Poprzedni temat «» Następny temat
otworzyć forum na świat
Autor Wiadomość
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
Skąd: :)
Wysłany: 2010-04-01, 12:26   

Cytat:
a słyszałeś o systemie ;) który trzepie allegro w celu zidentyfikowania nieuczciwych handlujących? :) fu ma rację - bez płacenia podatku i rejestrowania działalnosci możesz sprzedać coś co posiadasz dłuzej niż pól roku. o ile jesteś w stanie to udowodnić (fa zakupu itp).


Słyszałem, jednak ów system czepia się tylko tych którzy sprzedają duuuużo i mają duże z tego tytułu dochody. Jak już się nahandluje dużo i się nazbiera allegrowych gwiazdek to się robi taki myk że się zakłada nowe konto i zaczyna od nowa. A czy jakaś rzecz jest w moim posiadaniu od pół roku czy od wczoraj to jest niemożliwe do zweryfikowania, po za tym nie muszę na każdą rzecz posiadać faktury, np. kupiłem sobie gacie na pchlim targu (oczywiście pół roku temu ;-) ) i teraz je sprzedaję :-P
System jest tutaj niewydolny i dobrze o tym wie, chciałby oczywiście ze wszystkiego zdzierać podatek ale nie da rady bo handlujących na allegro jest wiele milionów użytkowników, dlatego nie rzuca się z motyką na słońce. Znam wielu takich co właśnie w ten sposób zarabiają i do nikogo z nich system nie przychodzi i nie każe się spowiadać skąd ma to czy tamto. Prawo i życiowa praktyka to dwie różne rzeczy, także i w tym przypadku ;-)

Trzmiel też nie ma prawa latać, tyle że on to pierdoli i .. lata :mrgreen:
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=a7lvBcEt3i4
 
 
 
Marcin99 

Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 366
Skąd: centralna polska
Wysłany: 2010-04-01, 12:51   

Drobny handel jeżeli już jest opodatkowany to w formie ryczałtu.
Osoby trudniące się handlem mają wiele możliwosci migania się od podatku, czy to robią zależy tylko od ich osobistej uczciwości. Moralnie taka forma zarobkowania jest niedopuszczalna, kłóci się z etyką pracy, jednak w nszych czasach w których upadek moralny jest faktem tylko groźbą można zmusić człowieka do postępowania etycznego.
Skarb państwa nie traci na obrocie na allegro, tracą klienci. Dochód z takich transakcji jest oszustwem handlowym.
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
Skąd: z dalekiej krainy
Wysłany: 2010-04-01, 13:54   

Manuela napisać/a:
działamy dalej tak jak teraz, na darmowym serwerze, luzacko, beztrosko - bardzo fajne, lajtowe takie, przyjemne, bo jednak daje mozliwosc kontaktu, wymiany, poznawania, bycia

To jest najlepsza opcja, wedlug mnie, a pozniej, jakby portal pekal w szwach, to mozna pomyslec o rozszezeniu na platna opcje i dofinansowac wspolnie. Wspolnie, to nie znaczy, ze ktos ma zostac prezesem, czy sila decydujaca, bo forum, imho, powinno dzialac na zasadach demokracji a nie kto da wiecej. Inaczej powroci anarchia lub imperializm! :-D

Marcin99 napisać/a:
Moralnie taka forma zarobkowania jest niedopuszczalna
Marcin99 napisać/a:
upadek moralny jest faktem tylko groźbą można zmusić człowieka do postępowania etycznego.

Marcin99 napisać/a:
Dochód z takich transakcji jest oszustwem handlowym.

Serio to piszesz? :shock: Wiesz, sa ludzie, ktorzy uwazaja, ze zmuszanie obywateli do placenia JAKICHKOLWIEK podatkow nie jest eteyczne, jest wprost niemoralne i kloci sie z jakas tam Konstytucja bo jest OSZUSTWEM! 8-)
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Marcin99 

Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 366
Skąd: centralna polska
Wysłany: 2010-04-01, 14:15   

Niemoralne jest korzystanie z urządzeń państwowych nie dikładając się do ich powstania. Prawo i państwo są największym osiągnięciem naszej cywilizacji. Ludzie którzy sądzą, że ich życie mogło by przebiegać normalnie bez instytucji państwa nie mają wyobraźni.
Powinno się stworzyć formę prawną wyjętego spod prawa, osoby które nie chcą płacić podatków przestawali by być chronieni przez państwo, myślę, że bardzo szybko zmienili by zdanie o państwie.
Uważam, że podatki są najlepszą formą alokacji nadwyżki dochodów z pracy.
W kwestii etyki zarobkowania podzielam w większej części poglądy św Augustyna oraz klasyków greckich.
 
 
Constantine 


Pomógł: 2 razy
Dołączyć: 27 Mar 2010
Posty: 371
Skąd: Liverpool
Wysłany: 2010-04-01, 14:30   

Jaras napisać/a:

Słyszałem, jednak ów system czepia się tylko tych którzy sprzedają duuuużo i mają duże z tego tytułu dochody. Jak już się nahandluje dużo i się nazbiera allegrowych gwiazdek to się robi taki myk że się zakłada nowe konto i zaczyna od nowa.

ździwiłbyś sie jaka jest siła donosu, albo przypadku.
Sprzedawałem "modlitewnik" na części(ok 10 aukcji jednego wieczora) coś co nie było moją własnością w imieniu sprzedającego, na jego polecenie, Wystawiłem to właśnie z takim opisem, ze to aukcja grzecznościowa, że nie jest mi znany dokładnie stan tego "modlitewnika" przebieg jego używania, data zakupu itd.
Rano aukcje zostały skasowane przez pracownika allegro jako niezgodne z regulaminem którego punkt brzmi "przedmiot musi być własnoscia allegrowicza"...wystawilem ponownie bez takowej adnotacji, bo było to defakto zgodne ze stanem faktycznym.
W jakiś sposób oszukałem system, ale nie czuje bym w jakikolwiek sposób oszukał ludzi.
(może sie myle)

Cytat:
System jest tutaj niewydolny i dobrze o tym wie, chciałby oczywiście ze wszystkiego zdzierać podatek ale nie da rady bo handlujących na allegro jest wiele milionów użytkowników, dlatego nie rzuca się z motyką na słońce. Znam wielu takich co właśnie w ten sposób zarabiają i do nikogo z nich system nie przychodzi i nie każe się spowiadać skąd ma to czy tamto. Prawo i życiowa praktyka to dwie różne rzeczy, także i w tym przypadku ;-)


Czy oszukuje się w ten sposób system czy naiwnych uczciwych?
Tym sposobem sklepy w rzeczywistości nie mają szans na konkurencje.

Bylem świadkiem rozmowy osoby, która pytała sie jak tanio kupić pewien nowy wartościowy towar bez cła, padła odpowiedź - sprowadzić z usa, w paczce z napisem "ciuchy", poniżej ok 30 kilku dol nie płaci się cła.(tak twierdzono)
Ten gość zanim sprowadził uruchomił aukcje z towarem i jakoś sprowadzi.(wyczajony po adresie e-mail, przedmiot to obecnie unikat)
Obok aukcje legalnych sprzedawców, cena zapewne będzie porównywalna bo opis nie zawierał info o pochodzeniu, z tym, że kolo zarobi kilka razy tyle ile uczciwy naiwny sklep w allegro. Bo on reszte odprowadzi do wspólnego budżetu.
Ostatnio zmieniony przez Constantine 2010-04-01, 14:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
Skąd: z dalekiej krainy
Wysłany: 2010-04-01, 14:31   

Marcin99 napisać/a:
Prawo i państwo są największym osiągnięciem naszej cywilizacji.

Marcin99 napisać/a:
Uważam, że podatki są najlepszą formą alokacji nadwyżki dochodów z pracy.

Marcin, co bierzesz??????

Marcin99 napisać/a:
W kwestii etyki zarobkowania podzielam w większej części poglądy św Augustyna oraz klasyków greckich.

Czy wszystkie poglady Augustyna podzielasz? :-D A jak sie maja klasycy greccy do problemow ludzi zyjacych w XXI wieku??? :roll:
Ciekawa dyskusja moglaby sie wywiazac, ale to juz inny watek. :568:

Constantine napisać/a:
z usa, w paczce z napisem "ciuchy", poniżej ok 30 kilku dol nie płaci się cła.(tak twierdzono)

Zle twierdzono. Od podatku zwalnia sie jakakolwiek zawartosc (oprocz pewnych lekow), ponizej $100. Czesto bywa, ze paczuszke ktos otworzy na granicy i zadecyduje co ile warte.
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Marcin99 

Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 366
Skąd: centralna polska
Wysłany: 2010-04-01, 14:57   

bapaszka napisać/a:
Marcin, co bierzesz??????

Palę dwie paczki mocnych dziennie poza tym nic.
Kiedyś sporo myslałem nad tymi rzeczami, doszedłem do takich wniosków. Nie posiadam poglądów z którymi się utożsamiam, jednak rozum takie wnioski nasówa.
bapaszka napisać/a:
Czy wszystkie poglady Augustyna podzielasz? :-D A jak sie maja klasycy greccy do problemow ludzi zyjacych w XXI wieku??? :roll:

Ludzkość od swych poczatków boryka się z tymi samymi problemami. Uważam św Augustyna za wybitnego człowieka wręcz geniusza, jego sposób myślenia i wnioskowania jest dla mnie imponujący i w jakiś dziwny sposób bliski.
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
Skąd: z dalekiej krainy
Wysłany: 2010-04-01, 15:10   

Marcin99 napisać/a:
Palę dwie paczki mocnych dziennie poza tym nic.

Czas zaprzestac, bo taka ilosc niweluje zasoby Vit C!!!

Marcin99 napisać/a:
Nie posiadam poglądów z którymi się utożsamiam

W/E ale je tutaj sugerujesz.

Marcin99 napisać/a:
Ludzkość od swych poczatków boryka się z tymi samymi problemami.

Nie wiemy nawet, kiedy ludzkosc miala poczatek a co dopiero jakie miala wtedy problemy.

===

Edit zrobilam, bo dosyc OT! :P
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
wutang 


Dołączyć: 15 Wrz 2009
Posty: 201
Skąd: z kątowni
Wysłany: 2010-04-01, 16:19   

Moim zdaniem warto by było otworzyć forum na świat.
Po co się z tym tak kamuflować i ukrywać wątki etc. ?
 
 
Marcin99 

Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 366
Skąd: centralna polska
Wysłany: 2010-04-01, 16:37   

bapaszka napisać/a:
Nie wiemy nawet, kiedy ludzkosc miala poczatek a co dopiero jakie miala wtedy problemy.

Mam na myśli historyczny początek ludzkości odkąd pojawiło się pismo.
bapaszka napisać/a:
Czas zaprzestac, bo taka ilosc niweluje zasoby Vit C!!!

Co z tego. Mój organizm przyzwyczaił się do jej braków.
bapaszka napisać/a:

W/E ale je tutaj sugerujesz.

Wzbraniam się od posiadania osobistych poglądów.
 
 
fu 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 158
Skąd: 71
Wysłany: 2010-04-01, 17:13   

Manuela napisać/a:

fu wspominala cos o sklepie-działa to ustrojstwo fuczaczku?


działa, ale jeszcze przez krótki czas, póki mamy stażystę. ;) przeprowadzam się, moja siostra zresztą też i nie chcemy tego dalej ciągnąć. za dużo pracy w porównaniu z zarobkami. :)

Constantine napisać/a:
Działalność w samym internecie może być tylko uzupełnieniem działalności w realu.


aleś wymyślił...

Jaras napisać/a:
A czy jakaś rzecz jest w moim posiadaniu od pół roku czy od wczoraj to jest niemożliwe do zweryfikowania, po za tym nie muszę na każdą rzecz posiadać faktury, np. kupiłem sobie gacie na pchlim targu (oczywiście pół roku temu ;-) ) i teraz je sprzedaję :-P


podobno musisz to udowodnić, inaczej podatek hehe.
dlatego mam całe pudełko paragonów ze sklepów odzieżowych i lumpeksów - w moim przypadku są uniwersalne. :-D

Marcin99 napisać/a:
osoby które nie chcą płacić podatków przestawali by być chronieni przez państwo, myślę, że bardzo szybko zmienili by zdanie o państwie.


opłacam prywatną uczelnię, prywatnych lekarzy... nie wiem, w czym państwo mi pomaga. jeśli tylko mam możliwość, to nie daję się oskubać tym świniom nienażartym. 8-)

bapaszka napisać/a:

Zle twierdzono. Od podatku zwalnia sie jakakolwiek zawartosc (oprocz pewnych lekow), ponizej $100.


masz stare informacje, obecnie wartość, która nie podlega ocleniu jest 3x mniejsza. można wysłać jako GIFT, ale nie zawsze pomaga.
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
Skąd: z dalekiej krainy
Wysłany: 2010-04-01, 17:21   

Marcin99 napisać/a:
Mam na myśli historyczny początek ludzkości odkąd pojawiło się pismo.

Czyli kiedy?

Marcin99 napisać/a:
Mój organizm przyzwyczaił się do jej braków.

Nie tak - organizm stara sie dzialac automatycznym pilocie... Natury nie oszukasz - uwierz mi! :)
(tez kiedys palilam jak lokomotywa!)

fu napisać/a:
masz stare informacje,.

To byc moze tak. Dawno nic nie przesyllam ani nie otrzymywalam ta droga.

Cytat:
obecnie wartość, która nie podlega ocleniu jest 3x mniejsza. można wysłać jako GIFT, ale nie zawsze pomaga

Przesrane! :(
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 2010-04-01, 18:28   

no dobrze. poczytałam ja sobie i pytam jak się ma Przebudzenie do cwaniakowania w celu unikania podatku, czy wręcz oszustwa, że nie ma przychodu z dajmy na to usług? co Wam podpowiada intuicja? czy Wszechświat nie odda tego (nieuczciwosci) co byśmy Wszechświatowi wysyłali? ;>
czytam i widzę typowe dla Polaczka kombinowanie............
fajnie, jeśli można obejść coś i być w zgodzie z przepisami. ale czy fajnie jest oszukiwać?

fu napisać/a:
nie chcemy tego dalej ciągnąć. za dużo pracy w porównaniu z zarobkami.

ech... zycie. znam to z wlasnego podwórka.
jednak korci mnie żeby znów sprobować, tylko "w kupie" ;)
_________________
Dzieje się to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Animka 

Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-04-01, 21:19   

Manuela - racja! Jak mówi powiedzenie kradzione nie tuczy. Co zachachmecisz to przewalisz na nieudanej inwestycji, albo oddasz w inny sposób np. gubiąc za jakiś czas podobną sume pieniędzy, albo przepłącajac na czymś pomyłkowo.
Ta sama zasada działą w drugą stronę, dawanie napiwków, wynagradzanie odpowiednie ludzi, od których bierzemy usługi, produkty, pracę... nie trzymanie w garści popłaca.


Ale działalnosć w kupie? hm... wcale nie musi być tak lekko;) Mimo to powodzenia. Ja bym w takie coś nie weszła, ale pewnie dlatego, ze zbyt dominujaca jestem i lubię chadzać własnymi ściezkami, więc wspólnik albo miałby cięzko albo musielibyśmy sie świetnie uzupełniac na nieznanych dla siebie terenach, jednocześnie zazębiajacych sie w profilu działalności. Hm...w sumie to własnie taki twór mi tu powstaje powoli sam z siebie :)

A co do rozliczeń, mozę warto by było poprostu do ksiegowej się przejsć, albo jeszcze lepiej samemu ustawę otworzyć PDOFiz. ? :) Nie szybciej i pewniej zamiast snuć domysły? Sporo do przemyselń, gdzie siedziba firmy (w którym mieście, pod który urząd podlegać ma, jaki wkład współników, jaki podział kosztów, bo czesto na początku przez min. 2lata pierwsze trzeba liczyć się z tym, ze firma to jak dziecko małe, nic tylko prosi o energię, uwagę i dofinansowanie ;) o zyskach i ich podziale miedzy wspólników można marzyć później ;)) .

A co do oplat wspomagajacych forum pomyślcie o sponsoringu :roll:
 
 
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
Skąd: :)
Wysłany: 2010-04-01, 22:11   

Cytat:
jeśli tylko mam możliwość, to nie daję się oskubać tym świniom nienażartym. 8-)


Ja również :-) Podatków mamy do płacenia mnóstwo, system wyciąga łapy po wszystko, od każdego zarobku chce dolę a później te pieniądze przepierdala na durnoty. Jeśli kupiłem sobie gacie na targu i teraz chcę je sprzedać to co państwu do tego? Za jaki jego wkład, czy pracę mam zapłacić w tym przypadku podatek? Pomaga mi te gacie sprzedać? Pośredniczy w tym chociaż czy coś? Jeśli mam zapłacić prowizję allegro to nie protestuję, no bo udostępnia swój serwis, pośredniczy i pomaga - ok. Ale państwu nic się tutaj nie należy i słusznie nie dostaje. Przepisy prawne zostały tak właśnie skonstruowane żeby za wszystko płacić podatek, powiedziano ludziom że to jest uczciwe i większość przyjęła to za oczywistość. A według mnie nie jest i nie mam żadnych wyrzutów sumienia jeśli im za to czy tamto nie zapłacę. Moich kontrahentów nigdy nie oszukiwałem i żaden z nich również mnie nie oszukał, a było ich setki - wszechświat odpłacił mi uczciwością za uczciwość i tu nie mam sobie nic do zarzucenia :-P

Marcin99, tak, państwo i prawo to wieeeelkie osiągnięcie cywilizacji ale ku szkodzie ludzkości.

Cytat:
Ludzie którzy sądzą, że ich życie mogło by przebiegać normalnie bez instytucji państwa nie mają wyobraźni.


Mnie się wydaje że odwrotnie - brakuje wyobraźni ludziom, którzy nie potrafią sobie wyobrazić życia bez opieki państwa. Świadczy to o ich uzależnieniu od państwa, wkręceniu się w jego "tryby" i braku własnej koncepcji na życie. Po za tym ja wcale nie chcę aby moje życie przebiegało normalnie. Normalność to zgodność z normami a normy są po to żeby nikt z ludzkiego stada nie wychylał się ponad nie i nie sprawiał problemów państwu. Normy i normalność mnie nie interesują, cieszę się ze swojej nienormalności i niech tak pozostanie ;-)
Państwo i tak Cię nie ochroni, to jest tylko taka iluzja że oni Cię chronią żebyś m.in. nie wzbraniał się płacić podatki, ale wpadnij tylko w tarapaty a zobaczysz jak ta ochrona wygląda w praktyce - jeszcze dostaniesz od systemu po dupie jak tylko znajdą pretekst.

Constantine, nie oszukałeś ludzi. Kiedyś można było wystawiać aukcje grzecznościowe a potem już nie i takie aukcje były właśnie usuwane przez pracowników allegro. Wiem jaka jest siła donosu, wiem że wokół mnie są też konfidenci .. ale mam na to swoje sposoby ;-)

Cytat:
czytam i widzę typowe dla Polaczka kombinowanie


Owszem, bo dlaczego mam się dać oskubać złodziejom ze wszystkiego? System to jest worek bez dna, jak chcesz to w niego wrzucaj wszystko co Ci każe, tylko potem nie narzekaj że np. na docieplenie chaty kasy brak 8-) Nie obchodzi mnie czy to co robię jest zgodne z przepisami, zwłaszcza jeśli są ewidentnie głuuuuuupie, nieżyciowe i ich jedynym zadaniem jest wyciągnięcie ode mnie kasy. Nie kumam czemu życie zgodne z przepisami miałoby być bliższe Przebudzenia :-? Taki np. Jezus to żył zgodnie z przepisami? On je łamał je na każdym kroku, był solą w oku zarówno ówczesnej religii (bo np. uzdrawiał w sabat), jak i państwu (bo ogłosił się królem), mówił i robił niepopularne rzeczy, i jak system go za to potraktował dobrze wiemy ;-)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=a7lvBcEt3i4
 
 
 
Marcin99 

Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 366
Skąd: centralna polska
Wysłany: 2010-04-02, 06:10   

bapaszka napisać/a:
Marcin99 napisał/a:
Mam na myśli historyczny początek ludzkości odkąd pojawiło się pismo.

Czyli kiedy?

Pierwsze cywilizacje: Sumer, Egipt.
Kodeks Hammurabiego.
Przykłady Prawa Hammurabiego

* § 1 Jeśli ktoś kogoś oskarżył i rzucił nań podejrzenie o zabójstwo, zaś tego mu nie udowodnił, ten, kto go oskarżył, poniesie karę śmierci.
* § 22 Jeśli obywatel rabunku dokonał i został złapany, człowiek ten zostanie zabity.
* § 102 Jeśli kupiec dał agentowi handlowemu pieniądze jako pożyczkę bezprocentową, a on tam, gdzie poszedł, poniósł stratę, zwróci kupcowi kapitał.
* § 103 Jeśli podczas jego podróży nieprzyjaciel zabierze mu wszystko, co niósł, przed bogiem przysięgnie i będzie uwolniony.
* § 195 Jeśli syn ojca swego uderzył, rękę utną mu.
* § 196 Jeśli obywatel oko obywatelowi wybił, oko wybiją mu.
* § 197 Jeżeli kość obywatel złamał, kość mu złamią
* § 282 Jeśli niewolnik powie swemu panu: Nie jesteś moim panem, zaś pan dowiedzie mu, że jest jego niewolnikiem, jego pan utnie mu ucho.
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 2010-04-02, 07:57   

no cóż. ja wiem, że życie społeczeństwa, ktorego jestem częscią nie kończy się na czubku mojego nosa. to że ja teraz nie potrzebuję kasy od Państwa na refundację leczenia mojego, kosztów które sama nie rzadko musiałabym pokrywać pracując 300lat nie znaczy że inni nie mają takiej sytuacji. u mnie akurat mama po 10 latach pracy zachorowała na raka. ponieważ miała krotki staz i niskie zarobki ma <600zł renty. wg postawy Jarasa jest darmozjadem, bo sama na siebie nie zarabia a próbuje żyć za pieniądze, ktore ja do Państwa odprowadzam i jeszcze i tak częsciowo pozostaje na moim utrzymaniu, bo leki już po refundacjach kosztują niemal polowę jej renty chorobowej. przyjmując stanowisko że każdy jest samowystarczalny, że odkładanie do wspolnej kasy to głupota i wyzysk systemu i nieuczciwość należy takie osoby jak moja mama odstrzelić.
_________________
Dzieje się to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Ojciec
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-02, 08:42   

Patrz w wewnętrzne swe, a tam nie zaznasz granic.
Idź za swym głosem wiedząc że serce potężne jest
Wiedząc iż sercem wszystko stwarzasz,
Tylko ilu się odważy słuchać tylko Siebie, tego Kim Jest?
 
 
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
Skąd: :)
Wysłany: 2010-04-02, 09:41   

Manuela napisać/a:
wg postawy Jarasa jest darmozjadem, bo sama na siebie nie zarabia a próbuje żyć za pieniądze, ktore ja do Państwa odprowadzam


Nic takiego nie napisałem .. no ale sama zobacz jak Twoją mamę potraktował system. Zasuwaj dla niego długie lata a na starość niska renta i drogie leki - oto wdzięczność systemu za długoletnia pracę i płacenie podatków :-P Ci którzy pracowali więcej niż 10 lat wcale nie mają dużo lepiej. I Ty to jeszcze uczciwością nazywasz :shock:
System nie umie z korzyścią dla obywateli dysponować pieniędzmi odkładanymi do wspólnej kasy i dlatego szkoda mu dawać cokolwiek. Popatrz ile kasy idzie np. na utrzymanie polityków-darmozjadów i sfory niepotrzebnych urzędasów, ile kasy co roku idzie dla i tak bogatego kościoła katolickiego, ile kasy idzie na przygotowanie takiego Euro 2012 .. no ale niektórzy uważają że państwo polskie na to stać, za to na służbę zdrowia wiecznie kasy brak, dla Twojej mamy i wielu innych ludzi w podobnej sytuacji również kasy brak. Sprzęt medyczny do szpitali musi Owsiak fundować a i tak jeszcze jego by najchętniej opodatkowali, bo im solą w oku jest że taka kasa przechodzi koło nosa i nie ma jak urwać doli. To nie ja uznaję tu kogoś za darmozjada ale system - jak komuś powinęła się noga to już dla systemu nieprzydatny i nic mu się nie należy, za wszystko jeszcze płać państwu aż do grobowej deski. I to jest ponoć największe osiągnięcie cywilizacji .. pfffff, no jest być z czego dumnym naprawdę :-P
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=a7lvBcEt3i4
 
 
 
fu 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 158
Skąd: 71
Wysłany: 2010-04-02, 10:59   

zgadzam się z tobą jaras w 100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

Manuela napisać/a:
pytam jak się ma Przebudzenie do cwaniakowania w celu unikania podatku, czy wręcz oszustwa, że nie ma przychodu z dajmy na to usług? co Wam podpowiada intuicja? czy Wszechświat nie odda tego (nieuczciwosci) co byśmy Wszechświatowi wysyłali? ;>


czyli w karmie odkłada się unikanie podatku? wszystkie bzdurki ustalone przez system to jakieś prawo naturalne, czy jak? :567:

jeśli państwo ustali kiedyś, że nie mogę siać warzywek, a ja zasieję, to też mi wszechświat dowali za nieuczciwość?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by Forum Komputerowe