Poprzedni temat «» Następny temat
Do Administratora
Autor Wiadomość
LadySakh 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Wrz 2009
Posty: 156
Skąd: from light
Wysłany: 2011-02-11, 10:07   Do Administratora

Witam,

otrzymałam e-mail o godzinie 00:28 dnia 11.02.2011r. z nastepujaca trescia:

Cytat:
"Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (10) na twoje konto, na Przebudzenie 2
i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem aktywne Pią 11. Lut, 2011 01:08:23

Jeśli to nie Ty próbowałeś/aś się logować, skontaktuj się z administratorem i poinformuj go o zdarzeniu."


Jak widzę ktoś próbował się zalogować na moje konto i je zablokowało na szczęście, bo ktoś nie trafił z hasłem ;)

Mam prośbę, czy jest możliwość jakoś sprawdzenia IP tej osoby która się próbowała zalogować czy raczej nie?

Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzało ;/
_________________
"Love is the song of the soul, singing to God.It is the balanced rhythmic dance of planets"
 
 
Tryt 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 572
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-11, 12:38   

Podobny incydent wystąpił na pewnym forum reiki. Wydaje się jakby ktoś wykonywał akcje obejmującą więcej for internetowych...
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
Wysłany: 2011-02-11, 12:54   

To chyba jakieś boty albo co... Ja tak miałem na jednym forum samochodowym. Takim darmowym jak nasze, może to stąd, że słabiej zabezpieczone przed próbami ataków?

oprócz komunikatu i krótkiego zablokowania konta nie było u mnie żadnych szkód. Mam nadzieję, Lady, że u Ciebie też nie.

Ale czekam na odzew Administracji Najwyższej :-)
_________________
 
 
Rutlawski 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 521
Skąd: Znienacka
Wysłany: 2011-02-11, 13:35   

No, ja na pewno tego nie zrobiłem :P

Z kolei nie miałem nigdy tu takiego incydentu.
Boty? No nie wiem...
_________________
Dzwońcie kochani
607778727

Piszcie kochani
2790097
 
 
LadySakh 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Wrz 2009
Posty: 156
Skąd: from light
Wysłany: 2011-02-11, 13:50   

Nie wydaje mi się by to były boty, one chyba działają masowo i nie rozdrabniają się na jedną osobę ;) Bywam na wielu forach ale pierwszy raz mi się to przytrafia. Zaś na forum przebudzenie już jestem tak długo (byłam już na wcześniejszym forum przebudzenie), że nie wydaje mi się by to był ktoś stąd.

10 prób zalogowania się (do oporu) to komuś zależało widać bardzo ;p a mnie w tych godzinach nawet nie ma on-line.

Na szczęście nic się nie stało. Jeśli komuś zależało na przeczytaniu wiadomości z priv to by się zawiódł ;) tylko rozmowy z Manuelą o kosmetykach :D A moje posty może przeczytać każdy zarejestrowany :) Gorzej jak ktoś by posłużył sie moim kontem w jakimś "złym" celu np. podszywanie się pode mnie ;/
_________________
"Love is the song of the soul, singing to God.It is the balanced rhythmic dance of planets"
 
 
Tryt 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 572
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-11, 14:45   

http://www.reiki.fc.pl/vi...5e70cf345#20596
Zgłoszony podobny problem na innym forum :P
 
 
Rutlawski 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 521
Skąd: Znienacka
Wysłany: 2011-02-11, 16:03   

Jednego jestem pewien, LS.

W jakimkolwiek celu ktoś się do Ciebie logował, na pewno nie odegnasz go od pomysłu mową :D
_________________
Dzwońcie kochani
607778727

Piszcie kochani
2790097
 
 
Villemo 

Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-02-11, 17:33   

a ja tez dostałam taki sam mail dzisiaj. Ktoś się nudził?:P albo jakiś błąd techniczny :)
 
 
Samba 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 759
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-11, 18:41   

Witaj Samba

Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (10) na twoje konto, na Przebudzenie 2
i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem aktywne Czw 10. Lut, 2011 22:59:27

Jeśli to nie Ty próbowałeś/aś się logować, skontaktuj się z administratorem i poinformuj go o zdarzeniu.


Taką informację przeczytalam przed chwila w mojej poczcie.
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 2011-02-11, 22:53   

mi się to zdarzyło jakieś 3-4tygodnie temu na innym forum, dokładnie też 10 prób logowania..
_________________
Dzieje się to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Trina 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 1029
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-02-12, 16:29   

Ja dziś otrzymałam podobne zawiadomienie o próbie logowania na moje konto (10) tyle,że z innego forum na którym się czasami udzielam :-?
 
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
Skąd: z dalekiej krainy
Wysłany: 2011-02-12, 17:46   

Ja tez:

Cytat:
Witaj bapaszka

Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (10) na twoje konto, na Przebudzenie 2
i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem aktywne Sob 12. Lut, 2011 08:29:02

Jeśli to nie Ty próbowałeś/aś się logować, skontaktuj się z administratorem i poinformuj go o zdarzeniu.

Mysle, ze to albo search boty typu Yahoo lub Google itp lub ktos, kto ostanio tutaj spamuje na PW i emailem reklamy innego forum - tez dostaliscie tam zaproszenie?

Problemu z logowanie tutaj jednak nie mialam ani wczoraj ani dzisiaj. Ale na wypadek wszelki calkowicie oproznilam moje PW bo tam byly iformacje typu adresy, telefony itp ktorymi sie z forumowiczami prywatnie wymienialam i nie chcialabym aby ktos nieproszony to sobie kolekcjonowal.
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Animka 

Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-12, 19:39   

u mnie, zadnych kłopotów
_________________
Fotografia Ślubna i Rodzinna www.artisticzoom.pl
 
 
Animka 

Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-12, 23:44   

zorietnowałam sie, ze na innych forach maja ten sam problem, wyjście jest jedno przeczekac atak spam-botów
_________________
Fotografia Ślubna i Rodzinna www.artisticzoom.pl
 
 
LadySakh 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Wrz 2009
Posty: 156
Skąd: from light
Wysłany: 2011-02-13, 08:36   

No to trzeba czekać aż boty przestaną, bo dziś znów ....

Cytat:
Witaj LadySakh

Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (10) na twoje konto, na Przebudzenie 2
i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem aktywne Nie 13. Lut, 2011 06:24:40

Jeśli to nie Ty próbowałeś/aś się logować, skontaktuj się z administratorem i poinformuj go o zdarzeniu.


;/
_________________
"Love is the song of the soul, singing to God.It is the balanced rhythmic dance of planets"
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
Wysłany: 2011-02-13, 10:11   

Ciekawe z jakich przeglądarek korzystacie? Ja z google chrome i na naszym forum żadnych kłopocików. Ale na samochodzianym miałem, dwa razy miałem.
_________________
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
Skąd: z dalekiej krainy
Wysłany: 2011-02-13, 16:50   

Ale to nie problem z logowaniem tylko takie MAILE dostajemy Kwitku! :568:
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
Wysłany: 2011-02-13, 17:05   

To nie czytać! :mrgreen:

Ale fakt, to serwer w nie przeglądarka ma tutaj znaczenie.
_________________
 
 
czterolap 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 83
Skąd: z lasu
Wysłany: 2011-02-14, 15:39   

Ciekawe. Poszperałem trochę w swoich źródłach i faktycznie wygląda, że to jakieś boty. Niestety ani zwykle logi serwera ani dodatkowe logi wykonywane przez skrypt phpBB nie zapisuja wartosci przekazywanych w formularzu logowania wiec trudno mi powiedziec cos wiecej o sposobie dzialania tych botow. Przypuszczam ze to moze byc jakas proba ataku slownikowego (czyt. zgadywanie hasel). Faktycznie wyglada tez na to, ze obecna fala tego typu atakow nasilila sie dopiero niedawno (chociaz w przeszlosci tez sie zdarzaly) i dotyczy wielu for phpBB. Same nieudane proby logowania wykonywane sa z wielu roznych adresow IP glownie z "zachodnich" krajow (USA, Niemcy, UK, etc.). Skad brane sa nazwy uzytkownikow? Pewnie ze strony glownej forum albo z publicznie widocznych tematow.

Przeciwdzialanie? Na razie nic poza CAPTCHA przy logowaniu nie przychodzi mi do glowy. Pewnie bede troche to obserwowal i jak wymysle cos lepszego to odpisze.
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
Skąd: z dalekiej krainy
Wysłany: 2011-02-14, 18:17   

A czy moge zmienic mojego nicka?
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by Forum Komputerowe