Poprzedni temat «» Następny temat
Prawdy i kłamsta nt. Fukushimy?
Autor Wiadomość
Animka 

Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-03-28, 23:15   Prawdy i kłamsta nt. Fukushimy?

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych i zawsze mi do nich daleko...
Ale tym razem niepokoją mnie rózne informacje.

---> http://www.globalnaswiado...imaklamstwa.htm

A co Wy o tym sądzicie>
Czy jest na sali jakiś znawca w tej materii, by mógł choć trochę zweryfikować podawane dane?
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
Wysłany: 2011-03-29, 11:12   

Przed chwilą w wiadomościach w TVP1 powiedziały, że do atmosfery i do wody wydostał się pluton. Okres półrozpadu 24 tysiące lat i jest to, niestety, najbardziej toksyczna frakcja emisji promieniotwórczej.

Jak znajdę to zamieszczę link do niemieckiej strony na której osoby prywatne podają zmierzone własnoręcznie, swoim sprzętem, wartości promieniowania nad Niemcami. Od początku tj. od 11 marca nie było anomalii.
_________________
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
Wysłany: 2011-03-29, 18:28   

Nie namierzyłem tego z NRD ale tutaj obrazek, jak chmura z radiacją startuje z Fukushimy:




A tutaj stan radiacji nad Polską na bieżąco: klik
_________________
 
 
istota 


Dołączyła: 05 Gru 2009
Posty: 150
Skąd: las
Wysłany: 2011-03-30, 06:44   

List od dr Masaru Emoto ...

Do wszystkich ludzi na całym świecie,

Proszę wysłać swoje modlitwy miłości i wdzięczności do wody w elektrowni atomowej w Fukushima, Japonia.
...
Przez ogromne trzęsienia ziemi (wielkości 9) i niewyobrażalnie wielkie tsunami, zginęło ponad 10.000 osób, i nadal ginie ... nawet teraz ... Od katastrofy minęło 16 dni. Najgorsze jest to, że woda w reaktorach Fukushima zaczęła przeciekać, i zanieczyszcza morze, powietrze i cząsteczki wody na otaczających je terenach.

Ludzka mądrość nie była w stanie zrobić wiele, aby rozwiązać ten problem, tylko stara się ochłodzić materiały promieniotwórcze w reaktorach.

Czy naprawdę nic innego nie można zrobić?

Myślę, że można. Podczas ponad dwudziestoletnich badań Hado, pomiaru i technologii wody, fotografując kryształy wody, byłem świadkiem, że woda może po otrzymaniu czystej wibracji człowieka zmienić swoją strukturę za pomocą modlitwy i to nie ważne, jak daleko ta woda jest.

Formuła Energi Alberta Einsteina E = MC2 naprawdę oznacza, że zużycie energii = liczba osób i świadomości ludzi.

Teraz jest czas, aby zrozumieć prawdziwe znaczenie tego faktu. Weź udział w ceremonii modlitwy, jako współobywateli planety Ziemia. Proszę wszystkich ludzi, nie tylko w Japonii, ale na całym świecie, by pomogli nam znaleźć wyjście z kryzysu planety!

Procedura modlitwy jest następująca:

Dzień i godzina:
31 marca 2011 (czwartek)
12:00 w każdej strefie czasowej

Proszę powiedzieć następujące zdanie:

"Wodo z Fukushima,
Przykro nam, że tak cierpisz.
Wybacz nam. Dziękujemy, kochamy cię ".

Proszę powiedzieć te słowa na głos lub w myślach. Można je powtórzyć trzy razy, trzymając swoje ręce w pozycji modlitwy.

Dziękuję bardzo z całego serca.

Z miłością i wdzięcznością,
Masaru Emoto
Wysłannik wody
http://emotopeaceproject.blogspot.com/
_________________
Żadne miejsce nie jest bardziej święte ani wypełnione mocą niż pozostałe
Żadna istota nie jest bardziej uduchowiona niż pozostałe
Żadna rzecz nie jest bardziej boska od pozostałych
Suwerenna istota i Pierwsze Źródło stanowią rzeczywistość
WM
 
 
Magnolia 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-03-31, 18:34   

nie jestem fachowcem i sie w tej sprawie nie wypowiem, natomiast zaopatrzylam sie w duzeeee ilosci spiruliny, chlorelli, mineralow i flavon, po co? wole zapobiegac niz pozniej zalowac ze tego nie robilam. Te produkty sa pochodzenia naturalnego to i nie boje sie , ze przedawkuje.

To co dzieje sie na swiecie zmusza nas do refleksji i do wyciagniecia odpowiednich wnioskow.
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
Wysłany: 2011-04-01, 09:21   

Mam już ten link: you-measure

Po prawej jest pasek z kolorami wskazującymi stopień radiacji. Nic mocnego nie ma.
_________________
 
 
Magnolia 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-04-01, 11:18   

http://monitorpolski.word...-polsce-rosnie/


czy te dane sa prawdziwe?
 
 
Animka 

Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-04-01, 13:48   

Magnolia, sprawę łatwo mozna sprawdzić, autor artykułu straszy nas danymi z Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej w Warszawie porownując je z danymi z: Mapka Państwowej Agencji Atomistyki i sugerując jakoby te drugie były zanizane, a prawde pisali Ci pierwsi, co już samo w sobie ma wywolywac w nas lęk (bardzo duzo osób teraz buduje swoje jestestwo na wywoływaniu jeszcze wiekszego lęku- warto się temu nie poddawać).


Wobec powyższego weszłam sobie na stronę tego pierwszego, czyli http://www.clor.waw.pl/ i można tam na głównej stronie przeczytać, ze:

Cytat:
"JAPOŃSKA" CHMURA NAD POLSKĄ

W piątek 11 marca 2011 r. na skutek trzęsienia ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera doszło do awarii w japońskiej elektrowni Fukushima I (Fukushima Dai-ichi), wyposażonej w 6 bloków z reaktorami BWR (Boiling Water Reactor).

Około środy (23 marca 2011) nad Polskę dotarły pierwsze warstwy powietrza znad elektrowni Fukushima, zawierające niewielkie ilości radionuklidów pochodzenia sztucznego (głównie promieniotwórczego jodu I-131). Ze względu na odległość uszkodzonej elektrowni od granic naszego kraju (ok. 8500 km), radionuklidy znajdujące się w warstwach powietrza przemieszczających się nad naszym krajem, uległy bardzo dużemu "rozcieńczeniu".

W dniu dzisiejszym (30 marca) stężenie promieniotwórczego jodu I-131 rejestrowanego w powietrzu atmosferycznym nad Polską wzrosło do wartości pojedynczych miliBq/m3 (milibekereli na metr sześcienny powietrza). Stężenia te wzrosły w stosunku do poprzednich pomiarów (z 28 marca) kilkakrotnie - jednak nadal są to bardzo niskie poziomy.

Dla porównania, pragniemy przypomnieć, że w czasie przemieszczania się nad terytorium naszego kraju chmury radioaktywnej po awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu, rejestrowane były stężenia jodu I-131 dochodzące do 200 Bq/m3 (bekereli na metr sześcienny powietrza), a więc rejestrowane obecnie stężenia są dziesiątki tysięcy razy niższe i nie zagrażają w żaden sposób mieszkańcom Polski ani środowisku naturalnemu naszego kraju.


Poniżej można znaleźć dokument podający stężenia jodu I-131 oraz innych izotopów promieniotwórczych obecnych w powietrzu, w kilku lokalizacjach w Polsce. Są to dane pochodzące z sieci wysokoczułych stacji monitoringu powietrza ASS-500*, pracujących w sieci wczesnego ostrzegania o skażeniach promieniotwórczych Prezesa PAA (nominalny przepływ powietrza przez filtry stacji wynosi 500 m3/h). Dane są na bieżąco dopisywane do dokumentu, który zawiera wyniki od początku pojawienia się mas powietrza znad Fukushimy nad Polską. Informujemy, że w dokumencie tym na bieżąco pojawiają się wyniki z ośrodków, które na miejscu mierzą filtry zdjęte ze stacji ASS-500. Kilka ośrodków w kraju nie posiada niestety wysokoczułej aparatury spektrometrycznej, wobec czego filtry z takich stacji mierzone są sukcesywnie (w miarę posiadanych mocy pomiarowych) w Centralnym Laboratorium Ochrony Radiologicznej w Warszawie. W związku z tym wyniki z tych stacji mogą pojawiać się w pliku z pewnym opóźnieniem.

* - patent, produkcja stacji ASS-500 oraz nadzór nad działaniem sieci - Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej

W imieniu Dyrekcji CLOR

Krzysztof Isajenko

(Zastepca Dyrektora)

WYNIKI (01.04.2011 godz. 13.30)
 
 
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
Skąd: :)
Wysłany: 2011-04-01, 14:52   

Wiosna jest i ja nie zamierzam kisić się w chacie ze strachu przed promieniowaniem :-) Przeżyłem Czarnobyl który wybuchł mi prawie że pod nosem a mam się trząść przed wybuchem odległym o 8.500 km? Macie pojęcie ile prób nuklearnych zostało przeprowadzonych na tej planecie i że ciągle to ma miejsce? Może ten link Wam przybliży temat:

http://img33.imageshack.u...uclearafull.png

Cytat:
Te produkty sa pochodzenia naturalnego to i nie boje sie , ze przedawkuje.


Magnolia :-) Naturalne rzeczy też można przedawkować ;-)
 
 
 
Samba 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 759
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-04-01, 15:32   

Trzeba zachowac spokój, bo może się okazac że pozabijają ludzi informacje o promieniowaniu, którego nie ma.
Ja w każdym razie oczyszczam cały czas powietrze wokół Ziemi. Przesyłam Światło i Miłośc do Ziemi i wiem ze jest grupa ludzi na Ziemi która pracuje niekoniecznie ciągle pisząc na ten temat, bo szkoda teraz czasu na pisanie.
 
 
Magnolia 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-04-01, 20:55   

Tak Animko :-)
http://www.clor.waw.pl/Ra...2011%28e%29.pdf



tam sa podane jednostki rozne, moze ktos wie jak to odczytac.

Jaras :-) zgadzam sie z tym , iz testuja rozniste rzeczy nie informujac nas o tym...dlatego mamy tak duzo nowotworow....sie nie da przedawkowac naturalnych substancji, bo trzeba by bylo zjesc ich oooogromne ilosci. Ostatnio ktos pokusil sie o takie liczenie rzecz dotyczyla flavonu i okazalo sie , ze trzebaby zjesc ok.210 sloiczkow na raz, poza tym organizm latwo takie sustancje wydala.

Samba :-) od lat z Miloscia patrzymy na nasza kochana ziemie. W kazda sobote uczestnicze w specjalnych medytacjach dla ziemi.
 
 
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
Skąd: :)
Wysłany: 2011-04-02, 12:19   

Samba napisać/a:
Trzeba zachowac spokój, bo może się okazac że pozabijają ludzi informacje o promieniowaniu, którego nie ma.


Racja :-) Pamiętajmy o tym że to są tylko informacje, w dodatku takie które trudno zweryfikować, bo ilu z nas jest w stanie dokonać samodzielnych pomiarów promieniowania? Ano właśnie 8-) Tu jesteśmy skazani na poleganie na raportach takich czy innych instytucji i jak tu rozgryźć która z nich kłamie a która mówi prawdę?

Magnolia :-) Naturalne substancje to szeroki temat i zależy o jakich mówimy. Znam takie które w małych dawkach leczą ale już w troszkę większych szkodzą a w 5 razy większych zabijają, więc granica jest bardzo cienka i łatwo ją przekroczyć. Ja mam respekt dla naturalnych substancji i zawsze stosuję je ostrożnie, bo już nieraz mnie srogo sponiewierały dawki rzędu mikrogramów.
Ale profilaktykę popieram jak najbardziej ;-)
 
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
Wysłany: 2011-04-02, 22:09   

Powietrze mamy u siebie w miarę dobre ale z trzech reaktorów wyciekło wraz z wodą i parą wodną 70% paliwa. Pacyfik, szczególnie u japońskich wybrzeży, skażony potwornie. Ryby, przyroda cierpią, ludzie na razie mniej.
_________________
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 2011-04-03, 16:35   

czlowiek jest malutki wobec sił natury... kusimy sie na Żarnowiec ale nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa w razie awarii - to jest jak rosyjska ruletka.. nigdy nie przewidzimy co się może wydarzyć. przez tą pychę skończymy jak atlantyda :572:


na pewno to nie pozostanie bez wpływu na świat, Japonia nie jest od niego odcięta przecież. rozwalały mnie takie informacje, że promieniowanie czegośtam nie przekraczało dopuszczalnych norm (no choćby teraz w owocach morza).. ciekawe, czy ci, którzy to ogłaszają świadomie zjedzą takie danie... :roll: nie łudzę się że dociera do nas wyłącznie prawda, za bardzo pokrętny jest człowiek, tym bardziej, kiedy za danym tematem stoi kasa, układy, stołki. nie wczytywałam się w relacje, ale tam poszła masa wody na chłodzenie - co się z nią stało? poszła do atmosfery, reszta spłynęła na ziemie - przecież normalne, że promieniować to będzie przez jakiś czas... jeśli siła myśli to promieniowanie zatrzyma, to będzie to równoważne z cudem.
_________________
Dzieje się to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by Forum Komputerowe