Poprzedni temat «» Następny temat
wpływ noszenia biustonoszy
Autor Wiadomość
Yoana 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Gru 2009
Posty: 134
Skąd: Breslau
Wysłany: 2012-10-05, 10:52   wpływ noszenia biustonoszy

Trafiłam na taki oto artykuł:

http://www.primanatura.pl...powodowac-raka/

Moim zdaniem ciekawe i warte uwagi. A Wy co sądzicie?
 
 
Amelka 

Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 13
Skąd: z Cafe
Wysłany: 2012-10-05, 14:05   

Ojjj mój temat ulubiony :) Brafitting jest w Polsce mało znany,a jest do droga do !!!!! ZDROWIA-poprostu :) Dla nie jest to duży problem,od zawsze borykałam się z tym problemem,az sobie znalazłam w necie wszelkie wskazówki jak dobrac dobrze bieliznę. MIałam ok. 30 lat i wszelkie problemy z kregosłupen włacznie z regularnymi zabiegami,jakies masaze i inne takie fizjoterpaie,ale odkąd kupiła pierwszy dobrze dobrany stanik JAK RĘKĄ ODJĄŁ. A czy może i to uratowac przed rakiem? Myśle,że może miec bardzo duży wpływ.
Namawiam każdą spotkaną kobietę na żywo niezależnie od rozmiaru by sie zainteresowała tym tematem,bo wiem jak mi to dużo zdrowia uratowało. A i mężczyzn też, bo każda kobieta jeśli jej facet zadba o to by była zdrowsza to doceni i będzie rozczulona :))
Polecam projekt So Chic ! Oni prowadzą w Polsce coś fenomenalnego jak
KLINIKA STANIKA
Naprawdę warto o tym mówić głośno i uświadamiać dookoła :-)
 
 
Yoana 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Gru 2009
Posty: 134
Skąd: Breslau
Wysłany: 2012-10-05, 15:32   

oo tak, też o tym nie raz słyszałam/czytałam :) dobry dobór stanika to podstawa. Ale i tak wydaje mi się, że warto go od czasu do czasu zdjąć (chociażby wieczorami w domu), a na noc to koniecznie, niech sobie dobrze wszystko przepływa i nic nas nie opasa :D I tak jak jest napisane w tym artykule - liczy się materiał. Jakoś mam dystans do rzeczy uszytych z nylonu, poliestru itd. (które chociażby bywają reklamowane na upały jako "przewiewne" itd.), aczkolwiek czasem trudno znaleźć coś bez ich domieszek. Nie ma co się dać zwariować :)
A swoja drogą do tej pory pamiętam zaskoczoną minę pani ze sklepu z bielizną, kiedy oznajmiłam jej, że chcę bawełniany stanik :arrow: "Ale po co pani taki :?: " i wtedy to ja miałam tak zaskoczoną minę jak ona wcześniej :lol: Na marginesie: w całym sklepie firmy typowo bieliźniarskiej nie było niczego co byłoby z w miarę naturalnego materiału :511:
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 2012-10-05, 17:28   

a to wystarczy zdjąć i poobserwować co się czuje przez jakiś czas :) ciało samo mówi :D
dobrym kompromisem są topy a kiedy trzeba to faktycznie lepiej dobrać odpowiedni, bo wpijające się, uciskające staniki to brrrrr

pod powyzszym linkiem mnie najbardziej interesuje to: http://klinikastanika.pl/OSTRY-DYZUR-152.html
_________________
Dzieje się to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Jaras 


Dołączyć: 14 Lip 2009
Posty: 905
Skąd: :)
Wysłany: 2012-10-05, 18:17   

Myślę że noszenie staników jest tak samo szkodliwe jak noszenie obuwia :mrgreen: .. jedno i drugie najlepiej zdjąć i zakładać tylko w razie potrzeby, zresztą stanik to młody wynalazek, kiedyś tego nie było, jak więc kobiety chodziły ubrane? ;-)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=a7lvBcEt3i4
 
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 2012-10-06, 16:15   

z tymi butami to racja, sama czuję jaki duży to ma wpływ nie tylko na stopy. jakis mądry lekarz zalecał nie zakładanie dzieciom w domu obuwia. jeszcze skarpety dorzucę, tez powodują uciski :-?

kiedyś ciało było takim tabu, że nie sądzę by kobiety pozwalały sobie na rozbujane biusty :D o ile mniejsze czy nawet średnie piersi mozna wyluzować, to jednak nie zawsze estetycznie to wygląda ;) piersi zmieniają się z czasem nie mówiąc o dużych, które mają swój ciężar a delikatne ciało pod piersią moze się odparzać i na pewno swoboda ruchów nie jest tu komfortowa. znaleźć stanik bezfiszbinowy graniczy z cudem, bielizna modelująca znów nie będzie naturalna :roll: dobry temat, trzeba zrobić porządne badania rynku :->
_________________
Dzieje się to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Yoana 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Gru 2009
Posty: 134
Skąd: Breslau
Wysłany: 2012-10-06, 17:35   

Kiedyś było tabu, ale pytanie co było jeszcze wcześniej i o jakim "kiedyś" mówimy :D

Masz rację Manu, o ile jeśli piersi mają mały lub średni rozmiar to nie ma problemu z nienoszeniem biustonosza (chyba, że ktoś ma społeczne opory), to w przypadku większych dobry stanik chociażby odciąża kręgosłup. Tyle, że i tak pozostaje kwestia tego, że opasanie non stop czy przez dużą część czasu czymkolwiek niekoniecznie jest dobre. Hmmm :roll:
 
 
Manuela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2998
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 2013-05-30, 12:59   



i kolejne badania :)
Cytat:
Po 15 latach badań, ekspert Jean-Denis Rouillion z Uniwersytetu w Besancon we Francji stwierdza w swoim raporcie, że noszenie stanika powoduje więcej szkody niż pożytku- nie robi nic, aby zmniejszyć ból pleców i osłabia mięśnie, które trzymają piersi, w wyniku tego stają się obwisłe.

Rouillon mówi, że główny wniosek ze wstępnych wyników jest taki, że biustonosz jest fałszywą koniecznością.

W rozmowie z France Info (radio), profesor Rouillon powiedział:
"Medycznie, fizjologicznie, anatomicznie - piersi nie zyskują żadnych korzyści z odmówienia im grawitacji. Wręcz przeciwnie, przez biustonosz tracą na elastyczności”

Prof Rouillon używał reguły slajdów i suwmiarki (urządzenie służące do pomiaru odległości pomiędzy dwoma przeciwnymi stronami obiektu), aby dokładnie mierzyć zmiany funkcji piersi setek kobiet powyżej okresu 15 lat w Centre Hospitalier Universitaire, Besançon .

Wszystkie jego wolontariuszki były w wieku między 18 a 35 lat. Rouillon podkreślił, że choć jego badanie trwało wiele lat i obejmowało setki kobiet, to w żadnym wypadku nie twierdzi, że jego wzór jest reprezentatywny dla globalnej populacji kobiet.

Rouillon odkrył, że kobiety, które nigdy nie nosiły staników miały sutki na ogół siedem milimetrów wyżej w stosunku do swoich barków każdego roku w porównaniu do stałych użytkowniczek biustonoszów.

W rozmowie z France Info, 28-letnia kobieta nazywana Capucine, która była jedną z ochotniczek w badaniu Rouillon’a, powiedziała:
„Istnieje wiele korzyści (w byciu bez stanika): oddycham z większą łatwością, noszę się lepiej oraz mam mniejszy ból pleców.”

Rouillon ostrzega, że niektóre kobiety nie powinny zrzucać swoich biustonoszy od razu. Na przykład, kobiety w starszym wieku (45 lat lub więcej) nie będą miały żadnych korzyści z wyrzucenia biustonoszy.

W wywiadzie dla agencji Reuters powiedział:
"Ale kobieta w średnim wieku, z nadwagą, z 2,4 dzieci? Nie jestem do końca pewien, czy skorzysta z porzucenia biustonosza.”

W wywiadzie dla The Local, profesor Rouillon podkreślił:
"To są wstępne wyniki. Mała grupa 320 młodych kobiet, nie jest reprezentatywna dla całego społeczeństwa. – Które wymaga mniej więcej tak 300.000 osób"

Badania potwierdziły, zgodnie ze wstępnymi danymi, że gdy młode kobiety przestały nosić biustonosze:
• Nie było pogorszenia orientacji ich piersi
• Istniała szeroka poprawa w orientacji piersi


Ostatnie badania przeprowadzone przez Uniwersytet Portsmouth w Anglii wykazały, że niektóre kobiety szkodzą swoim piersiom, ponieważ noszą niewłaściwy rozmiar biustonosza.

Rouillon uznał, że kobiety noszą biustonosz z wielu powodów, oprócz nadziei na zachowanie kształtu swoich piersi i zapobieganiu ich obwisłości. Niektóre uważają je za bardziej wygodne, szczególnie te, które mieszkają daleko od równika, w okresie zimowym.

Aby te "wstępne wyniki" stały się "ostateczne", Rouillon mówi, że musi zatrudnić dużo większą grupę kobiet, oraz prowadzić dalsze badania w tym zakresie.

John Dixey, poprzedni dyrektor generalny wytwórni biustonoszy Playtex, podczas wywiadu w kanale 4 (brytyjski kanał TV) wyjaśnił:
"Nie mamy dowodów, że noszenie stanika może zapobiec obwisaniu piersi, bo pierś sama nie jest mięśniem, więc utrzymanie ich zdrowej elastyczności jest niemożliwe… Noszenie konkretnego stanika nie ma stałego wpływu na piersi... biustonosz ma dawać kształt, został tak zaprojektowany by go nadać, dlatego go nosisz."

Źródło: medicalnewstoday.com

http://www.dobrylekarz.in...niz-pozytku.htm
_________________
Dzieje się to co Najlepsze, zgodnie z ND :) http://make-everything-ok.com/
 
 
 
Namarin 


Dołączyć: 15 Lip 2009
Posty: 257
Skąd: Mielec
Wysłany: 2013-07-18, 16:16   

Dzień bez stanika? Spoko, dla mnie to obojętne, stanika i tak nie noszę na co dzień :D
_________________
To co kocham:

http://500px.com/HPhotography
http://www.redbubble.com/people/Namarin
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by Forum Komputerowe