Poprzedni temat «» Następny temat
SAM
Autor Wiadomość
Arkadiusz.p 

Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 570
Skąd: z Siebie...
Wysłany: 2010-03-23, 21:19   SAM

Cytat:
Twoim wyobrażeniem.


SAM daj innym BYĆ SOBĄ


KOBIETA I MĘŻCZYZNA II - następne wtajemniczenie.
Są jako jedno - ona i on, nie w rozdzieleniu jako dwie płci, ale jako energia w obrębie jednego człowieka.

Nasza lewa strona - energia żeńska i prawa - energia męska. Dwa kanały w nas reprezentujące naszą dwoistość. Dopóki nie mamy wewnątrz jedności jesteśmy wciąż w postrzeganiu świata jako dobro i zło. Zeszliśmy - my świadomość , aby POZNAĆ ŻYCIE.

Szliśmy różnymi wcieleniami, raz jako kobieta ,innym razem jako mężczyzna. Poznawaliśmy życie oczyma, sercem, odczuwaniem, dotykiem - jako kobieta lub jako mężczyzna.

Wiedzę tę mamy w sobie , całkowicie, w pełni.

My, badacze Ziemi przyszliśmy ją rozpoznać z własnego wyboru.

To tak jakbyśmy wybrali się poznać Puszczę .


Stajemy na jej początku i idziemy w głąb , przypatrując się, analizując, badając. Poznajemy zwierzęta, rośliny, uczymy które są jadalne, a które nie, przyglądamy się życiu zwierząt, ich reakcjom, zależnościom, uczymy przechodzić przez bagna, budować łódź, aby przepłynąć rzekę, uczymy się jak przetrwać zimną noc, jak budować namiot.

Prawdziwy badacz świadomy swej pracy i zadania jakiego się podjął będzie z radością podążał przez dżunglę , będzie obserwatorem, aby jak najwydajniej wykorzystać dany mu czas. Czasami będzie trudno, bo pot leci z czoła a trzeba zapisać swoje przemyślenia, bo tną komary, bo gdzieś tam ukosiła żmija,ale badacz wie , że przyszedł tu pracować i jak najwięcej poznać, więc idzie .

Kiedy staje na końcu drogi , kiedy przeszedł już całą dżunglę, wyciąga notatki i staje przed swoim zleceniodawcą, przez bogiem, wyższa mądrością itd.

I zdaje relacje , opowiada czym jest życie w dżungli, opowiada o klimacie, przyrodzie, zwierzętach, ale i swoich lękach, obawach, zdrowiu, odczuwaniu, reakcjach ciała, ciśnieniu, śnie itd. Jest dumny z drogi którą przeszedł i dostaje pochwałę, teraz może odpocząć i jeśli zechce iść badać biegun polarny lub pustynię, a może życie w wielkim mieście.

Możemy być tacy jak ten podróżnik i tak potraktować nasze życie na Ziemi.

Albo..........możemy wciąż biadolić, stękać, bo wąż groźny, bo wredny krokodyl, a muchy i komary.... szkoda słów, że wilgotno i kto do cholery stworzył taki świat , żadnej radości, wszędzie przeszkody, zło, wszystko tylko czyha na nas i w ogóle to mamy dość tego draństwa i żądamy zmiany, najlepiej niech nas stąd zabiorą tam gdzie jest lepiej, albo idziemy jak ofiary losu ledwo powłócząc nogami i przeklinając życie i wszystko wokół.Przeszliśmy 100 m i rezygnujemy, jest za trudno, umieramy, lecz nie poznaliśmy dżungli i rodzimy się ponownie , akurat na 100 metrze. I znów to samo , powtórka , znów 200 - 300 m. i umieramy i tak wleczemy się przez tysiące lat , ciągle niezadowoleni , oburzeni, wściekli, w nienawiści do ludzi , Boga, życia.I trwa tak nasz czas na Ziemi.

Nie tylko nie doszliśmy do końca drogi, ale i nic nie zrozumieliśmy , zapomnieliśmy po co przyszliśmy.

I jeśli nawet dojdziemy do końca drogi a nie zrobimy notatek, nie rozpoznamy, nie zrozumiemy życia, cofną nas ponownie na start.

Mamy zawsze wybór. My wolne istoty będące w ciele mamy wybór.

Iść jako badacze życia i z pasją poznawać zależności ucząc się tworzyć , bo gdy poznamy życie w dżungli reszta drogi będzie już prosta , rozpoznajemy rośliny, umiemy budować szałas, itd., czy też będziemy wciąż nieudacznikami powtarzającymi tę samą lekcję..

Jeśli nauczymy się pamiętać w każdej chwili życia KIM JESTEŚMY , życie stanie się pasjonujące.

I kiedy będziemy już badaczami, zobaczyć możemy nasze wnętrze.

JA - kobieta i mężczyzna. Energia bez płci, świadomość, która zeszła poznać oba aspekty kobiecości i męskości - w JAM JEST, w jednym ciele.

Uczę się siebie.


Cały widoczny świat wokół jest tylko odpowiedzią na moje wnętrze.

JESTEŚ TYM KIM MYŚLISZ ŻE JESTEŚ - powiedział Budda.

NIEBO JEST W WAS A CO W NIEBIE TO I NA ZIEMI.

To co wokół nas jest tylko odbiciem tego co wewnątrz.

Kiedy patrzymy na świat zewnętrzny, na ludzi - i widzimy zło i cierpienie oznacza to że jesteśmy jeszcze w energii dualności.

Trudno jest przejść z przedszkola do klasy maturalnej dlatego podaję Wam kochani pewne wiadomości etapami.

Aby stać się MIŁOŚCIĄ, WOLNOŚCIĄ , ŚWIATŁEM - trzeba przejść pewną drogę od poznania zewnętrzności do wnętrza.

Najlepiej byłoby poznać wnętrze, ale nie jest to możliwe, bez etapów, tak jak nie jest możliwe poznanie dżungli bez przejścia przez nią w pełni świadomie.

Nie wystarczy powiedzieć MIŁOŚĆ, trzeba jeszcze zrozumieć co ona znaczy.

Nie wystarczy powiedzieć DŻUNGLA trzeba zrozumieć co ona znaczy, poznać ją.

I tak z miłością . Idziemy od poznania Kobiety oraz Mężczyzny, Kobiety Bogini i Mężczyzny Boga. Trochę tak jakbyśmy poznawali wszystko do tyłu, ale najpierw trzeba przejść to co widoczne aby przejść do tego co niewidzialne.

JAM JEST w LUDZKIM JA - a w tym energia kobiety i mężczyzny.

Najpierw trzeba zrozumieć aspekty kobiecości i męskości,później pozbyć się jakiejkolwiek oceny i rozdzielenia , a na końcu połączyć w jedno.Z dwóch stanie się jedno.

Kiedy to połączymy dopiero wówczas będziemy mogli stać się prawdziwą Boginią i Bogiem.

Zmierzamy z zewnątrz do wnętrza, aby je uzdrowić, oświetlić , a następnie tworzymy naszą zewnętrzność ,ale już w pełni świadomie poprzez światło,którym jesteśmy.

Mam nadzieję Kochani, że to jest proste i zrozumiałe.

Kiedy staniemy się jednością w obrębie siebie staniemy się obdarowujący , nie będzie żądzy, chciejstw, bo te wynikają z wewnętrznej rozdzielności.

Poczujemy się jak wolne duchowe istoty i jeśli zechcemy będziemy kobietą lub mężczyzną tym jakie mamy ciało i płeć,ale nie będziemy już tylko ciałem lecz świadomym , w pełni odczuwalnym światłem działającym poprzez ciało.

Nasze ciało będzie emanujące, my w odczuwaniu ogromnego rozszerzenia, choć w ciele to i poza ciałem.

Jak anioły - choć to nie to słowo , bo nie oddaje wolności i potęgi, stąpające po ziemi a jednocześnie unoszące się w przestworzach , tu i wszędzie, wszechodczuwanie, ale i koncentracja, radość, pasja, moc.

Dotykasz wówczas ukochanego i tylko poprzez delikatny dotyk stajecie się jednym, możecie to zrobić również na odległość. Łączycie się energią światła i wolności,stajecie jednością, wówczas seks jest magiczny.

Otwartość ,pełnia czystości, wzajemne obdarowywanie - MIŁOŚĆ.Dwie cząsteczki ŚWIADOMOŚCI zeszły na Ziemię ,przybrały postać kobiety i mężczyzny, aby nauczyć się być dwojgiem, teraz wracamy do jedności i odzyskujemy pamięć naszego DOMU, światła, którym jesteśmy , bezpłciowości.

Ktoś powie - jak to można żyć bez seksu , ja nie chcę. Ale seks to etap rozdzielności płci , później jest ............TAJEMNICA - niezwykła, niesamowita , nie do opisania.

I na tym dziś kończę Ukochani . Moja czułość cała dla Was i całuski.http://www.epokaserca.pl/..._wtajemniczenie
_________________
...THE END...
 
 
Samba 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 759
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-03-24, 12:12   

Tak sie zastanawiam: dlaczego na podanej stronie są wymienieni rózni nauczyciele miłości, a nie ma wśród nich Jezusa?
 
 
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
Skąd: :)
Wysłany: 2010-03-24, 12:23   

Cytat:
SAM daj innym BYĆ SOBĄ


Dziwnie to brzmi .. to żeby być sobą ktoś potrzebuje żebym ja mu to dał, czy pozwolił mu na to? Jestem sobą i nikt drugi nie ma tu nic do dawania, bądź nie-dawania :mrgreen:
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=a7lvBcEt3i4
 
 
 
Animka 

Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-24, 13:42   

Cytat:
Kiedy patrzymy na świat zewnętrzny, na ludzi - i widzimy zło i cierpienie oznacza to że jesteśmy jeszcze w energii dualności.


Pozwól SAM, ze to trochę sparafrazuje:

Kiedy patrzymy na świat zewnętrzny, na ludzi - i widzimy, że nikt nie chce być SAM i trzeba na okrągło to innym uswiadamiać, że są SAM, to oznacza to ,że jesteśmy jeszcze w energii dualności.

;)

tak więc Panie SAM "daj" Pan innym być sobą :-P
 
 
Arkadiusz.p 

Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 570
Skąd: z Siebie...
Wysłany: 2010-03-24, 14:28   

Samba
i czemu oni wszyscy żyją?
:arrow: O Mnie


Jaras
Bo nie jestes nigdy SAM :)
:arrow: Wolność

Animka
:arrow: mówię do tego kogo nie znasz jeszcze, gdyż jeszcze się to nie zdarzyło...
Moje to to kolorowe, więc mi to jest obojętne, róbcie z tym co uważacie za słuszne...

A tekst to jest 2 cześć, pierwsza jest oznaczona 1 ;-)

Kiedys zrozumiesz co to znaczy być SAM i wcale nie oznacz to bycie sam...
Zresztą w tekście da się to zauważyć, a umieściłem go gdyż się z nim zgadzam, mam podobne odczucia, by Kobieta przejęła stery w nas mężczyznach, a kobiety niech wstaną i będą na równi z nami, będą naszymi towarzyszkami na równi w Nowym Świecie...

Tym artykułem daje wszystkim byc Sobą jak SAM Sobie, gdyz tylko wtedy jestem w Sanktuarium Spokoju...
http://rozwojduchowy.bloog.pl/?ticaid=69dd0
_________________
...THE END...
 
 
Animka 

Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-24, 15:54   

Cytat:
Kiedys zrozumiesz co to znaczy być SAM i wcale nie oznacz to bycie sam...

wow, kiedyś to zrozumiem - ale nei wiem czy ma mnie to cieszyć czy martwić, bo jest ponoć tylko teraz ;)

Sam zniż się na chwilę do nas maluczkich, balonik Ci od tego nie pęknie ale moze zauwazysz, ze ktoś jednak rozumie wiecej niż Ci się wydaje i potrafi z siebie i nadętego naginanego wedle każdego widzimisię pseudorozwoju pożartować.
_________________
Fotografia Ślubna i Rodzinna www.artisticzoom.pl
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
Skąd: z dalekiej krainy
Wysłany: 2010-03-24, 15:58   

Animko! :564:

Samba napisać/a:
Tak sie zastanawiam: dlaczego na podanej stronie są wymienieni rózni nauczyciele miłości, a nie ma wśród nich Jezusa?

Bo moze jednak On byl wiecej niz tamci inni? Moze byl i JEST WCIELENIEM MILOSCI a nie tylko nauczaniem? :)
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Arkadiusz.p 

Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 570
Skąd: z Siebie...
Wysłany: 2010-03-24, 16:04   

Cytat:
wow, kiedyś to zrozumiem - ale nei wiem czy ma mnie to cieszyć czy martwić, bo jest ponoć tylko teraz

Sam zniż się na chwilę do nas maluczkich, balonik Ci od tego nie pęknie ale moze zauwazysz, ze ktoś jednak rozumie wiecej niż Ci się wydaje i potrafi z siebie i nadętego naginanego wedle każdego widzimisię pseudorozwoju pożartować.


twoja spraw :-)

Z mojej strony wynikł bład określając wynik, ja to zrozumiałem. Dzięki za zdeptanie doświadczenia 8-)

[ Dodano: 2010-03-24, 17:39 ]
Więc i na to przyszła pora...

2 lata tego miejsca doskonale są zapisane w mym istnieniu, całe 2 lata potrzebne te miejsc było mi jak wiatr żaglom ku mojej żeglugi w niepoznane, dopłynąłem i zrozumiałem...

Dlatego tym wpisem chciałem się pożegnać ze Wszystkimi, tymi których znam, tymi których nie znam i tymi co jeszcze tu nie trafili. Bardzo miło Mi było prezentować tu Siebie i to co Sobą przedstawiałem, kto czuje ten może podróżować w czasie we me wspomnienia, me odkrywanie morza nieznannego....
Była to piękna podróż i nie żałuje niczego z nią związanego, odkryć to jest Tym czym ja uważałem za sens życia, jest dla mnie całym wiecznym Życiem.
Nie przyjmujcie informacji iż się uraziłem, po prostu czuje że tak ma być...

Uściski gorące dla tych co chcą, wiecie iż niczego na siłę przyjmować nie musicie, nikt nie musi. Najważniejsze by robić to co się chce w danej chwili z Pasją...

PA PA PA KOCHANI ,TERAZ MAM WŁASNE MIEJSCE GDZIE JEST SWÓJ WIATR...

[ Dodano: 2010-03-24, 17:49 ]
http://demotywatory.pl/1262864/Sam-siebie-tworzysz
_________________
...THE END...
 
 
wutang 


Dołączyć: 15 Wrz 2009
Posty: 201
Skąd: z kątowni
Wysłany: 2010-03-24, 19:17   

Bywaj, cudaku :-D
Powodzenia.
 
 
Marcin99 

Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 366
Skąd: centralna polska
Wysłany: 2010-03-24, 19:40   

Powodzenia
 
 
Trina 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 1029
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-03-24, 19:42   

Arkadiusz.p napisać/a:
Dlatego tym wpisem chciałem się pożegnać ze Wszystkimi

Arkadiusz.p napisać/a:
PA PA PA KOCHANI


Może nas jeszcze kiedyś odwiedzisz :)
3maj się i powodzenia :607:
 
 
 
LadySakh 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Wrz 2009
Posty: 156
Skąd: from light
Wysłany: 2010-03-29, 22:18   

Arkadiusz.p napisać/a:

Kiedys zrozumiesz co to znaczy być SAM i wcale nie oznacz to bycie sam...


Ale Ark nie miał nic złego na myśli :( chodziło mu o to, że TO/WSZYSTKO jest w nas, całe poznanie, każda odpowiedź,zrozumienie... to tylko przychodzi w odpowiednim momencie.

Chciał Ci dać Animko do zrozumienia, że Ty wiesz, ale to wyjdzie z Ciebie gdy przyjdzie czas, jak to się mawia.


....
Ark :(
_________________
"Love is the song of the soul, singing to God.It is the balanced rhythmic dance of planets"
 
 
Animka 

Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-29, 22:28   

LadySakh, ale ja doskonale wiem co Arkadiusz miał na myśli, i o co mu chodziło gdy pisał o SAMie.
I zupełnie nie o tym pisałam w swoim poście do niego.


Arkadiusz.p napisać/a:
Najważniejsze by robić to co się chce w danej chwili z Pasją...
Zgadzam się w 100%

Powodzenia.
 
 
LadySakh 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Wrz 2009
Posty: 156
Skąd: from light
Wysłany: 2010-03-29, 22:41   

Animka napisać/a:
LadySakh, ale ja doskonale wiem co Arkadiusz miał na myśli, i o co mu chodziło gdy pisał o SAMie.
I zupełnie nie o tym pisałam w swoim poście do niego.



OK już rozumiem :-)
_________________
"Love is the song of the soul, singing to God.It is the balanced rhythmic dance of planets"
 
 
maciejpoznan 

Dołączyć: 12 Wrz 2012
Posty: 4
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2012-10-02, 12:09   

szukałem miejsca gdzie mógłbym to video podkleić - chyba pasuje tutaj:

http://vimeo.com/18239741
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by Forum Komputerowe