Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
"Dobra Nowina dla psa i kota"
Autor Wiadomość
Ojciec
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2010-04-08, 15:42   

w dupie kochana w dupie, hahahahhaa

Może nie można mi używać niektórych słów? można :D Bom wolny od wszystkiego jest :)

:lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
 
istota 


Dołączyła: 05 Gru 2009
Posty: 150
SkÄ…d: las
WysÅ‚any: 2010-04-08, 16:04   

Ojciec a słyszal ty o duszy tzw.zbiorowej? Wszystkie kultury , żyjące blisko natury wiedzą, że wszystko co żyje ma duszę, przynajmniej wspólną. I to ludzie nadają znaczenie życiu i śmierci. W swiecie przyrody nie ma takich dylematow, kochani Wy moi...faryzeusze :))
_________________
Żadne miejsce nie jest bardziej święte ani wypełnione mocą niż pozostałe
Żadna istota nie jest bardziej uduchowiona niż pozostałe
Żadna rzecz nie jest bardziej boska od pozostałych
Suwerenna istota i Pierwsze Źródło stanowią rzeczywistość
WM
 
 
Ojciec
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2010-04-08, 16:07   

Mylisz trochę pojecie duszy z świadomością, jest to często mylące pojęcie przez ludzi.
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-04-08, 16:08   

Ojciec napisać/a:
w dupie kochana w dupie, hahahahhaa

Odpowiedz godna Ciebie Kochany! :)

Ojciec napisać/a:
Może nie można mi używać niektórych słów? można Bom wolny od wszystkiego jest

Ewidentnie tak.
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Ojciec
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2010-04-08, 16:26   

Hhahaahahahahahahahhahahahahahahahahaha

Uśmiechnij się :)
 
 
istota 


Dołączyła: 05 Gru 2009
Posty: 150
SkÄ…d: las
WysÅ‚any: 2010-04-08, 17:22   

http://www.youtube.com/wa...KgIeNnEpXE&NR=1
_________________
Żadne miejsce nie jest bardziej święte ani wypełnione mocą niż pozostałe
Żadna istota nie jest bardziej uduchowiona niż pozostałe
Żadna rzecz nie jest bardziej boska od pozostałych
Suwerenna istota i Pierwsze Źródło stanowią rzeczywistość
WM
 
 
Ojciec
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2010-04-08, 17:44   

„Kiedykolwiek pojawia siÄ™ jakiÅ› problem, zaczynamy siÄ™ z nim identyfikować i mówimy: „Och, Bóg odwróciÅ‚ siÄ™ do mnie plecami.” Nie zdajemy sobie wtedy sprawy z tego, że tak naprawdÄ™ to my sami odwróciliÅ›my siÄ™ do siebie plecami. Ale jeÅ›li spojrzymy w gÅ‚Ä…b siebie, zwracajÄ…c swe spojrzenie do wewnÄ…trz, odnajdziemy wtedy w sobie rozwiÄ…zanie każdego problemu. Wszystko, czego pragniesz siÄ™ dowiedzieć, jest wÅ‚aÅ›nie tam.

Zapomnij o umyÅ›le i wniknij w swe serce – nie bój siÄ™ go otworzyć. Powiesz pewnie: „Och, jak otworzÄ™ swe serce, na pewno zostanÄ™ zraniony!” Nie! Po prostu pozwól na to. Nie myÅ›l o tym. JesteÅ› tutaj po to, aby kochać – tylko kochać, nic wiÄ™cej.

Otwórz swe serce. PÅ‚acz za Bogiem, wzywajÄ…c Go: „Boże, objaw mi siebie! Pomóż mi, abym mógÅ‚ nazwać siebie Synem Bożym, dzieckiem Boga!” Rób to, aż w koÅ„cu bÄ™dziesz mógÅ‚ jak Chrystus powiedzieć: „Tak, jestem jednym z Bogiem.”

W momencie, gdy budzisz siÄ™ rano, powiedz: „Jestem dzieckiem Boga i muszÄ™ być jak dziecko Boga!” A w ciÄ…gu dnia nieustannie przypominaj sobie, że jesteÅ› tÄ… miÅ‚oÅ›ciÄ…, tym zaufaniem, pokojem, jednoÅ›ciÄ… i radoÅ›ciÄ….

Nie ma wspanialszej mantry niż Å›piewanie: „Jestem miÅ‚oÅ›ciÄ…”. Poprzez Å›piewanie „jestem miÅ‚oÅ›ciÄ…” bÄ™dziesz ciÄ…gle przypominać sobie, że jesteÅ› samym Bogiem. Gdy twój umysÅ‚ lub twe serce jest zmartwione, Å›piewaj to gÅ‚oÅ›no. To uspokoi twój umysÅ‚. Recytuj to najpierw przez swe usta, później zaÅ› w swym umyÅ›le, aż w koÅ„cu mantra ta dosiÄ™gnie twego serca i bÄ™dzie powtarzana w nim samoistnie.

Nie ma żadnej wielkiej mantry, która uczyni ciÄ™ urzeczywistnionym ot tak, gdy bÄ™dziesz jÄ… powtarzać tysiÄ…ce razy. Wystarczy tylko jedna prosta mantra – ale wyÅ›piewana z serca. Nigdy nie módl siÄ™ patrzÄ…c na ilość, lecz na jakość. Jakość, która pochodzi z serca, jest najlepsza.”

- Åšri Swami Vishwananda
 
 
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
SkÄ…d: :)
WysÅ‚any: 2010-04-09, 09:07   

bapaszka napisać/a:
Jaras napisać/a:
czy rośliny mają duszę czy to też tylko mechanizmy, bapaszka kiedyś twierdziła że nie mają duszy

Kiedy? W jakim odniesieniu?


A kiedyś podczas dyskusji o wegetarianizmie :-) Nie pamiętam dokładnie czy na starym forum czy już tutaj.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=a7lvBcEt3i4
 
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-04-09, 20:20   

No mozliwe, ze tak co nie znaczy, ze zywy byt "bezduszny" jest "mechanizmem", no nie? :697:
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
SkÄ…d: :)
WysÅ‚any: 2010-04-10, 10:35   

Ja to widzę i tak po swojemu ;-) Zarówno najmniejszy insekt jak i roślina ma duszę - siłę życiową która nią porusza, pobudza do wzrostu, rozmnażania, itd. Nawet jeśli ich życie jest prosto zorganizowane, ale widocznie życie na tym poziomie takie jest. Mechanizmem to jest pralka albo komputer, ale życie choćby najmniejsze to już jest coś więcej :-)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=a7lvBcEt3i4
 
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-04-10, 16:15   

Jaras napisać/a:
Ja to widzę i tak po swojemu Zarówno najmniejszy insekt jak i roślina ma duszę - siłę życiową która nią porusza, pobudza do wzrostu, rozmnażania, itd.

Ja tez widze podobnie, ale zamiast "ma dusze" wstawilabym - DUCHA, energie, ktora porusza wszelkim ZYCIEM! :)

Dlatego, w mojej opinii, wazne jest uszanowanie kazdej formy zycia. Jednak nie wejde tu w dyskusje typu, ze zabijanie krowy na pokarm niczym sie nie rozni od "mordowania salaty"! :)

Ale jednoczesnie dodam, ze staram sie aby byc ino Fruiteriankom... nielatwe to jednak jest - moze to brak silnej woli/ dyscypliny wewnetrznej? Chociaz jak sie kilkakrotnie przymierzalam, to czulam sie optymalnie.
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by Forum Komputerowe