Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
"Dobra Nowina dla psa i kota"
Autor Wiadomość
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-04-05, 18:38   "Dobra Nowina dla psa i kota"

Dobra Nowina dla psa i kota - Autor Piotr PÅ‚atek, 2010-04-04

Na Sądzie Ostatecznym pojawią się też zwierzęta i jednym z ostatnich pytań, jakie zada się człowiekowi, będzie:

jaki byłeś wobec zwierząt.

Rozmowa z Tomaszem Jaeschke, byłym księdzem, animal pastorem, który wierzy w zmartwychwstanie zwierząt


Tomasz Jaeschke w schronisku dla zwierzÄ…t. ==> http://bi.gazeta.pl/im/0/...--Swarzedz-.jpg

Czy pies ma duszÄ™?

- Tak. Pies, kot, cielak, prosiaczek. Wszystkie mają. Boją się jak my, cierpią i czują jak my, czekają, ufają jak my, kochają. Jak my mają rodziców.

Przecież człowiek, pies, kot czy prosiak - wszyscy wyszliśmy spod jednej ręki Stwórcy. Dokładnie to samo tchnienie życia (bibl. Nefäsh) w nich i w nas. I nie po to Bóg je powołał, by zapełniały nasze żołądki, lecz nasze serca.

Dlaczego zatem księża w Polsce - pytani, czy zwierzęta mają duszę - tak rzadko odpowiadają twierdząco?

- To nie jest takie proste jak założenie psu smyczy i wyjście z nim na spacer. Proszę sobie wyobrazić - Kościół mówi, że w porządku - psy, koty, ptaki mają taką samą duszę jak my, ludzie... I co dalej? Więc w sumie bezpieczniej mówić za Kartezjuszem, że coś tam może i czują, ale nie tak do końca. Nie tak jak my, ludzie. Więc nie ma czym zawracać sobie głowy.

Domyślam się, że w razie przyznania zwierzakom duszy powstałoby spore zamieszanie.

- Weźmy choćby banalny przykład święconki wielkanocnej. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego... i spadające krople wody święconej. Na kawałek boczku, szynki, jajka... Na całkiem spory kawałek cierpienia ukrytego w nich.

By nie wspomnieć już o rzeczach naprawdę drastycznych, paradoksalnych, kiedy na przykład ksiądz najpierw błogosławi myśliwych, a potem ich ofiary, zwierzęta zabite bronią tychże myśliwych. I robi to na dodatek w imię Jezusa. Bolesny paradoks.

A co mówią nam księża?

Więcej ==> http://wyborcza.pl/1,7548...l#ixzz0kFBnqFZm
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Trina 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 1029
SkÄ…d: Wielkopolska
WysÅ‚any: 2010-04-05, 18:53   

Ciekawy,poruszajÄ…cy-fajny wywiad :-)
Dzięki bapaszka za zamieszczenie.
 
 
 
Samba 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 759
SkÄ…d: Polska
WysÅ‚any: 2010-04-05, 19:32   

Bardzo dużo prostoty i dobra płynie od tego człowieka. Chętnie przeczytałam. Podeślę córce, bo to ona jako kilkulatka powiedziała nam, że nie będzie jadła naszych mniejszych braci.
 
 
Ojciec
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2010-04-07, 15:56   

Cytat:
Na Sądzie Ostatecznym pojawią się też zwierzęta i jednym z ostatnich pytań, jakie zada się człowiekowi, będzie:


Ja nie osÄ…dzam.

Jeśli wydaje ci się że jest inaczej, to nie znasz Miłości.

Tak. Zwierzęta mają dusze lecz nie wszystkie. Co do osadzania, to pewnie nikt tego nie zrozumie, ale taka była moja wola, to jest ewolucja, ewolucja która kieruje do Mej Miłości.
 
 
Trina 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 1029
SkÄ…d: Wielkopolska
WysÅ‚any: 2010-04-07, 15:59   

Ojciec napisać/a:
Zwierzęta mają dusze lecz nie wszystkie

To może wyjaśnisz,dlaczego tak jest?Które mają a które nie?
 
 
 
Ojciec
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2010-04-07, 16:01   

a po co ci te informacje?
 
 
Trina 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 1029
SkÄ…d: Wielkopolska
WysÅ‚any: 2010-04-07, 16:02   

Bo mnie to ciekawi
 
 
 
Ojciec
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2010-04-07, 16:17   

Nie jest to ci do niczego potrzebne, a jak na prawdę chcesz wiedzieć to zawsze się możesz do Mnie zwrócić a ja Ci odpowiem.
 
 
Trina 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 1029
SkÄ…d: Wielkopolska
WysÅ‚any: 2010-04-07, 16:18   

To jakiś żart? Jaja sobie robisz prawda?
 
 
 
Ojciec
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2010-04-07, 16:38   

Jak chcesz, jak ci się znudzi ten stan to zawsze sobie możesz przypomnieć że istnieje coś co cię kocha stale i czeka stale.
 
 
Trina 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 1029
SkÄ…d: Wielkopolska
WysÅ‚any: 2010-04-07, 16:42   

Ojciec napisać/a:
zawsze sobie możesz przypomnieć że istnieje coś co cię kocha stale i czeka stale.

Nie muszę sobie przypominać-widzę tego kogoś codziennie.
 
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-04-07, 20:55   

Arku, idz sie o sosne, ok?
Ojciec napisać/a:
Tak. Zwierzęta mają dusze lecz nie wszystkie.

Te, ktore Ojciec zre zapewne nie maja duszy (wedlug Ojca).
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
wutang 


Dołączyć: 15 Wrz 2009
Posty: 201
SkÄ…d: z kÄ…towni
WysÅ‚any: 2010-04-07, 21:16   

To prawda, nie wszystkie zwierzęta mają duszę.
Te martwe na pewno jej nie majÄ….
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-04-07, 21:20   

Ano tak - swieta racja! :-D
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Ojciec
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2010-04-07, 21:31   

Nie które zwierzęta są po prostu mechanizmami, mają określoną role, tak jak np.: insekty.

Drogie dzieci ja jestem wszystkim, a widzicie we mnie jedynie swe odbicie.
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-04-07, 22:14   

Ojciec napisać/a:
Nie które zwierzęta są po prostu mechanizmami,

Wiem, takie jak Ty! :576:

Ojciec napisać/a:
widzicie we mnie jedynie swe odbicie.

Widzimy, ze Ci sie botowanie zacielo! :D
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Ojciec
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2010-04-07, 22:22   

:-)
 
 
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
SkÄ…d: :)
WysÅ‚any: 2010-04-08, 12:56   

Trina napisać/a:
To może wyjaśnisz,dlaczego tak jest?Które mają a które nie?


Przychylam się do tego pytania, tez chciałbym wiedzieć co ma duszę a co nie ma. Ciekaw jestem czy komary mają duszę czy to tylko mechanizmy, czy jak je zabijam to dopadnie mnie karma za odebranie im życia, czy mogę spać spokojnie bo tylko je "wyłączyłem" jak np. gadający mi niepotrzebnie za uchem telewizor? :mrgreen: A swoją drogą, Ojciec, mógłbyś aż tyle "komarzych maszyn" nie produkować :-P , albo skoro już musisz to w tym roku zróbmy tak, że komary mnie gryzą ale Ciebie swędzi i Ty się drapiesz :-P Chyba nie masz nic przeciw skoro jesteśmy jednością? :mrgreen: ;-) Kolejne co mnie ciekawi to czy rośliny mają duszę czy to też tylko mechanizmy, bapaszka kiedyś twierdziła że nie mają duszy, no ale ja nie jestem przekonany .. nie ma to jak Ojca spytać ;-)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=a7lvBcEt3i4
 
 
 
Ojciec
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2010-04-08, 14:26   

Dusze mają te zwierzęta z którymi wchodzisz w interakcje od czuciową, natomiast nie maja te które są mechanizmami pracowniczymi (służą by inne mogły służyć dalej) jak np.: planktony i inne mikro organizmy. Dusza to pojazd świadomości, zaś pojazdem duszy jest ciało. Taki pojazd można rozróżnić jedną podstawową cechą: Wybór, brak wyboru jest schematem.

Jaras komary zawsze gryzą Mnie i to mnie swędzi :) . Pokochaj to w tym roku, albo i nie :-D

Co do roślin. Rośliny mają świadomość, jak sami zauważyliście ofiarując im miłość (ciepłe słowo) one są ładniejsze i zdrowsze, lepiej nam służą, a to według naturalnej zasady, która brzmi "Miłość się potęguje", a świadomość jest Miłością. istnieją rośliny które mają dusze, lecz na tej planecie występuje jedynie parę gatunków. Są światy które są w całości zamieszkane przez takie organizmy, są one przeznaczone do początkowych faz rozwoju duszy. Dusze się rozwija jak pojazd, rozszerza w niej świadomość. Świadomości się nie rozwija, gdyż ona Jest.
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-04-08, 16:37   

Jaras napisać/a:
czy rośliny mają duszę czy to też tylko mechanizmy, bapaszka kiedyś twierdziła że nie mają duszy

Kiedy? W jakim odniesieniu?

Ojciec napisać/a:
istnieją rośliny które mają dusze, lecz na tej planecie występuje jedynie parę gatunków.

Czyli jakie/ gdzie?

Ojciec napisać/a:
Są światy które są w całości zamieszkane przez takie organizmy, są one przeznaczone do początkowych faz rozwoju duszy.

Jakie/ gdzie?
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by Forum Komputerowe