Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
otworzyć forum na świat
Autor Wiadomość
Domcia 

Dołączyła: 15 Lip 2009
Posty: 282
SkÄ…d: ZG / Wro
WysÅ‚any: 2009-12-14, 17:01   

Myślę, że tu nie potrzeba moderacji samej w sobie, dbającej o merytoryczność forum, tylko o stale obecną "pomoc techniczną", która czasami coś odświeży, itp.
_________________
Dominika
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2009-12-14, 18:56   

nawet w sensie odrębnego loginu bym to widziała, "dosiadanego" tylko w razie potrzeby odpowiednich uprawnień
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Domcia 

Dołączyła: 15 Lip 2009
Posty: 282
SkÄ…d: ZG / Wro
WysÅ‚any: 2009-12-15, 10:53   

Czy osobny, czy nie, dobrze jak się czasami coś zmienia na forum. Ja chętnie pomoderuję "technicznie", ale nie zamienię się w "wizjonera".

[ Dodano: 2009-12-16, 18:21 ]
Jeśli forumowicze się zgadzają na "moderatora technicznego" to trzeba do Humana naskrobać.
_________________
Dominika
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2010-03-24, 16:10   

co do otwarcia - czy możliwe jest pokazanie niezarejestrowanym/niezalogowanym samych tylko nagłówków działów tak jak to bylo na poprzednim skrypcie? a wejscie "do" byłoby już po zalogowaniu. myslę, że wiele osób ciekawi co tam w ogole w środku jest, czy warto poswiecać czas na rejestrację.. tytuły działów to już jakiś pogląd czego się można spodziewać :)
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
agewa79 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 360
Skąd: Stambuł
WysÅ‚any: 2010-03-24, 18:40   

No fakt. Przed logowaniem wyskakiwało - lub nadal wyskakuje - nie wiem jak to jest stronka z dwoma działami, pustawo i nieciekawie...
 
 
tree
Administrator

Dołączyć: 09 Lip 2009
Posty: 26
WysÅ‚any: 2010-03-29, 22:13   

mozna dac troche wiecej wiesci dla pozaforumowych gapiow, i dac np zajawki niektorych tematow, moze powtorzyc tez dzialy?

mysle ze jesli ktos przeczyta chociaz fragment artykulu i mu sie on spodoba - to wejdzie dalej. jesli nie to nei bedziemy mieli przynajmniej martwych dusz.

ktos by mogl zajmowac sie czescio otwarta i wybierac - redagowac dluzsze zartykuly do poczytania dla nienawroconej gawiedzi :)
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-03-29, 23:00   

Moze otworzymy dzial "Uslugi" i wtedy reklamujacy sie tutaj kase wplaca na rozwoj forum? :-D
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Constantine 


Pomógł: 2 razy
Dołączyć: 27 Mar 2010
Posty: 371
SkÄ…d: Liverpool
WysÅ‚any: 2010-03-30, 08:55   

Osobiscie jestem za, oczywiscie pod warunkiem przejrzystosci takiego finansowania, zainteresowany mozliwoscia wykupioenia np, konta vip, ktore umozliwialoby np. dostep do platnej tablicy ogloszen, bezplatne ulepszone rozszerzone profile z mozliwoscia umieszczenia wiekszej ilosci danych, odnosnikow, materialow, galerii powiazanych, tak by nie znikalo to w zakamarkach postow..no ale jest jeden zasadniczy problem.

Liczba odslon tego forum jest puki co znikoma, tylko malutkie grono, wyciaganie pieniedzy z kieszeni, to jak skubanie rodziny..a zasieg minimalny.
wiec bapaszko, chyba jeszcze nie czas na skubanie, moze gdy forum obrosnie w piorka ;)

A jesli forum ma w przyszlosci plan rozwoju i stworzenie czesci otwartej(a o tym zdaje sie dyskutowaiscie) mam pomysl by umieszczane, ocenione poytywnie przez moderacje artykuly, a nawet reklamy :)
Mogly trafiac na jakis rodzaj portalu, strony glownej, tak by osoby prowadzace ciekawe ale skromne dzialalnosci(bez wlasnego miejsca w sieci), czy rozwijane hobby powiazane z wynagradzaniem(czasem przeciez wystarczy usmiech za nagrode) mogly sie oglaszacz, otworzyc na ludzi, dyskusje, ocene, a nawet krytyke.

Mysle ze taki rodzaj symbiozy bylby korzystny..oczywiscie z umiarem.

Obecnie moja strona w internelcie nie istnieje..kryzys, ciecie kosztow, darmowa reklama, jak najbardziej, platna o obecnej sytuacji...to jakis zart? :)
Czlowiek poswieca swoj czas dla dobra blizniego i jeszcze go po kieszeni.. :P

Poza tym(moge sie wypowiadac tylko za siebie) nie jestem tu dla pieniedzy, mam juz wystarfczajaco duza reklame w sieci...kto chce niech sprawdzi.
 
 
agewa79 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 360
Skąd: Stambuł
WysÅ‚any: 2010-03-30, 09:37   

tree napisać/a:
mozna dac troche wiecej wiesci dla pozaforumowych gapiow, i dac np zajawki niektorych tematow, moze powtorzyc tez dzialy?

mysle ze jesli ktos przeczyta chociaz fragment artykulu i mu sie on spodoba - to wejdzie dalej. jesli nie to nei bedziemy mieli przynajmniej martwych dusz.

ktos by mogl zajmowac sie czescio otwarta i wybierac - redagowac dluzsze zartykuly do poczytania dla nienawroconej gawiedzi :)


Ciekawy pomysł.
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2010-03-30, 11:27   

co do kasy - chyba każda oficjalna forma dochodu jest w naszym pięknym kraju opodatkowana (pozarolnicza) i wiąże się ona z formalizacją oraz rozliczaniem działalności danej jednostki :)
poprawcie mnie jesli siÄ™ mylÄ™ :)
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Constantine 


Pomógł: 2 razy
Dołączyć: 27 Mar 2010
Posty: 371
SkÄ…d: Liverpool
WysÅ‚any: 2010-03-30, 11:41   

Dopuki nie ma cennika ani gwarancji wymiany, nie.
A jesli forum byloby na serwerze np. uk albo na cyprze, to Polskie hmrc tez nas dosiegnie? Co im do forum? Jesli to nie pomoże...załóżmy nowa religie i badzmy jej wyznawcami!

btw, ladne imie - Manuela..hm, tydzien temu mialas imieniny? prawda?
Zyczenia wszystkiego najlepszego ode mnie ;) Ja mam teraz na imie John(Janek) :D
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-03-30, 17:32   

Manuela napisać/a:
co do kasy (...) poprawcie mnie jesli siÄ™ mylÄ™ :)

O czym piszesz Maluelo? O niedochodowym forum utrzymywanym ze skladek czy o reklamujacych sie tutaj bez formalnego rejestru ich firm?
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
SkÄ…d: :)
WysÅ‚any: 2010-03-31, 11:42   

Manuela napisać/a:
co do kasy - chyba każda oficjalna forma dochodu jest w naszym pięknym kraju opodatkowana (pozarolnicza) i wiąże się ona z formalizacją oraz rozliczaniem działalności danej jednostki :)
poprawcie mnie jesli siÄ™ mylÄ™ :)


Mam takie wrażenie że jednak się mylisz .. np. handlowałem na allegro i nie płaciłem z tego tytułu żadnych podatków, oprócz prowizji dla samego allegro :-) No ale nie wiem czy akurat to jest oficjalna forma dochodu.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=a7lvBcEt3i4
 
 
 
fu 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 158
SkÄ…d: 71
WysÅ‚any: 2010-03-31, 11:57   

allegro - jeśli jakaś rzecz jest w Twoim posiadaniu dłużej niż 6 miesięcy i wylicytowana kwota nie przekracza 1000zł, nie płacisz podatku. to nie jest Twój dochód, tylko odsprzedaż prywatnych klamotów... przynajmniej oficjalnie hehe.
takie forumowe sprawy finansowe nie wiem pod co podciągnąć. darowizna? ;)
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-03-31, 15:26   

fu napisać/a:
forumowe sprawy finansowe nie wiem pod co podciągnąć. darowizna? ;)

Tak, bo bedzie to wspieranie portalu, dzielenie sie kosztami. Chyba, ze dochod z reklam w znacznym stopniu przekroczy sume potrzebna na dzialalnosc? Wtedy sie zaczniemy martwic! :D
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2010-03-31, 19:29   

Constantine napisać/a:
Dopuki nie ma cennika ani gwarancji wymiany, nie.
o. a jakie źródło, jeśli można wiedzieć, podaje takie kryteria?
Constantine napisać/a:
Ja mam teraz na imie John(Janek) :D
za życzenia dziękuję, chociaż imienin nie miałam. jeszcze ;>
czyżby czyżyk? pardąsik.. Janek, który kiedyś krył się tu pod inszym nickiem? ;>
w każdym razie - witaj :)

bapaszka napisać/a:
O czym piszesz Maluelo? O niedochodowym forum utrzymywanym ze skladek czy o reklamujacych sie tutaj bez formalnego rejestru ich firm?
inni mnie nie obchodzą. piszę o forum, które miałoby (no własnie - wlaściwie jako kto/co?) przychód typu:
Constantine napisać/a:
dostep do platnej tablicy ogloszen
bapaszka napisać/a:
reklamujacy sie tutaj kase wplaca na rozwoj forum


Jaras napisać/a:
Mam takie wrażenie że jednak się mylisz .. np. handlowałem na allegro i nie płaciłem z tego tytułu żadnych podatków, oprócz prowizji dla samego allegro :-) No ale nie wiem czy akurat to jest oficjalna forma dochodu.
a słyszałeś o systemie ;) który trzepie allegro w celu zidentyfikowania nieuczciwych handlujących? :) fu ma rację - bez płacenia podatku i rejestrowania działalnosci możesz sprzedać coś co posiadasz dłuzej niż pól roku. o ile jesteś w stanie to udowodnić (fa zakupu itp).

fu napisać/a:
takie forumowe sprawy finansowe nie wiem pod co podciągnąć. darowizna? ;)
niektórzy nazywają to donacją.
na szybko wyszukane:
http://forumprawne.org/no...eklama-itp.html - tu nikt niestety nie odpowiedział, ale już tu:
http://forumprawne.org/pr...ternetowej.html sÄ… jakieÅ› informacje :)

poza tym działalność czy jest zarobkowa czy nie (np. spółdzielnie) i tak musi się rozliczyć - własnie po to żeby dowieść że nie było dochodu, czyli wszystko odbyło się z blogosławieństwem paragrafów. kto chętny do prowadzenia księgowości? ;)
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Marcin99 

Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 366
SkÄ…d: centralna polska
WysÅ‚any: 2010-03-31, 20:05   

Żeby był podatek musi być zysk. Działalność będzie raczej usługowa bez żadnego fizycznego towaru. Wszelkie potencjalne zyski będą szły na inwestycje więc problem podatku dochodowego zgłowy. Pozostaje podatek od wartości dodanej, od wpłat konieczne bedzie jego odprowadzanie, ma to dobrą stronę ponieważ forum będzie go mogło odliczać od kupowanych aktywów i wydatków na twozenie usług.
Pozostaje kwestia formy prawnej i własności.
Jeszcze trzeba zastanowić się nad produktem, konieczne by było przeprowadzenie badań marketingowych, które należało by zacząć od zarejestrowanych użytkowników.
Sam pomysł mi się nie podoba.
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-04-01, 01:37   

Marcin99 napisać/a:
Sam pomysł mi się nie podoba.

Mi tez nie! :-P Dzial zasugerowalam pod wplywem anonsu jednego uzytkownika w innym watku: http://przebudzenie.com.p...php?p=6959#6959

Uzytkownik miast za rozslawianie podziekowac, doope na mnie wypial... :-D A taki cierpliwy, pokorny i pelen zrozumienia i brateskiej milosci mial byc jak chociazby katolicki ksiondz! :576:
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2010-04-01, 08:19   

Marcin99 napisać/a:
Żeby był podatek musi być zysk. Działalność będzie raczej usługowa bez żadnego fizycznego towaru. Wszelkie potencjalne zyski będą szły na inwestycje więc problem podatku dochodowego zgłowy.
a to z usług nie może być zysków?

sam pomysł wg mnie jest ok.
sÄ… 2 drogi:
a nawet 3
-działamy dalej tak jak teraz, na darmowym serwerze, luzacko, beztrosko - bardzo fajne, lajtowe takie, przyjemne, bo jednak daje mozliwosc kontaktu, wymiany, poznawania, bycia
-wspieramy forum ale tak nieoficjalnie, tudzież formalizujemy się ale tylko jako jednostka non-profit
-trzecia droga moze być odrębnym dopełnieniem, albo samodzielnym wyjsciem - zakladamy działalność, ale ruszamy pełną parą - czyli organizujemy się pod względem marketingowym, księgowym, zarządzania, bez ograniczeń prowadzimy działalność dochodową - tu moze się okazać, że przy dobrej organizacji trafimy na (moim zdaniem istniejącą) lukę w rynku. bardzo pragmatyczne ale nie pozbawione duchowości i wspolnej zabawy.
:->

ps. przyznam że ja chętnie bym zmieniła branżę uniezależniając się przy tym od wszelkich prezesów. moja wiedza jest jeszcze znikoma ale wspolnie już tak źle nie jest (fu wspominala cos o sklepie-działa to ustrojstwo fuczaczku?) a każdy ma tez jakies kontakty, osoby, ktore mozna by zaprosic do wspolpracy. bardzo mnie cos takiego kusi. z doswiadczenia wiem że jedna osoba zakladając działalnośc ma bardzo ciezko.
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Marcin99 

Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 366
SkÄ…d: centralna polska
WysÅ‚any: 2010-04-01, 12:21   

Manuela napisać/a:
a to z usług nie może być zysków?

Mogą być zyski ale lepiej żeby ich nie było. W szkole uczyli, że 0 razy 19% to zero, więc podatek będzie zerowy.
Produkty o których wspomina Constantine, to lipa. Ja nie bardzo wiem jakie produkty moglibyśmy sprzedawać. Działalność w samym internecie może być tylko uzupełnieniem działalności w realu.
Bez badań marketingowych to niema o czym dyskutować. NAjsamprzód trfzeba dokładnie prześwietlić podobne inicjatywy, później poznać oczekiwania klientów oni częst sami nie wiedzą czego chcą więc trzeba im przedstawić kil;ka możliwości. Konieczna też by była kampania reklamowa najlepiej w formie artykułów w czymś opiniotwórczym.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by Forum Komputerowe