Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
...dla tych co odeszli tak nagle...
Autor Wiadomość
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-04-14, 15:45   

Kwiat Paproci napisać/a:
Nie wyglÄ…da to na decyzjÄ™ rodziny bynajmniej.

Z tego, co widze, to rodziny sa w szoku. Wyslijmy im swiatelko wspolczucia.
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Trina 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 1029
SkÄ…d: Wielkopolska
WysÅ‚any: 2010-04-14, 17:25   

Moim zdanie to z tym pochówkiem na Wawelu to trochę przesada.Tak jak było napisane w artykule-Wawel to raczej nekropolia królewska.Dziś w tv słyszałam jak mówiono,że lepiej by to było,aby spoczęli w Świątyni Opatrzności Bożej-mają tam pochować też Kaczorowskiego
http://wiadomosci.onet.pl...olicy,item.html
 
 
 
hagen 


Dołączyć: 25 Lip 2009
Posty: 432
SkÄ…d: z macicy
WysÅ‚any: 2010-04-15, 00:11   

Ruski demotywatorek



napis na foto."Beria i Stalin szukają miejsca dla posadzenia drzewka na lotnisku pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 1940 roku.

demotywator STRATEGICZNY GENIUSZ
on jeszcze w 1940 roku znał gdzie posadzić drzewo żeby posadzić antyrosyjskich Lachów
_________________
Kopsnij dolca
 
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-04-15, 13:53   

To jest podpucha, wedlug mnie. Stalinowcy sadzili tam drzewka dopiero w 1947 roku.
Watek z kondolencjami robi sie "Przygodami Kapitana Klossa" - po co? :-/
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
tree
Administrator

Dołączyć: 09 Lip 2009
Posty: 26
WysÅ‚any: 2010-04-15, 13:57   

bo to wprowadza urozmaicenie :)
a przeciez smierc to naturalna sprawa tylko jej sposob moze byc ciekawszy lub nie...
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-04-15, 14:01   

Co wprowadza "urozmaicenie" do watku o tytule "...dla tych co odeszli tak nagle..."? Myslalam, ze to rodzaj Ksiegi Wpisow dla tych, ktorzy pragna zlozyc kondolencje lub wyrazic smutek z powodu tragedii. Ale widocznie bylam w bledzie. Wiec bawcie sie dalej. Ja spasuje, bo do smiechu mi nie jest obecnie.
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
hagen 


Dołączyć: 25 Lip 2009
Posty: 432
SkÄ…d: z macicy
WysÅ‚any: 2010-04-15, 21:57   

Ja traktuję ten wątek jako "katastrofowy" nie żałobny, więc wrzucam różne duperelki.
_________________
Kopsnij dolca
 
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
WysÅ‚any: 2010-04-15, 22:39   

Hagen, to chyba od początku było nieuniknione, forum to nie księga żałobna. To wszystko jest tak mocne, intensywne i do bólu realistyczne, że nie sposób tylko opisywać swoje odczucia. Poza tym ten tzw. "real" działa w sposób przewidywalny, juz ludzie mają dosyć medialnego maglowania tragedii i uciekają np. w humor. Demoty itp.
Jednym słowem spoko, pax vobiscum i alleluja i do przodu, niestety.

To jest wyjątkowy czas, tak wiele się dzieje, głównie w nas.

_(^)_


PS. Ale właściwie to o co mi chodziło...? ;-)
 
 
tree
Administrator

Dołączyć: 09 Lip 2009
Posty: 26
WysÅ‚any: 2010-04-15, 23:10   

mnie osobiscie temat z kazdym dniem coraz bardziej irytuje, choc ani go sledze ani ubolewam jednak na kazdym kroku cos niewypala wlasnie przez ta bzdure... qwa, tragedia mi wielka a ze codzien gdzies ludzie gina to juz mniej istotne bo show must go on i szopka trwac.
to moje personalne odczucie i mam do tego prawo gdyby ktos chcial sie uniesc na moja wypowiedz.
jeszcze raz - naturalna kolej zycia - smierc, a chyba wiekszosc z nas tu wie ze to tylko kolejny krok...
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-04-16, 02:26   

tree, szkoda slow - zenujaco sie zaprezentowales jako Admin i przykro, ze tak sie pokazales, jako czlowiek - widocznie musiales.
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2010-04-16, 07:58   

tak, wiele osób ginie każdego dnia na drogach a ich ciała są nierzadko w stanie porównywalnym z tymi, które wracają ze Smoleńska. i nikt nie zabrania każdego dnia pomyśleć ciepło i o tych ofiarach wypadków drogowych, domowych, cierpiących chorych itd. oraz o ich rodzinach. można pomysleć - "jeszcze jeden wypadek, odcinam się", można pomyśleć "kolejny wypadek - wspieram"
czasem rozne sytuacje oglądam z innego punktu widzenia - tu np. z punktu widzenia wysłania takiego demota do matki, ktora tam straciła córkę, syna. generalnie widząc komentarze na necie przykro mi na mysl że ci bliscy na to kiedys się mogą natknąć.

nie wiem czy jest sens rozdzielać wątek, kazda rozmowa na zywo wlasciwie nie omija tych tematów politycznych, trudno to oddzielić. za chwilę będzie trzeba wydzielać posty rażące innych i tworzyć 3 temat...

-----------
tak sobie myslę, że teraz w weekend ważne jest znów bezpieczeństwo. tysiące osób w jednym miejscu, w tym wiele głów państw. różne służby tez w tysiącach osób ściągnięte z reszty kraju. niech będzie bezpiecznie. dla wszystkich.
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
SkÄ…d: :)
WysÅ‚any: 2010-04-16, 09:04   

Manuela napisać/a:
można pomyśleć "kolejny wypadek - wspieram"


To by się sprowadzało do codziennego myślenia o wypadkach i o tym że ktoś zginął, a ludzie chcą się też cieszyć i śmiać zamiast wiecznie w żałobie siedzieć i myśleć tylko o tym że komuś na świecie w tej chwili smutno.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=a7lvBcEt3i4
 
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2010-04-16, 11:22   

no i tu trzeba by mieć rownowagę. myslimy o innych sprawach, zdarzeniach, ale wolimy unikać myslenia o tych przykrych, udawać że to nas nie dotyczy...
mi nie szkoda dobrej mysli posłać ludziom, którzy akurat przeżywają ból. nie mówię, żeby wchodzić w ich emocje, odzwierciedlać ten ból w sobie ale po prostu choćby tylko myślą ich wesprzeć, jak można to pogadac bo to jest wtedy bardzo potrzebne.
ostatnio był na necie art. żony zmarłego polityka, ktora prosiła by do niej dzwonić, żeby się nie obawiać i nie unikać z nią kontaktu. łatwo się wycofać z zycia kiedy się przezywa śmierć bliskich, trudniej pózniej do zycia wrocic a kiedy ludzie wokól troszkę zadbają o tych cierpiących to myslę, że ten ludzki, serdeczny dar nie przyniesie nikomu straty..
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
tree
Administrator

Dołączyć: 09 Lip 2009
Posty: 26
WysÅ‚any: 2010-04-16, 11:57   

...no ale przeciez dobra mysla jest ze po smierci tuaj moze byc juz tylko lepiej :)
 
 
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
SkÄ…d: :)
WysÅ‚any: 2010-04-16, 12:17   

Mnie chyba bliżej mentalnie do kultur które nie robią ze śmierci tragedii, nie przeżywam nigdy żadnej śmierci jakoś szczególnie boleśnie, owszem mam wtedy trochę refleksji na temat samej śmierci i co konkretnie śmierć danej osoby zmienia w jej i moim życiu, jeśli czuję smutek to raczej z tego powodu że już sobie z tym kimś nie pogadam, że nie będzie jego towarzystwa, czyli bardziej ze swojego powodu niż z powodu jego śmierci. Nie czuję wtedy potrzeby żeby ktokolwiek mnie pocieszał, wszelkie kondolencje są mi obojętne i brzmią nieco sztucznie, wymuszenie. A już naprawdę daleko mi do przyodziewania się w czerń i noszenia żałoby miesiącami, kilka dni zajmuje mi ogarnięcie nowego stanu rzeczy i żyję dalej bo co mi innego pozostaje? Może więc dlatego że mam takie podejście jakie mam - to tak traktuję innych też, bez nadmiernego "pocieszactwa" i bez współbiadolenia, raczej jestem bliższy przesłania komuś myśli że śmierć nie jest końcem życia, tylko nie wiem czy komuś potrzebne takie "oświecone teoryjki" i czy nie uzna tego za podłość :-P
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=a7lvBcEt3i4
 
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
WysÅ‚any: 2010-04-16, 13:31   

Manuela napisać/a:
generalnie widząc komentarze na necie przykro mi na mysl że ci bliscy na to kiedys się mogą natknąć.

Wlasnie, tym bardziej przykro, bo watki na forach, lacznie z tymi CUDownymi i w onecie powstaly z ich powodu a nie jako pole do popisu, kto ma czyjas tragedie gleboko gdzies, kto jaka filozofie, tradycje czy nawet kraj obecnie preferuje, bo tam mozna sie cieszyc na widok smierci drugiego czlowieka. Dziwne, ze takie osoby (Polacy ponoc jednoczesnie), nie zmienia wlasnej tradycji sobie. Toc to wolno im chyba w tym zakresie obecnie?
Po co Wolnosc wykorzystywac tylko do szydzacego paplania na przekor Braciom i Siostrom Swoim?

tree napisać/a:
...no ale przeciez dobra mysla jest ze po smierci tuaj moze byc juz tylko lepiej

Mozesz to blizej naswietlic? Gdzie bedzie lepiej? Rozwin temat - nawet tutaj lub zakladajac nowy temat np. "Ojciec come back to tree". Nie krepuj sie, bo jako Adminowi nikt Ci juz nie wskarze, ze cos jest nie na miejscu. Badz pozdrowiony w Swojej Wladzy i Wszechmadrosci! Dziel sie z nami nizszymi, naiwnymi, niedoswietlonymi. Z gory dziekuje za Twoj cenny czas, ktory poswiecisz na te wyjasnienia!

A tak suma sumarum, to szkoda, ze nikt nie widzi, kto maci w mediach, kto podpuszcza, kto szczuje Polaka przeciw Polakowi! Kto wykorzystuje Nasza Tragedie Narodowa, aby dalej byla niezgoda w Naszym Narodzie! Opamietajmy troche sie - nieco godnosci zachowajmy, jakby juz rozumu zabraklo w gaszczu nowego, co na starym powstaje.

Pozdrawiam z Miloscia do Was i do Mojej Ojczyzny Matki!
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Rutlawski 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 521
SkÄ…d: Znienacka
WysÅ‚any: 2010-04-16, 15:44   

A więc kto szczuje Polaka przeciw Polakowi?
_________________
Dzwońcie kochani
607778727

Piszcie kochani
2790097
 
 
Trina 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 1029
SkÄ…d: Wielkopolska
WysÅ‚any: 2010-04-16, 17:13   

bapaszka napisać/a:
szkoda, ze nikt nie widzi, kto maci w mediach

Eeee....Dziwisz???? To ponoć jego pomysł z pochowaniem pary prezydenckiej na Wawelu(ale czy to prawda?) no i to wywołało protesty...
http://wiadomosci.onet.pl...odowa,item.html
 
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2010-04-16, 19:12   

Animka pytała o Nostradamusa. a ja weszłam dzis na Nautilusa:
http://www.nautilus.org.p...artykul&id=2094
ja przed wojną w Iraku miałam szereg snów z samolotami/rakietami nad moją okolicą. rakiety leciały od południa, do tego masywne, wojskowe samoloty USA. tak mi się przypomniało.. dziwne są takie przeczucia. kwestia przeznaczenia, decyzji duszy, naszych nieświadomych wyborów, zgromadzenia intencji.. brrrr
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
WysÅ‚any: 2010-04-16, 21:55   

Przypomniał mi się wiersz Jarosława Iwaszkiewicza, jego spojrzenie na naszą "ziemską tułaczkę". Bardzo lubię ten wiersz, zamieszczałem też na poprzednich Przebudzeniach.




Piosenka dla zmarłej


Wszystko jest bez sensu,
Wszystko pogmatwane
Jak te winorośle,
GÄ…szcze cmentarniane.

Wszystko, co się złączy,
Znowu się rozłączy,
Na kształt pogmatwanych
Na cmentarzach pnÄ…czy.

Wśród wielkiej miłości
Wszystko jest poczęte
I wszystko - bez sensu -
Lecz bardzo jest święte.

Która leżysz w trumnie
Pomiędzy kwiatami,
Wiedz, że Dionizos
Modli siÄ™ za nami.

Wiedz, że przyjdzie święty,
Ramieniem ogarnie,
Wszystkie wytłumaczy
Przebyte męczarnie.

Bo sens nie w szarpaniu
Ani jest w radości,
Ale w cierpliwości
I wielkim czekaniu.

Niech cię więc nie zdziwią
Obłoki ni zorze,
Wszystko jest na chwilÄ™
I wszystko jak morze.

Wszystko jest od Boga
I do Boga droga,
Niby Jakubowa
Drabina uboga.

Niechże ciebie w grobie
Nic nie niepokoi:
Nocką mroźny miesiąc
Nad mogiłą stoi.

A wiosnÄ… - co wiosny -
Przez lata i wieki
Kwiaty na mogile
PodniosÄ… powieki.

Wnet pogasną liście -
Wszystko trwa tak krótko,
Ja siÄ™ tez przytulÄ™
Do ziemi cichutko.

Zapomnieni dawno
Wyrośniem kwiatami,
Bowiem Dionizos
Modli siÄ™ za nami.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by Forum Komputerowe