machów.
Mędrzec czerpie wiedze nawet z książki o koziołku matołku, głupiec... a co Ci będe tłumaczył, za bardzo najeżony na mnie jesteś.
Przyjrzyj się ziemi, a może zajarzysz że napędza ją coś co utrzymuje w pewnym porządku w przestrzeni kosmicznej. Nie ułatwie Ci sprawy bo jakoś nie polubiłem Twojej energii, jest nieprzyjemna i przykra.
 
 
 
L J 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 96
Skąd: Kraków
WysÅ‚any: 2009-07-21, 22:22   

Cytat:
Mędrzec czerpie wiedze nawet z książki o koziołku matołku, głupiec... a co Ci będe tłumaczył, za bardzo najeżony na mnie jesteś.
Przyjrzyj się ziemi, a może zajarzysz że napędza ją coś co utrzymuje w pewnym porządku w przestrzeni kosmicznej. Nie ułatwie Ci sprawy bo jakoś nie polubiłem Twojej energii, jest nieprzyjemna i przykra.


Eeee tam. Nie jestem na Ciebie najeżony, wydaje Ci się zauważ, że pomimo naszej dyskusji, nie ma nic at persona, tylko uwagi na na temat poglądów i przemyśleń.

A to co utrzymuje m.in. Ziemie na orbicie to nie jest żadna antygrawitacja, wręcz przeciwnie jest to grawitacja, pochodzi ona od Słońca, tak samo jak prawie wszystko co widzimy dookoła.

Na energiach przykrych i nieprzyjemnych siÄ™ nie znam, w sensie ezoterycznym znam i bawiÄ™ siÄ™ tylko tymi pozytywnymi.
_________________
http://wyspabezludna.blogspot.com
 
 
Bogdan 


Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 111
Skąd: małopolska
WysÅ‚any: 2009-07-22, 00:53   

zauważyłeś że gdyby to była sama grawitacja to ziemia spadła by na słońce ?
z tego co wiem to grawitacja jest siłą przyciągającą, a antygrawitacja siłą odpychającą.
zauważyłeś że magnes ma biegun przyciągający i odpychający ?
 
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2009-07-22, 09:05   

nie spadłaby, ponieważ siła grawitacji zależy od mas obu ciał i odległości między nimi
jest więc na tyle słaba ze Ziemia nie spada na Słońce a na tyle mocna, by trzymać Ziemię na orbicie wokół Słońca
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
czterolap 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 83
SkÄ…d: z lasu
WysÅ‚any: 2009-07-22, 10:11   

Spadłaby, gdyby Ziemia nie wykonywała ruchu po swojej orbicie. To właśnie siła grawitacji pozwala jej się poruszać po eliptycznej orbicie. Zawiąż kamień na końcu nitki i zacznij nim kręcić w kółko, czy gdyby na kamień nie działała siła od napiętej nitki to ten w dalszym ciągu poruszałby się po okręgu? Gdyby nagle zniknęło Słońce to z Ziemią stałoby się to samo co z kamieniem po puszczeniu nitki.

http://pl.wikipedia.org/w...do%C5%9Brodkowa
 
 
L J 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 96
Skąd: Kraków
WysÅ‚any: 2009-07-22, 12:40   

Cytat:
zauważyłeś że gdyby to była sama grawitacja to ziemia spadła by na słońce ?
z tego co wiem to grawitacja jest siłą przyciągającą, a antygrawitacja siłą odpychającą.
zauważyłeś że magnes ma biegun przyciągający i odpychający ?


A czy Ty zauważyłeś, że grawitacja i elektromagnetyzm różnią się zasadniczo w swej istocie. Są to zupełnie inne właściwości przestrzeni, których przynajmniej na razie nie da się zunifikować. Elektomagnetyzm ma swoje "przenośniki" - elektrony, w przypadku grawitacji teoretycznych grawitonów wciąż nie odkryto.

A może tak: materia-grawitacja, antymateria-antygrawitacja?
Wtedy można byłoby zachować jako taką symetrię. Chociaż z drugiej strony oddziaływania grawitacyjne wydają się być efektem zakrzywiania czasoprzestrzeni przez masywne obiekty. W trójwymiarze wygląda to tak

http://www.givlo.za.pl/ei...w/krzywizna.gif

ale trzeba pamiętać, że w naszej rzeczywistości odnosi się to do czterech wymiarów, i to co w czterech wymiarach widzimy jako przyciąganie w trzech jest wpadaniem do studni potencjału grawitacyjnego....
_________________
http://wyspabezludna.blogspot.com
 
 
Bogdan 


Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 111
Skąd: małopolska
WysÅ‚any: 2009-07-22, 18:24   

L J napisać/a:
...w przypadku grawitacji teoretycznych grawitonów wciąż nie odkryto...

No i tu jest sedno sprawy, nauka wciąż gówno wie ale ludzie nauki zachowują się tak jakby co najmniej byli Bogami wszechwiedzącymi. Niestety nadal nie panują nad swoim wzwodem a marzy się im ogarnięcie rzeczywistości.
Lepiej żeby zaczęli od poznania siebie.
 
 
 
czterolap 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 83
SkÄ…d: z lasu
WysÅ‚any: 2009-07-22, 21:08   

I myślę, że mając tak skrajnie odmiennie poglądy warto w tym momencie zakończyć naszą dyskusję. Każdy z nas ma swój własny światopogląd. I może lepiej niech tak pozostanie, bo widzę, że nasza dyskusja polega jedynie na obustronnej wymianie argumentów, raczej nie prowadzącej do żadnego konstruktywnego porozumienia : )
 
 
L J 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 96
Skąd: Kraków
WysÅ‚any: 2009-07-23, 12:48   

Cytat:
No i tu jest sedno sprawy, nauka wciąż gówno wie ale ludzie nauki zachowują się tak jakby co najmniej byli Bogami wszechwiedzącymi. Niestety nadal nie panują nad swoim wzwodem a marzy się im ogarnięcie rzeczywistości.


Nie. Tylko świadomość tego co jeszcze nie odkryte daje możliwość poukładania tych puzzli w jeden, kręcący się w kółko i idealnie zharmonizowany świat i ogarnięcie go rozumem. Daje również możliwość ujrzenia tych wciąż białych plam takich jak wspomniane grawitony i wiele wiele innych hipotetycznych zjawisk do których trzeba podchodzić z rezerwą i logicznym, uzasadnionym sceptyzmem.
Trochę mi nawet żal ludzi, którzy nie mają o tym, o niczym zielonego pojęcia, bo tylko poprzez poznanie świata, można poznać siebie, nigdy odwrotnie, bo powstaje właśnie tak subiektywny i nierealny obraz, jak twój Bogdanie.
Tylko świat przewędrowany i dogłębnie poznany jest warty czegokolwiek, jest warty wszystko...

Mówisz, że nauka gówno wie. Zauważ, że rzeczy o jakich rozprawiamy to rzeczy ekstremalne, ekstremalnie małe, ekstremalnie szybkie lub wręcz odwrotnie nieskończenie duże. Zauważ również, że są to rzeczy i zjawiska, które wymykają się powoli ludzkiej obserwacji, nawet głupiego elektronu nie możesz zobaczyć, ciężko jest je uchwycić, a co dopiero ściśle opisać. Może stąd wywodzi się twoje wrażenie o tym, że " nauka gówno wie".
_________________
http://wyspabezludna.blogspot.com
 
 
socar 

Dołączyć: 19 Lip 2009
Posty: 25
SkÄ…d: Szczecin
WysÅ‚any: 2009-07-23, 22:13   

Mocny artykuł,dobrze ,że przyznajesz ,że nie jesteś fanem fizyki.Potęga netu polega na tym ,że można wtłaczać społeczeństwu dosłownie wszystko i z każdej dosłownie dziedziny.Tak więc wielu jeszcze twierdzi dzisiaj ,że obrazy z podróży na księżyc były kręcone w studiu ,Żydzi zburzyli WTC,w strefie 51 trzyma się szczątki obcych,masoni ,czy iluminaci mają władzę nad światem .Świat z tymi teoriami jest bardziej kolorowy,i być może są one niezbędne dla ewolucji naszego gatunku. ;-)
_________________
Właściwe zadanie umysłu to identyfikacja złudzeń. Prawdy musisz szukać poza obrębem myśli i uczuć.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by Forum Komputerowe