Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Przesunięty przez: Manuela
2010-03-30, 11:38
Forum
Autor Wiadomość
1.CoZaKomedia:) 

Dołączyć: 16 Kwi 2010
Posty: 1
SkÄ…d: Z teatru
WysÅ‚any: 2010-04-16, 09:25   

na jednym podałem złego maila więc byłem tylko raz :D hheheheh

A po za tym teks był całkiem sensowny, a że się fobi nabawiliście to już inna sprawa :)

Za duzo TV
 
 
tree
Administrator

Dołączyć: 09 Lip 2009
Posty: 26
WysÅ‚any: 2010-04-16, 09:34   

1.CoZaKomedia:) napisać/a:
na jednym podałem złego maila więc byłem tylko raz :D hheheheh

A po za tym teks był całkiem sensowny, a że się fobi nabawiliście to już inna sprawa :)

Za duzo TV


zacznij sie zachowywac w porzadku to i moze ktos zacznie Cie brac znowu powaznie pod uwage.
 
 
agewa79 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 360
Skąd: Stambuł
WysÅ‚any: 2010-04-23, 19:26   

Wiecie co, przypadkiem weszłam tutaj http://www.przebudzenie.com.pl/forum/portal.php i tak jakoś pustawo to wygląda. Może coś wpisać w tę wielką białą dziurę na środku?
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2010-04-26, 09:54   

racja :)
też tą dziurę widziałam ;)
myślę, że wstępnie mozna wrzucic info skąd się wzielismy, dlaczego przebudzenie2 i cos o tematyce
a z czasem
-jakieÅ› aktualnosci, np. o spotkaniach,
-przegląd artykułów
- inne?
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Trina 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 1029
SkÄ…d: Wielkopolska
WysÅ‚any: 2010-04-26, 13:06   

Manuela napisać/a:
myślę, że wstępnie mozna wrzucic info skąd się wzielismy, dlaczego przebudzenie2 i cos o tematyce

Dobra myśl :)
 
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-04-26, 14:44   

Moze tez cos tam "zareklamowac"? Jakie ilustracje powklejac? Jak np. fotki amberowskie? :-)
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2010-04-27, 08:02   

nie mam nic naprzeciw :D
wg mnie może być taki kącik :)
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
WysÅ‚any: 2010-07-13, 16:34   

Wygląda mi na to, że równo rok temu humantree zarejestrował się jako pierwszy użytkownik, rocznicę mamy. Wcześniej 9 lipca tree zarejestrował Forum no ale w sumie to liczy się od pierwszego Użytka.

Sto lat nam!! :564: :-) :-) :-)
 
 
Trina 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 1029
SkÄ…d: Wielkopolska
WysÅ‚any: 2010-07-13, 16:58   

No to świętujmy! :564: :gitara: :sylwester: :500:

P.S. A regulaminu nadal nie ma :D
 
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
WysÅ‚any: 2010-07-13, 17:04   

Trina napisać/a:
P.S. A regulaminu nadal nie ma

A co, pławienie sie w anarchii jest złe? :mrgreen:
 
 
carrey 

Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 616
SkÄ…d: z zielarni
WysÅ‚any: 2010-07-13, 17:35   

Happy anniversary :)
_________________
ty sikasz bo musisz, ja sikam bo chcÄ™
 
 
Trina 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 1029
SkÄ…d: Wielkopolska
WysÅ‚any: 2010-07-13, 17:47   

Zasady muszą być! :evil:
:lol:
 
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
WysÅ‚any: 2010-07-13, 19:06   

Zasady duchowego Forum:
1. Jesteśmy tutaj razem, doceńmy to
2. Jesteśmy tutaj razem, pracujemy nad wspólnym wzrostem ducha
3. Albo nie, ważne jest to wspólne bycie
4. Nasze drogowskazy to miłość, dobro, życzliwość, prawda i nieumiarkowane
umiarkowanie w szczerości (nie krzywdzimy się zbyt mocno ;-) )
5. Pomidor


Zasady karności na Forum:
1. Admin jest Bogiem, wszechmocny jest
2. Moderator jest jego Aniołem
3. Jeżeli trzeba Mod jest Aniołem Śmierci
4. Wszystkim Użytkownikom wolno w zasadzie prawie wszystko. O tym, co jest tym "w
zasadzie prawie" decyduje Bóg, Jego Anioły i zasady kulturalnego posługiwania się
słowem
5. Pomidor


Pkt. 5 będzie egzekwowany z cała surowością, do ketchupu włącznie!
 
 
Trina 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 1029
SkÄ…d: Wielkopolska
WysÅ‚any: 2010-07-13, 21:21   

O i to mi siÄ™ podoba :)
Brawo Kwiatku jestem z Ciebie dumna! :D
 
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
WysÅ‚any: 2010-07-13, 21:29   

Trina napisać/a:
O i to mi siÄ™ podoba :)
Brawo Kwiatku jestem z Ciebie dumna! :D

Twojaż to zasługa, starczy chłopa do roboty zagonić i zaraz jakieś kamienne tablice przytarga ;-)

Constantine, dzięki za przypomnienie o istnieniu aksjomatu "pomidor" :564:

Wszystkim zaś za natchnienie którem czuł znosząc te raczej ciężkie kamyki z NetGóry :-)
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2010-07-13, 21:35   

taaa.. przytarga pomidory a bedzie gadał że kamienne tablice :P i tak oto rodzą się legendy :572: ;-)

fajnie - dla mnie to o tyle sukces, że tyle czasu jest spokój na forum :) no. poza nieznacznymi wyjatkami ;)

regulamin też fajny, wpasowuje się w zastane okoliczności i pewnie dobrz mu tu będzie ;)


ps. przedawkowałam pomidory, więc chwilowo mam szlaban :roll: :-P
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
WysÅ‚any: 2010-07-13, 21:42   

Manuela napisać/a:
regulamin też fajny, wpasowuje się w zastane okoliczności i pewnie dobrz mu tu będzie

No właśnie, czas musiał upłynąć jak widać coby cokolwiek na regulamin znaleźć. A tak to spontanicznie siem tu znalazł.

I... dzięki! :-)


PS. A jakie są objawy przedawkowania pomidorów? I przy okazji - objawy odstawienia pomidorów pls... :mrgreen:
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2010-07-13, 21:51   

i chyba też czas pokazał, że (przynajmniej w moim odczuciu) lekki dystans daje dobre rezultaty - na forum jest ciszej, spokojniej, przytulniej. moderacja tak się nudzi że nawet jest w stanie z desperacji regulamin wymyślić.... :D i oby dalej nie miala co robić! :) :) :)

ps. objawy są takie że nadwyżka przemawia do mnie przez skórę ;) juz sie naumiałam że to albo pomidores albo truskawek przedawkowany a że pomidory jem codziennie a truskawek wcale no to ciutkę łatwiej było zgadnąć ;) odstawienne - nie mają szans bo nadal żre.. :D
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Constantine 


Pomógł: 2 razy
Dołączyć: 27 Mar 2010
Posty: 371
SkÄ…d: Liverpool
WysÅ‚any: 2010-07-13, 23:35   

Cytat:
fajnie - dla mnie to o tyle sukces, że tyle czasu jest spokój na forum no. poza nieznacznymi wyjatkami


dla mnie to dowód porażki, czy raczej..dowód na nic, jedynie tego że pozostali tu nieliczni spokojni w poszukiwaniu spokojnej wymiany myśli lub jedynie na przeczekaniu majac w pamieci poprzednie forum. Obecne jest pozamykane na 4 spusty(z perspektywy serwera to dobrze), na zewnatrz niewiele widać, niewielu sie rejestruje, jesli już rejestruje niewiele pisze, bo niewiele jest do poczytania, wiec niewiele sie pisze, bo niewiele czyta..no i niewielu ma czas na dyskusje o niczym. Platforma do spotkań..ta, kto znajduje na nie czas?

Regulamin - skoro nie ma problemów to nie można ocenić że jest dobry, bo: brakuje obiektywnego kryterium oceny(każdy regulamin ma jakiś cel) i nie bylo okazji go zweryfikować. Jesli celem forum jest spokój i uporzadkowanie, to najlepszym regulaminem nie jest anarchia, jesli celem jest sprawiedliwość to najlepszym regulaminem nie jest monarchia absolutna itd. Regulamin, podobnie jak biurokracja w firmach nie jest konieczna gdy firemka jest nieduża, na przebudzeniu w obecnej postaci istotnie nie jest potrzebna. Podkreślam, w obecnej postaci.

Zasady, zasady karności...a gdzie cel forum?
Skoro chaotyczny, to tym bardziej regulamin nie jest potrzebny.
Ale niech bedzie regulaminem! jestem za, można by napisać NARESZCIE, niech zostanie opublikowany w odpowiedzim dziale. Wciaż blablanie, ktos coś puści, rzuci i to umiera.
Kwiatek - nie pozwól umierać swoim dzieciom!

[ Dodano: 2010-07-14, 02:54 ]
Ponieważ jest tu nieoficjalnie monarchia absolutna, a oficjalnie anarchia
(jesli jest demokracja niepotrzebne skreślić, decyzje jednoosobowe niech zastapi
demokratyczny wybór)

APELUJE władze tego forum o:
- Przeanalizowanie i poinformowanie o technicznych możliwościach serwera i bazy danych.
- Przedstawienie informacji o sposobie przechowywania bazy, o możliwosciach późniejszego odzyskania wybranych informacji, tym samym zapewnieniu ciągłości na przyszłość by to o co dalej będe apelować, by uczestnictwo miało jakikolwiek sens i perspektywe na przyszłość.
- Desygnowanie osób odpowiedzialnych za ew. realizowanie podpunktów apelu i pozostalych jego części lub poddanie go pod glosowanie.
- Ustalenie harmonogramu *ew. zmian.

*słowo ewentualnie w kolejnych zdaniach stosuje w domyśle ponieważ jest to zależne od decyzji forum.

Cel jaki mi przyświeca, jaki moim zdaniem powinien przyświecać forum - Learn For More. Otwarcie forum, uatrakcyjnienie postrzegania i umożliwienie indeksowania treści(a zatem wyszukiwania przez google itp.) tak by przyciągało ono ludzi. Ciekawych ludzi ciekawe opinie, by istnienie tego miejsca zyskiwało sens a nie systematycznie go traciło. Jesli są osoby którym zależy na spokojnych dyskusjach, to niech forum głośno przyciaga spokojem, w obecnej postaci ani nie przyciąga ani nie spokojem, w zasadzie nie wiadomo czym. W moim odczuciu coraz bardziej przypomina zamknięte cztery ściany w których czasem ktoś mruknie...sory ale coraz mniej mam ochote tracić czas na dyskusje samemu z sobą, lub 3 osobami na krzyż.(chociaż jest fajnie..tylko nudno). Sam duch święty(Kwiat) dość trafnie spostrzegł w temacie geopolityka że ma wrażenie rozmowy samemu ze sobą. To wrazenie systematycznie będzie się pogłębiać jeśli to będzie tak trwać. Ostatecznie zmieni się w blog jednej osoby(tak jak pisała bapaszka)

KontynuujÄ…c apel:
- Apeluje o utworzenie konstytucji forum, ustatnowienie władz i zasad ich wybierania ich obowiązki i prawa by nie było niszczącej anarchii i braku odpowiedzialności
- Ustanowienie regulaminu, lub zarysu regulaminu oraz zasad jego aktualizacji.
- Apeluje o zdecydowanie podjęciu decyzji o otworzeniu forum na świat. Tym samym pozostawiając jedynie dwa działy dostępne - dzienniczki i wewnątrzforumowe kompozycje.
- W miare możliwości technicznych utworzeniu portalu na wzór poprzedniego starego forum z treści znajdujących się w dziale artykuły lub w miare możliwości wyszczególnienie tych treści tak by osoba je tworząca miała narzędzia do wzbogacania również ich formy, zamieszczania materiałów na forumowym(przez forum używanym) serwisie hostingowym danych, zdjęć itd. tak by były one dostępne do ściagnięcia i dalszego przetworzenia. Ale to już wybieganie w przyszłość i szczegóły techniczne.

Mam jeszcze sporo apeli, część z nich jestem skłonny wykonać sam, problem polega na odpowiedzialności i podjęciu decyzji a nie niekończącej sie debacie, na wyznaczaniu kierunku..wladz tego forum prawie nie ma. tree ma inne zajęcia jest jedynie założycielem, udostępniającym swoje zasoby hostingowe. Kwiatek, Domcia(która tu przestała wchodzić od dawna) Manuela która już nie jest moderatorem..brakuje jakiejkolwiek osoby która nadałaby temu miejscu rozpędu, ale trudno oczekiwać od kogoś poświęcenia swojego czasu i zrzucenia na jej barki wszystkiego.
Dlatego apeluje o otwarcie, o kroki zmierzające przerwaniu tego ujemnego sprzężenia zwrotnego, gdzie coraz mniej osób, coraz mniej sensu, coraz mniej możliwości zgrania sie kilku osób na krzyż. A będzie ich coraz mniej, naiwne jest życzenie 100 lat, no chyba że kilka osób chce się kręcić w kółko przez te 100 lat.

Jesli to ma tak dalej trwać, to nie widze sensu tracenia swojego życia na jałowe dyskusje z nikim poza 4 ścianami i 2 użytkownikami szczególnie jesli swoje wzajemne opinie znamy a np. między mną, a Manuelą fourum niepotrzebnie zastępuje rozmowe osobistą, nie wnosząc wartości dodanej poprzez uczestnictwo innych.
Coraz trudniej sie zorganizować, bo coraz mniej osób tu zagląda i trudno by jedna osoba wzięła się za odpowiedzialność, jesli na apele o spotaknia nikt nie odpowiada..a nie odpowiada bo czego niby ma się spodziewać? Fajerwerków jak kiedyś, fajnej rozmowy, zabawy, okoliczności przyrody w zorganizowanym gronie..no nie. Bo kto ma odpowiadać jak jest 10 osób w dodatku z różnych krańców Polski. Fajerwerki w Wawie. miałem, nie wiem po co, zostały po sylwestrze, alkohol był, można było się spiknąć, szczególnie że okazji bylo wiele naraz - moje urodziny 3 lipca, Manueli nowa praca, wakacje, koniec sesji ale apel oczywiście bez odzewu..się później dziwić że siedzą ludziska wśród 4 ścian. Ja talent organizacyjny mam kiepski, a i wartość człowieka niewielka...więc wcale mnie to nie zdziwiło. Ale wychodze z założenia że kupie raźniej i zawsze się coś wymyśli jesli ta kupa chce.

Szkoda bo grupa ludzi miała perspektywe To Learn More każdy od każdego, przyjemnie spędzać czas, pomagać sobie, coś tworzyć, ot tak może nawet bez kosmicznego celu, Just For Fun.

PS Tak ogólnie..to ten apel pewnie jest pusty w środku i taki niewiadomo po co na co dlaczego i komu..skoro jest jak jest, skoro są ktosie ktorym dobrze, skoro nie ma osoby z jajami która by zdecydowała i wzięła na siebie odpowiedzialność za los tego miejsca, skoro można szukać innych zajęć niż tracenie czasu można to potraktować inaczej mój apel. Znudziło mi się tu być.
Tak sobie jeszcze wczoraj myslałem że założe temat w działce którą znam; albo napisze jakieś ciekawe sopostrzeżenia, opisze ciekawe nieznane powszechnie rozwiązania, napisze jakiś programik, dział pomocy itd itp...do czegoś zainspiruje, ale to bez sensu dla wykruszającej się grupki osob, żeby później jak hagen zachęcać do oceny opowiadania..trudno o ocene jesli jest mała grupa osób i nie każdego musi to interesować.. Już lepiej zająć się egoistycznie swoim własnym dupskiem.

Szkoda czasu na reainmacje trupa skoro on nie wie czy chce wogóle żyć.
Forum stuknął roczek, najwyższy czas coś z tym zrobić, ja od forum w obecnej postaci się wypisuje. Kto chce pomocnej dłoni zawsze ją u mnie znajdzie(na szczęście nikt nie potrzebuje) i to wystarczy.

Jest pewien problem organizacji grupki osób - brak lidera któremu sie chce.
Grzech pierworodny :D
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
WysÅ‚any: 2010-07-14, 06:53   

Cel Forum odczytasz w pierwszych Zasadach.

Najpierw apelujesz o coÅ› a potem wypisujesz siÄ™ z Forum, marudzenie.

Nadmiar przepisów, zasad, wzrost administracji to droga rozwoju Forum?!? Ejże...

Forum JEST otwarte, każdy może zarejestrować się, nie ma przeszkód.

Nie jesteśmy już tak dynamiczni jak na pierwszym Forum, Halleyowskim. Nie mogę mówić za innych ale ja mam obecnie czas przyglądania się sobie, innym, światu. Penetracja własnej duszy, kursy, techniki duchowe itp. na razie mnie nie pociągają. Pewnie to kiedyś zmieni się, nie wiem. Teraz jest jak jest i odpowiada mi to chociaż z racji funkcji rzeczywiście mógłbym być aktywniejszy. Ale skoro to ma być na siłę to może lepiej mniej a od serca?


Co do spraw technicznych to poczekajmy na odpowiedź Admina, tylko on jest w tym władny.
Przypominam jak równo roczek temu Admin przedstawił swoją wizję Forum: http://www.przebudzenie.c...wtopic.php?t=11
Jest tam też kilka technicznych wyjaśnień.


Życie jest piękne chociaż to nie ciągły orgazm, którego wszystkim z samego rana życzę! :mrgreen:
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by Forum Komputerowe