Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
sugestie i propozycje działów
Autor Wiadomość
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2009-12-15, 13:57   

jest poradnik praktyczny - tam joga jak najbardziej pasuje przecież :) filozofie - huna,
szmanizm, energetyka - zależy czemu to ma praktycznie służyć - zdrowiu? - to jest przecież taki dział
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
agewa79 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 360
Skąd: Stambuł
WysÅ‚any: 2009-12-15, 16:21   

Dla mnie do poradnika praktycznego pasuje 90% tematów na forum. Toż mówię: by zawęzić działy. Że wszystko pasuje tu do wszystkiego już widać. Forum się tak rozmyło że go prawie nie ma.
 
 
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
SkÄ…d: :)
WysÅ‚any: 2009-12-15, 17:04   

Manuela napisać/a:

Styl życia na plus:
1.Przepisy i diety
2.Zdrowie i uroda
3.Ekologia i działania prospołeczne
4. ?
a)rosliny
b)kamienie
c)grzyby
d)?


No mnie się taki podział podoba :-) Tam gdzie pytajniki uzupełniłbym tak:

1.Przepisy i diety
2.Zdrowie i uroda
3.Ekologia i działania prospołeczne
4. Natura
a)rosliny
b)kamienie
c)grzyby
d)zwierzęta

Prosto i tak jak jest w naturze, może być jeszcze np. e) żywioły :roll:
 
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2009-12-15, 19:00   

może się wydawać, ze teraz tego nie ma. ale własnie tak było skonstruowane forum, żeby nie pisać wszystkiego, tylko dlatego ze można, ale żeby pisać celowo, z przemyśleniem. jesli coś służy zdrowiu, to czy to bedzie roslinka, czy nowe odkrycie nauki to jest od tego dział zdrowie. jesli coś istotnego przezylismy (nie wazne czy spotkanie z biedronką czy kosmiczne doświadczenie duchowe) to od tego jest inny dział. jesli mamy problem bo rower ciągle się psuje albo ciagle pakujemy się w jakieś kłopoty to też jest od tego jakiś dzial. itd.
;-)
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
agewa79 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 360
Skąd: Stambuł
WysÅ‚any: 2009-12-15, 19:32   

I uważasz, że taki podział się sprawdza? Jak Carrey zauważył, robi się już bałagan.
Ja, jak chcę coś znaleźć, to tylko przez wyszukiwarkę, bo przez działy za chiny ludowe nie zgadnę gdzie to było. No i przyjrzyj się innym forom. Które lepiej działają?
Według mnie, celowe pisanie było właśnie na starym forum, to tutaj właśnie jest groch z kapustą, bo każdy może napisać o wszystkim wszędzie.
A właśnie z tymi istotnymi przeżyciami duchowymi, to gdzie byś to przypięła? Do dzienniczków? Doświadczeń duchowych? Może być też jako rozwój osobisty.
 
 
Tryt 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 572
SkÄ…d: Polska
WysÅ‚any: 2009-12-15, 19:39   

Później będzie jak na innym forach poddział w którym będzie jeden lub dwa tematy :D
 
 
agewa79 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 360
Skąd: Stambuł
WysÅ‚any: 2009-12-15, 19:41   

I co w tym złego?
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2009-12-15, 20:02   

agewa, to z wyszukiwaniem to w obie strony działa...
na takim forum jak było też był problem z wyszukiwaniem, bo bylo tyle roznych działow że nie wiadomo gdzie ktos to coś napisal, bo o jednym mógł np. w 7 róznych działach napisać :) dajmy na to o medytacji mozna było napisać w artykułach (albo zacytować albo napisać swój art a to juz 2 rozne działy), poradniku no bo można takie informacje też jako poradnik, kursach - wiadomo, dzienniczku - bo tu mozna było wszystko, w rozwoju duchowym - no jak najbardziej pasuje ;) i bądz tu mądry i znajdź bez wyszukiwarki :P

nie jestem przeciwna zmianom, ale to mi trochę przypomina politykę i wybory :D zwykle głosuje się na obóz opozycyjny w stosunku do rządzącego, zwykle chce się tego, czego akurat nie ma, po czym przychodzą kolejne wybory...:D

niech siÄ™ dzieje :)

[ Dodano: 2009-12-16, 11:46 ]
tak prawdę mówiąc dla porządku to pozbyłabym się odrębnego działu dla artykułow... one zawsze dotyczą jakiegoś tematu przecież i w odpowiednich działach by je można umieszczać.
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
WysÅ‚any: 2009-12-16, 22:08   

Dlaczego forum samo wylogowuje? Ja nie kce, nawet jak godzine nic nie działam :evil:
 
 
Rutlawski 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 521
SkÄ…d: Znienacka
WysÅ‚any: 2009-12-17, 01:19   

agewa79 napisać/a:
Dla mnie do poradnika praktycznego pasuje 90% tematów na forum. Toż mówię: by zawęzić działy. Że wszystko pasuje tu do wszystkiego już widać. Forum się tak rozmyło że go prawie nie ma.


Po co zawężać działy? W jakim celu? Poprzednie forum było duże, gościnne, z przepychem. Oczywiście wymagało więcej pracy, więcej uwagi i hmmm... swergo rodzaju ryzyka. Może właśnie dlatego było takie piękne :)

Nie ma się po co ograniczać.

Czy ktoś chciałby powrót galerii użytkowników? ^^
_________________
Dzwońcie kochani
607778727

Piszcie kochani
2790097
 
 
Tunkashila 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 780
SkÄ…d: z dalekiej krainy
  WysÅ‚any: 2009-12-17, 04:58   

Manuela napisać/a:
c)grzyby

Dział dla starszych ludzi? :-D
_________________
"The blood which runs in us is born of the blood of our Earthly Mother. Her blood falls from the clouds; leaps from the womb of the earth; babbles in the brooks of the mountains; flows wide in the rivers of the plains;."
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
SkÄ…d: sprzed kompa
WysÅ‚any: 2009-12-17, 11:24   

bapaszka....

i też stanowczo protestuję przed wylogowywaniemmmmmm

jak dla mnie może nawet wrocic stary rozkład jesli wiekszosc bedzie chciała, tyle że proponuję bez odrębnego działu artykułów ;)
_________________
Dzieje siÄ™ to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Kwiatek 


Pomógł: 1 raz
Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 1664
Skąd: Kraina Uśmiechu
WysÅ‚any: 2009-12-17, 13:57   

Manuela napisać/a:
jak dla mnie może nawet wrocic stary rozkład jesli wiekszosc bedzie chciała, tyle że proponuję bez odrębnego działu artykułów ;)


To jest pomysł, oglądałem stary rozkład jazdy forumowej i był ok. Można by przywrócić, ze zmianami sensownymi. Artykuły mogą zniknąć, fakt, jeżeli ktoś chce o czymś pogadać to może i własnymi słowami albo zamieścić czyjś artykuł. Byle w odpowiednim dziale.

Wydzielił bym jeszcze forumowe medytacje i zloty z działu administracja.


Ekologię przeniósł bym do działu "Coś o jedzeniu" który byłby obecnym "Styl życia na plus".

"Kim jesteś" - tutaj dołaczył bym dzienniki przebudzonych, Galerie Użytkowników i Pokój Wierszy, Pokój Słowa Pisanego".

Najmniej czytelny intuicyjnie jest dział "Otaczająca nas rzeczywistość", może koś ma wizję jak to może wyglądać?
 
 
tree
Administrator

Dołączyć: 09 Lip 2009
Posty: 26
WysÅ‚any: 2010-03-20, 00:02   

doby dzien, jakoiz wygospodarowalem sobie nieco inny tryb miszkanio-pracy calkiem realne jest, ze bede teraz miewal wiecej czasu takze dla forum i dla Was, ktorzy tak cerpliwie czekacie i znosicie moje zaniedbanie... ;)

od razu przysiadlem do reorganizacji dzialow - moze to na razie drobne zmiany ktore sugerowaliscie ale powolutku, musze sie nieco wdrazyc i zwerbowac sobie zaplecze pomocnicze - co juz poniekad uczynilem jak pewnie zauwazycie i mam nadzieje ze podzielacie slusznosc moich typow :D

zatem do przodu i dalej prosze o sugestie sensownych, realnych i praktycznych zmian na forum.

dziekuje za wytrwalosc i pozdrawiam Was serdecznie.
tree / HumanTree
 
 
Samba 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 759
SkÄ…d: Polska
WysÅ‚any: 2010-03-20, 09:30   

tree

cieszę się, że Ciebie przywiało z wiosennym powiewem :-D
 
 
agewa79 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 360
Skąd: Stambuł
WysÅ‚any: 2010-03-20, 10:20   

Suuuper 8-) I tak z pierwszym dniem wiosny :-)
 
 
Trina 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 1029
SkÄ…d: Wielkopolska
WysÅ‚any: 2010-03-20, 13:48   

Jeden dzień mnie nie było,dziś wchodzę na forum a tu takie niespodzianki :D
 
 
 
Arkadiusz.p 

Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 570
SkÄ…d: z Siebie...
WysÅ‚any: 2010-03-20, 18:43   

No to zaczynamy :)

Po pierwsze grafika:

Jest mozliwośc zrobienie otwartego skryptu, czyli czegoś takiego gdzie można by zamieniać dowolnie tapety, czyli plik np: *.jpg. Użytkownicy by mogli robić tapety, tła i je zamieniać, z czasem samo to by żyło...

Grafika w dzienniczkach, jeśli jest taka możliwość oczywiście. Obraz przedstawiał by coś więcej niż tylko słowa...

Po drugie muzyka:
Tak jak w przypadku grafiki, tak coś z muzyką pokombinować, by można było wstawiac własne twory i by one zię uruchamiałe losowo na stronie głównej...

Po trzecie usunięcie daty i czasu...

To puki co wszystko ;-)
_________________
...THE END...
 
 
Trina 


Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 1029
SkÄ…d: Wielkopolska
WysÅ‚any: 2010-03-20, 18:46   

Arkadiusz.p napisać/a:

Grafika w dzienniczkach, jeśli jest taka możliwość oczywiście. Obraz przedstawiał by coś więcej niż tylko słowa...

To by mogło być fajne :)
 
 
 
tree
Administrator

Dołączyć: 09 Lip 2009
Posty: 26
WysÅ‚any: 2010-03-21, 20:36   

Arkadiusz.p napisać/a:
No to zaczynamy :)

Po pierwsze grafika:

Jest mozliwośc zrobienie otwartego skryptu, czyli czegoś takiego gdzie można by zamieniać dowolnie tapety, czyli plik np: *.jpg. Użytkownicy by mogli robić tapety, tła i je zamieniać, z czasem samo to by żyło...

Grafika w dzienniczkach, jeśli jest taka możliwość oczywiście. Obraz przedstawiał by coś więcej niż tylko słowa...

Po drugie muzyka:
Tak jak w przypadku grafiki, tak coś z muzyką pokombinować, by można było wstawiac własne twory i by one zię uruchamiałe losowo na stronie głównej...

Po trzecie usunięcie daty i czasu...

To puki co wszystko ;-)


nie wiem czy wiesz, ale to forum to system ktory jest darmowy a przez to... ograniczony.
o ile style i jego wyglad mozna zmienic lub dobrac wg wlasnego uznania - to nadal sa to tylko gotowe zestawienia. zjadzie "style" do phpbb2, zmodyfkujcie grafiki i wtedy mozna cos takiego doinstalowac i uzywac wedle uznania.
kwetia muzyki w tym przypadku chyba odpada, bo nie spotkalme sie z wersja forum ktora umozliwialaby takie wynalazki ;)

co innego w kwestii zamieszczania wlasnych zdjec czy utworow - czyli plikow, o ile wydaje mi sie powinno to dzialac, jest tez cos takiego jak galeria.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by Forum Komputerowe